Skocz do zawartości
P1T3RR0

Heroes of Might and Magic V

Rekomendowane odpowiedzi

mam probelm w ostatnij misji pierwszej kapani chodzi o ten artyfakt znalazlem wszystki obeliski wiem gdzie to jest tylko gdy jestem na miejscu gdzie on ma byc to nie da sie wcisnac guzika odpowiedzialnego za kopanie wtf?? macie jakies pomysly jak to zrobic?? moze trzeba miec jakas lopate :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatniej misji kampani nekromanty gdy juz porwałem córke godryka mam ją zaprowadzic do lorekeep i zaprowadzam i nic sie nie dzieje zadnego filmika nic.Odczekuje pare kolejek i lipa koniec gry bo mija mi 4 tygodnie;/ co mam zrobić by ten godryk ruszył tyłek z zamku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mam zrobić by ten godryk ruszył tyłek z zamku???

Nic. ;)

 

Idąc z więzienia do zamku powinieneś walczyć z armią Haven (powinna być wstawka filmowa z Archaniołami). Wygrywając zyskujesz artefakt umożliwiający latanie na mapie. W ten sposób lecisz do Godrica i go likwidujesz.

Hint: przygotuj się na niespodziankę w postaci dwóch armii przeciwnika podczas obrony miasta.

 

PS. Czy wy w ogóle czytacie objectives? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżięki Crosis za rady. No więc w końcu udało mi się skończyć tą misje. Z tego co czytałem na necie to bardzo duża liczba osób ma problemy z tą mapką , więc napisze o niej coś od siebie :

 

-po pierwsze podstawowy błąd jaki powstrzymywał mnie w tej misji to zbyt dużo czekania , wbrew pozorom zielonego gracza trzeba się pozbyć bardzo szybko i sprawnie bez zbytniego ociągania ;czekania na dużo armii itp , bo w niedługim czasie mapke zaleje fala jednostek które przeciwnik może zbierać i zasilać nimi swoją armie !

 

-w pierwszym zamku obok którego startujemy opłaca się w sumie budować tylko budynki odpowiedzialne za kase , resource silo i marketplace (im ich więcej tym cena za surowce spada) , nie opłaca się tworzyć tam jednostek , gdyż będziemy mieli dużo z zamków elfów a mieszanie jednostek drastycznie wpływa na morale wojska.

 

Mały Walkthrough :

 

Zaczynamy obok zamku inferno , zbieramy jednostki z wież w tej części mapy i idziemy do garnizonu gdzie czeka nas dosyć prosta walka , potem zbierając wszystko po drodze podbijamy pierwszy zamek elfów. Teraz rozbudowujemy , ale nie tracąc czasu jeżdzimy bohaterem naokoło i odbijamy kopalnie , zbieramy skrzynki itp . Za jakieś pare tygodni możemy zebrać armię i porwać się na feniksy (dość trudna walka z której musi nam zostać jeszcze sporo wojska) które blokują nam przejście do północno zachodniego zamku - jeżeli mamy szczęście to zastaniemy rezydującego tam bohatera poza zamkiem , ale i w zamku powinniśmy sobie z nim poradzić. Teraz robimy łańcuszek wynajętymi bohaterami między dwoma zamkami , kórym będziemy transportowali jednostki. W miedzyczasie odbijamy kopalnie, rozbudowujemy itd .Po jakiś dwóch miesiącah (lub więcej ,ale to treba wyczuć, jeżeli bedziemy przeciągali to nam komputer wyjedzie bohaterem na pierwszy zamek i wtedy już jest bardzo ciężko to wszystko ogarnąć. ) możemy ruszyć do ostatniego zamku- ja miałem takie szczęście że typ (ten którego mamy zabić w objectives) właśnie się wyekspediował z dużą armią na mój zamek ale jak zobaczył że podbiłem jego to się wrócił i walcząc w zamku go pokonałem (były jeszcze nie wykupione jednostki , bez tego bym chyba przegrał) . No i wtedy byłem już sam na mapie i zacząłem sobie rozwalać jednostki przeciwnika aby nabić level do maksimum (napis level cap reached). Potem już z masakryczną armią poszedłem na krąg druidów (dostep do niego broniony jest przez 20 kilka zupgradeowanych entów) , walka była formalnością i wreszcie koniec.

 

Całkowicie odkryta mapka:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez David666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Jestem w 1 misij 4 kampani a ciekawi mnie co sie stało z Agraelem? Pojawi sie on moze pozniej?

 

Hmm zauwazylem ze gdy przestawi sie litery z imiona wyjdzie nam Raelag.

Edytowane przez mMATt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc kiepsko - z drugiej strony u mnie na Very Low na 512MB dzielonym z karta graficzna (do 128MB) chodzi spoko, wiec pewnie na 256 tez da rade pograc - za komfort nie recze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś porady do ostatniej misji kampanii nekromanty ? , bo kurde za nic nie moge rozwlić tej ostatniej armii ( tej pod wodzą Godrica) -po prostu za dużo ich :D

Edytowane przez David666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz, że przy wykopywaniu Grala trzeba mieć zachowane wszystkie pkt ruchu

A gdzie ten gral jest zakopany? :unsure: Bo niemoge go znaleśc.

 

EDIT: Już wiem. :lol2:

Edytowane przez Yarooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem w 3 misji nekromantą. Nie mogę przejśc przez portal bo nie mam dwóch artefaktów.zdobyłem wszystkie miasta i 20 kościanych smoków. Brakuje mi 2 artefaktów ale nie wiem dlaczego nie chciały sie wziąć skoro miasta zdobyłem. W poradniku wyczytałem że jakoś trzeba przekląć miasta ale nic mi sie nie pojawia. Nie wiem jak przjść dalej i stoje w miejscu. Prosze o rade albo o sejwa do nastepnej misji.

cezart@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak raz stalo w tej misji. bug poprsotu. przy zdobyciu odpowiedniego miasta musi pojawic sie filmik i w nim dostajemy potrzebny artefakt. raz mi sie nie pojawilo nic i lipa :(. 2h grania w plecy. musisz poprsotu przejsc misje od nowa.

 

"Po prostu" piszemy oddzielnie. // Crosis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak raz stalo w tej misji. bug poprsotu. przy zdobyciu odpowiedniego miasta musi pojawic sie filmik i w nim dostajemy potrzebny artefakt. raz mi sie nie pojawilo nic i lipa :(. 2h grania w plecy. musisz poprsotu przejsc misje od nowa.

ludzie dajcie sejwa.zlitujcie sie!

cezart@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

spotkalo mnie dziwne nieszczescie :cry: tzn przeszedlem sobie pierwsza kampanie, wyszedlem z gry a tu zawias (czarny obraz) nic sie nie dalo zrobic wiec wdusilem reset.

po ponownym uruchomieniu gry w okienku kampania mam pusto, 0, zupelnie nic, jedynie mozna wczytac stan gry :mur:

w zwiazku z tym moje pytanie brzmi gdzie i czy wogóle jest (mozliwy do odzyku) katalog "save"

chcialbym jeszcze raz zainstalowac gre, skopiowac save'y i nie powtarzac pierwszej kampani :)

za ew. odp. z gory dzieki

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam niejaki problem z pierwszej misji gry hunterem napoziomie heroic. Bronie wszystkie garnizony tak ze zadnego mi nie podbijaja. a tu na koncu wylatuje jakis demon z zajebista armia a ja nie jestem w stanie jej rozwalic za chiny swiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam niejaki problem z pierwszej misji gry hunterem napoziomie heroic. Bronie wszystkie garnizony tak ze zadnego mi nie podbijaja. a tu na koncu wylatuje jakis demon z zajebista armia a ja nie jestem w stanie jej rozwalic za chiny swiata.

gralem na hardzie i bylo easy :D. Poprostu pozbieraj sobie wojo z garnizonow i zostaw tam jakis pojedynczy shit bo one i tak nie sa w stanie same sie wybronic. Main hero biegasz tylko w lini garnizonow i ze 2 taxi do dowozenia woja. blisko garnizonow jest tez bydunek do upgradowania jednostek z tier1 na tier2 bo mozesz robic tylko t1 w "miescie" . Potem tego demona zmieciesz jak chcesz :D Przynajmniej ja tak zrobilem a troche wczesniej stracilem przez glupote 95% poczatkowej armii na glupich minotaurach :D no ale juz mi sie nie chcialo load'a i jakos sie udalo. Edytowane przez kim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem na hardzie i bylo easy :D. Poprostu pozbieraj sobie wojo z garnizonow i zostaw tam jakis pojedynczy shit bo one i tak nie sa w stanie same sie wybronic. Main hero biegasz tylko w lini garnizonow i ze 2 taxi do dowozenia woja. blisko garnizonow jest tez bydunek do upgradowania jednostek z tier1 na tier2 bo mozesz robic tylko t1 w "miescie" . Potem tego demona zmieciesz jak chcesz :D Przynajmniej ja tak zrobilem a troche wczesniej stracilem przez glupote 95% poczatkowej armii na glupich minotaurach :D no ale juz mi sie nie chcialo load'a i jakos sie udalo.

 

Problem jest w tym , ze garnizony wszystkie sie obronily same ;), a ja nie moge z nich wojsk zebrac, moge tylko dołożyc, a przynjamniej z tego na samym dole, innych nie sprawdzalem, ale pewnie tez sie nie da , nie wiem czy masz patcha , pewnie w patchu to zmienili ze tak mozna.

 

 

Edited :D A jednak sie da :) tylko nie mozna normalnie przerzucac a tylko jak sie wymienia jedno wojsko za drugie . sensk

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z 3 misja 5 kampani, misja zowie sie OBRONA. wybilem drugiego gracza, uwolnilem 2 pozostalych herosow i caly czas srednio na 2 tygodnie najezdza mnie fioletowy. niby uwolnilem tych 2 pajacow, ale w zadaniach nie mam tego zaznaczonego :/ no i dodatkowo te najazdy, a gram juz "rok"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj uważnie o co chodzi w Objectives. Masz bodajże uzbierać 10 zielonych smoków (ale nie szmaragdowych (!) ), 50 druid elders i 30 silver unicorns. Wygrywasz misję, jak uwolnisz oboje heroesów i powyższy oddział będzie w zamku (może też trzeba rozwalić przeciwnika z dwoma zamkami, nie pamiętam, ale to banał). Warto podpakować tą dwójkę bohaterów zanim zakończysz misję - przydadzą się w ostatniej w tej kampanii. Po prostu dajesz im się wykazać broniąc zamku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze jak przyłączają się do mnie jakieś jednostki to nie dostaje tyle ile mi obiecują :blink: , dostaje zawsze mniej :(

 

5+7=12, a nie 11

why :lol2:

 

Jakbys poczytal opis tej umiejetnosci tego bohatera ktora odpowiadaa za to ze sie przylaczaja do ciebie wszystkie truposze to bys wiedzial. :)

 

 

Dalej mecze ta pierwsza misje rangera i mne juz trafia, tylko tym razem problem jest inny, gralem jeszcze dwarazy. Raz wyciagajac wojska z garnizownow i raz normalnie ale uzbieralem tak duza armie ze spokojnie pokonal bym tego demona, tylko k... on si enie pojawia. Jak dlugo trzeba bronic garnizonow ? bo ja bronilem przez 4 miesiace i sie barachlo nie zjawilo, teraz mamjuz 2.5 miesiaca i znow nic. Jak gralem pierwszy raz, to jak mialem cienkie wojska to co jakis czas garnizon atakowali mi jacys nekromaci , ale zawsze ich wtedy pokonywalem tylko ten demon na koncu mnie rozwalal.Ale teraz oni sie wogole nie pojawiaja i gram ku... w nieskonczonosc... co za je... gra. Nie dosc ze komputer jest tak glupi ze az szkoda gadac(btw czy taka trudnoscia bylo by zaimplementowanie inteligencji komputeraz z 3 albo nawet 2 ? przeciez na poziomie strategicznym to gra sie praktyznie nie zmienila nic a nic , czemu wiec komputer gra jak debil, ucieka kiedy moglby porzadnie nadszarpnac, nie zbiera kopaln , skrzyn , skarbow ? a moze na poziomie heroic to mu to nie potrrzebne i ma to w dup... ale dalej gra jak pussy ;P

 

Pie... moze mi ktos savy wyslac na killua[at]ow.pl , bo mnie dobija ta misja normalnie... ehhh szkoda gadac.

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...