Skocz do zawartości
P1T3RR0

Heroes of Might and Magic V

Rekomendowane odpowiedzi

dla osob z MXami itp :)

 

polecam 3danalyzer - mozna w nim ustawic aby gry rozpoznawaly karte np jaki 9800XT :wink:

i emulowac czesc Efektow z DX 9.0

 

co do plynnosci to jest byc moze troche lepiej nizeli w demo ...

 

ale sa miejsca gdzie widac znaczne spadki do 18-20 fps

poza tym na 6600GT da sie grac %)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedl ktos moze do .. hm.. 3 misji ? ew 4-tej, numerku juz nie pamietam.. w ktorej trzeba przejsc przez rozwalony mostek, a zeby to zrobic trzeba odszukac buty lewitacji i jest problem bo nie wiem gdzie one sa, a mapa jest bardzo obszerna, i juz nie wiem gdzie mam szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakto nie jest ? No ok zaden fry cry 5 czy quake 12 to to nie jest.. ale grafika jest ladna bajkowa.. nawet na low wyglada niezle + pelne 3d.. podoba mi sie to.. chociaz jak czytalem niusy i ogladalem skriny z przed premiery to bylem ciut sceptycznie nastawiony, ale teraz jak sobie np popatrze na miasto w pelnym 3d.. to ahh ;> albo podziemia..... chociaz sa gusta i gusciki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sajmon z tymi butami to nie zartuj mapka jest klaustrofobicznie mala a but sa w podziemiach. Mnie rozwalila nastepna misja zaraz po tej z butami gdzie trzeba odpierac atak hordy przeciwnika. Wytlukla mnie pierwsza fala na cacy ledwo co obronilem zamek i nawet nie ma z czym odbijac kopaln. A tu za kilka dni taka sama fala mnie zmiotla, cos sie chyba w baniakach poprzewracalo panom ktorz to wymyslali, po prostu nie ma sie zadnych szans :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sajmon z tymi butami to nie zartuj mapka jest klaustrofobicznie mala a but sa w podziemiach. Mnie rozwalila nastepna misja zaraz po tej z butami gdzie trzeba odpierac atak hordy przeciwnika. Wytlukla mnie pierwsza fala na cacy ledwo co obronilem zamek i nawet nie ma z czym odbijac kopaln. A tu za kilka dni taka sama fala mnie zmiotla, cos sie chyba w baniakach poprzewracalo panom ktorz to wymyslali, po prostu nie ma sie zadnych szans :/

Są szanse są :P. Na tym właśnie polega heros zeby sie nie przestraszyć liczebności armi przeciwnej. Poza tym o wiele łatwiej sie bronić w zamku a Ty pewnie w tym czasie nie byłeś w zamku ? może sie myle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sajmon z tymi butami to nie zartuj mapka jest klaustrofobicznie mala a but sa w podziemiach.

z butami sobie sam juz poradzilem :P nie wiem w jakiej rozdz. grasz ale przy 1024x768 mapka jest calkiem spora

Nie no odpowiedz gościa mnie rozwalila :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi :) Napisal rozdzielczość bo uważa ,że mapa sie skaluje do rodzielczości w jakiej się gra :razz: Większa rozdzielczosc = wieksza mapa B) Ja narazie nie gram kampanii tylko pojedyńcze misje , poznaje sekrety gry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrazenia odnosnie nowego Heroes'a bardzo negatywne. Kamera meczy, co rusz przyklatkuje z jakiegos niezroumialego przeze mnie powodu, ogolnie odrzuca mnie :/

Ja chec hirołsów w 2d. Tyle.

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@3qu!l!br!um przeczytaj pare razy to co napisalem wieksza rozdzielczosc, wiecej miejsci sie na ekranie (u mnie mniejsza, wiecej sie musze namachac myszka zeby przejsc ze wschodu na zachod), mapa wyglada na mniejsza (u mnie na wieksza)... proste ? i nie troluj tu wiecej... wracaj na onet...

Edytowane przez sajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrazenia odnosnie nowego Heroes'a bardzo negatywne. Kamera meczy, co rusz przyklatkuje z jakiegos niezroumialego przeze mnie powodu, system budowania nie przemyslany (nie widac co jest potrzebne na budynki z wyzszych poziomow dopoki, nie sa dostepne), ogolnie odrzuca mnie :/

Ja chec hirołsów w 2d. Tyle.

mam podobne odczucia :angry: herosy 4 jak dla mnie były duża lepsze!!!! ta gra jest stworzona do grafy w 2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne odczucia :angry: herosy 4 jak dla mnie były duża lepsze!!!! ta gra jest stworzona do grafy w 2D

ja zrozumiem ze homm 3 > 5 ale nie homm 4 > 5 no bez przesady. Nawet 4 cześci herosów nie zaliczam do cześci cyklu xd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po demie byłem bardzo pozytywnie nastawiony do tego tytułu, niestety po rozegraniu kilku misji kampanii oraz custom map uważam że gra jest przecietna, irytują troche bugi np. w walce gdy zginie pare jednostek to na pasku ich liczba sie niezmienia, niepoprawili buga płynności gdy patrze na nieodkryty teren+płynność spada gdy sie odbija/broni zamek Dungeon przez "energetyczne" zasieki(a mam doby sprzet A3.2 1gb ram 7600gt), zabrali mi high scores !!! no nie tego to juz dosyc to po co ja bede gral na hardzie custom mapy ? , tak jak poprzednik napisał troche nieczytelna rozbudowa zamków.

jest pare ciekawych rzeczy, np. ładnie wykonane Smocze Zamki i równe ładne nagrody jakie sie za ich ograbienie otrzymuje :), dobre artefakty, ciekawe dodatkowe umiejetnosci Herosów.

 

no cóż zawsze na moim dysku ma miejsce Heroes 3 : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne - ja takich przypadlosci nie zauwazylem - np liczba jednostek na tym pasku jest wlasnie jako pierwsza aktualizowana - jeszcze przed dokończeniem animacji ataku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chciałem kupić sobie ale zwątpiłem po tym jak ludzie zaczeli pisać, że cienko chodzi. Są tam jakieś zaawansowane opcje graficzne czy coś, jak to wygląda na niższych detalach? No i jak sie kula na radku 9700? Nie sądziłem, że ta giera będzie zżerać fps tak mocno. Może demko gdzieś poszukam i przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie smieszne ;) też miałem problem ale szybko sie skapnąłem ze trza: lewy przycisk myszki + shift.

Thx za podpowiedź ;) niestety to jest pierwszy heroes w którym trzeba używać skrótów klawiszowych :/

 

No więc pograłem troche z sąsiadem na hot seat i powiem że przez herolda 4 jestem ciutek nie na czasie z umiejętnościami ( np. z magią światła ) ale spoko spoko ja się adaptuje :D troche denerwujący jest sposób rozbudowy zamku i do tego ten level zamku ( po co to komu ? :D ). Spadki FPS nie są tak złośliwe jak to że ciągle trzeba obracać kamere O_o a bo to jakieś drzewko a bo to jakiś inny badziew.

 

BTW Trzeba się pobawić przyspieszeniem sprzętowym i vsync, może coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chciałem kupić sobie ale zwątpiłem po tym jak ludzie zaczeli pisać, że cienko chodzi. Są tam jakieś zaawansowane opcje graficzne czy coś, jak to wygląda na niższych detalach? No i jak sie kula na radku 9700? Nie sądziłem, że ta giera będzie zżerać fps tak mocno. Może demko gdzieś poszukam i przetestuje.

Spokojnie sobie pograsz na Radku i napewno nie na najniższych detalach. Sam grałem w tą gierkę i działała całkiem dobrze tylko RAMu brakowało i czasami przycinało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak , szarpie jak diabli przy 512mb ale juz przy 1gb jest calkowity komfort i .. uwaga uwaga

.. 1024x768 , aniso 8x , ustawienie grafiki very high , antyaliasing off = calkowicie plynna przyjemnosc na radeonie 8500pro .. tak wiec wymagania sa doslownie smieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrozumiem ze homm 3 > 5 ale nie homm 4 > 5 no bez przesady. Nawet 4 cześci herosów nie zaliczam do cześci cyklu xd.

Tak samo jak ja :D

 

 

Dokladnie tak , szarpie jak diabli przy 512mb ale juz przy 1gb jest calkowity komfort i .. uwaga uwaga

.. 1024x768 , aniso 8x , ustawienie grafiki very high , antyaliasing off = calkowicie plynna przyjemnosc na radeonie 8500pro .. tak wiec wymagania sa doslownie smieszne.

Szczególnie że 8500 ma obsługe ledwie DX7 czyli u ciebie nie ma ponad połowy najfajniejszych efektów :lol2: Widziałem jak ta karta działa u kuzyna i szczerze mówiąc wolałem mojego 9000 szkoda tylko że wtedy nie wiedziałem że można było go wykręcić do Pro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież rozdzielanie jednostek za pomocą sziftu jest od.... czwartej na pewno, a w 3 też na 99% było, to co za bzdury, że to 1si Herosi gdzie używa się skrótów klawiszowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież rozdzielanie jednostek za pomocą sziftu jest od.... czwartej na pewno, a w 3 też na 99% było, to co za bzdury, że to 1si Herosi gdzie używa się skrótów klawiszowych :)

No dobra może nie pierwszy ale tutaj czuć że używasz klawy a to troche nie wygodne jak się gra przez hotseat.

 

Chyba jednak mogłem pograć więcej niż 3 dni w Homm4 bo teraz to głupi jestem :D no ale w V żeby wyjść z jakiegoś okienka to trzeba ESC, dzielić jednostki to też SHIFT, tura i podobne rzeczy enter ( no w 3 też było ale ale co tam :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie że 8500 ma obsługe ledwie DX7 czyli u ciebie nie ma ponad połowy najfajniejszych efektów laugh.gif Widziałem jak ta karta działa u kuzyna i szczerze mówiąc wolałem mojego 9000 szkoda tylko że wtedy nie wiedziałem że można było go wykręcić do Pro icon_biggrin3.gif

Jaja sobie robisz czy jestes kompletnie niedoimformowany ?

 

R8500 obsluguje DX 8.1!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz czy jestes kompletnie niedoimformowany ?

 

R8500 obsluguje DX 8.1!

Niedoinformowany raczej ;] No ale to i tak obicna co ciekawsze rzeczy w nowych grach.

 

I jest szybsze nawet od GF3Ti500 czyli znacznie szbsze niz R9K

No że szybszy to wiem nie od dziś ale ma pare udoskonaleń ( w zasadzie rzeczy typu HYPERZ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrozumiem ze homm 3 > 5 ale nie homm 4 > 5 no bez przesady. Nawet 4 cześci herosów nie zaliczam do cześci cyklu xd.

popieram w 100%

 

co do punktow zamkowych - bardzo dobra sprawa, nie ma juz szybkiego tluczenia zlota na poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...