Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

No za 130zł napewno chłodzenie będzie nie złe. Ale kto jest taki głup. żeby na karte za 500zł dac chłodzenie za prawie 150zł-z przesyłka tyle mniej więcej wychlodzi?? Nie opłaca się. Sposób mirampa nie jest wcale gorszy a powiedziałbym nawet w sam raz:) Do 6600 polecam to co ma miramp. Też sobie takie cos sprawie.

 

To jak z tym pachem do VIA słyszał ktos jak to zrobić??

1377965[/snapback]

Jakos wole zaufac marce i to dobrej renomy niz bawic sie i eksperymentowac z jakimis klejami plytkami itp.

I nie widze w tym nic glupiego bo jak kogos stac to moze sobie na taki wydatek i taki sprzet pozwolic...

Pozatym na voltagu 1.4 mozna ze zwyklego 6600 wycisnac 6600 GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość white_nigga

A może tak pochwal sie swoją kartą jaka posiadasz. Może masz tego Galaxy i tak go bronisz. Nie miałeś go w rękach więc nie broń go tak.

No czekam pochwal sie swoja karcioszką.

1378079[/snapback]

Nieważne co mam :P bronie Galaxy ponieważ wydaje mi się lepszym produktem od leadteka/sparkla. Nie wiem jakie o/c będzie na niej ale podejżewam że doobrreee.

@bossdrum

loool

z 6600 nigdy nie zrobisz 6600GT

Edytowane przez white_nigga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos wole zaufac marce i to dobrej renomy niz bawic sie i eksperymentowac z jakimis klejami plytkami itp.

I nie widze w tym nic glupiego bo jak kogos stac to moze sobie na taki wydatek i taki sprzet pozwolic...

Pozatym na voltagu 1.4 mozna ze zwyklego 6600 wycisnac 6600 GT

1378093[/snapback]

masz racje ... tez bym chcial taki radiator na graficzke w szczegolnosci ze sie tak ladnie kreci :-)

 

nie przejmuj sie ... takie chlodzenie sie kupuje raz na pare lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos wole zaufac marce i to dobrej renomy niz bawic sie i eksperymentowac z jakimis klejami plytkami itp.

I nie widze w tym nic glupiego bo jak kogos stac to moze sobie na taki wydatek i taki sprzet pozwolic...

Pozatym na voltagu 1.4 mozna ze zwyklego 6600 wycisnac 6600 GT

1378093[/snapback]

no z tym sie nei zgodze nei zrobisz z pamieci 3.6 nagle 2.0 albo 1.6 różnica jest może nie kosmiczna ale jest ... nie da sie zrobić z 6600 nagle GT poza tym GT też sie kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miramp wysłałem ci bios od gigabyte, doszedł ??

Wypadałeś go ?? I jak znim ??

 

Ja w nibitorv nie moge sprawdzic jakie ma napiecie na rdzen.

Nibitorv pokazuje złe taktowania, w 2d jak i 3d jest 400\600 domyslnie i tak zawsze mam, a nibitorv pokzuje rózne i źle ale moze to tylko u mnie.

Napisz co sądzisz o tym biosie.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bios z napięciem 1.5. Podobno rdzeń idzie na 580-600. Wszystkim zainteresowanym wyśle na maila. Niech ktoś też udostępni

1378470[/snapback]

 

Jak można to poproszę ten bios tkp75@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bios z napięciem 1.5. Podobno rdzeń idzie na 580-600. Wszystkim zainteresowanym wyśle na maila. Niech ktoś też udostępni

1378470[/snapback]

Jak możesz to zapodaj ten bios.

A i powiedz czy go sprawdziłeś jak działa na tym twoim chłodzeniu?? Gry chodzą płynnie jaka masz temperaturke??

 

 

Co do VF700 no może jest i dobry ale miramp mówił że miał temp o 2 stopnie niższa na swoim chłodzeniu niz na VF700. Więc chyba lepiej zainwestować w tańsze a podobne niż w 3-4razy droższe a wcale nie takie dobre.

 

Ja nie rozumiem co z tym chłodzeniem mirampa trzeba kombinować?? Przecież to najgorszy leń zrobi. Opisał dokładnie jak to zrobić więc nie widze problemu. Tylko trzeba zainwestować te 30-40zł oraz mieć odrobinke ochoty aby zdziałać cos takiego.

 

 

miramp----> Jeżeli mozna prosić o bios : model3100@o2.pl

Edytowane przez model3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bios z napięciem 1.5. Podobno rdzeń idzie na 580-600. Wszystkim zainteresowanym wyśle na maila. Niech ktoś też udostępni

1378470[/snapback]

Jezeli mozna prosic o biosik na bossdrum@o2.pl

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten biosik to jest od winfasta@1,5V, czy od jakiejs innej karty? Mimo wszystko poprosze grzesboj@op.pl :D

1378800[/snapback]

taaa, dokladniejsze info prosimy :-)

 

btw: jakie zegary na biosie 1.4 i jakie na tym + wyniki w 3D marku na starych taktowaniach i na nowych ..

 

btw2: wiecej daje podkrecanie pamieci niz rdzenia wiec szkoda ze nie roba nic w tym kierunku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, dokladniejsze info prosimy :-)

 

btw: jakie zegary na biosie 1.4 i jakie na tym + wyniki w 3D marku na starych taktowaniach i na nowych ..

 

btw2: wiecej daje podkrecanie pamieci niz rdzenia wiec szkoda ze nie roba nic w tym kierunku ;-)

1378877[/snapback]

To jest v-mod 1.5 biosu a6600td. Zegary 500 na 700. Może niedługo będą nowe timingi na pamięć ale więcej niż na 750 pamięci nie pójdą. W 3dmark 03 wydajność 8000 na tym biosie z odpowiednim chłodzeniem. Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest v-mod 1.5 biosu a6600td. Zegary 500 na 700. Może niedługo będą nowe timingi na pamięć ale więcej niż na 750 pamięci nie pójdą. W 3dmark 03 wydajność 8000 na tym biosie z odpowiednim chłodzeniem.

1378896[/snapback]

skok do 8000 ? a ile miales wczesniej na starym biosie ?

cos mi sie wydaje ze za bardzo oszczedzasz ta karte :P

@him!

 

btw: moj nowy rekord w 3D Marku 2oo3 :P

 

ciekawe ktorego on ma 6600 :o o_O

 

z OBR-a wynika ze mam 1sze miejsce w M2oo3 na AthlonieXP ?

moze ktos to sprawdzic bo troche wydaje mi sie to NIEREALNE...

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem tego nowego biosa przez winfoxa, i po wgraniu znikly mi te pare opcje w winfoxie. Narazie chodzi dobrze. Pomecze ja jutro zobacze na ile pojdzie :D

1379037[/snapback]

Mam pytanie czy po wgraniu tego biosu jest aktywny pomiar temperatury tak jak bylo z biosem z 1.4 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS z napięciem 1,5V od miramp'a

Link

 

Przed wgraniem proponuję sprawdzić (i ew. skorygować) ustawienia częstotliwości taktowania GPU i MEM, które tutaj są defaultowo ustawione na:

2D 300 / 325

3D 500 / 350

 

Do tego celu służy "Nibitor" (gdyby ktoś nie wiedział)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy po wgraniu tego biosu jest aktywny pomiar temperatury tak jak bylo z biosem z 1.4 V

1379069[/snapback]

jest aktywny pomiar temperatury. Oczywiscie zmienilem taktowania na default w nibitorze bo najpierw chce przetestowac czy moj model da rade :D pojsc na tych czestotliwosciach. Zaraz zabieram sie do testow.

Aha i nie wykrywa mi juz monitora tak jak poprzednio :(. No coz zobaczymy jak wypadnie w testach :twisted:

Edytowane przez jeffik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem 500 rdzen 685 na pamieciach i na sterach 76.41 wyszlo TYLE 3dmarkow :). Mysle ze jeszcze troche pojdzie tylko siakis wiatrak dodatkowy na grafe zapodam bo pamiatki robia sie delikatnie gorace :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mnie tak mniej wiecej nakierowac jakiej firmy kupic tego 6600?

Ostatnie stronki jakos czytam i zbytnio, nic szczegolnego nie wyczytalem, glownie o samych biosach lecicie :D

 

Leadteka jest najlepszym wyborem? kosztuje z 499zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mnie tak mniej wiecej nakierowac jakiej firmy kupic tego 6600?

Ostatnie stronki jakos czytam i zbytnio, nic szczegolnego nie wyczytalem, glownie o samych biosach lecicie :D

 

Leadteka jest najlepszym wyborem? kosztuje z 499zl :)

1379488[/snapback]

 

Ja mam Gigabyte 6600 i domyslnie ma ustawione zegary 400/500. Więc jeżeli nie chcesz zmieniać biosu i krecić to chyba ta karta bedzie dobra.

 

PS:

Podkrecenie zegarów o 100 MHz zarówno pamięci jak i GPU (500/600) dało mi w 3dMark05 UWAGA: średno 3 FPS w trzecim teście (Canyon Flight). Tak słabo chyba dlatego ze mnie prock mocno ogranicza (Duron 1200) i marne 256 DDR na 200MHz.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mnie tak mniej wiecej nakierowac jakiej firmy kupic tego 6600?

Ostatnie stronki jakos czytam i zbytnio, nic szczegolnego nie wyczytalem, glownie o samych biosach lecicie :D

 

Leadteka jest najlepszym wyborem? kosztuje z 499zl :)

1379488[/snapback]

 

Ja mam Gigabyte 6600 i domyslnie ma ustawione zegary 400/500. Więc jeżeli nie chcesz zmieniać biosu i krecić to chyba ta karta bedzie dobra.

 

PS:

Podkrecenie zegarów o 100 MHz zarówno pamięci jak i GPU (500/600) dało mi w 3dMark05 UWAGA: średno 3 FPS w trzecim teście (Canyon Flight). Tak słabo chyba dlatego ze mnie prock mocno ogranicza (Duron 1200) i marne 256 DDR na 200MHz.

1379742[/snapback]

ja polecam winfasta bo duzo osob je ma, jest dobry, dobrze sie kreci, dobry producent + 2gry na DVD - prince of persia2 + splinter cell pantera tomorrow + okablowanie instrukcje obslugi i duzo wiecej... za 499 to chyba najlepszy wybor

 

to tylko moje zdanie...

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka biosów z odblokowanymi napięciami:

Winfast A6600TD:

tu

Są to 3 wersje biosu, który nie powoduje znikania opcji w winfoxie i poprawnie wykrywa monitor. Wszystkie mają czujnik temperatury.

 

1. Napięcia 1.3 w 2D i 1.4 w 3D

 

Dołączona grafika

 

2. Napięcia 1.3 w 2D i 1.5 w 3D

 

Dołączona grafika

 

3. Napięcia 1.4 w 2D i 1.5 w 3D

 

Dołączona grafika

 

Testy biosu 1.4-1.5

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

wynik

 

bios a6600td Napięcia 1.1, 1.3, 1.4, 1.5 odblokowane

 

Dołączona grafika

 

 

Częstotliwości ustawione są we wszystkich biosach 2D 300/600 i 3D 400/650.

 

Sparkle 6600:

tu

Odblokowane są napięcia i częstotliwości są ustawione 3D 300/600 i 3D 400/650.

 

Dołączona grafika

 

 

Gigabyte 6600:

tu

Odblokowane są napięcia i częstotliwości są ustawione 3D 300/600 i 3D 400/650.

 

Dołączona grafika

 

 

Proszę o testy i sugestkie. Ja narazie jestem poza domem i nie mogę przetestować biosów

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakis progs pod windowsa co by wgrac bios do karty bo niestety nie posiadam stacji FDD ani bootowalnej plytki z win98/me. WinFox mi nie widzi karty jako leadtek i nie mam aktywnych tych opcji do zmiany biosu w nim. Jak znacie jakies dobre programy to dajcie znac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakis progs pod windowsa co by wgrac bios do karty bo niestety nie posiadam stacji FDD ani bootowalnej plytki z win98/me. WinFox mi nie widzi karty jako leadtek i nie mam aktywnych tych opcji do zmiany biosu w nim. Jak znacie jakies dobre programy to dajcie znac :D

1379915[/snapback]

Nagraj na cd i odpal instalkę boot disk z obsługą cd. Potem zmień płyty i wpisz te same komendy. Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...