Skocz do zawartości
Piotrekk5

Linux Za Darmo ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie :-) Gdzie mogę sobie zamówić płytki z Linuksem tak aby były za darmo ? Nie za barzo mam ochotę wydać 100 zł. na różne linuksy na allegro. Może jednak istnieje jakiś sposób na zdobycie róznych dystrybucji za o PLN ?

PozdrawiaM

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma organizacji charytatywnych, zajmujacych sie rozprowadzaniem dystrybucji linuksa za free ;) . Jedyny sposob, zeby miec calkiem za darmo, to sciaganie z neta :) . A jesli juz chcesz kupowac, to ja jednak nie kupowalbym na allegro - nie masz pewnosci, czy taki koles chociazby sprawdzil sumy kontrolne po sciagnieciu obrazow. Ja osobiscie polecam kupowac z gazeta - np L+ Extra - dostajesz distro i do tego kilka artykulow, dzieki ktorym zainstalujesz i skofigurujesz wstepnie caly system i nie bedziesz musial szukac odpowiedzi na forach i denerwowac sie, ze nie dziala ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na Oślej jest topic "Darmowe Gazetki" i można sobie Auroxa zamowic (tzn. gazetka+4CD), kiedyś była propozycja Novela - 3 x DVD (SuSe Linux i kupa programów itp...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na Oślej jest topic "Darmowe Gazetki" i można sobie Auroxa zamowic (tzn. gazetka+4CD), kiedyś była propozycja Novela - 3 x DVD (SuSe Linux i kupa programów itp...)

1209508[/snapback]

Te auroxy już się skonczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest taki wybor dystrybucji ze bania mala. Ceny od 6 zlotych bodajze. To az tak drogo? Nie popadajmy w przesadyzm.

1210557[/snapback]

na firmowych płytkach MINTA podpisanych mazakiem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na firmowych płytkach MINTA podpisanych mazakiem :>

1211038[/snapback]

A dystrybucja nagrana na Verbatimie najdrozszym to jakos lepiej sie instaluje? Niby po co Ci lepszy nosnik, skoro i tak co pol roku z reguly wychodza kolejne wersje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie by chcieli zeby system byl za free, nosnik - najlepiej duzy dysk twardy oczywiscie bonus free, do tego przychodzil pan od producenta dysku i instalowal go w kompie, potem pan od producenta systemu i konfigurowal wszystkie uslugi, corki obu tych panow w tym czasie zabawialyby delikwenta, a potem jeszcze 36 miesiecy darmowego serwisu na wypadek gdyby cos padlo (w ramach promocji w calym kompie)

 

bez jaj :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie :-) Gdzie mogę sobie zamówić płytki z Linuksem tak aby były za darmo ? Nie za barzo mam ochotę wydać 100 zł. na różne linuksy na allegro. Może jednak istnieje jakiś sposób na zdobycie róznych dystrybucji za o PLN ?

1209067[/snapback]

 

no ja probowalbym poszukac w necie, ja sobie dwa dni temu naprzyklad sciagnole 4 plytki do slacka 10:)dwie instalacyjne i dwie z sources'ami:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w odpowiedzi na twoje pytanko podaje ci linka skad mozesz zassac AUROXA 10.0.1a

ftp://ftp.tpnet.pl

 

Najlepiej zassac go Ftp-kiem nie olecam do tego emula czy innych p2p bo:

1- Czas zasysania jest owiele dluzszy

2- Nie wiadomo co zassasz

 

ewentualnie zobacz tutaj ftp://ftp.icm.edu.pl duzy wybor pub/linux/distributions

 

 

"Jestestem tylko cząstką..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie :-) Gdzie mogę sobie zamówić płytki z Linuksem tak aby były za darmo ? Nie za barzo mam ochotę wydać 100 zł. na różne linuksy na allegro. Może jednak istnieje jakiś sposób na zdobycie róznych dystrybucji za o PLN ?

1209067[/snapback]

Hej

 

Tak jak odpowiedzieli przedpiszcy, najszybciej zassac z jakiegos ftp. Co do darmowej wysylki plytek instalacyjnych to mozna takie cos znalezc na necie, jako przyklad podam dystrybucje UBUNTU. Istnieje mozliwosc zamowienia plytek za free. Jesli jestes zainteresowany to zamowienie mozesz zlozyc tutaj: http://shipit.ubuntulinux.org/ (wymagana rejestracja). Sam kilka tyg temu odebralem paczke, komplety bardzo ladnie wydane (install + live CD). Wszystkie dodatkowe informacje sa na stronie dystrybucji.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge ci wypalic za 0zl+przesylka 20zl ;] przesylke placisz ty

1231625[/snapback]

ja też chcę. jak tylko przesyłka. ale z tego co napisałeś wynika, że za płyty sam załacisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja place za cd ;] verbatimki za 2zl z tesco ;] ale placisz 20zl za to zebym ruszyl dupe i pojechal darmowym autobusem do tesco po 4cd nagral potem wypelnil druczek i zaniusl na poczte ;] kazde nastepne 4cd +10zl bo one jednak cos waza :D

 

teraz mnie nie wycyckasz ze sobie zamowisz dystrybucje na 10cd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam darmową wysyłkę Ubuntu. Zamówiłem 15 płyt (10 x86 i 5 dla architektury 64) i przyszły po około trzech tygodniach, super-elegancko wydane (ładne koperty full-color, dwie płyty na dystrybucję w wersji x86 - live cd i system).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam darmową wysyłkę Ubuntu. Zamówiłem 15 płyt (10 x86 i 5 dla architektury 64) i przyszły po około trzech tygodniach, super-elegancko wydane (ładne koperty full-color, dwie płyty na dystrybucję w wersji x86 - live cd i system).

1273088[/snapback]

 

Jak to jest z tym Ubuntu? Weszłem na strone ale ja nie mówic o angielskai nic nie zrozumieć. Wysyłają do ciebie plytki za free czy to jakas ściema. A co z cłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym Ubuntu? Weszłem na strone ale ja nie mówic o angielskai nic nie zrozumieć. Wysyłają do ciebie plytki za free czy to jakas ściema. A co z cłem?

1288891[/snapback]

Po polska ty też za dobrze nie mówić z tego co widać, mniejsza. Wysyłka jest całkowicie za darmo, po prostu dostajesz koperte z płytami i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po polska ty też za dobrze nie mówić z tego co widać, mniejsza. Wysyłka jest całkowicie za darmo, po prostu dostajesz koperte z płytami i tyle.

1289867[/snapback]

 

Bardzo śmieszne! Że ja niby nie umiem mówić w swoim pięknym ojczystym jezyku???

Ale dobra. Fajne to Ubuntu. Zaraz wchodzę i zamawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne! Że ja niby nie umiem mówić w swoim pięknym ojczystym jezyku???

1290692[/snapback]

Mowic moze umiesz, pisac tez, ale bledy ci sie zdarzaja

 

Weszłem na strone ale ja nie mówic o angielskai nic nie zrozumieć.

1288891[/snapback]

Powinno byc oczywiscie 'wszedłem'. Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...