Skocz do zawartości
P1T3RR0

Heroes of Might and Magic V

Rekomendowane odpowiedzi

betka juz tu i tam byla...

Nie gralem, bo nie mialem skad tego wziac. Jednak skriny troszke nadzei mi wrocily. Wszystko takie ladne, kolorowe, bajkowe...hirołsowe :P

Ikonki Was bolą ?? Hmmmm pewnie zostana zmienione 100 razy i moze jeszcze raz.

A wymagania, to jest problem. HIII smigalo chyba na kazdym kompie, to tez powinno, a chyba tak nie bedzie :[

 

Czekam na gierke, najchetniej pyknalbymw ta bete...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jestem rozczarowany tymi screenami :| Dla mnie jakieś takie za bardzo kolorowe. Niby ma być baśniowo i pięknie, ale o wiele lepiej wyglądałaby grafika ciemniejsza i mroczniejsza, coś na wzór trzeciej części (teraz kolorystycznie za bardzo przypomina 2 i 4).

 

Kolejny minus to pole walki, a właściwie jego wielkość. 7 na 7 pól to za mało. Przecież w drugiej części było więcej :blink: Mam nadzieję, że w wersji finalnej poprawią wielkość pola walki.

 

Ikonki - mogą być. Isabel też wygląda ok ;)

 

Ogólnie cukierkowo to wygląda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee, zdecydowanie to wszystko mi się nie podoba :angry:

 

Grafika jak w Warcfart III, jak pisaliscie wcześniej wszystko jest takie pstrokate i kolorowe.... Postaci wogóle nie są proporcjonalne! Wszystko powinno być bardziej ludzkie, bardziej przypominać rzeczywiste formy i kształty

 

http://games.tiscali.cz/clanek/screen_deta...95&img=bnga.jpg

 

A to?? Co to wogóle kuffa ma być?? Bardziej mi to przypomina jakieś digimony czy pokemony!

 

I bez obrazy dla mangi ale to

 

http://image.com.com/gamespot/images/2005/...3_screen010.jpg

 

To mnie obrzydza! Jak by to jakiś japoniec malował. Nie chce czegoś takiego w herosach :mur:

 

Mam nadzieje że ta gra nigdy nie wyjdzie w takiej formie jaką jest teraz, już lepiej żeby 3DO zbankrutowało, i pozostawiło malutki niedosmak jakim były heroes IV, bo to co przedstawia obecnie V to już mocny niesmak

 

PS. Zanim wysłałem post, przeczytałem cały topic i zauwarzyłem że wielu z was ma takie samo zdanie jak ja. Może napiszemy wszyscy jakiegoś maila do 3DO???

 

 

EDIT: Moje wyobrażenie heroesów na miare roku 2005/2006:

 

Grafika 3D ze wszystkimi bajerami, coś jak w war of the ring (czy jakoś tak) może być, tylko jeszcze troszke lepsza. Oczywiście stylem podobna części III, a najlepiej to wierne odwzorowanie w 3D. Zamiast małego pola bitwy i pojedyńczych jednostek.... olbrzymie pole walki jak w shogunie i tysiące jednostek, wszystko na tury i wykonane tak żeby nie trzeba było czekać 10 min, aż jeden oddział zaatakuje drugi, tylko właśnie tak jak ma to miejsce przy pojedyńczych jednostkach, czyli szybko i zdecydowanie :razz: Co do mapy po której poruszamy naszego "konika". Musi być ogromna z realistycznym otoczeniem - chodzi tu o proporcje. Jeżeli pikinierzy wchodzą do lasu, to drzewa są kilkakrotnie większe niż oni, jeżeli do lasu wchodzi smok czy olbrzym, to może sięgać głową czubków drzew. Jak ktoś pamięta intro z Heroes III, będzie wiedział o co chodzi (gigant rozdeptujący pikiniera, a potem smok rzucający się na giganta) Na nie odkrytym terenie piękna czarna mgła, a na odkrytym zmieniające się warunki pogodowe. Aha no i konik nie ma iść samotnie, ale z hordami wojsk za sobą, które w razie potrzeby wyrębują las by móc przejść :) Zamki tętniące życiem i przypominajace te z HeroesIII - czyli np. zamek ludzi, wygląda jak prawdziwa średniowieczna budowla tyle że z dodaniem np. skrawka nieba w której rodzą się anioły...

 

Ahhh, nie gram teraz prawie wogóle w gry, ale jak by tak wyglądałi HirołsiV, to chyba bym zaczał znowu... :rolleyes:

Edytowane przez J-A-J-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cavarr dobrze gada :) Dzisiaj rano poświęciłem 5 minut i rozkminiłem ( no w zasadzie ten fakt co J-A-J-O :P ) że wszystko jest takie "nadmuchane" jak balon z helem w disney landzie O_o no bez kitu teraz to ten heros wygląda jak by po 3 części poszedł spać albo się obżerać i nagle ktoś zapukał "Wstawaj bo nowego herosa robimy, będziesz jednym z bohaterów" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J-A-J-O czy w H III jednostki byly proporcionalnie duze do otoczenia? Ktos chyba sobie gry pomylil. Wszystko ma byc bardziej ludzkie? Przeciez to basniowe Hirosly, a nie jakas (sam nie wiem jaka :P ) realistyczna strategia turowa. Zawsze tak bylo i byc powinno! Najwieksza bolaczka w H V dla mnie jest ta mango-japonska charakterystyczna kreska, ktora swoj urok takze ma.

Intro w III mialo graficznie niewiele wspolnego z prawdziwa gra. Szczerze nie chailbym hirosow w takim wcieleniu.

Piszesz o hordach wyrabujacych las... eeee przeciez zawsze bylo tak iz chodzil sobie bohater, mial 7 czy 8 jednostek (nie pamietam a 100% ile) i byla ich ilosc jaka zebrales. Juz sobie wyobrazam chodzaca po mapce armie 15k szkieletow :D Mi odpowiada taka forma przedstawinia armi jak jest obecnie.

Z tego co widze po skrinach chyba tez tak bedzie. Walczy sobie gryf ( czy cos tam) z jakims mieczakiem, i pewnie jest ich okreslona ilosc. Jak sie myle ( nie gralem w bete ) to prosze mnie poprawic. Oby nie, bo dostane zawalu :P

 

 

Gdyby tak jak to mowi cavarr zmienili niewiele bylaby masa zarzutow dla tworcow o to ze nic nie zrobili, a gdyby zmienili tylko grafe, automatycznie musieliby zmienic wiele innych aspektor gry. Przejscie w pelne 3D ciagnie za soba wiele konsekwencji. Wiadomo ze masa fanow ( w tym ja) przywitalaby niezmienionych Herosow III jak cos wspanialego :D, jednak potencialni nowi klijenci nie kupiliby tego produktu bo bo ich odstraszyl. Taka jest prawda, gry robi sie dla ludzi, po to zeby zarobic kase, a nie dla przyjemnosci garstki (ogromnej ;)) zapalencow.

 

Crosis serio mowisz ze pole tylko 7x7? O fak... Mam andzieje ze to zmienia.

 

O H IV nawet nie wspomninam bo byla to porazka, jedyna rzecza godna uwagi w tej czesci byl rozwoj bohaterow i mozliwosc ich udzialu w walce.

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crosis serio mowisz ze pole tylko 7x7? O fak... Mam andzieje ze to zmienia.

1598452[/snapback]

Tak widać na jednym screenie. Widać na nim również, że jest mało jednostek na polu walki, ale to najprawdopodobniej wynika z posiadanych w armii jednostek (być może slotów na jednostki w armii jest więcej). Może jest tak, że im więcej własnych jednostek z bohaterem, to tym większe pole bitwy :?: Kto ma betę niech to sprawdzi. Jeśli tak by było, że im większa armia tym większe pole walki to takie coś byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem. Zresztą do fulla może się jeszcze sporo zmienić ;)

O H IV nawet nie wspomninam bo byla to porazka, jedyna rzecza godna uwagi w tej czesci byl rozwoj bohaterow i mozliwosc ich udzialu w walce.

1598452[/snapback]

Ja jeszcze dorzuciłbym system magii. IMO dobrze to rozwiązali i oprócz bohaterów zaliczam to na plus.

 

Podsumowując, to co widziałem do tej pory, mogę powiedzieć (napisać), iż na razie wygląda to za słodko. Bardzo przypomina drugą część pod względem kolorystyki, a przecież to trójka wyglądała najładniej. I wcale nie chodzi mi o rozdzielczość, tylko o użyte kolory. W trzeciej części była bardziej klimatyczna, mroczniejsza. Grafika ma być baśniowa tak? To niech będzie baśniowa, na wzór trzeciej części, a nie bajkowa jak teraz (jak w drugiej części również).

 

Ktoś pisał, że dobrze jakby 3DO zbankrutowało. O ile mi wiadomo (mogę się mylić) to Heroesa 5 robi nie 3DO, tylko jakaś inna firma. Myślę też, że wzorują się głównie na 2 części - ot taki powrót do korzeni. Założenie jest takie - zrobić Heroesa na wzór 2 i 3 części i przede wszystkim nie eksperymentować (bo się nie sprzeda ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że dobrze jakby 3DO zbankrutowało. O ile mi wiadomo (mogę się mylić) to Heroesa 5 robi nie 3DO, tylko jakaś inna firma. Myślę też, że wzorują się głównie na 2 części - ot taki powrót do korzeni. Założenie jest takie - zrobić Heroesa na wzór 2 i 3 części i przede wszystkim nie eksperymentować (bo się nie sprzeda ;) ).

1598921[/snapback]

Nie mylisz sie :) Herosa robi inna firma ale nie pamiętam nazwy (mozy to był UBI Soft ) :D

 

A grafa 3D to nie eksperyment ? :] do tej pory była 2D :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Crosis, magia i szkoly magii sa bardzo ciekawie przemyslane w IV. Uwielbialem laczyc szkole zycia ze smiercia. Mieszanka wybuchowa. Nikt Ci nie ginal (jak dobrze zaplanowales wszystko) a po walce dodatkowo przybywalo masa jednostek. Na wyzszych poziomach powstawaly niesmiertelne wampiry, ktore regenerowaly sie w czasie, a przybywaly po bitwie!

Tylko dla takich smaczkow pykalem pewien czas w IV, i byloby mi bardzo smutnooo gdyby czegos takiego nie dali w V!

 

Fridioł juz nie robi Hirosow...szkoda. Ciezkie wyzwanie przed tworcami... dogodzic starym wyjadacza, pozyskac nowych, do tego tak szanowanej serii jak Heroes.

Zycze im najlepszego...

 

Przejscie w 3D musialo nastapic... to bylo konieczne, wczesniej czy pozniej. Moim zdaniem nadeszla juz na to pora :P

 

ps. Młody [brat ;) ] wlasnie przechodzi III + wszystkie dodatki. Ma do wyboru mase nowszysch gierek, ale hra w to :D Jestem z niego dumny ;)

 

 

A sciagniecie betki jest legalne:> Jesli tak to moze jakis link:>

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos musi się czepiać a co ja poradze na to że lubię się czepiać :]

 

A stwierdzenie 3D zamiast 2D samo w sobie mówi że to heros w nowej szacie :P ale na bogów (wkręcam się w klimat B) ) czemu musieli temu nadac wymiar amerykański z japońską szatą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to ma wygladac jak pseudo ksiądz :P Shiningami znaczy bóg śmierci ( ja :D ) Gundam Wing i te sprawy :P

 

No popatrz tylko na samego herolda :D facet jest dwa razy wiekszy niż w trójce :] czyli amerykański wymiar XXXL :D

Edytowane przez Shiningami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze grałem we wszystkie części herosów z baśniowej krainy :), ale najbardziej mi się podobała część III, ona jest genialna :) mam nadzieje że 5 będzie równie dobra :)

przejście z 2D musiało nastąpić, wiedziałem ze 4 będzie w 2d(kompy nie pozwalały na przejście takiej giery w 3D po prostu) ale już 5 to wiedziałem że będzie w 3d :).

mam nadzieje że twórcy widzą tą grę podobnie jak ja :) i tego nie zwalą

a co do bety to powiem że jest to normalna "beta" i wiele w niej będzie zmienione, gdyż widać że większość to "prowizorka"

co mogę powiedzieć o mandze w h5, to że tego nie zniosę :(

 

xpektor bądź dumny z młodszego brata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:]

Pogralem 3 godzinki i stwierdzam ze to H III w nowej szacie!

Interfejs banalny, poprostu wszystko od pierszwgo wejrzenia jest wiadome. Odrazu wiedzialem co do czego sluzy :D

Graficznie przedstawia sie bardzo ladnie, nie jest cukierkowo, jest tak jak byc powinno! Ta japonska kreska tez nie razi zbytnio, po pewnym czasie wogole nie przywiazywalem wagi do tego. Zamki pieknie sie rozrastaja, wzystko tetni zyciem, kamere mozna obracac o prae stopni, ale wraca po chwili do poprzedniego stanu. Jednostki sa bardzo ciekawe, choc w becie jest tylko jeden zamek (chyba). Mozna je apgrejtowac, w przeciwienstwie do tego jak bylo w IV. Wielkosc pola bitew zmienia sie w zaleznosci ile jednostek walczy. Narazie nie mozna dokladnie ustalic z ktorej strony ma udezyc dany oddzial, lecz pewnie sie to zmieni. Na gorze ekranu jest umieszoncy pasek, z symbolami jednostek, ktory pokazuje nam, w jakiej kolejnosci bada uderzac oddzialy. Ulatwia to rozplanowani bitwy, ciekawey pomysl...

Niestety bohaterowie nie biora udzialu w walce, udzielaja pomocy tylko swoimi czarami, ktore sa ladnie animowe z ucyciem ciekawych efektow.

 

Troszke szkoda ze nie wmontowali ciekawych funkcji z IV, o ktorych pisalem wczesnij.

 

Mam andzieje ze uspokoilem troszke fanow Hirołsów III :P

 

Pare skrinow:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YEY ! Nie wygląda to tak źle :D Co prawda ikonki nadal wyglądają jak z H1 wzięte ale co tam, reszta jest cacy bajer :) Podoba mi się ten patent z rozmiarem pola bitwy bo początkowe jednostki są za wolne żeby zasuwać przez 20 kratek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich narzekajacych na grafike, sciągnijcie, zagrajcie i dopiero wypowiadajcie sie.

gra wygląda zdecydowanie ładniej niz na tych screenach, a wciąga jak bagno (w sensie pozytywnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie!

 

Aha... nie wiem czy to tylko ja tak mam... ale mi ram zjadlo :] i z dysk ciagle mielil. 768DDR nie styklo ;[ co za czasy :P

Chyba ze ja mam znow zle kompa skonfigurowanego + i gierke i daltego to tak tnie :P

Moim zdaniem ta betka legalna jest wiec mozna by bylo zapodac linki tutaj. Kazdy by mogl zbejrzec co Panowie wymyslili.

Niech wypowie sie na ten temat jaki mod ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie!

 

Aha... nie wiem czy to tylko ja tak mam... ale mi ram zjadlo :] i z dysk ciagle mielil. 768DDR nie styklo ;[ co za czasy :P

Chyba ze ja mam znow zle kompa skonfigurowanego + i gierke i daltego to tak tnie :P

Moim zdaniem ta betka legalna jest wiec mozna by bylo zapodac linki tutaj. Kazdy by mogl zbejrzec co Panowie wymyslili.

Niech wypowie sie na ten temat jaki mod ;)

1601025[/snapback]

Legalna ? To podaj mi strone, z ktorej mozna to sciagnac (nie torrent...), bo chyba na stronie producenta nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem troszkę(przeszedłem pierwszą misje i to koniec bety :() i gierka nie jest zła ale wg. mnie wymagania ma stanowczo za duże!! ramu zżera mi tak ok.1200MB ale to pewnie się zmieni :).co można napisać o samej rozgrywce jest na + wciąga i to bardzo nie mogłem się oderwać od niej. ai komputera jest [ciach!]iane zero taktyki. muzyczka na duży plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wasze wypowiedzi, ogladam screeny i tak jak wy czekam na gre jednak na dzien dzisiejszy wolał bym aby wydano ogromnie duzy dodatek do HOMM3 z ogromnymi mapami - bo przeciez komputery pozwalaja teraz na wiecej i troszeczke ulepszona grafa ale co do tego nie jestem w 100% pewny bo moga cos tak zrobic ze zepsuja klimat...

 

ide grac w homm3 SOD :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi w tej becie jeszcze inteligencja kompa zerowa... ale to kwestia czasu.

Mapki mozna z neta sciagnac...

Grafika w H III to nic specialnego, w H V jest ladna, ale w grach przeciez nie to jest najwazniejsze!

 

Jezeli poprawia bugi z bety i wszystkie inne niedorobki to mamy hit murowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, fajne będzie, zobaczycie ;) Ja czekam z niecierpliwością, a jako, że H4 też bardzo mi się podobało - nie powinienem mieć problemów z "piątką" ;)

Chciałbym też nowe Might i Magic..... 10 :) Dziewiątkę strasznie skaszanili, imo grać się nie dało :( 3D zwaliło wszystko, tak pismaki narzekały na słabą grafę w częściach 6-8, a w 9 przez to 3d nie da się grać... Wystarczy porównać ekran przedmiotów - skok w tył jak chol....a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...