Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gościu wysłał bios od leadteka a6600td na mavke@mvktech.net. Kilka razy go męczył aż uaktywnił zmianę napięcia na rdzeniu i odesłał go. Ma on odblokowany czujnik temperatury, napięcia 1.4 rdzeń w 3d i 1.3 w 2d. Taktowanie w 2d 300 na 650 a w 3d 500 na 650. Proszę o uwagi odnośnie tego biosu. U mnie chodzi ok.

1327378[/snapback]

 

czy wgrywałes ten bios przez winfoxa ??

 

i czy mogłbys mi gi poscic na e-mail uki3@op.pl jesli to nie problem ,

 

 

 

heh dzisjaj dostałem karte i wrazenia pozytywne solidny ladny karton ,kabelki ,sterowniki 3 ksiązeczki ,no Pop 2 i splinter 2 na dvd ;)

 

na pamieciach pisze hynix nie wiem czy to zle czy dobrze bo słyszalem ze sa z innymi pamieciami te leadteki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wgrywałes ten bios przez winfoxa ??

 

i czy mogłbys mi gi poscic na e-mail    uki3@op.pl    jesli to  nie problem ,

heh dzisjaj dostałem karte i wrazenia pozytywne solidny ladny karton ,kabelki ,sterowniki 3 ksiązeczki ,no Pop 2 i splinter 2 na dvd ;)

 

na pamieciach pisze hynix nie wiem czy to zle czy dobrze bo słyszalem ze sa z innymi pamieciami te leadteki.

1327417[/snapback]

a ile zapłaciłeś?? i gdzie zamowiłeś?? bo tez sie zastanwiam nad ta karta :) ale chyba jeszcze troszki na radku pogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wgrywałes ten bios przez winfoxa ??

 

i czy mogłbys mi gi poscic na e-mail    uki3@op.pl    jesli to  nie problem ,

heh dzisjaj dostałem karte i wrazenia pozytywne solidny ladny karton ,kabelki ,sterowniki 3 ksiązeczki ,no Pop 2 i splinter 2 na dvd ;)

 

na pamieciach pisze hynix nie wiem czy to zle czy dobrze bo słyszalem ze sa z innymi pamieciami te leadteki.

1327417[/snapback]

bios a6600td jest lint. Tak winfoxem wgrywałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1327514[/snapback]

 

Mam pytanie wgrałem ten bios wszystko jest ok

ale jak bym chciał wgrac z powrotem bios orginalny

jak to zrobic bo w winfoxie znikły opcje chciałem to zrobic pod dosem

i cos nie bardzo idzie

to znaczy dałem polecenie nvflash -5 -6 old.rom

i nie idzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jakis progos ktorym z windowsa mozna zflashowac bios karty? Bo teraz juz mi WinFox nie dziala. Albo prosil bym o dokladny opis komend jesli chcialbym zrobic to z DOSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod dosem najlepiej zrobić to "WFFLASH.EXE"

 

uruchamiamy kompa z boot cd ,a potem używamy komendy:

 

wfflash NM "nazwabiosa.rom"

 

robiłem to 4 razy i za każdym razem bezproblemowo wracało do poprzednich ustawień.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ci nie pomogę ,bo nie będę ci pisać komend które w moim przypadku się nie sprawdziły(za każdym razem musiałem ratować się kartą pci) ,ale możesz też zrobić tak...

wracasz do poprzednich ustawień tym sposobem co napisałem.. po tym zabiegu oficjalnie znowu możesz korzystać z winfoxa pod którym wgrasz nowy zmodowany bios... trochę więcej roboty ale przynajmniej zadziała..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z odpaleniem starej gierki jaka jest NFS Porsche. Jak ja uruchamiam wszystko jest Ok pokazuje sie intro ale zamiast wchodzic do menu to albo wsi na oknie z napisem "loadning" lub wywala z gry i pokazuje ze nieznany blad. Sprawdzalem w ustawieniach 3D gry i okazalo sie ze widzi tam karte Riva TNT2 :blink:. I teraz pytania: Czemu tak sie dzieje? Czy da sie cos zrobic zeby uruchomic ta gre?

1327160[/snapback]

Czy jest ktos w stanie mi pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile zapłaciłeś?? i gdzie zamowiłeś?? bo tez sie zastanwiam nad ta karta :) ale chyba jeszcze troszki na radku pogram.

1327478[/snapback]

 

w prolinie za 539zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja niechce nigdzie wracac, chce ponownie zflashowac bios na ten z vmodem. Do tego porosilemo dokl komende przykladowa nazwa biosa to powiedzmy bios2.rom

1327732[/snapback]

NVFlash.exe -4 -5 -6 bios2.rom

 

(najprawdopodobniej zapomniałeś dołożyć "-4")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam dosyć nieprzyjemny problem - na moim konfigu wszystkie stery z rodziny 7x.xx powoduję spore błędy w grafice. Przejawia się to przede wszystkim "poszatkowaniem" niektórych (!) ikon oraz po pewnym czasie tapety pulpitu. Z tego co widzę jest to "szatkowanie" poziome. Jest tak zarówno na "starym" systemie jak i na dopiero co zainstalowanym. Co dziwne, w Win98 stery z 7x.xx zachowują się normalnie. Miał ktoś z was takie problemy? Zna ktoś może rozwiązanie?

 

Mój konfig - AthlonXP1700+@2100, MOBO MSI KT880, 512 RAM TwinMos, Karta graficzna oczywiście WinFast 6600 TD 510/710 :D, SB. Live 5.1. Zasilacz Chieftec 360W

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest kolejność. Najpierw windows media player 10, potem nvidia dvd a na koniec stery 71.84. One w pełni wspierają purevideo. Tną Ci sie filmy bo musisz uaktywnić zakładkę Hardware acceleration. Wtym celu sciagasz graphEdit. Odpalasz i menu Graph i wybierasz Insert Filters, potem DirectShow Filters i Nvidia Video Decoder klikasz 2 razy. Potem ramkę, która na ekranie sie pojawi prawym klawiszem myszy i wybierasz filter properties. Tu masz wszystkie ustawienia purevideo i możesz sobie je zmieniać. Po każdej zmianie restart kompa. Ja jak wyłączę opcję Hardware acceleration to też mi sie tną filmy. Powodzenia

1327402[/snapback]

Zainstalowalem swierzy Windows Xp, poinstalowalem wszystko w kolejnosci jak napisales, ale dalej to samo. Tna mi sie filmy HDTV w najwzszych rozdzielczosciach. Zauwazylem, ze jak odtwarzam film dvd, to w trayu pojaiwa mi sie ikonka Nvidia DVD Decodera, ale jak odtwarzam plik HDTV (wmv) to nie mam tej ikonki - czyli ten plik HDTV jest dekodowany przez inny dekoder. W Graphedit ustawilem wszystko tak jak napisalem (mam wlaczona akceleracje). Czy masz w tych sterach jakies dodatkowe opcje do HDTV, bo ja zainstalowalem 71.84 i nie mam w nich zadnych ustawien HDTV. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem swierzy Windows Xp, poinstalowalem wszystko w kolejnosci jak napisales, ale dalej to samo. Tna mi sie filmy HDTV w najwzszych rozdzielczosciach. Zauwazylem, ze jak odtwarzam film dvd, to w trayu pojaiwa mi sie ikonka Nvidia DVD Decodera, ale jak odtwarzam plik HDTV (wmv) to nie mam tej ikonki - czyli ten plik HDTV jest dekodowany przez inny dekoder. W Graphedit ustawilem wszystko tak jak napisalem (mam wlaczona akceleracje). Czy  masz w tych sterach jakies dodatkowe opcje do HDTV, bo ja zainstalowalem 71.84 i nie mam w nich zadnych ustawien HDTV. Pozdrawiam.

1328561[/snapback]

Ja nie instaluje divixów i innych badziewstw. Tylko nero NeroVision Express 3 i nvidia dvd decoder. W nero trzeba wpisać numery do wszystkich pluginów. Ewentualnie zainstaluje jeszcze Ac3filter 1.01a rc5 i ffdshow-20050216.exe. Jak instalowałem divixa to miałem to samo cięcie sie filmów i dziwne kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:  :mur:  :mur:  :mur:

 

przeczytaj ostatnie 15-20 stron, poświęć 30 minut i będziesz wiedział

1328043[/snapback]

Stary jestem w tym temacie od samego poczatku... Poprostu chcialem dokladnie sie dowiedziec jakie sa plusy i minusy. Czy np na tych samych taktowaniach z napieciem 1.4 niebede mial artow bo bedzie sie bardziej grzac itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sflahowalem tego biosa z 1.4v na gpu.

jeszcze nie testowalem mozliwosci,ale..

.. winfox sie "odchudzil" i to niezle, brak mozliwosci podkrecania, sprawdzenia temp i cosby sflasowanie jeszcze raz biosu, cos tez bios niekonca dopracowany

.. temp. jest w sterach widoczna, ale teraz jest tak 20 stopnie wieksza.

ktos tu oszukuje, w winfoxie w spoczynku trzymala sie ponizej 30, a tu na sam początek prawie 50.

.. monitor mi przestało wykrywać i chce sie zaistalowac.

 

dziwne

 

 

edit

 

pogralem troche w css, po sprawdzalem narazie rdzen, przy 500MHz dochodzi do 55stopni, przy polgodzinnej gry, wiec w sumie nie jest zle.

jutro sie pobawie dalej

Edytowane przez igor_666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobilem flash swojego Geforca 6600 TD i wszystko w porządku , jest temp w sterach , wszystko śmiga . no oczywiście Winfox się odchudził , niema możliwości FLASH . PODKRĘCANIA . AKTUALIZACJI STERÓW , ŁĄCZENIA SIĘ ZE STRONĄ LEADTEKA.

Ale co najgorsze po wgraniu tego biosa co podał Miramp mam dziwne taktownie Tryb 2D i 3D mam taki sam 300/600Mhz a miał byc 2D 300/650Mhz a 3D 500/650Mhz więc czemu ja mam 2D i 3D 300/600 Mhz.Czy teraz można to jakoś odwrócić innym programem.Podajcie może jakieś instrykcje jak to zrobić , jakim programem , jakie komendy i może jakiś link do programu i jak wyciągnąc teraz Bios z mojej karty.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze w ffdshow to masz dopiero 'badziwi' Xvidy, divX w kilku wersjach gdybyś przypadkiem nie wiedział oczywiście

1328714[/snapback]

Jakbyś nie wiedział to ffdshow decoduje wiele formatów ale ja mam standartowo ustawione wszystkie na disabled. Nie ma w nim zadnych kodeków (divix, xvid,3vix itp) no poza własnym formatem mpeg 4. Jeśli ogladam jakiś film a potrzebny mi jakiś dekoder np. formatu h264 wtedy z disablem zmieniam na libavcodec....Ale to nie jest dział zeby o tym pisać. Piszemy o kartach gf 6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobilem flash swojego Geforca 6600 TD i wszystko w porządku , jest temp w sterach , wszystko śmiga . no oczywiście Winfox się odchudził , niema możliwości FLASH . PODKRĘCANIA . AKTUALIZACJI STERÓW , ŁĄCZENIA SIĘ ZE STRONĄ LEADTEKA.

Ale co najgorsze po wgraniu tego biosa co podał Miramp mam dziwne taktownie Tryb 2D i 3D mam taki sam 300/600Mhz a miał byc 2D 300/650Mhz a 3D 500/650Mhz więc czemu ja mam 2D i 3D 300/600 Mhz.Czy teraz można to jakoś odwrócić innym programem.Podajcie może jakieś instrykcje jak to zrobić , jakim programem , jakie komendy i może jakiś link do programu i jak wyciągnąc teraz Bios z mojej karty.

Z góry dzięki.

1328926[/snapback]

Sciagasz program

tunVHardPage 2.2

odpalasz i aktywuj cool bits wszędzie zaznaczasz. Potem wchodzisz w sterowniki do ustawienia częstotliwości zegara i w 2d ustawiasz 300 na 650 a w 3d 500na 650. Możesz to samo zrobićw riva tuner. Każdy bios zmodyfikowany lub od innej karty wgrywając do leadteka powoduje ze winfox jej nie rozpoznaje i monitora. Dlatego część funkcji jest zablokowana. W dosie można spowrotem wgrać bios od leadteka wpisują nvflash -4 -5 -6 stary_bios.rom oczywiście w wersji 5.13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...