Skocz do zawartości
P1T3RR0

Heroes of Might and Magic V

Rekomendowane odpowiedzi

"Człowieku" stad włąsnie sciagnałem tego patcha i mi sie nieche rozpakowac wogole!!A mam Patcha z innego zródła i mi wyskakuje ze wogole nie mam Heroes V zainstalowanej!!

Ja sciągałem stąd patcha i rozpakował się bez problemu, sprubuj użyć innego downloadera np Flashgeta, bo pewnie występują jakieś błędy w czasie sciągania. Plik na pewno nie jest zwalony.

 

W/w patch pasuje do wersji polskiej DVD, edycji standardowej (nie kolekcjonerskiej), która wprowadza w rejestrze wpis ...HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ubisoft\East European 2 DVD\... Jeżeli masz taki w rejestrze to powinno działać.

 

Wcześniej ściągałem patcha z gamershell, rzekomo też do wersji PL, ale był on do wydania CD.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja stanal;em na pierwszej kampania chyba osttani misja o ile dobrze pamietam jest tam zamek do ktorego nie mozna sie przedostac bo jest tam przejscie w ktorym stacjonuja same legiony! a bramna nizej jest łatwa ale jak przejde przez nia tez nic sie nie dzieje co nalezy uiczynic w tej misji? dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pcmax

cytat z poradnika do gry dla pierwszej kampanii, misji piatej:

1. uwolnij izabele i zdobadz dunmor

2. izabela i godryk musza przezyc

3. zdobadz miasto (dunmor) w ciagu tygodnia

4. utrzymaj dunmor i odeprzyj ataki

5. umiesc lzy ashy w dunmor

6. wyslij godryka do nikolaja

7. dostarcz wiadomosc nikolajowi

 

po prostu olej ten zamek - i tak go nie zdobedziesz - nie jest to wymagane w misji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sobie poradziłem z tym fantem dopiero 6 patch mi podpasował bodaj że!!Tak apropo gierka jest ładnie skopana goscie nad kodem powinni bardziej przysiasc gierka,chodzi tak samo na Low jak i na V.High czyli dławi sie przy maxymalnym uniesieniu kamery!!

Edytowane przez Milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu olej ten zamek - i tak go nie zdobedziesz - nie jest to wymagane w misji

Jak nie ? Przecież można czara użyć na teleporowanie sie ;). Ja tak ominołem garnizon i sobie zamek zdobyłem. Fakt jest faktem ze ten zamek jest nam do niczego nieprzydatny :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i D blada. Złapałem buga :( Kampania nekromanty, jakiś_tam_magus uciekł przez portal i gonić go można tylko mając 1000szkieletów (mam 2-3k szkieletów łuczników i mi zaliczyło) i 20 kościanych smoków. Problem w tym żę mam 20 kościanych smoków i ~50 tych_ulepszonych i niechce mi zaliczyć questa. W portal też mnie nie wpuszcza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest zdecydowanie gorsza od heroes4(juz nawet nie wspomne o 3).

Cala ta ladna oprawa graficzna jest zmasakrowana przez koniecznosc machania kamera w lewo i prawo bo drzewa i inne przedmioty zaslaniaja skarby itp tak ze nie mozna na nie kliknac.

Jezeli chodzi o kampanie to sa one ze tak powiem bezplciowe.Bledem bylo zrezygnowanie z tekstu wprowadzajacego z poprzednich czesci(w sumie w czworce bylo to bardzo dobrze zrobione) na czesc dennych i plytkich wstawek z tylko koniecznymi informacjami(nawet informacji czesto brakuje i trzeba patrzec w questlog aby dowiedziecsie "co ja robie tu").Przebrnalem przez dwie kampanie bez zadnej checio dalszej gry.Po prostu mialem nadzieje ze cos sie polepszy.Gdzies na srodku kampanii nekromanty dalem sobie spokoj i odinstalowalem gre.

Jak dla mnie ta gra to porazka i wspolczuje osobom ktore kupily oryginal

Edytowane przez Blah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest zdecydowanie gorsza od heroes4(juz nawet nie wspomne o 3).

To jest Heroes 3 tylko w 3D więc OCB?? 4 to nie HoMM tylko wpadka i jest duzo gorsza od 5.

 

Jak dla mnie ta gra to porazka i wspolczuje osobom ktore kupily oryginal

Ja najpierw zaopatrzyłem się w "bezpłatną wersję testową " ale i tak miałem kupic orginał więc pieniędzy wydanych na nią nie żałuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi w 1 miesji zwiadowca ? sa tam garnizony ktorych nie wolno przekroczyc bo sie przegra , a przeciwnik jest za nimi ? no i nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to taka kaszana straszna.

 

Install -> Wielka nędza i nuda -> Uninstall

 

W moim rankingu kandydat na porażkę roku. Grywalność żadna (próbowałem jej dać szanse), kamera to nieporozumienie, kolejny skopany engine. To nie ci "hirołsi" co kiedyś.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie to moze w ogole wrocmy do grafiki z pierwszej czesci hirkow co?! Ta byla dobra?! Ludzie no przeciez swiat nie stoi w miejscu, idzie na przod, progres musi byc, przeciez to proste. Nie twierdze ze engine H5 jest best ever ale IMO jest bardzo fajny i dobrze oddaje klimat, bitwy i animacja roznych czarow tez miod. Wyglad niektorych jednostek moze nie kazdemu odpowiadac ale tak jak mowilem - zmiany musza byc. Co do kamery to bez przesady, straszne rzeczy jesli ktos musi poswiecic 1-2s na obrucenie kamery (ja tam obracam ja dosc czesto i w niczym mi to nie przeszkadza). Grywalnosc to osobiste odczucie gracza, dla mnie moze nie przebije H3 ale po MEGA NEDZNYM H4 jest to olbrzymi krok i wielki uklon w strone H3. A juz najbardziej rozbrajaja mnie komentarze "nie moge skrzyni wziac, bo konik deba nie staje i nie wiem czy podejde". Co wy jestescie, cosiestao?! Po prostu nie czepiajcie sie takich go..ien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL. Do sesji skończyłem na 4 kampie i nie musiałem obracać kamerą ani razu xD bo po co. Nie wiem w czym problem. Zawsze na początku misji sobie ustaiwam kamere dokładnie na pólnoc i tak jechałem cały czas. Homm 5 jest prawie tak samo dobry jak 3 (4 nie wliczam do serii bo to był syf). Brak mi tylko 2 (właściwie 3 z elementary) zamków a po za tym wszystko jest po staremu.

 

A tak btw w hommach przcież nie chodzi o kampe tylko o hotseat, lan albo net. Kampa jest tutaj zaaplikowana tylko dla rozgrzewki albo pogrania jak np kumpla aktualnie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212 ma racje ale musisz przyznac tez ze po tylu beta testach przelozeniu premiery itp, bledy takie jak nie wziecie skrzynki tylko przejechanie obok potrafi mocno zniesmaczyc. Bez przyblizenia kamery (i to dosc mocnym) bardzo czesto ciezko trafic w skrzynke 8O i dochodzi do tego ze tracimy 1/4 ruchow na ture na objechanie skrzynki bo cylnac nie mozna. Mi to tam juz nie przeszkadza, przyzwyczailem sie ale irytujace to jest bardzo, szczegolnie na poczatku jak ci sie wydaje "no teraz bedzie" i [gluteus maximus], bohater przejezdza obok.

 

Heroes 5 napewno nie jest wielka kaszanka jak to pisza niektorzy, nie rozumiem jak mozna napisac cos takiego o piatej czesci. I nie wiem naprawde czego sie spodziewali po 5 czesci skoro wyraznie bylo wiadomo ze bedzie nawiazywac do 3 tylko z ladniejsza szata graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak mi tylko 2 (właściwie 3 z elementary) zamków a po za tym wszystko jest po staremu.

Conflux.

Mi tego zamku nie brakuje, IMHO był stworzony bez większego pomysłu. Wolałbym już Forge'a, ale fani uznali, że steampunkwoy zamek się nie nadaje do Heroesów. Szkoda.

 

bledy takie jak nie wziecie skrzynki tylko przejechanie obok potrafi mocno zniesmaczyc. Bez przyblizenia kamery (i to dosc mocnym) bardzo czesto ciezko trafic w skrzynke 8O i dochodzi do tego ze tracimy 1/4 ruchow na ture na objechanie skrzynki bo cylnac nie mozna.

Nieumiejętność gracza trudno nazwać błędem gry. Owszem może to być na początku kłopotliwe, ale po pewnym czasie to już nie problem.

 

Gracze prosili o przesunięcie terminu wydania gry i tak też się stało. Szkoda tylko, że nadal pozostało sporo niedociągnięć jak chociażby AI przypisywana do każdej mapy i brak edytora map, co w przypadku małej ich ilości byłoby wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conflux.

Mi tego zamku nie brakuje, IMHO był stworzony bez większego pomysłu. Wolałbym już Forge'a, ale fani uznali, że steampunkwoy zamek się nie nadaje do Heroesów. Szkoda.

O widze ze pamietasz o mechowych smokach itp ;). Z tego co ja pamietam to miał być właśnie ten zamek w SoD (chyba :P).

 

Co do elementary to ja grałem prostą starą jak swiat ale skuteczna techniką: tylko feniksy + to coś 6lvl + armagedon około 2000 dmg min ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak edytora map, co w przypadku małej ich ilości byłoby wskazane.

Dokładnie sam stworzyłem ok 30 map do 3 i więszkośc czasu przegrałem własnie na nich :-P Te mapy co sa za bardzo do najważniejszego trybu gry czyli Hot Seat nie pasuja więc z chęcią coś bym stworzył :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst z nietrafianiem w skrzynie mnie rozwalil... moze ja jestem jakis inny, ale mi sterowanie nie sprawia zadnych problemow. Po prostu trzeba celowac glowka konika :) Obiekty, na ktore najedziemy myszka sie swieca lekko wiec tez nie ma problemu ze stwierdzeniem czy sie aktualnie w cos celuje.

 

Mam jedynie zastrzezenia do podziemi - IMHO sciany, stalaktyty itp. sa duzo za wysokie i czasami nie da rady kliknac na ziemie, albo trzeba robic dziwne wygibasy z kamera.

 

Nie udalo mi sie tez docenic pelnej urody zamku Sylvan, bo zamiast jakichkolwiek tekstur mam czarna plame (widze tylko obrys budynkow), ale to juz zwalam na swoj sprzet i odpalanie gry za pomoca jakiegos "hackowanego" exe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze ze pamietasz o mechowych smokach itp ;). Z tego co ja pamietam to miał być właśnie ten zamek w SoD (chyba :P).

 

Co do elementary to ja grałem prostą starą jak swiat ale skuteczna techniką: tylko feniksy + to coś 6lvl + armagedon około 2000 dmg min ;d.

To nie było żadne "elementary" tylko Conflux. Tak nazywał się dziewiąty zamek w Heroes 3. Conflux oczywiście pochodzi z dodatku Armageddon's Blade, natomiast Shadow of Death wprowadzał raczej kosmetyczne zmiany: fosa, kolce, miny przy obronie/ataku zamku i łączenie artefaktów w zestawy (np. zestaw dla nekromanty).

 

Zamek Forge miał być początkowo w Armageddon's Blade, ale "fanom" pomysł się nie spodobał. Szkoda, bo fajnie byłoby pograć cyborgiem i dowodzić armią składającą się z Cyberzombie lub minotaurów z wyrzutniami rakiet. :blurp:

Zamiast czegoś nowego (Forge) w dodatku pojawił się taki sobie zamek (Conflux). Feniksy, żywioły czy Sprite'y już wcześniej widzieliśmy, jednostek z domieszką technologii niestety nie. Tym bardziej żal, że ich nie zobaczymy. :?

 

Brakuje trochę Strongholda, ale ma powrócić z dodatku do Heroesów 5, z tego co gdzieś czytałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadanie ostatnie pierwszej kampani:)

mam zdobyć łzy ashy,prowadzą do tego 3 obeliski odkryłem już 2 i prawie całą plansze,ten 3 jest w podziemiach czy na głownej planszy bo mnie już bierze :mur: :)

oj też mnie trafiało;) Trzeci obelisk jest na głównej mapie, musisz isc prosto cały czas tą drogą na południe od zamku, w lewym dolnym rogu mapy jet on bodajże. Poza tym yuuc0m to juz komus wczesniej tłumaczył. trza czytać:P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek Forge miał być początkowo w Armageddon's Blade, ale "fanom" pomysł się nie spodobał. Szkoda, bo fajnie byłoby pograć cyborgiem i dowodzić armią składającą się z Cyberzombie lub minotaurów z wyrzutniami rakiet. :blurp:

Zamiast czegoś nowego (Forge) w dodatku pojawił się taki sobie zamek (Conflux). Feniksy, żywioły czy Sprite'y już wcześniej widzieliśmy, jednostek z domieszką technologii niestety nie. Tym bardziej żal, że ich nie zobaczymy. :?

Zgodze sie ze Conflux byl porazka w h3. Juz nie mowiac od strony estetycznej, ale byl zle zbalansowany silowo, mial za dobre jednostki 2, 3 i 4 poziomu w stosunku do innych zamkow. No i fenixy i ich ilosc byla tez przegieta. Zbanowano go w zasadzie na wszytskich turniejach h3 lacznie z zamkiem nekromanty (ktory na duzych mapach tez byl stanowczo przegiety z racji na szkielety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z 1 roździalem w ostatniej misji,w której trzeba znaleźć artefakt ŁZĘ ASHY i nie mam pojecia gdzie jej szukac.prosze o dokladne wskazanie miejscca w ktorym on sie znajduje,z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie było żadne "elementary" tylko Conflux.

Ja tak na to mówie bo miałem PL wersje. Czyli sławne ELEMENTARY :ph34r:.

 

W 5 troche mnie wkurza mniejsze dmg implozii i arma. I to dużo mniejsze (z tego co pamietam). Tutaj przy sp na poziomie 25 nawet nie maiałem 700 dmg w arm. Pewnie zmnijszyli dmg bo i jednoski 7 lvl mają mniej hp ale imo o te czary zadają i tak za mało dmg :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z 1 roździalem w ostatniej misji,w której trzeba znaleźć artefakt ŁZĘ ASHY i nie mam pojecia gdzie jej szukac.prosze o dokladne wskazanie miejscca w ktorym on sie znajduje,z gory dzieki

Po pierwsze: slownik w dlon. Po drugie: czytaj wczesniejsze posty w topicu, bo pytanie juz padlo kikukrotnie.

 

Chyba trezba bedzie procentowac za takie posty, bo lenistwo niektorych poraza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos powiedziec jak przejsc misje uchodzcy , to jest 1 misja chyba 5 kampani . taka z granicami ktorych nie mozna przekroczyc bo sie przegra -jakies posterunki sa itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...