Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

gwarancji ci nikt nie da - może dać ci jedynie na 300 MHz (tyle ile daje producent)

 

doświadczenie wskazuje, że kręcą się od 500 do 550 na rdzeniu.

 

Jak będziesz miał 548 to będziesz reklamował ?

 

Daj spokój człowieku - nikt na OC nie daje gwarancji, no może poza 1283335[/snapback]

 

co ty @#%$$#^%% skoro pisża ze ta seria kart idzie na tyle i tyle to jest cena wieksza o około 50zł to mysle ze wszystkie tak ida a nie sprawie sobie tą kartei sie okaze ze idze na 400 czy 440 jak winfast to po co mam przepłacac lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> winfsta za 510zł... bo ja tak samo moge napisac ze ta seria kreci sie na tyle i tyle i co z tego wynika skoro nikt ci nie da gwarancji ze podkreci sie na takie zegary ,jesli ktos by te karte przed wysłaniem sprawdzał na jakie zegary moze sobie pozwolic to co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty @#%$$#^%%

kontroluj testosteron człowieku ! :mur:

 

skoro pisża ze ta seria kart idzie na tyle i tyle to jest cena wieksza o około 50zł to mysle ze wszystkie tak ida a nie sprawie sobie tą kartei sie okaze ze idze na 400 czy 440 jak winfast to po co mam przepłacac lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> winfsta za 510zł...

To kup sobie winfasta. Jak do tej pory to prawie wszystkie 6600 by sparkle tak właśnie biegają - a cena jest o 50 zł wyższa, bo sklep ma wysoką marżę.

 

Tak czy siak idą na 500-550, ale jak będziesz miał jakiś cieńki zasilacz to pójdzie ci np 480 - i co wtedy ?

do sądu ich podasz ?

 

bo ja tak samo moge napisac ze ta seria kreci sie na tyle i tyle  i co z tego wynika skoro nikt ci nie da gwarancji ze podkreci sie na takie zegary ,jesli ktos by te karte przed wysłaniem sprawdzał na jakie zegary moze sobie pozwolic to co innego

1283458[/snapback]

kup kartę w alienware - oni ci dadzą gwarancję na nawet pewnikiem 580 MHz na rdzeniu (o ile kupisz ich system chłodzenia oraz zasilacz od nich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj tak: sprawdz czy po podkreceniu i po przepuszczeniu pierwszych trzech testow smarka 03 czy radiator jest cieply, jezeli nie zmien paste termoprzewodzaca bo jesli nie jest cieply to znaczy ze rdzen sie przegrzewa i nie oddaje ciepla z jakiejs przyczyny.

1283399[/snapback]

puscilem 3dmarka05 i przechodzi wszystkie testy bez artow na 415/650 dalej nie sprawdzalem bo czasu nie mialem takze chyba jest ok. Po tym podkreceniu wynik 2640 pkt. Mysle ze niezle. Jak bede mial chwile to pomecze ja jeszcze :D.

Z odswiezaniem dalem sobie rade. Przy rozdzialce 640x480 byla 120HZ a mi nie obsluguje monitor takiej, ustawilem w refocie 85Hz i jest juz w porzo.

PS. Jak ustawic w winfoxie czestotliwosci dla 3d co by sie nie resetowaly ustawienia za kazdym razem jak kompa wlaczam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1283506[/snapback]

 

biorąc pod uwagę, że ten diamond to odpad 6600GT (czyli nie spełniał wymogów dla GT AGP, które ma taktowania niższe niż 6600 GT PCIE), ta karta raczej uznania nie znajdzie.

 

Choć z pewnością znajdą się jelonki, które ją kupią dla ładnego chłodzenia ;) - wygląd ma nieziemski, choć ja wolę Sparkla 6600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty praktycznie nie słychac,a swoją drogą to da rade troche sie potargowac w tym sklepie bo tez osobiscie byłem u nich ją kupic

1283456[/snapback]

Kisiel02 a takie jeszcze jedno pytanko, ile da się wytargować??? I jak u nich ze stanem magazynowym? Mają od ręki kartę czy trzeba czekać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem to karty były na stanie ale teraz to nie wiem,moze poprostu zadzwon do nich i bedziesz wiedział. Mi o ile pamietam udało sie stargowac 30zł, niby niewiele ale zawsze to pare piw albo radiatorki na pamieci

Aha i czasem nie kup tej z 256mb pamieci bo tak dobrze juz sie nie kreci

Edytowane przez kisiel02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kisiel02, jeszcze nie wiem czy będę miał na dniach kasę, może dopiero później :-(

ale fajnie, że wiem, że można się targować

 

aha i tak chciałem brać tą z 128MB RAM`u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

biorąc pod uwagę, że ten diamond to odpad 6600GT (czyli nie spełniał wymogów dla GT AGP, które ma taktowania niższe niż 6600 GT PCIE), ta karta raczej uznania nie znajdzie.

 

Choć z pewnością znajdą się jelonki, które ją kupią dla ładnego chłodzenia ;) - wygląd ma nieziemski, choć ja wolę Sparkla 6600 ;)

1283562[/snapback]

odpad z GF 6600GT? ciekawe, bo znajomy ma i kręci spokojnie na 500/1000, a jak wiesz GF 6600GT ma taktowanie referencyjne 500/900 - hahaha, odpad? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byla rozmowa o monitorowaniu temp na 6600

komus udalo sie to zrobic ?

ja znalazlem cos takiego

http://www.mvktech.net/component/option,co...0/limitstart,0/

edycja biosu, komus na sparklu sie udalo ;)

niestety nie mam czasu aby calosc przeczytac... moze na na winfascie non GT tez poszlo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpad z GF 6600GT? ciekawe, bo znajomy ma i kręci spokojnie na 500/1000, a jak wiesz GF 6600GT ma taktowanie referencyjne 500/900 - hahaha, odpad?  :lol:

1283815[/snapback]

6600 GT PCIE ma taktowania 500/1000

 

 

6600 Diamond to karta 400/800 - nie spełniała całkowicie wymagań 6600GT (500/900 - albo się wieszała, albo wyświetlała przekłamania w grafice), więc obniżyli jej taktowania o 100 Mhz i puścili taniej (taniej niż MSI 6600 GT)

 

byla rozmowa o monitorowaniu temp na 6600

komus udalo sie to zrobic ?

ja znalazlem cos takiego

1283830[/snapback]

może ... nie wiemy - ponoć winfast ma kontrolę temp .

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

6600 GT PCIE ma taktowania 500/1000

6600 Diamond to karta 400/800 - nie spełniała całkowicie wymagań 6600GT  (500/900 - albo się wieszała, albo wyświetlała przekłamania w grafice), więc obniżyli jej taktowania o 100 Mhz i puścili taniej (taniej niż MSI 6600 GT)

komuś na sparklu się udało:

Yes, just try it with Sparkle GeForce 6600 AGP (non-GT), it works too...

Only 46°C of GPU temp. Wow, wanna can give more voltage to it...

może ... nie wiemy - ponoć winfast ma kontrolę temp .

1283843[/snapback]

może karta jest po prostu GF 6600 non-GT z pamięciami GDDR3 - taka możliwość według specyfikacji też może być.

Zresztą to wersja DIAMOND, MSI teraz tę serię reklamuje, ja zaufam tej karcie i zamawiam ją niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może karta jest po prostu GF 6600 non-GT z pamięciami GDDR3 - taka możliwość według specyfikacji też może być.

Zresztą to wersja DIAMOND, MSI teraz tę serię reklamuje, ja zaufam tej karcie i zamawiam ją niedługo.

1283916[/snapback]

a nie lepiej pełngo gt w tej cenie ???

 

bo to tylko 6600 z wiekszym taktowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może karta jest po prostu GF 6600 non-GT z pamięciami GDDR3 - taka możliwość według specyfikacji też może być.

Zresztą to wersja DIAMOND, MSI teraz tę serię reklamuje, ja zaufam tej karcie i zamawiam ją niedługo.

1283916[/snapback]

zobacz sobie obrazki MSI GT oraz MSI Diamond - te karty są do siebie tak samo podobne jak

R9550XT GeCube oraz R9600XT Gecube

 

i dokładnie tak jak tam - R9550XT to "odpad" z serii R9600XT, który nie trzymał specyfikacji. GeCube więc obniżyło zegary do bezpiecznych wartości przy których karta działała sprawnie i sprzedawało jako R9550XT - oczywiście zdecydowana część z tych kart (jakieś 95%) nie dobijała do 500-510 MHz na rdzeniu.

 

Tak samo jest z MSI Diamond.

 

Jak ty byś postąpił jako producent kart ? wolałbyś kartę wywalić do śmieci, czy obniżyć zegary do wartości przy których karta nie wywala artefaktów, sprzedać ją w cenie porównywalnej z 6600GT innych producentów i jeszcze na niej zarobić?

 

A widziałeś 6200 Diamond? to też początkowo była 6600GT - jednak okazało się że ma uwalone potoczki i nie spełnia wymagań nawet 6600 Diamond, więc chłopaki zablokowali potoki i tłuką na tym kasę (po co wyrzucać na śmietnik?).

 

Tak się robi biznes.

 

Jak miałbym kupować kartę od MSI to wziąłbym albo 6600GT (ta przynajmniej na 100% jest sprawna), a jak miałbym kupować Diamond, to wolałbym sprawną 6600GT od innego producenta (ponoć inno 3D daje pamiątki 1,6 ns w niektórych kartach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

a nie lepiej pełngo gt w tej cenie  ???

 

bo to tylko 6600 z wiekszym taktowaniem

1283948[/snapback]

i z lepszymi pamięciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

zobacz sobie obrazki MSI GT oraz MSI Diamond - te karty są do siebie tak samo podobne jak

R9550XT GeCube oraz R9600XT Gecube

 

i dokładnie tak jak tam - R9550XT to "odpad" z serii R9600XT, który nie trzymał specyfikacji. GeCube więc obniżyło zegary do bezpiecznych wartości przy których karta działała sprawnie i sprzedawało jako R9550XT - oczywiście zdecydowana część z tych kart (jakieś 95%) nie dobijała do 500-510 MHz na rdzeniu.

 

Tak samo jest z MSI Diamond.

 

Jak ty byś postąpił jako producent kart ? wolałbyś kartę wywalić do śmieci, czy obniżyć zegary do wartości przy których karta nie wywala artefaktów, sprzedać ją w cenie porównywalnej z 6600GT innych producentów i jeszcze na niej zarobić?

 

A widziałeś 6200 Diamond? to też początkowo była 6600GT - jednak okazało się że ma uwalone potoczki i nie spełnia wymagań nawet 6600 Diamond, więc chłopaki zablokowali potoki i tłuką na tym kasę (po co wyrzucać na śmietnik?).

 

Tak się robi biznes.

 

Jak miałbym kupować kartę od MSI to wziąłbym albo 6600GT (ta przynajmniej na 100% jest sprawna), a jak miałbym kupować Diamond, to wolałbym sprawną 6600GT od innego producenta (ponoć inno 3D daje pamiątki 1,6 ns w niektórych kartach).

1283957[/snapback]

To ciekawe, bo kumpel ma tego DIAMONDA GF 6600 i jemu się bardzo ładnie kręci - powiedz mi czemu na przykład karta posiada pamięci GDDR3 i nie może się podkręcać na 900 MHz conajmniej? Chyba masz złe myślenie. Zresztą z tego co widziałem to wersja dla PCIe tej karty ma pamięci zwykłe DDR Hynixa 2.8ns i inne całkiem chłodzenie. Ja biorę tego DIAMONDa GF 6600, bo to pełny GF 6600 z pamięciami GDDR3 za mniejsze pieniądze.

 

Czemu nie biorę pełnego GF 6600GT? Co masz do 750 zł markowego kolego? Inno3D? Sorry, ale nie miałem styczności z tą firmą, a nie jestem megapodkręcaczem i mi 500/1000 lub nieco wyżej wystarczy, zresztą chłodzenie na tym Inno3D jest głośne jak ksiądź w kościele, a na to też zwracam uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo kumpel ma tego DIAMONDA GF 6600 i jemu się bardzo ładnie kręci - powiedz mi czemu na przykład karta posiada pamięci GDDR3 i nie może się podkręcać na 900 MHz conajmniej? Chyba masz złe myślenie. Zresztą z tego co widziałem to wersja dla PCIe tej karty ma pamięci zwykłe DDR Hynixa 2.8ns i inne całkiem chłodzenie. Ja biorę tego DIAMONDa GF 6600, bo to pełny GF 6600 z pamięciami GDDR3 za mniejsze pieniądze.

 

Czemu nie biorę pełnego GF 6600GT? Co masz do 750 zł markowego kolego? Inno3D? Sorry, ale nie miałem styczności z tą firmą, a nie jestem megapodkręcaczem i mi 500/1000 lub nieco wyżej wystarczy, zresztą chłodzenie na tym Inno3D jest głośne jak ksiądź w kościele, a na to też zwracam uwagę.

1283989[/snapback]

ta inno 3d jest na pewno lepsza od tego msi swiadczą o tym pamieci 1.6ns albo 2.0ns no i pełne GT a nie kombinowane 6600 jeszcze za takie pieniadze a to czy podkrecisz to jena wielka ruletka masz szanse 50/50 albo tak albo nie a wydawac tyle kasy na 6600 non Gt to Imho idiotyzm...

 

ale jak ktos woli płacic wiecej za marke to jego sprawa

Edytowane przez uki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne :/ juz sobie dalem rade z 60 hz w grach openGL

ale od 3 dni meczy mnie ta prince of persia ... strasznie mi tnie dzisiaj podpiolem r9600XT i wszystko chodzi zajebiscie a na tym winfascie kupa i to wielka :? tnie nieziemsko :-/

 

agp x0 jest to mozliwe ? w sterach :

typ magistrai: PCI x0 ? jest to mozliwe ze mi wykrywa karte jako pci ? jak tak to jak to zmienic na agp x8 ? :/

zalamany jestem ... same problemy z ta karta ... przynajmniej u mnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne :/ juz sobie dalem rade z 60 hz w grach openGL

ale od 3 dni meczy mnie ta prince of persia ... strasznie mi tnie dzisiaj podpiolem r9600XT i wszystko chodzi zajebiscie a na tym winfascie kupa i to wielka :? tnie nieziemsko :-/

 

agp x0 jest to mozliwe ? w sterach :

typ magistrai: PCI x0 ? jest to mozliwe ze mi wykrywa karte jako pci ? jak tak to jak to zmienic na agp x8 ? :/

zalamany jestem ... same problemy z ta karta ... przynajmniej u mnie :(

1284089[/snapback]

mnie dziwi jak tobie moze cokolwiek działac na 256mb ramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra uki daj mu juz spokuj z tym ramem (ja mam tyle samo :oops:) jak mówi że podpioł r9600XT i mu chodziło lepiej daje głowe że to bedzie wina system masz syf albo poprostu kiepske stery

Edytowane przez wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam żadnych problemów z tą kartą... (to dziwne coś o zasilaniu już więcej się nie powtórzyło)

Sprawdź tą kartę na kompie z większą ilością RAMu. Ja mam 1024MB :D i nie miałem żadnych problemów z odpaleniem gry Prince of Persia...

 

P.S. Wróciłem do sterów 67.03 od Leadteka - dają wyższą wydajność w NFS: U2 (więcej nie chciało mi się testować...)

Przykład (mierzone frapsem, karta bez o/c)sterownik                      71.25          71.81          67.03fps w menu                      57             55             62fps po wczytaniu loada          42             41             45

edit:

(...)jak mówi że podpioł r9600XT i mu chodziło lepiej(...)

fakt, też niedoczytałem... :oops: Edytowane przez krzych650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra uki daj mu juz spokuj z tym ramem (ja mam tyle samo :oops:) jak mówi że podpioł r9600XT i mu chodziło lepiej daje głowe że to bedzie wina system masz syf albo poprostu kiepske stery

1284128[/snapback]

cos nie bardzo mi sie to wszystko wydaje ja stawiałbym na kiepskie stare dvd albo na same płytki ,a co do tego ramu to jak wyu mozecie w samym windwsie pracowac na 256mb a co dopiero grac nie ma to jak wydawac kase na droga płyte ,zasilacz i karte i do tego 256mb ramu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

hmm dziwne :/ juz sobie dalem rade z 60 hz w grach openGL

ale od 3 dni meczy mnie ta prince of persia ... strasznie mi tnie dzisiaj podpiolem r9600XT i wszystko chodzi zajebiscie a na tym winfascie kupa i to wielka :? tnie nieziemsko :-/

 

agp x0 jest to mozliwe ? w sterach :

typ magistrai: PCI x0 ? jest to mozliwe ze mi wykrywa karte jako pci ? jak tak to jak to zmienic na agp x8 ? :/

zalamany jestem ... same problemy z ta karta ... przynajmniej u mnie :(

1284089[/snapback]

imho.

format i tuż po formacie stery do mobo i agp a później do grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 256mb to mało ale czy ktos mówi że mam  windowsa  :)

1284154[/snapback]

wnioskuje ze skoro sledzisz ten temat to masz zmair sprawic sobie 6600 i jestem ciekaw w co sobie pograsz na 256mb pamieci bo to troszke bez sensu a w zasadzie to moje pytanie dotyczące pamieci tyczyło sie Jedrzeja bo ma fajy kompa i do tego configu 256mb ramu zatkało mnie jak to zobaczyłem wykrecony proc do tego 6600 skor to nie do grania to po co w takim razie a skoro do gry to nawet nie ma jka pograc i sądze ze to wina pamieci ze prince sie tnie a kolega cos sciemnie z tym radkiem ze na radku wszystko ok bo w to ze gra działa płynnie na 256 mb ramu nie uwierze.. Edytowane przez uki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje 6600 bo gram w PES4 miałem poprzednio R9550@9600/pro i dalej bym na nim siedział gdyby nie osioł który kupił ja odemnie za 300zł wiedząc że w sklepie jest po 240 :) w inne gry praktycznie nie gram to niewiem ile co potzrebuje czego :P

 

acha zmieniam na GF bo pes mi sie bardziej podoba na nim niż na ati (ale to moje zdanie)pissss

Edytowane przez wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...