Skocz do zawartości
sikora-m

Internet Radiowy!

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad miesiaca mam zainstalowana radiówkę(Wcześniej neostradę). I co? Radiówka mimo że powinna byc teoretycznie wolniejsza od neo+ to w praktyce wszystko śmiga o wiele szybciej od niej! Wszystko zasuwa nawet gdy na dworze panują bardzo nieciekawe warunki. Gorąco polecam!

 

Jeśli chodzi o dostawce to korzystam z Usług Aweyra (www.aweyra.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam radiowke,i wcale nie narzekam,juz korzystam z niej 1.5 roku i moge smialo powiedziec ze smiga lepiej niz nie jeden kablowy net mojego kumpla,i to nawet w zla pogode da sie spokojnie posiedziec.Zdarza sie ze od czasu do czasu przerwie na 2-5s,ale to nie zdarza sie czesto,w koncu to nie jest kabel bioroac pod uwage ze do nadajnika mam kilka kilometrow :).Co do transferow to kiedys jak nie mialem ograniczen to smigalo 80-100 KB/s 24h na dobe,a teraz admin wyznaje zasade:Ile placisz,tyle masz i transfery sa takie za jakie place.Mysle ze to jest bardzo dobra alternatywa dla tych uzytkownikow ktorzy nie moga zalozyc kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem użytkownikiem radiówki w małym mieście i jestem bardzo zadowolony. Jednak w przypadku WiFi wiele zależy od sprzętu i admina ;). Jak w 2002 roku założyłem sobie net z pewnej firmy z Kielc która weszła do mojego miasta i była jedynym dostawcą radiowym to do nich poszedłem. Przez kilka dni było ok a potem mordęka przez cały rok aż do wakacji ! Ping ochydny ok 200 i loss 20%. W wakacje się przepiołem do dużo lepszego ISP, na początku oferowali 12kB/s, jednak cały czas jest tylko lepiej :). Dziś za jedyne 45zł mam do dyspozycji 3 łącza DSL 2Mbits rozdzielone na poszczególne protokoły ;P. Teraz ściągam patch farcry i mam ~260kB/s :P. Co ciekawe tak net chodzi prawie cały dzień. Dodaj że to sieć ok 100 osobowa. Ale jak napisałem wszystko zależy od ISP, a radio to bardzo dobre rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś do radiówki nie jestem przkonany. Mam bardzo zle doswiadczenia chociaz testowalem juz kilka radiowek.

A ze radiowka szybsza od neo+ to moze tylko od 128 bo że od 512 czy 1 mbit to nie uwierze nigdy///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam radiówkę i korzystam z niej bo nie mam innej alternatywy na dostęp do netu (poza modemem). Ogólnie na początku byłem bardzo zadowolony (super pingi, brak limitów, itd.), ale jak sieć się rozrosła o nowych użytkowników jest coraz gorzej :( Może to dlatego, że łącze bazowe to DSL 2mbit, który jak wiadomo jest łączem asymetrycznym. Być może sytuacja się poprawi jak admin uruchomi polpaka.

Podsumowując, łącze radiowe nie jest wcale złe pod warunkiem rozsądnej liczby podpiętych osób w stosunku do posiadanego bazowego łącza dostępowego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wada takich sieci osiedlowych jest to ze admin kupuje jakiegos polpaka i udostepnia go na pewna ilośc userów.

Wszystko by bylo ok gdyby admin np. na lacze 2 Mbit dawał max 50 userów. Ale jak wiadomo kazdy idzie po najmniejszej lini oporu i proboje jak najmniejszym kosztem zgarnać jak najwiekszą kasę.

Wpycha wtedy po 100 a nawet wiećej userów na polpaka i wynika z tylko tego jedno (kazdy wie co).

sam pamietam jak mialem taka sieć. Na poczatku trasfery masakra pingi to samo.

A pozniej admin dojeba**** tyle wiary ze net ledwo chodzil...

Dziekuje za taka polityke wole placic te 150zł za PEWNY 1Mbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nyny masz rację, ale zauważ że nie wszyscy mają taki wybór jak ty :( Ja i tak się cieszę, że nie jestem skazany tylko na modem, choć moje łącze radiowe nie jest rewelacyjnej jakości. Ale co zrobić jak się mieszka w miejscu gdzie żaden inny provider nie dociera pomimo, że 5 km dalej jest conajmniej dwóch dużych operatorów telekomunikacyjnych! Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihi ja tesh mialem radiowke, na poczatku dzialalo git :D potem to juz koniec bajki masakra, admina hu. bylo 2mb na 70 osób :| a ze radiowki moga dzialac dobrze to prawda ale to zalezy czy ktos chce zeby tak bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety wiem jak jest. Jak sie nie ma innego wyboru to trzeba byc skazanym na cos hu****. Jeszcze kilka lat temu na moim osiedlu byla tylko nieszczesna kablówka z której usług byłem zmuszony korzystać.

Kompa bez netu teraz to moglym sobie na smieci wywalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś do radiówki nie jestem przkonany. Mam bardzo zle doswiadczenia chociaz testowalem juz kilka radiowek.

A ze radiowka szybsza od neo+ to moze tylko od 128 bo że od 512 czy 1 mbit to nie uwierze nigdy///

1210539[/snapback]

Być może tak jest z większą częścią śieci radiowych, nie możesz tu pisać o radiówce jako o technologii. Bo przy zestawieniu połączenia Peer-To-Perr (Ad-hoc) mam ciągle po sieci 670kB/s(ok 5Mbit) można tak powiedzieć jedynie o dostawcach tejże usługi ;). A z tobą się nie zgodzę bo przy mojej sieci radiowej każda neostrada siada i DSL'e też :). Wiem że w większości przypadków tak nie jest no ale cóż... admini.... Wiem o tym bo sam byłem przez rok w takowej sieci i wiem dobrze o tym. A po drugie mam radiówke postawioną na serwerze linuxa i widaaaać ogromną różnicę pomiędzy micro$zitem ;) w transferach, windows do sieci się nie nadaje poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powinienes sie cieszyc ze trafiles na dobrego providera.

Ale radze ci sie modlic zeby ci admini nie doje*** userów ponad norme bo wtedy bedziesz ten transfer w bajtach podawał.

Taksamo bylo z moja kablówka. Na poczatku z dobrego servera żadko bo żadko wyciagałem 1MBAJT na sekunde (to nie żart) i nie byl to zaden server z lanu. Potem jak mialem 12KB/s to sie cieszylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt ale wiesz... Zaskoczę Cię bo od roku kiedy sieć istnieje to przybywa cały czas nowych klientów. Ale są to ludzie z głową, mają 7 anten chyba postawionych i na każdą przypisują ok 15 osób żeby nie przeciążać sieci jak mówili, i teraz już od 3 miechów nikogo nie chcą podpinać bo to za dużó dla sieci tej technologii, czyli admin dba o sieć cały czas. I mają zamiar podpinać kolejne osoby tylko już na nowej technologii żeby obecnym sie nie pogarszało :). A wiesz wraz ze wzrostem liczby userów cały czas u nas rośnie przepustowość łącza, to im się chwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, chyba zaraz zwątpie. Mam internet radiowy od prywatnej firmy komputerowej w moim mieście. Wykupioną przepustowość 256 kb/s za 50 zł na miech i na początku transferek nawet stały ok 80-100 dzisiaj jedyne 25 max. Czyli mozna powiedzieć że admin podpina więcej niż można :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, chyba zaraz zwątpie. Mam internet radiowy od prywatnej firmy komputerowej w moim mieście. Wykupioną przepustowość 256 kb/s za 50 zł na miech i na początku transferek nawet stały ok 80-100 dzisiaj jedyne 25 max. Czyli mozna powiedzieć że admin podpina więcej niż można :(

1228738[/snapback]

Jesli masz wykupione 256kbps i niezaleznie od serwera nie jestes w stanie osiagnac pelnej predkosci czyli 32kB/s to idz i kloc sie z dostawca. Wkoncu placisz za 256 a nie 192, a to, ze oni zdecydowali sobie podpiac wiecej osob powinno cie najmniej obchodzic ;)

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fejkk a ty masz tą radiówkę z firmy czy z amatorskiej sieci??

Ja jestem administratorem sieci amatorskiej na ponad 120 kompow z czego blisko polowa jest podpięta bezprzewodowo (w największym ruchu włączone jest niecałe 60 kompów, w nocy ponizej 8, czasem nikt :). Różnie niektórzy jako pojedyńczy lienci z zestawami abonenckimi (karta sieciowa + antena) I do jednej bazy AP nie jest wpietych tez wiecej niz 12 kompow. A inni tak jak np ja :) (serwer jest jakies 600 metrow ode mnie) sa podpieci w małych podsieciach (do 12 kompow) na Acces Pointach 54 Mbitowych z których realnie mozna wyciągnąć 18 Mbit. Ja sciagam po sieci jak nei ma za duzego ruchu w okolicach 2 MB/sek A jesli chodzi o łącze z netem to mamy 2 łącza - 1 Mbit na poczte, www, gg, gry i drugie 2 Mbit na reszte (m.in. p2p) jak siedzi mało osob programik na serwerze ktory dynamicznie dzieli transfer łądnie ustawia temu kto najwiecej potrzebuje około 2000 kbps, wiec od neo to jest duzo szybsze. Ogolnie nie spotkałem sie jeszcze z inną siecią radiową gdzie są takie warunki. Wg mnie jesli jestescie w firmie w ktorej prezesi sa nastawieni na zysk nei macie szans na dobry net, poza tym we wiekszosci firm jest izolacja klientow wiec nie ma otoczenia sieciowego. Natomiast jesli jestescie w ASK i są tam jacys admini ktorzy wkładają w to sproo wysiłku i interesują się urzytkownikami to nie jestescie na przegranej pozycji. Z mojego doświadczenia wiem ze w tym podziale jest podstawowa różnica.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez booliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wykupione 256kbps i niezaleznie od serwera nie jestes w stanie osiagnac pelnej predkosci czyli 32kB/s to idz i kloc sie z dostawca. Wkoncu placisz za 256 a nie 192, a to, ze oni zdecydowali sobie podpiac wiecej osob powinno cie najmniej obchodzic ;)

1228941[/snapback]

Niestety raczej nic z tego nie wyjdzie, ponieważ w regulaminie i umowie jest napisane że oni gwarantują Ci 256 kb/s do serwera a dalej to już nie ich działka czy cos takiego, ale pogadam z szefem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety raczej nic z tego nie wyjdzie, ponieważ w regulaminie i umowie jest napisane że oni gwarantują Ci 256 kb/s do serwera a dalej to już nie ich działka czy cos takiego, ale pogadam z szefem :D

1229550[/snapback]

Wlasnie dlatego napisalem, ze jesli nigdy (niezaleznie od tego skad sciagasz) nie uzyskujesz tych 256kbps to znaczy, ze przycieli ci net i lamia umowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jest z większą częścią śieci radiowych, nie możesz tu pisać o radiówce jako o technologii. Bo przy zestawieniu połączenia Peer-To-Perr (Ad-hoc) mam ciągle po  sieci 670kB/s(ok 5Mbit) można tak powiedzieć jedynie o dostawcach tejże usługi ;). A z tobą się nie zgodzę bo przy mojej sieci radiowej każda neostrada siada i DSL'e też :). Wiem że w większości przypadków tak nie jest no ale cóż... admini.... Wiem o tym bo sam byłem przez rok w takowej sieci i wiem dobrze o tym. A po drugie mam radiówke postawioną na serwerze linuxa i widaaaać ogromną różnicę pomiędzy micro$zitem ;) w transferach, windows do sieci się nie nadaje poprostu.

1214706[/snapback]

 

Pytanie tylko ile za to płacisz ?

 

bo chyba nie chcesz nam tu wszystkim wmowic ze za grosze masz hyper net jak na Polskie warunki, no chyba ze jak ty sciagasz z p2p to inni userzy sieci czekaja 10 min na uruchomienie np wp :-)

 

prawda jest taka ze, albo ma sie szczescie i jest sie w lanie ze starymi dziadkami (sto lat zycia wszystkim dziadkom z okazji dnia :-) ), albo sie płaci krocie za dobry net

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko ile za to płacisz ?

 

bo chyba nie chcesz nam tu wszystkim wmowic ze za grosze masz hyper net jak na Polskie warunki, no chyba ze jak ty sciagasz z p2p to inni userzy sieci czekaja 10 min na uruchomienie np wp :-)

 

prawda jest taka ze, albo ma sie szczescie i jest sie w lanie ze starymi dziadkami (sto lat zycia wszystkim dziadkom z okazji dnia :-) ), albo sie płaci krocie za dobry net

 

Pozdrawiam

1230133[/snapback]

W moim przypadku tz. w miejscowości w której mieszkam jest kilku dostawców internetu: kablówka i 2 dostawców radiowych ale jak to zwykle bywa w naszej pięknej Polsce niektórzy mają układy na niekorzyśc użytkowników ponieważ za 256 kb/s u jednej firmy w której jestem płacę 50 zł, a u tej drugiej za te pieniądze mógłbym mieć 512 kb/s ale jak wspomniałem o układach to jest taka sprawa że ta druga firma nie ma w wiekszości zezwoleń na anteny i nie ma zasiegu do mojego bloku :( A teraz net z tej pierwszej chodzi mi jak stara dziura :( :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ukłądanie anten to nie rozumiem, nie sądzę że firma która udostępnia net ma problem ze znalezieniem miejsca na nadajniki aby pogryc całe miasto (wnioskuje ze aglomeracja to nie jest). Nawet każdy mieszkaniec bloku moze na dachu postawic antenę bez zadnej zgody o wysokości do 3 metrow.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja też mam radiówkę (mieszkam w Warszawie - dzielnica Rembertów). Wszystko chodzi jak należy, awarie zdażają się bardzo rzadko. To jest dosyć duża sieć (z tego co słyszałem ok 500 użytkowników), chodzi na jednym albo dwóch łączach 10Mb/s, użytkownicy mają karty 11Mb/s albo 54Mb/s. AP są na 22Mb/s. Każdy użytkownik ma przydzielone minimum 128kb/s, oczywiście wszystko chodzi o wiele szybciej, średnio transfery utrzymują się na poziomie: 600-800kB/s (najlepsze są oczywiście w nocy ok. 1MB/s). Provider przydziela 150MB na www (obsługa PHP+MySQL 10MB) i 150MB na skrzynkę(skrzynki) e-mail (maks. 5 adresów). I to wszystko za 80zł/miesiąc. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

 

A, i mowa oczywiście o firmie bait ( http://www.bait.pl )

 

 

PS.

No i niech się neo, chello i inne takie schowają oi!

Edytowane przez stolec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru miesięcy jestem posiadaczem internetu radiowego. Za 50 zł mam 512Kb i faktycznie często jestem w stanie osiągnąć tenże prędkość lub czasami wyższą. Mój dostawca internetu ostatnio dostał przydział Polaku a z tego co słyszałem stara się o kolejne. No wszystko ładnie pięknie ale nie ma P2P. Wszystkie porty są pięknie filtrowane. Na pytanie czy czasami nie przesadzają bo nawet nie można nic przesłać przez GG czy Tlena a o rozmowie głosowej to zapomnij - cisza. Tak jakby pytania nie było. Raz tylko ktoś bąkną "to zamula sieć". A gdy powiedziałem o przekierowaniu portów to usłyszałem "to sprawi zamęt w sieci". No nic mam wybór albo modem albo radiówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...