Skocz do zawartości
P1T3RR0

Heroes of Might and Magic V

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie dorwałęm ale mam straszne problemy z grafiką.

 

Radeon 9500 osmiopotokowy, a chodzi jakby nie mógł. Ktoś tu pisał, że na 9100 chodzi płynnie a mi się strasznie zacina i w zasadzie obraz mapy jest nie do obejrzenia - slideshow :/ Nie wiem czym to jest zwiazane, karta spokojnie powinna dawać radę w 1024x768 VeryLow, nie ?

 

Nie mam pojęcia co jest nie tak :/

Nie ktoś tylko ja :P

 

Przy rozpasanej mapce (duży widok) i minimalnym zoomie tnie, zresztą trudno się było tego nie spodziewać, ale na pewno nie jest to pokaz slajdów. Ot tnie bo więcej nie może przerobić ;) Wystarczy jednak troszkę przybliżyć i już heyahbanana...

 

A może to kwestia sterów?

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycofuje to co powiedzialem, cos jest nie tak z ta gra :|

 

ustawione mam teraz 1024 MAX AA na MAX i przy 2gb ramu, procuk na 4ghz i z radkiem X1900XT 512mb po 2h grania w 5 mape 1 kampanii byla tragedia :| sami herosi brali ponad 800mb ramcu :/ maszynka slaba nie jest a taki RTSik spowodowal, ze scrolowanie mapy wygladalo jak scrolowanie stron WWW na virgu :| tragedia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie co zrobic w piatej misji Nekromanty. Zebralem wszystko pokonalem wszyskich odkrylem wszystko. Na planszy jest portal ale tylko dla przychodzacych. Konczy mi sie czas i nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie co zrobic w piatej misji Nekromanty. Zebralem wszystko pokonalem wszyskich odkrylem wszystko. Na planszy jest portal ale tylko dla przychodzacych. Konczy mi sie czas i nic sie nie dzieje.

Pokonałeś Godrica? Jeśli tak, to powinieneś mieć jakiś artefakt i misja teoretycznie powinna się zakończyć.

Uwolniłeś z więzienia koło miasta Haven (tam gdzie rozpoczyna Isabel) córkę Godrica? Walczyłeś z przyzwanymi aniołami w drodze między miastem Haven a miastem Necropolis? Zdobyłeś te skrzydła anioła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokonałeś Godrica? Jeśli tak, to powinieneś mieć jakiś artefakt i misja teoretycznie powinna się zakończyć.

Uwolniłeś z więzienia koło miasta Haven (tam gdzie rozpoczyna Isabel) córkę Godrica? Walczyłeś z przyzwanymi aniołami w drodze między miastem Haven a miastem Necropolis? Zdobyłeś te skrzydła anioła?

Ok dzieki juz skonczylem poprostu nie mozna zabic godrica przed zlapaniem jego córki. Trzeba wszysko robic po koleji :D

 

Ten czolg jest bodajrze w 4 misji Haven w dolnym lewym rogu mapy jednak nie ma szans do niego dojsc. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi sie pogodzic z tym ze nie ma Twierdzy. Heroesy bez behemotków i cyklopów tracą;( Mam nadzieje ze w jakims dodatku dodadzą ten zamek

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dorwalem ta giere. Pierwsze wrazenia sa bardzo pozytywne. Bardzo przypomina trojke, moze tylko zamki mogly by byc troche inne, wolalem ten styl co w Heroes 3. Po zakupie Obliviona myslalem, ze juz nie ujrze dobrej gry, ale jednak Heroes V stoi na wysokim poziomie, zobaczymy co bedzie jak dluzej pogram, ale jak juz mi sie podoba to jest bardzo dobrze. Grafa stoii na dobrym poziomie w zupelnosci tworzy klimat, muzyka cudowna, wymagania jak na te czasy sa wporzo(1280x1024, Full Details, 2xAA, 16xAF, smiga) moze moglaby troche lepiej dzialac po obnizeniu kamerki do samego dolu, ale jak narazie nie jest zle i tak przewarznie gram z kamerka w pionie. Wiecej wrazen pozniej... Wracam do gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi sie pogodzic z tym ze nie ma Twierdzy. Heroesy bez behemotków i cyklopów tracą;( Mam nadzieje ze w jakims dodatku dodadzą ten zamek

Twierdza to syf (nie licząc barbarzyncy z 1) ;d. Napewno wyjdze w jakimś dodatku. Jak ktoś gra duela to podczas wyboru stony która bedziemy walczyć można zauważyć 9 miejsc na bohaterów a nie tylko 6 ;). Teraz co prawda jest tylko 6 zamków ale imo moze dojść az 3 :D. Oby bo ja licze na elemety (fenki + arm i po grze ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo się starzeję albo ta gra za trudna dla mnie :P Cholera z milion razy już próbowałem przejść trzecią misje drugiej kampanii, ba nawet uciekałem przed kolesiem w koło mapy (olał zamek i biegał zamkną) tygodnie mijały kupowałem sobie armię wracam do zamku czekam na niego no i przypełznął ale nagle mu armia też urosła i to znacznie więcej niż mi :/ Eh to już timingi na DFI są łatwiejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo się starzeję albo ta gra za trudna dla mnie :P Cholera z milion razy już próbowałem przejść trzecią misje drugiej kampanii, ba nawet uciekałem przed kolesiem w koło mapy (olał zamek i biegał zamkną) tygodnie mijały kupowałem sobie armię wracam do zamku czekam na niego no i przypełznął ale nagle mu armia też urosła i to znacznie więcej niż mi :/ Eh to już timingi na DFI są łatwiejsze ;)

Musisz miec 3 zamki (2 dodatkowe oprocz tego inferna jakie masz na starcie). Jak najmocniej je rozbudowac. Wtedy koles wymieka nawet na heroic. Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie.. gra jest trudna w chu.. :) gram sobie potyczke na normalu kupuje wszystkie jednostki jakie tylko moge mysle sobie ha zaatakuje cieniasa pewnie nic dobrego nie ma.. patrze 76paladynow 20 archaniolow... kurde a ja kupywalem wszystko i mialem ledwo 35czarcich lordow (dobrze mowie ? )

i 10 arcydiablow a zamkow na mapie innych nie bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, może jak zrobie reinstall systemu i wrzuce nowe stery to będzie lepiej. Na razie grałem pierwszą kampą kilka misji i całkiem całkiem - pomijając problemy z grafiką...

 

Troszke się rozjaśniło - grałem na 1280x1024 - taka jest def. wartość na moim monitorze i tylko w takiej rozdziałce wygląda znośnie. No a wiadomo, że w takiej rozdziałce ciężej niż z 1024.

Podkręce troszke i może będzie lepiej ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec 3 zamki (2 dodatkowe oprocz tego inferna jakie masz na starcie). Jak najmocniej je rozbudowac. Wtedy koles wymieka nawet na heroic.

Czyli mam najpierw przejąć wszystkie 3 zamki a dopiero potem czekać na niego ? Bo kurde w tym czasie co ten koleś przychodzi ledwo zdobyłem i rozbudowałem jeden :/ Chciałem się od stresować a ta misja mnie stresuje ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jakas fikcja zdobycie wszystkich zamkow jak komputer chodzi po mapie i tlucze wszystko co napotka lacznie z odbijaniem zamku, nawet sie nie certoli tylko wali centralnie na byle pierwszy zamek elfowy jaki odbije.

Tylko inferno nie ruszyl, przynajmniej nie dotad co gralem bo po paru turach z jednym zamkiem z lolem na twarzy wylaczylem gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym czyli mówicie zdobyć w pierwszym miechu oba zamki ten pierwszy i ten za feniksami (które cholera ciężko pokonać byle czym) i za ich pomocą spróbować rozwalić tego killera tak ? No bo ja już sił nie mam do tej gry :/ Tak wszystko fajnie ładnie pięknie szło aż tu taka misja, myślałem że ja mam z nią tylko takie problemy ale widzę że to jednak jakaś większa „akcja”,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche błahego problema, w V misji w kampani Haven nie umiem znaleźć tego 3 obeliska co by odkrył cała mape. 2 pierwsze,blisko zamku, znalazłem bez problemu ale z 3 mam problem. Demony co chwila atakują( 4 najazdy obroniłem) i troche juz mapy zwiedziłem. Thx z góry za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche błahego problema, w V misji w kampani Haven nie umiem znaleźć tego 3 obeliska co by odkrył cała mape. 2 pierwsze,blisko zamku, znalazłem bez problemu ale z 3 mam problem. Demony co chwila atakują( 4 najazdy obroniłem) i troche juz mapy zwiedziłem. Thx z góry za odpowiedz.

Albo Ci szukasz obeliska na pólnocnym wschodzie (czyli dokładnie na wschód od zamku) albo tego na samym dole mapy (na połodnie od zamku idz cały czas drogą i w lewym dolnym rogu mapy szukaj ;P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz niespodzianka: grywam sobie w to na lapku z podpisu: Pentium M 1.6GHz, 512MB RAM, grafika zintegrowana Intel GMA900 :twisted:

 

Znalazlem na forum Ubisoftu zmodyfikowany plik .exe z wylaczonymi shaderami. Po jego zapodaniu gierka ruszyla bez zajakniecia, co wczesniej bylo niewykonalne. W 1280x800 Very High chodzi zadowalajaco, choc czasami czuc pewna ociezalosc. Wydaje mi sie jednak, ze to bardziej wina RAM, bo w 1024x768 Very Low jest tak samo.

Notabene miedzy poszczegolnymi poziomami detali jest roznica tylko w jakosci tekstur.

 

Pliczek mozna sciagnac stad: http://rapidshare.de/files/20992035/H5_Gam...ersion.rar.html

Wiecej szczegolow w tym topicu: http://forums.ubi.com/groupee/forums/a/tpc...04/m/9031076344

 

Z tego samego pliku moga skorzystac posiadacze MXow i innych kart bez sprzetowej obslugi DX8.1.

 

Pare screenow:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zintegrowany Intel to zlosliwa bestia i podobno edycja pliku konfiguracyjnego nie pomagala. Tak czy owak dziala i to jest dla mnie najwazniejsze :)

 

Swoja droga, zauwazylem ze miedzy teksturami High i Very High nie ma zadnej roznicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym chyba jednak tak jak Niemiec pisał coś tą grą jest nie tak po jakimś czasie muli się i to strasznie :/ Gram sobie w 1280x1024 (uroki LCD) wszystko jest OK. ale że zemnie gracz co tu dużo pisać kiepski to często klawisz "save" i "load" jest używany, i tak po kilku użyciach gra już jest tak zamulona że nawet przez pewien czas myszką nie idzie ruszyć HDD mieli jak durny i muzyka się rwie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...