Skocz do zawartości
Butcher

Moje Wc :) Rev 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Oto fotki mojego WC. Ktore mam juz jakis czas.

2 dni temu dołozylem Abbadon Lite na grafike.

Prosze nie krytykujcie za mocno bałaganu kabli w obudowie :) To jest do poprawienia, narazie testuje szczelność.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Na procku jest blok Uriel MultiTop, a na grafice Abbadon Lite.

 

Narazie tak to wyglada, jeszcze mysle nad chlodzeniem zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze wlozyles w to troche roboty ... :) Pochwal sie jeszcze temperaturami.

 

I co to sa za weza - takie nijakie ... sorki ale mi sie niepodobaja ... do tego mam zastrzezenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore dokladnie węze, jesli chodzi o te z ukladu ze sa zielone to jakies glony sie pojawiły :( Nie wiem z czego, mysle jak je usunąc. Albo ogólnie zmienic na nowe.

Jakie bys polecał węzyki ?

 

Temperaturki w spoczunku róznie od 30 do 35*C. Zalezy to od temp. otoczenia w pokoju.

W Stresie mam maximum 44*C co odnotowalem z czujnika ktory mam zamontowany na procesorze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o te mi chodzilo ... one obizaja i to o wiele estetyke Twojego WC

 

Co do wezy w Obi sa weze igielitowe przezroczyste ok. 3 za metr i calkiem fajnie sie ukladaja. A jak nie szkoda Ci kasy to Eheimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie te lekko zielone sa z OBI :)

I te ktore łaczą grafike z prockiem tez sa z OBI, nei wiem kupowalem z tego samego i juz inne węże byli.

Narazie cieńko z kasą stoje, pewnie kiedys wymienie te węże na lepsze.

Teraz zbieram kase na jakas lepszą pompe i chce robic Wodne w Zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko spoko. Gratulacje. Tylko nie podoba mi sie ten trzymajnik do chlodnicy :) psiknij go jakimś sprejem czy czymś :wink:

A tak to 5+

 

BTW Jaki to Atman??? AT-305???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie kilka rzeczy:

1. Uchwyt nagrzewnicy.

2. Weze zielone - wymienic najlepiej.

3. Dlaczego tylko z jednego wylotu Uriela idzie waz do GPU? To ogranicza przeplyw na GPU.

 

Ogolnie troche poprawek i bedzie git :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie nie podoba. Mając tak wielką bude mogłeś wsadzić chłodnicę inside. Druga kwestia to brak shrouda na chłodnicy. 4 wentyle 80mm na tej wysokości ciche nie będzie. Wsadziłbym jedną 120 ze shroudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz bardzo wydajną pompę. Nie musisz jej wymieniać. Ona Ci posłuży jeszcze długo. A co do zestawu mocowanie nagrzewnicy jest straszne. Reszta dobrze wygląda zwłaszcza ta przeróbka na węże EHEIN :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Czy Twój Atamanik nie ma wlotu wody zbyt blisko krawędzi? Kiedyśmiałęm AT305 w identycznym opakowaniu... no i pompka nie byla tak blisko ścianki. Chyba coś tu nie tak wyszło....

 

No i nie wiem czy koncepcja: POMPKA ---> BLOK CPU ---> cała reszta zapewni maxymalną wydajność układu. Rozdądniej jest najchłodniejszą wodę dać na procesor.. czyli prosto z chłodnicy... a tak podgrzana przez pompke woda ze zbiornika wlatuje na rdzeń....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie nie podoba. Mając tak wielką bude mogłeś wsadzić chłodnicę inside. Druga kwestia to brak shrouda na chłodnicy. 4 wentyle 80mm na tej wysokości ciche nie będzie. Wsadziłbym jedną 120 ze shroudem.

1209258[/snapback]

Ja wole miec nagrzewnice za obudowa.

Pozatym nie chciala mi jakos wejsc to obudowy :( Wiec dalem ja nazewnatrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest fajnie, ale te miedziane kolanka skutecznie ograniczaja Ci przeplyw wody, co widac po temperaturach. ja bym sie ich pozbyl i pokombinowal z wezami tak, zeby kolanek nie trzeba bylo stosowac... (zawsze mozna uzyc jakichs sprezyn na wezach itd). Ogolnie fajny system, troche zagmatwany ale fajny ;-)

 

I pamietaj ze pompa oddaje cieplo wlasne do wody w zbiorniku, wywalilbym ja na zewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczaja duzo.

Lepiej miec kolanka niz pozaginane węze w ukladzie.

ja doszlem do wniosku ze chce miec jak najmniej węzy w ukladzie dlatego zastosowalem kolanka. Mnie sie podoba.

Teraz tylko bede musial jakos te kabelki uporządkowac i bydzie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butcher ogolnie podoba mi sie, ale:

1] widze, ze masz weze w wiekszosci zabezpieczone opaskami, dlaczego dales tylko pojednej opasce ? nie boisz sie zsuniecia wezy ?

2] nie podoba mi sie [nie musi :wink:] to co zrobiles z nagrzewnica, a konkretnie brak shroud'a i te cztery 80-tki na niej [jestem za tym co juz napisal Misyo, czyli shroud z plexi + 1x120mm, po takim zabiegu Twoje uszy napewno sie uciesza]

3] trzeci punkt z tego co napisal ent, mianowicie ograniczenie przeplywu przez gpu. Montujac u siebie WC tez sie zastanawialem nad takim rozlozeniem wezy, ale stwiedzilem ze polaczenie trojnikiem wylotow z nuka bedzie lepszym rozwiazaniem. Po prostu wywal ten trojnik spod nagrzewnicy, polacz nim dwa wyloty z uriela i to do gpu, a z gpu jeden waz prosto do nagrzewnicy. Duzo roboty nie ma, a moze byc wydajniej :)

4] reszta jest OK

 

pozdrawiam

 

UPDATE: No i te weze... :blink: koniecznie musisz je wymienic [te zielonkawe]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butcher ogolnie podoba mi sie, ale:

1] widze, ze masz weze w wiekszosci zabezpieczone opaskami, dlaczego dales tylko pojednej opasce ? nie boisz sie zsuniecia wezy ?

2] nie podoba mi sie [nie musi :wink:] to co zrobiles z nagrzewnica, a konkretnie brak shroud'a i te cztery 80-tki na niej [jestem za tym co juz napisal Misyo, czyli shroud z plexi + 1x120mm, po takim zabiegu Twoje uszy napewno sie uciesza]

3] trzeci punkt z tego co napisal ent, mianowicie ograniczenie przeplywu przez gpu. Montujac u siebie WC tez sie zastanawialem nad takim rozlozeniem wezy, ale stwiedzilem ze polaczenie trojnikiem wylotow z nuka bedzie lepszym rozwiazaniem. Po prostu wywal ten trojnik spod nagrzewnicy, polacz nim dwa wyloty z uriela i to do gpu, a z gpu jeden waz prosto do nagrzewnicy. Duzo roboty nie ma, a moze byc wydajniej :)

4] reszta jest OK

ad2) Shrouda sie zrobi z biegiem czasu jak zdobede jakis wentylator 120x120

ad3) to tez sie zmieni. Teraz tez nie ma tak glosno, wentyle sa puszczone na okolo 7V. Sa regulowane potencjometrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne bo wszystko jes mobilne, skrecone i na zewn wiec sie nie ogrzewa powietrzem z budy i jakby to ladnie jakos pomalowac czy cos to byloby bardzo ladne. a co do oporu to chodzi ci o opor wzgledem wody? a to czeasem nie jest tak ze co pompka musi pchac do gory to za to z 2 strony zasysa i to sie znosi? (poza 1 przejsciem wody ale to nie wazne), a jezeli chodiz o opor powietrza to co prawda walczyc trzeba z konwekcja ale to beda chyba minimalne straty w granicach bledu pomiarowego. to wsyzstko mowie w trybie przypuszczajacym bo ja sie na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja raczej jednak pomyslalbym nad zasilka. Jedna juz Ci sie spalila. Ta tez moze i oby nie pociagnela za soba polowy kompa. Stosunkowo dobry zasilacz np 350tka modecoma to tylko ok 90 zł a ciezar gatunkowy ( i nie tylko) zupelnie inny. Nie jestem maniakiem ale juz sporo spalonych zastawow widzialem i reanimowalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mnie sie u Ciebie podba jedynie pojemnik na pompke choc pewnie mogl by byc mniejszy nagrzewnica sie nie blyszczy do tego jeszcze ten uchwyt te wentyle na niej ... weze udajace eheimy ale jeszcze plus za zamknieta bude ... nie boj sie za kilka tygodni moje wc zobaczy tweak i mnie sie odgryziesz poki co nagrzewnica wyglada tak

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attach&type=post&id=45

 

moze sie komus podobac albo nie ale ona jest ze szrotu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mnie sie u Ciebie podba jedynie pojemnik na pompke choc pewnie mogl by byc mniejszy nagrzewnica sie nie blyszczy do tego jeszcze ten uchwyt te wentyle na niej ...

Po pierwsze to nie jest pokaz mody by sie błyszczalo

Po drugie obudowa jest wsadzona w biurko wiec i tak nie widac tej nagrzewnicy z wentylami.

A pojemnik jest taki bo taki mi sie spodobał nie chcialem mniejszego ten ma 1.7litra, chcialem wiekszy ale niestety nie zmiescil sie do budy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...