Skocz do zawartości
Gość on23warszawa

Walka ze zmeczeniem = rady, rozwiazania, medykamenty

Rekomendowane odpowiedzi

neich zyje α-metylofenyloetyloamina

1662019[/snapback]

Tak tylko sąd w Polsce wsiąść Catha Edulis by ją ekstraktowa ? W coffe shop widziałem nasiona ale nie wiem jak wygląda hodowla tego w klimacie PL. Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ;)

 

Ja polecam jakieś oczyszczanie organizmu - to na pewno doda wam energii.

Może jakaś krótka głodówka ( tydzień? ) Oczyści przestrzenie między kosmkami jelitowymi co doprowadzi do lepszego wchłaniania się substancji odżywczych.

Jesli nie chcecie się głodzić to może warto zainwestowac w miętę i pić ją po każdym posiłku. Metabolizm się poprawi i będzie całkiem miło ;]

Gdy na codzień Wasz umysł będzie jasny, to może i chęci do nauki znajdzie się więcej, a wtedy już nie trzeba będzie zarywać nocy przed sesją...

Jak chodziłam do liceum to zdarzało się, ze po powrocie do szkoły byłam strasznie zmęczona. Wtedy półgodzinna drzemka załatwiała sprawe ( ale nie dłuższa bo wtedy przymula...)

 

Na szybkie rozjaśnienie umysłu polecam zwykłą glukoze ( do kupienia w aptece) lub fruktoze ( można jeść rodzynki bądź dżemy słodzone fruktozą i glukozą - w liderszajsie takie są!:P)

Mózg zywi się zukrem , więc takie proste cukry od razu dadzą mu ko0pa i siłę.

Tak samo działają na mięśnie ( każdy chyba słyszał, ze podczas wycieczki w góry warto zabrać ze sobą czekoladę ;) )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walka ze zmęczeniem, wystarczy kawa rozpuszczalna, 48h na chodzie i żeśki jak kwiatek, mysle że wytrzymałbym dodatkowe 24h, tussipect też fajne, szczególnie na nauke i na sprawdziany, sprawdzian z niemca napisałem na 4, a ciężko mi powiedzieć/napisać nawet najprostrze zdanie (najlepsza to by była pani 'amfa' ale po paru tygodniach z mózgu by było sitko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą...jak to jest, że na jednych (jw.) kawa działa pobudzająco, a ja po filiżance mocnej kawy mogę właściwie iść spać :P

 

Mam nadzieję, że ta guarana będzie lepiej działać ;) [a kurde... nie rpzeczytałęm na aukcji, że wysyłka 5-9 dni i teraz czekam...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kawa to jest roznie......

 

ale u mnie to w ogole jest roznie, bo ja na fecie potrafie pojsc spac ;) godzine, czy 2 po wciagnieciu ;p tyle ze fakt faktem bylem ostro przepalony,a le zdziwilo mnie to :)

 

iczka-dzikei,z em i przypomnialas...ide zrobic sobie dzbaneczek meity :D

 

tomahawk....tyle na kawie ?? :wow:

dzizas......ja po kawie padam po eeee ja wiem...12 godzinach od wypicia (znaczy wczesniej juz nie nadaje sie do wysiklku intelektualnego, ale jak juz kofeinka zejdzie, to umieram i nic nie pomoze, nawet tussi :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenie juz za mna.

Dane:

Masa ok 82 kg +/- 3

Czas czekania na efekt - 40 min

Dawka: Tuss X 10 (150mg) + Kawa nescafe 2,5 lyzki

Wrazenia:

Najlepszy motyw ze dalem rade przy tym usnac :D Czekajac od zazycia ?(14:30) Spalem 14:45-15:10 Potem 15:15 do 15:32 - ale pod koniec juz mi huczalo w glowie, a jak otwieralem oczy to wszystko takie wyrazne...

Potem 2h jak maszyna - ruchy jak blyskawica, licze jak kalkulator, wszystko wydaje mi sie powolne i wkur... mnie czekanie (dzwonilem :P). Mysli skojarzenia natychmiastowe :) Troszke robilem bledow, ktore odrazu wylapywalem - tzn. robie blad odrazu go skreslam pisze obok. Przestawialem troszke literki ale to tez odrazu korygowalem no i rece lekko sie trzesly. szybciej pisze i czytam :D. Ruch glowa blyskawiczny i odrazu wzrok nakierowany na cel - czyli swietnma orientacja w przestrzeni pokoju :) Nie musze wogole sie

Po 2 godzinach (17:35) Czuje lekki spadek obrotow, ale nadal jest lepiej niz na poziomie 0. Nie czuje zmeczenia, ale juz mnie troche wnerwia siedzenie w jednej pozycji ;P Mam kupe energi do nauki, choc chyba musze troszke jej uzyc na jakies pompki bo troszke czuje sie niespokojny, pobudzony etc :) Ale to tak minimalnie...

No i chyba szybciej oddycham bo jakos powietrze sie w pokoju szybko zuzywa - wietrzylem 2 razy :)

 

Na razie tyle - wiecej dodam potem.

Mam jeszce pytanie co do Nootropil - czy da sie to dostac bez recepty? I jaka jest dawka... a skoro to, jak pisaliscie pdoawane jest starszym ludziom przez X lat to chyba nie jest jakos bardzo szkodliwe, prawda? :)

 

Pierwsze wrazenie juz za mna.

Dane:

Masa ok 82 kg +/- 3

Czas czekania na efekt - 40 min

Dawka: Tuss X 10 (150mg) + Kawa nescafe 2,5 lyzki

Wrazenia:

Najlepszy motyw ze dalem rade przy tym usnac :D Czekajac od zazycia ?(14:30) Spalem 14:45-15:10 Potem 15:15 do 15:32 - ale pod koniec juz mi huczalo w glowie, a jak otwieralem oczy to wszystko takie wyrazne...

Potem 2h jak maszyna - ruchy jak blyskawica, licze jak kalkulator, wszystko wydaje mi sie powolne i wkur... mnie czekanie (dzwonilem :P). Mysli skojarzenia natychmiastowe :) Troszke robilem bledow, ktore odrazu wylapywalem - tzn. robie blad odrazu go skreslam pisze obok. Przestawialem troszke literki ale to tez odrazu korygowalem no i rece lekko sie trzesly. szybciej pisze i czytam :D. Ruch glowa blyskawiczny i odrazu wzrok nakierowany na cel - czyli swietnma orientacja w przestrzeni pokoju :) Nie musze wogole sie

Po 2 godzinach (17:35) Czuje lekki spadek obrotow, ale nadal jest lepiej niz na poziomie 0. Nie czuje zmeczenia, ale juz mnie troche wnerwia siedzenie w jednej pozycji ;P Mam kupe energi do nauki, choc chyba musze troszke jej uzyc na jakies pompki bo troszke czuje sie niespokojny, pobudzony etc :) Ale to tak minimalnie...

No i chyba szybciej oddycham bo jakos powietrze sie w pokoju szybko zuzywa - wietrzylem 2 razy :)

 

Na razie tyle - wiecej dodam potem.

Mam jeszce pytanie co do Nootropil - czy da sie to dostac bez recepty? I jaka jest dawka zalecana, max etc? ...A skoro to cudo, jak pisaliscie,podawane jest starszym ludziom przez X lat to chyba nie jest jakos bardzo szkodliwe, prawda? :)

 

UPDATE:

 

Jeszcz jedno pytanie:

Czy lepiej wziac np narazo 15 czy 10 a potem za jakis czas 5? I jak sie potem "doladowuje" to tez trzeba kawke?

A moze brać 3x5 np ale co 1,5 h?

 

19:11 - powoli zaczyna mnie puszczac...

Edytowane przez Yeti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 po około 1h następne 5, w sumie jak ktoś pierwszy raz i żadko do wystrczy pierwsza dawka 3

 

kiedyś spróbuje odrazu 20, hardcore ;p

 

 

edit.

tak, na kawie 48h, prawdziwy hardcore, w te 2 dni zjadłem naprawde dużo, kawke tylko rozpuszczalną pije

 

 

edit2.

Tak tylko sąd w Polsce wsiąść Catha Edulis by ją ekstraktowa ? W coffe shop widziałem nasiona ale nie wiem jak wygląda hodowla tego w klimacie PL.

przecież amfetamina jest całkowicie syntetyczna, a Catha Edulis to jakaś roślinka

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amfetamina - nielegalna

Catha - legalna, zawiera coś bardzo podobnego.

efedryna też jest podobna do amfetaminy i można nią w amfetamine zmienić, ale posiadanie efedryny w stanie czystym jest chyba nielegalne

 

" ... w moich kręgach już wielu odpadło przez towar biały jak prześcieradło ... "

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha a moj organizm bardzo slabo znosi efedryne, kofeine itd. Po efce nawet malej dawce "leczniczej" czuje sie okrutnie - nie moge sie skupic a uczucie jak bym mial wykitowac :] - dlatego unikam :)

 

Kawa - lightowa ok, ale jak przesadze to drzenie rak, nie moge sie skupic, czuje jak sie cisnienie krwi podnosi :). Dlatego tez nie stymuluje organizmu, nie mam problemow tez ze zmeczeniem - podczas pisania magisterki mialem 4ro dniowy maraton non stop z 2 godzinami snu i nie narzekalem na zmeczenie :] Problemy mam za to z lenistwem ale na to niestety nikt jeszcze lekarstwa nie znalazl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem tussi, brałem dwa razy:

1raz 10 tabsów i kawa rozpuszczalna mocna

drugi raz tak samo

wziąłęm rano~7:00 na pusty żołądek + śniadanko poem z kawką efekty było widać ok8:00~8:30

efekty:

mrowienie na głowie z tyłu i w sumie na całym ciele, na nogach

znaczne poprawienie żywotnośći i zniesienie uczucia niewyspania (jak brałem to w obu przypadkach miałem 2h snu na 48h i to ostrych 48h (szkoła + duży wysiłek fizyczny)

nie należe do ludzi zmęczonych wiecznie i przemęczonych, dlatego efekt nie jest jakiś super hiper, ale jest wyraźnie zauważalny

-kolejny motyw - powiększenie pola i ostrości widzenia

-poprawienie refleksu

-jestem małomówny a na tym staje się gadatliwy

-na biegu jałowym 1000myśli/sek, jeśli umiesz je skupić na rzeczy na której musisz typu nauka to jest fajnie

-efekt trwał gdzieś tak do 19 z jednakowym natężeniem, potem powoli słabnął aż do jakiejś 20 i wtedy nie było jakiegoś ostrego zamułu tylko powrót do normy

-bardziej precyzyjne dane - puls w stanie spoczynku zwykle mam poniżej 70, na tussi ~100

no i to tyle dobrego

 

a teraz złe:

oprócz oczywistych efektów typu obciązanie wątroby i serca dołoże dwa od siebie:

-mam cukrzyce i wg moich doświadczeń tussi powoduje albo supresje działania insuliny, czyli hamuje jej działąnie, lub powoduje zwiększone wydzielanie cukru do krwi - zdrowy człowiek ma cukiero ok90mg%, widełki to niby 60-160, u mnie cukier w pierwszym przypadku skoczył do ponad 500, za drugim razem do 380 więc ostroo ponad dopuszczalne normy, cukrzykowi staremu to nie robi różnicy - tzn możesz przy takim cukrze normalnie funkcjonować jeśli nie trwa to długo, ale wierzcie mi ze "normalny" człowiek przy takim cukrze wymięka maxymalnie, jest nie do życia - prawdopodobny wniosek - tussi nie jest obojętny dla przemian metabolicznych cukrów i prawdopodobnie mocno obciąza trzustkę i nerki

 

-drugi motyw jest nieco śmieszniejszy - bezs kitu przy tussi wystepuje u mnie zmniejszenie penisa :D i to znaczne, naszczeście chwilowe :D lol, wszystko wraca do normy wraz ze zniknięciem ogólnych obiawów działania, także panowie uważajcie bo sie kobita zdziwi:D

ogólnie nie wiem czy jeszcze bede sie tym bawił, raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, że większość z forumowiczów już doświadczona jesli chodzi o tussipect, dlatego mam do Was pytanie :) chce spróbować pierwszy raz i nie wiem w jakich proporcjach :? Czyli ile zarzucic tussi? w jakim odstepie czasu? ile kawy? itd... będe wdzięczna za DOBRE rady :D tak btw.. to mam małą wade serca.. ekhem..tylko mi tu nie piszcie, że nie powinnam...

 

Z góry thx :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

widze, że większość z forumowiczów już doświadczona jesli chodzi o tussipect, dlatego mam do Was pytanie :) chce spróbować pierwszy raz i nie wiem w jakich proporcjach :? Czyli ile zarzucic tussi? w jakim odstepie czasu? ile kawy? itd... będe wdzięczna za DOBRE rady :D tak btw.. to mam małą wade serca.. ekhem..tylko mi tu nie piszcie, że nie powinnam...

 

Z góry thx :D

Nie powinnaś [;

 

Nie będę bawić się tutaj w szczegóły dotyczące pochodzenia, czy występowania, gdyż "tussipect-owców" (nie wiem czy to właściwe sformułowanie) interesuje działanie, efekty i skutki uboczne.

A więc:

Efedryna dobrze się wchłania z tkanki podskórnej i oczywiście z przewodu pokarmowego. Jej metabolizowanie jest dość powolne o czym mogli przekonać się amatorzy Tussipca. Dezaminacja efedryny prowadzi do przekształcenia jej w norefedrynę (różnią się grupą metylową). Niestety, ale na szczęście dla niektórych nie jest on rozkładana przez MAO - monoaminooksydazę, a wręcz blokuje ten enzym. Co ciekawe ten sam enzym powoduję rozkład noradrenaliny, a więc chłopie możesz po zdenerwowaniu, być po prostu trochę dłużej pobudzony do walki ( kiedyś mój kumpel wracał wieczorkiem z apteki i walnął sobie 10-15 tabl. Tussipca, wyskoczyło do niego kilku gości, ale skończyło się na obelgach, kumpel nie jest agresywny, więc "odszedł" z miejsca zdarzenia, lecz po chwili wrócił i rozwalił tych 3 gości. Mówił mi później, że rozsadzała go złość i energia, acha! efedryna podnosi zdolność motoryczną mięśni od 5-10%. Sam byłem pod wrażeniem kiedy wpadłem na siłownię i wycisnąłem 110 kg po miesiącu przerwy, wcześniej tylko 102. Ale koniec pieprzenia..).

Nie należy jej brać częściej jak 3-4 razy w tygodniu, gdyż później będziesz ospały i lekko uzależniony. Należy pamiętać, że powoduje ona tachyfilaksję - te same dawki podawane w krótkich odstępach czasu wywołują mniejszego speeda - wyczerpanie zapasów amin katecholowych.

 

Efedryna działa:

- Ośrodkowo:

 

kora mózgu - podniecenie psychiczne, w większej ilości uczucie niepokoju i lęku, bezsenność, pobudzenie ruchowe, antagonizowanie m.in. alkoholu (kiedyś wypiłem sobie prawie ˝ litra i buteleczkę Tussipca i... padłem).

ośrodki autonomiczne - np. pobudzenie ośrodka oddechowego

- Obwodowo:

skurcz naczyń krwionośnych

pobudzenie mięśnia sercowego i wzmożenie siły jego skurczu, duże dawki działają depresyjnie- może ci stanąć serducho, ale bez obaw.

wzrost ciśnienia tętniczego (RR), to wiadome

rozszerzenie oskrzeli, zmniejszenie napięcia i zahamowanie perystaltyki przewodu pokarmowego ( jak ktoś miał apetyt to gratuluję), wzrost napięcia zwieracza pęcherza moczowego

Mydriasis (nie mam pojęcia co dokładnie oznacza), ale jest to rozszerzenie źrenicy oka, co ciekawe nie występuje u Murzynów - nikogo nie obrażam.

wzrost napięcia mięśni poprzecznie prążkowanych i zwiększenie przemiany materii.

Skutki te złe i zarazem dobre: bezsenność, kołatanie serca, pobudzenie psychiczne i zdenerwowanie, nudności, drżenie mięśni, zatrzymanie moczu, wypryski skórne.

Przeciwwskazania: choroby serca, wieńcówka, hipertensja (nadciśnienie tętnicze), nadczynność tarczycy.

Zastosowanie (w skrócie): dychawica oskrzelowa, obrzęk m.in. nosa, niedociśnienie itp.

Dawki (co tam mówić i tak przekraczacie):Do 150 mg tj. około 10 tabletek Tussipca, ale i po 20 się żyje.

Preparaty: Aramine, Effortill, Sympatol, Veritol, Rhinazin, Salbutamol, Berotec, Bametan.

Polecam też inne uczniowskie związki: Nootropil, Bimanol, Centrophenoxin.

Edytowane przez Briareos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przesadź, bo już jeden z forumowiczów przyznał mi się, że miał z tym spore problemy;]

Narazie próbowałem tego 3 razy, 5-7 tabletek + 2 aspiryny i kawa. Rzeczywiście jakoś dużo szybciej mi się uczyło. Tylko największy problem miałem z tym, żeby siąść w miejscu przy biurku i zacząć robić tą matme.

Wszystko by było ok, gyby nie to że kawa już dość dawno przestałą na mnie działać :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...