Skocz do zawartości
Kaeres

Fifa 2005

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ustawiasz gdzie chcesz trafic, najlepiej okienko :)

2. Shift plus strzalki to podkrecanie

3. Jak na pasku leci najpierw w prawo to ustawia sie sila strzalu. Nie moze wejsc na czerwone.

4. Jak na pasku wraca w lewo to musisz ustawic strzalke jak najblizej zielonego.

 

Jak strzal jest odpowiednio silny i dobrze trafisz w zielone to bramka prawie pewna, nawet z duzej odleglosci. I im blizej do bramki to ta zielona czesc jest wezsza chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby przy wolnym pilke bardziej podkrecic (bardziej "zgiety rogal"), omijajac mur z lewej strony, to trzeba dac ten celownik na pilce (po wcisnieciu SHIFT) w dol i w prawo czy w lewo?

Troche skomplikowanie napisalem? ;)

I jeszcze celownikiem musisz nacelofac ;] A potem strzal i pozniej D once again i bedzie brama ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do wszystkich ktorzy juz pare godzin z nowa fifka spedzili. Czy istnieje mozliwosc podkrecenia pilki bezposrednio z gry ( nie chodzi mi o rzuty wolne). Jak dobrze pamietam to ostatnia fifa gdzie bylo to mozliwe to 2002. Jesli nie ma takiej mozliwosci to ja podziekuje bo realizm to zaden. Z podobnych przyczyn PES tez mi sie nie podoba.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na spostrzezenia. :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do wszystkich ktorzy juz pare godzin z nowa fifka spedzili. Czy istnieje mozliwosc podkrecenia pilki bezposrednio z gry ( nie chodzi mi o rzuty wolne). Jak dobrze pamietam to ostatnia fifa gdzie bylo to mozliwe to 2002. Jesli nie ma takiej mozliwosci to ja podziekuje bo realizm to zaden. Z podobnych przyczyn PES tez mi sie nie podoba.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na spostrzezenia. :idea:

"Z TYM PODKRECANIEM TO róznie bywa :) ALE da sie to robić ustawiajac odpowiednia siłe strzału + kierunke gdzie cchewmy strzelać :) haaa to takze zalezy od umiejetnosci naszych graczy, ((aktualnie gram w II lidze na przedostatnim poziomie trudności, i powiem że nie jest zza łatwo, = ostatnio sprowadziłem Krzynówka ;)) = CHŁOPAK od wrzutek i wolnych :) bramki z rzutów wolbnych są poprostu piękne :) ODPOWIOEDNO PODKRECONA -- LECI lecii "ROGALEM" mmmiód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! A powie mi ktos czy po D.IP jak Gospodarz ustawi w opcjach gry poziom trudnosci np zawodowiec to ten ktory sie dolacza tez musi miec taki sam czy to jest bez znaczenia bo obowiazuja ustawienia tego co stawia serwer- czas gry, kamery, poziom trudnosci ?

I jeszcze jedno, czy istnieje jakis komunikator txtowy lub glosowy miedzy graczami. Chodzi mi tylko o lacze bezposrednie. nie o EASO.

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka pytanek odnosnie FIFY 2005. Po kazdym meczu wykakuje takie okienko sa tam napisane morale oraz sprawnosc wszystkich. z boku jest tez zakladka mecz i pod spodem jakies numerki od 1 do 10. co one oznaczają?? i jeszcze jedno. czy w trybie kariery mozna zmienic w kazdym momencie swoja druzyne?? jesli tak to powiedzie jak to zrobic bo nie moge nigdzie tego znalexc. Z gory dziekuje i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie wiedzą jak grac przez neta to mowie. w glownym menu klikasz Tryby GryGra Wieloosobowa. wybierasz polaczenie bezposrednie(czy cos takiego) w okienku ktore sie pokazalo klikasz Nowy wpisujesz nazwe i IP kolesia z ktorym chcesz grac dajesz OK i naciskasz albo Gospodarz albo Połacz. to zalezy. ja np. gram z kolega i ja musze nacisnac gospodarz a on połącz jak bedzie na odwrot to nie pojdzie. nie wiem od czego to zalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka pytanek odnosnie FIFY 2005. Po kazdym meczu wykakuje takie okienko sa tam napisane morale oraz sprawnosc wszystkich. z boku jest tez zakladka mecz i pod spodem jakies numerki od 1 do 10. co one oznaczają?? i jeszcze jedno. czy w trybie kariery mozna zmienic w kazdym momencie swoja druzyne?? jesli tak to powiedzie jak to zrobic bo nie moge nigdzie tego znalexc. Z gory dziekuje i pozdrawiam:)

Te numerki to ocena gracza - 1(łajza)-10(Krzynówek) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIFA 2005 to najgorsze moim zdaniem gowno jakie EA stworzylo. Po prostu szkoda wydawac na to pieniadze i szkoda miejsca na dysku. Grywalnosc kiepska. Grafika - nie zauwazylem poprawy w stosunku do starszych wersji (2004). Nie ma praktycznie mozliwosci sterowania podaniami, ty chcesz podac tam a zawodnik podaje zupelnie gdzie indziej. Strzekanie nawet z pola karnego = totolotek. Obroncy nie wiem do czego sluza bo na pewno nie do obrony --> stoja jak cipy i czekaja moze na deszcz. Rzuty wolne LOOOOOL. Gdzie bozia da tam poleci. To o czym byla juz mowa -> patent na magnes w butach ma przeciwnik. A po drugie do jednej i to kiepskiej gry nie bede kupowal pada bo i po co. W 2004 bez tego gralo sie niezle. Dlugo sie naczekalem, a teraz zmiana na PES'a 3. I NIGDY WIECEJ ZADNEJ FIFY.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam gram w fife 1 raz.. i mam pytanko .. jak strzelać bramki z rzutów rożnych, może mi ktoś to łopatologicznie wytłumaczyć ... bo za cholere nie mogę trafić

GRAJA W TRYBIE : KARIERA :) nasi zawodnicy zyskuja na wartości jak i mogą znacznie obniżyć swoją wartość wszystko to zalezy od nas samych, zwyciestwach w meczu, treniungi itp, RZuty rozne fakt wykonuje sie nie zza łatwo. ale kazdy ma tam jakis swoj sposbo japdam wam Moj :) A WIEC gdy juz mamy rzut rozny to nie wybieramy zadne z typu wrzutka dalek na dochodzaca itd. tylko od razy wcisikamy klawisz D ..po czym zauwazymy elownik w ok. 2-3 m od bramkarza nastepnie po prawej stronie mamy odlicanie czasu od wrzutki na pole karne . I NIC PROSTSZEGO jak dokł. wycelować mijesce i czas,, aha jak juz bedziecie blisko piłki to nie trzymać CAŁY CZAS D tylko hehe delikatnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi nie idze gra w ta Fife :(

Gdy komputer podaje po ziemi do kolejnych zawodnikow, to musze sam dobiegac/gonic delikwenta (ktory i tak ma sporo pola dla siebie), natomiast gdy ja podaje po ziemi (zwykle podanie/podanie z dobiegiem) to od razu przy moim zawodniku czeka juz opiekun...

Po co sa przy roznych te numerki 1,2,3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi nie idze gra w ta Fife :(

Gdy komputer podaje po ziemi do kolejnych zawodnikow, to musze sam dobiegac/gonic delikwenta (ktory i tak ma sporo pola dla siebie), natomiast gdy ja podaje po ziemi (zwykle podanie/podanie z dobiegiem) to od razu przy moim zawodniku czeka juz opiekun...

Po co sa przy roznych te numerki 1,2,3??

Hmm, dla mnie ta Fifa jest banalna, nawet za banalna :? Zaraz po instalacji zapodalem poziom przedostatni i bramki strzelam jak na zawolanie - wyniki hokejowe :D Wszystkie zagrania to niestety schematy (tak jak kazda FIFA :lol: ). Lukecz - zeby Twoi zawodnicy kryli odpowiednio zawodnikow CPU, to ustaw pressing, beda wtedy dobiegac do kazdego praktycznie. Te numerki oznaczaja twoich zawodnikow z pola, odpowiednio:

1-W

2-A

3-S lub D - nie pamietam teraz

 

Pewnie nie daje Wam spac, w jaki sposob komputer robi tak dokladne crossowe zagrania z 30m na wolne pole? - bardzo prosto :D - Wciskamy "Z" , wybieramy sobie zawodnika do ktorego chcemy podac, potem "Q" + strzalka w jakas strone, a potem wciskamy "A" - tym sposobem obroncy wala crossy do wysunietych napastnikow i mamy praktycznie sytuacje "sam na sam" - a to oznacza w FIFIE jedno - GOL :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem przez pewien czas w nowa fife i doszedlem do wniosku, ze pomimo paru poprawek nie jest ona dobra gra :?

Urzekly mnie /zazwyczaj/ szybkie akcje, oczywiscie przyjemnie oglada sie oryginalne nazwiska bez zadnych kombinacji, czy nawet granie w karierze jest calkiem przydatnym trybem

jednak podczas meczu - gdy popatrzymy na tekstur;, na fakt, ze podczas gry o zmianach informuja nas komentatorzy [brak informacji, czy wstawki] moze nam juz nowa fifa sie mnie podac. Z kolei o kontuzjach, ktore przytrafiaja sie czesto zazwyczaj dowiadujemy sie nie bezposrednio z gry, [tzn. owszem - widac krzyzyk podczas gry, ale ani komentator, ani w samej grze tej informacji nie ma - wystarczylaby jakas belka informacyjna, albo cos w tym stylu] ale np. z menu/rezerwowi :? . Nie podobaja mi sie tez strzaly z daleka - trzeba sie ustawiac na wprost od bramki, bo inaczej to pilka leci w... "kosmos"...

Zly jest system sedziowania - rzuty karne sa zbyt czesto i sa przyznawane za "pol-faule"... bardzo slabe wrazenie sprawia obrona nawet na wysokich poziomach trudnosci... Arbiter roznie sedziuje w zaleznosci od poziomu trudnosci co wg mnie nie jest dobrym rozwiazaniem [na amatorze klienci lataja jak szaleni, a faulujacy nawet nie dosc, ze nie dostaje kartki, to nie jest zauwazony, tzn. sedziowie nie dyktuja rzutow wolnych za ewidentne przewinienia]. W Fifie razi mnie schematycznosc, szczegolnie widoczna w rzutach roznych, ktorych wykonanie mi sie nie wybitnie nie podoba, gdyz jestem zmuszony do tego co wymyslili autorzy. Nie wiem, czy jest jakis sposob, by wciaz przy uruchamianiu nie pojawial sie wybor jezyka, gdyz jest to wqrzajace. Ostatnim mankamentem nowej fify jest animacja - 1280x1024 full detale... wydaje sie, ze wystarczajaca ilosc klatek od plynnej gry.... lecz tak nie jest: przy strzalach, podaniach i glownie na powtorkach - pilkarze sie dziwnie rzuszaja, a przy zwolnieniu pilka jakos dziwnie sie zachowuje. O niemoznosci skonfigurowania pada [niestety, nie tylko u mnie] nie chce juz wspominac, ale uwazam, ze zapisywanie powtorek za pomoca myszki nie jest najlepszym rozwiazaniem.

UPDATE:

Gdy dluzej pomyslalem nad nowa fifa to znalazlem jeszcze jedna wade - powtorki. Podczas gry nie ma zbyt wielu powtorek - zreszta i tak to sie ogranicza do strzalow, ktore blisko bramki polecialy lub wpadly do niej, lub fauli na zolte/czerwone kartki. I tak - np. po zakonczeniu pierwszej polowy mozemy zobaczyc jedna powtorke - np. faul za zolta kartke - i tak w kolko :| ostatnio, gdy wygralem mecz 2:1 to wogule nie pokazali mi moich bramek, tylko te co komp zdobyl (a wlasciwie jedna). Gdzie tu sens i logika? Nie ma pokazanych wszystkich najwazniejszych, jak by nie patrzec, powtorek, za to faule na zolta/czerwona kartke, ktore sa "esencja pilki noznej" zawsze sa ukazane :? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem przez pewien czas w nowa fife i doszedlem do wniosku, ze pomimo paru poprawek nie jest ona dobra gra  :?  

Urzekly mnie /zazwyczaj/ szybkie akcje, oczywiscie przyjemnie oglada sie oryginalne nazwiska bez zadnych kombinacji, czy nawet granie w karierze jest calkiem przydatnym trybem

jednak podczas meczu - gdy popatrzymy na tekstur;, na fakt, ze podczas gry o zmianach informuja nas komentatorzy [brak informacji, czy wstawki] moze nam juz nowa fifa sie mnie podac. Z kolei o kontuzjach, ktore przytrafiaja sie czesto zazwyczaj dowiadujemy sie nie bezposrednio z gry, [tzn. owszem - widac krzyzyk podczas gry, ale ani komentator, ani w samej grze tej informacji nie ma - wystarczylaby jakas belka informacyjna, albo cos w tym stylu] ale np. z menu/rezerwowi  :? . Nie podobaja mi sie tez strzaly z daleka - trzeba sie ustawiac na wprost od bramki, bo inaczej to pilka leci w... "kosmos"...

Zly jest system sedziowania - rzuty karne sa zbyt czesto i sa przyznawane za "pol-faule"... bardzo slabe wrazenie sprawia obrona nawet na wysokich poziomach trudnosci... Arbiter roznie sedziuje w zaleznosci od poziomu trudnosci co wg mnie nie jest dobrym rozwiazaniem [na amatorze klienci lataja jak szaleni, a faulujacy nawet nie dosc, ze nie dostaje kartki, to nie jest zauwazony, tzn. sedziowie nie dyktuja rzutow wolnych za ewidentne przewinienia]. W Fifie razi mnie schematycznosc,  szczegolnie widoczna w rzutach roznych, ktorych wykonanie mi sie nie wybitnie nie podoba, gdyz jestem zmuszony do tego co wymyslili autorzy. Nie wiem, czy jest jakis sposob, by wciaz przy uruchamianiu nie pojawial sie wybor jezyka, gdyz jest to wqrzajace. Ostatnim mankamentem nowej fify jest animacja - 1280x1024 full detale... wydaje sie, ze wystarczajaca ilosc klatek od plynnej gry.... lecz tak nie jest: przy strzalach, podaniach i glownie na powtorkach - pilkarze sie dziwnie rzuszaja, a przy zwolnieniu pilka jakos dziwnie sie zachowuje. O niemoznosci skonfigurowania pada [niestety, nie tylko u mnie] nie chce juz wspominac, ale uwazam, ze zapisywanie powtorek za pomoca myszki nie jest najlepszym rozwiazaniem.

Dokładnie takie same mam odczucia i dodam jeszcze tylko że gra mi chodzi płynnie, ale tylko jak wejde do jakiegoś menu np. menu rezerwowi, chce wprowadzić zmiane, ale jest to bardzo trudne, gdyź płynność mi spada do 10 fps :( Najbardziej mnie wkurzają rzuty wolne i rożne, jest łatwo szczelić bramke, ale do realistycznośći jest bardzo daleko. Najlepszym symulatorem piłki nożnej w jaki grałem był PES 1 albo 2 na PSX (chodź gram w takie gra żadko), tam nie było żadnych schematów i tym podobnym ala FIFA. FiFa jest z roku na rok coraz lepsza, ale zmiany te są bardzo małe i jeszcze dalego jej jest PESa 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie w opcjach, wchodzisz w menu głównym MOJA FIFA 2005(czy jakoś tak) i dalej masz opcje i tam wszystko jest. 8)

EDIT

Daj szczegółowść na HIGH. Czy tobie się zmienia rozdzielczość, czy nadal podczas gry pozostaje 640*480. Najlepiej zrób screena i wtedy sie dowiesz z jaką rozdzielczoscią grasz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...