Skocz do zawartości
DocPL

Michalki - Moje Wc - Uwaga Foty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wreszcie zebrałem się postanowiłem pokazać swoje stare WC i projekt nowego.

Stare WC miało w sobie : Blok na CPU Cool Cases CCR v2, VGA Cool Cases CCR v9 i NB też Cool Cases w zasadzie to identyczny spód jak ted na VGA a różnica była tylko w innym topie z pleksy. Pompka to Hydor L20 a chłodniczka Black Ice Pro , zbiornik wyrównawczy zajmował 2 zatoki na HDD (tak w zbiorniczku z DD). Całe to ustrojstwo chlodziło (całkiem dobrze) Athlona 2600XP@11,5 x 200, Radeona 9600Pro i NB z MSI z płyty jak w podpisie a całość była upchnięta w obudowie Thermaltake Lanfire VM2000A. Poniżej fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Wraz ze zmianą karty grafiki na Radka 9800Pro korzystając z okazji wymieniłem Bloczki z CPU na Uriela v2 a na grafę poszedł Abadon reszta pozostała bez zmian. Pewnego miłego dnia pękł mi top na Urielu i musiałem zdjąć całe chłodzenie. Aktualnie komp działa na AC we wnęce biurka w luźnych częściach i zabrałem się za projekt nowego WC. Częśc z was pewnie pamięta topic o Puszce z Tesco przerobionej na własnej roboty rezerwuar:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Korzystając z okazji postanowiłem więc przerobić swoje WC i zrobiłem taki projekt:

Dołączona grafika 1-Uriel v2, 2-Abadon GPU, 3-Atira NB, 4-Nagrzewnica Kadett, 5-Hydor L30, 6-Zbiornik własnej roboty

Przerobiłem starą budę AT (skracając ją o 1/3 wysokości) włożyłem do niej chłodniczkę od Kadeta , pompkę Hydora L30 i rezerwuar aktualnie całość wygląda tak:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Bloczki jakie będą na nowym WC to jak widać Uriel v2 (z własnoręcznie dorobionym topem z pleksy) Atira (NB), i Abadon (GPU).

Ciekaw jestem co o takim projekcie sądzicie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł bardzo mi się podoba :) rezerwuar też :) natomiast IMHO Xaser nie pasuje do takiego moda :-| ale za pracowitość i pomysł 5 :D

 

p.s. na piewszym zdjęciu coś białego wystaje z Hydzia.. cio to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do nawiewu na nagrzewnicę to z drugiej strony w shrudzie jest przewidziany wentylator Papst 12 cm x 12 cm.

Bloczki nie są home made - za wyjątkiem pleksy na Urielu (orginał po prostu pękł)

Z Hydorka wystaje Innovatek flow meter , w nowym WC będzie podlączony za bloczkiem na NB (po pierwsze żeby dawał znak że WC chodzi a po drugie żeby trochę podniósł opory i więcej wody szło na grafę)

Ta dolna buda będzie przemalowana na kolor Xaserka, z przodu jeszcze będzie termometr pokazujący temp. wody, wszystko w kolorze górnej budy z tymi akcentami w koloreze wiśnia/metalic a na bocznych ściankach są takie stalowe grille (jak na topie Xasera). Mam przed sobą jeszce , szpachlowanie, szlifowanie i malowanie dolnej budy aby spasowała do Xaserka optycznie. Zbiornik i wentyl widoczne w dolnej budzie mają wystawać tak aby były równo z górną budą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , no ladnie ladnie , widze wreszcie zlozyles ;)))

calkiem niezle , biorac pod uwage fakt ze to jeszcze nie koniec :-P

 

sorry za OT

mam blok na cpu 3 kroccowy , z ktorego woda pojdzie na gpu. planowalem tak:

1 krociec dac na gpu , a 2gi od cpu i od gpu polaczyc Y do zbiornika

ale teraz sie zastanawiam nad tym:

polaczyc 2 wyjsciowe z cpu na gpu i 1 z gpu wyprowadzic do zbiornika.

 

 

ktore lepsze?

 

 

p.s

na cpu mam blok wzorowany na cascade , a na gpu wzorowany na crystalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...