Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

No to długo go nie bedzie :D ,a może juz w ogóle go nie zobaczymy na forum...

Tylko po co format?

Po przesiaadce z GF4Ti mozna przeżyć mały szok(podkreślam mały).

Jeżeli zależy Ci na ciszy -bierz GB

Jezeli cisza nie jest aż tak ważna -bierz Leadteka z 256MB VRAM-u-posiada go więcej ludzi go ,jest lepiej udokumentowany(vmody itp.).

hmm bo ti4 poszedl sie kochac jak pisalem:D i dorwałem ati9000...:D zeby na nim jechac:D

hehe a sie tak pogryzlo:D ze nawet nie moglem rozdzialki zmienic:D wiec formacik:D iiiiiii karta cicha

2k1 11456 smarkow

(dx 9 i 77.50 stery wiec do 2k1 kupa straszna:P)

reszta kompa bartek 2500@2800 ( za goroco na 3000:P) 768 ddr i kt400 (epox)

3dmark 2k1 zalamka:D test nature 63 fps:D to na ti4200 (kreconym 250@295/500@585 prolink:P) tyle mialem:D

pierwsze testy krecenia winfoxem:D 450/650 przelecialo nature:d bez arta:D lece dalej krecic testowac odezwe sie potem;]

 

jedno male pytanie:

tryby 2d i 3d zmienia mi tlyko CORE a memki sa jakby wspolne...co jest? daje 2d 250/450 to w 3d automatycznie memki mi utawia na 450 . dam w 3d memki na 650 to w 2d je tez daje na 650:D

probowalem riva tunera, winfoxa lub zakladki ze sterów

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno male pytanie:

tryby 2d i 3d zmienia mi tlyko CORE a memki sa jakby wspolne...co jest? daje 2d 250/450 to w 3d automatycznie memki mi utawia na 450 . dam w 3d memki na 650 to w 2d je tez daje na 650:D

probowalem riva tunera, winfoxa lub zakladki ze sterów

ustawienia pamieci sa wspolne dla 2D i 3D, zmienia sie tylko f GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia pamieci sa wspolne dla 2D i 3D, zmienia sie tylko f GPU

ok uff dobrze wiedzieć juz sie denerwowałem:D

btw jaka temperaturke dla GPU na dluzszy okres mozna dawac? dalem do 60 stopni potem shut down nie za duzo? byla jak narazie najwieksza 52 (450 gpu i 650 mem)

narazie instaluje itd testy z 3dsmarka beda jutro grrr 180mb:D

powiem szczerze DZIWNIE SIE CZUJE, krecilem ti4200 z 250 na 290 ( o 40 mhz! rdzen) i bylo git, a tutaj czuje lęk:D jak ssówak leci i leci o ponad 150mhz:D tosz to jzu 50% wiecej! nie mowiac o pamieciach.....czy i ile;D bylo przypadkow ze winfasty 128 mb 6600 padaly :D na default biosie:>?

 

ok karta poszla:

456/659 bez artów:D stabilnie tempartora okolo 58st...... pytanie nr jeden JAK PRZESKOCZYC rdzen:D i memki wyzej bo mi nie przechodzi testów:D?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok uff dobrze wiedzieć juz sie denerwowałem:D

btw jaka temperaturke dla GPU na dluzszy okres mozna dawac? dalem do 60 stopni potem shut down nie za duzo? byla jak narazie najwieksza 52 (450 gpu i 650 mem)

narazie instaluje itd testy z 3dsmarka beda jutro grrr 180mb:D

powiem szczerze DZIWNIE SIE CZUJE, krecilem ti4200 z 250 na 290 ( o 40 mhz! rdzen) i bylo git, a tutaj czuje lęk:D jak ssówak leci i leci o ponad 150mhz:D tosz to jzu 50% wiecej! nie mowiac o pamieciach.....czy i ile;D bylo przypadkow ze winfasty 128 mb 6600 padaly :D na default biosie:>?

 

ok karta poszla:

456/659 bez artów:D stabilnie tempartora okolo 58st...... pytanie nr jeden JAK PRZESKOCZYC rdzen:D i memki wyzej bo mi nie przechodzi testów:D?

z temp. to wiadomo - in nizej tym lepiej, ale 60 stopnie to na pewno nie powod do paniki, ja mam podczas grania max 73, w idle jest cos kolo 50, ale niebawem bedzie bloczek wodny na gpu wiedz wtedy temp bedzie nizsza :], teraz mam standardowe chlodznie.

 

zeby cpu i mem wyzej Ci poszly muszi je dowoltowac. gpu albo olowek/rezystor albo bios, natomiast mem tylko olowek/rezystor - z tego co wiem nie ma biosu podwyzszajacego V mem.

link do vmodow (musisz wybrac albo olowek albo rezystor): http://forums.vr-zone.com.sg/showthread.php?t=23332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok karta poszla:

456/659 bez artów:D stabilnie tempartora okolo 58st...... pytanie nr jeden JAK PRZESKOCZYC rdzen:D i memki wyzej bo mi nie przechodzi testów:D?

Jedna sprawa-tej karty nie ma sensu sprawdzać w 3dmarku 01,ponieważ ten test jest bardzo uzalezniony od CPU,podsystemu pamięci(timingi).Dopiero "Nature" jest najbardziej zależne od GPU.Miałem też GF4Ti- i 14000 tys pkt.to był standard(315/600).na 6600 nie mogłem przekroczyć 14k własnie ze względu na "ograniczanie" wyniku przez CPU.Na standardowych zegarach(300/550)miałem ok.10000tys,żadna rewelacja zwłaszcza ,że tyle to miałem na Quadro DCC 2 lata temu...

Memki mozna łatwo przeskoczyc wpisując timingi

(Timing Set 1)

NV_PFB_TIMING0 : 060c1612

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

trochę bardziej poluzowane(odpowiadaja timingom dla pamięci Hynix 2,8ns)

NV_PFB_TIMING0 : 060E1814

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

te juz max.poluzowane(Hynix 2,5ns)

Timing 0 06101A16

Timing 1 05010406

Timing 2 20240406

Wszystkie te timingi możesz wcześniej sprawdzić bez flashowania programem NiBitor-2.5(2.5a).Tylko uwazaj bo bez radiatorów może byc kiepsko-rdzeń "podładuj" ołówkiem(odblokowywałem tak kiedyś durona tzn.mnożnik-i działa od 3 lat-na innym kompie-także ołowek nie jest taki zły) .Z flashowaniem Biosu się wstrzymaj do czasu jak lepiej poznasz poznasz karte.

Co do temperatur-u mnie dochodzi do 71-73 stopni i działa bez problemów(bo do 90 stopni tak powinno być).

 

 

http://i13.photobucket.com/albums/a291/kabateiro/bios.jpg

 

nie moge wgrac biosa bo przy jednym polu mam czerwony X :( kto wie o co chodzi i co z tym zrobić ?

nie zgadza się producent/ identyfikator karty(inny nr. -bo bios od innej karty lub innego producenta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa-tej karty nie ma sensu sprawdzać w 3dmarku 01,ponieważ ten test jest bardzo uzalezniony od CPU,podsystemu pamięci(timingi).Dopiero "Nature" jest najbardziej zależne od GPU.Miałem też GF4Ti- i 14000 tys pkt.to był standard(315/600).na 6600 nie mogłem przekroczyć 14k własnie ze względu na "ograniczanie" wyniku przez CPU.Na standardowych zegarach(300/550)miałem ok.10000tys,żadna rewelacja zwłaszcza ,że tyle to miałem na Quadro DCC 2 lata temu...

Memki mozna łatwo przeskoczyc wpisując timingi

(Timing Set 1)

NV_PFB_TIMING0 : 060c1612

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

trochę bardziej poluzowane(odpowiadaja timingom dla pamięci Hynix 2,8ns)

NV_PFB_TIMING0 : 060E1814

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

te juz max.poluzowane(Hynix 2,5ns)

Timing 0 06101A16

Timing 1 05010406

Timing 2 20240406

Wszystkie te timingi możesz wcześniej sprawdzić bez flashowania programem NiBitor-2.5(2.5a).Tylko uwazaj bo bez radiatorów może byc kiepsko-rdzeń "podładuj" ołówkiem(odblokowywałem tak kiedyś durona tzn.mnożnik-i działa od 3 lat-na innym kompie-także ołowek nie jest taki zły) .Z flashowaniem Biosu się wstrzymaj do czasu jak lepiej poznasz poznasz karte.

Co do temperatur-u mnie dochodzi do 71-73 stopni i działa bez problemów(bo do 90 stopni tak powinno być).

nie zgadza się producent/ identyfikator karty(inny nr. -bo bios od innej karty lub innego producenta).

 

wielkie dzieki! zjechalem do 450/650 poznam karte i zakupie radiatorki (na tasme M3 zawsze cos da:)) tlyko ten nieszczesny olowek:D sam krecilem durona:D ale mam niemile wspomnienia jak mi wlalz olowek i za h&&& nie moglem sie go pozbyc:D dlugo sie meczylem:D (guma do zucia, gumka do zmazywania, lakeir do paznocki dopiero poscili odszedl ze szczelinki:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ciszy mi nie zależy, ale tamta grafika GB miała taktowanie rdzenia 400 Mhz , a Leadteka mają 300 Mhz, więc właśnie dla tego napisałem na forum

Mój Leadtek ma standartowo w BIOSIE 425/650(500/740 po OC)- i co na to powiesz?

Każdego 6600 można pogonić na 400Mhz na GPU.A spece od marketingu zaraz to wykorzystują sprzedając karty pod dumnymi nazwami(Turbo/Ultimate itp.),wiedząc ,że to przyciągnie klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie. Wszystko cacy ale MW dziwnie rwie...czuje ze to wina sterów bo na ti4200 przy zabawie i intalacji 68xx tez mialem rwania. animacja rzedu 30 fps a takie dziwne rwanie....hmm jakie stery polecacie do owej karty? tlyko nie piszcie najnowsze;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgadza się producent/ identyfikator karty(inny nr. -bo bios od innej karty lub innego producenta).

Ale kiedy ja troche zmodowałem orginalny BIOS Leadteka więc w jaki sposób nie zgadza się producent... da się to ominąć ? Ewentualnie inne pytanie mam, jakiego Waszym zdaniem BIOS`a powiniennem wrzucić na mojego GF A6600TD z 256 ramu oczywiście Leadtek. Chłodzenie mam orginalne jak było... poradzcie mi bo chce troche podkręcić ten sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy ja troche zmodowałem orginalny BIOS Leadteka więc w jaki sposób nie zgadza się producent... da się to ominąć ? Ewentualnie inne pytanie mam, jakiego Waszym zdaniem BIOS`a powiniennem wrzucić na mojego GF A6600TD z 256 ramu oczywiście Leadtek.

Nie wiem jak go zmodowałeś skoro winfox krzyczy-sprawdź w nibitorze czy czasem nie zmienił się Device ID-zakładka ADV.Info.

Proponuje zrobić jeszcze jedną kopię biosu,jeszcze raz ja zmodować i spróbować wgrać.Jaki BIOS powinieneś wrzucić?Ja bym modował orginalny i tyle-potem ołówek i jazda.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - pomimo ze mam inna nieco grafe to jednak postanowilem tutaj Zapytac o pomoc ...

 

sprawa wyglada tak ze przedtem grafika (jak w podpisie) chodzial na NFORCE 2 (nf7) i robila 680/860

Teraz na platformie z podpisu jest ZONK !

 

Procek spokojnie przechodzi 3dmarka i dziala w grach na 2,9ghz ... ALE ! przy NIE KRECONYM rdzeniu (czyli Defualt 300mhz - Pamieci 860 mhz)

 

Jednak gdy grafike dam ponownie do 680 rdzen i 2,9ghz proc - W 3dmarkach grach mam po jakims czasie ZWIS ;/

Na dodatek probowalem nawet dac 2,7 ghz na procka i 600 mhz na rdzen = Efekt TEN SAM= zwis !!

 

probowalem nawet grafike z osobnego zasilacza podpinac - zwiekszac V na agp - wywalilem Garta ...

 

Efekt ciagle ten sam - NIE MOGE PODKRECAC grafiki - gdy procka mam powyzej 2,6- 2,7 ghz pomimo ze na 2.9 chodzi !! bo 3dmarki przechodza tyle ze przy nie kreconym rdzeniu

 

nie mam juz pomyslu :( ... moze ktos z was spotkal sie z podobnym problemem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie podrzuciłby mi ktoś jakiegoś ładnie zmodowanego ? :) na napięciu 1.4 mi zależy... no i o co chodzi z ołówkiem :>

 

EDIT: Może nie tyle co na napięciu a na tym żeby po prostu w Americas Army wyciągnąć jak najwięcej FPS :P czyli najpierw bios później częstotliwośc :) na razie mi śmiga na 450/550

Edytowane przez SiDnEy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie podrzuciłby mi ktoś jakiegoś ładnie zmodowanego ? :) na napięciu 1.4 mi zależy... no i o co chodzi z ołówkiem :>

 

EDIT: Może nie tyle co na napięciu a na tym żeby po prostu w Americas Army wyciągnąć jak najwięcej FPS :P czyli najpierw bios później częstotliwośc :) na razie mi śmiga na 450/550

450 na rdzeniu to w zasadzie wystarczy-ale te pamieci to bardzo kiepsko idą-poczytaj na str.124 co i jak z ołowkiem,biosów 1,4V nie ma na wer.256MB -ale ołowkiem możesz powalczyć.Ewentualnie wgraj bios od Sparkla 6600 256MB+zmiana timigow i powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - pomimo ze mam inna nieco grafe to jednak postanowilem tutaj Zapytac o pomoc ...

 

sprawa wyglada tak ze przedtem grafika (jak w podpisie) chodzial na NFORCE 2 (nf7) i robila 680/860

Teraz na platformie z podpisu jest ZONK !

 

Procek spokojnie przechodzi 3dmarka i dziala w grach na 2,9ghz ... ALE ! przy NIE KRECONYM rdzeniu (czyli Defualt 300mhz - Pamieci 860 mhz)

 

Jednak gdy grafike dam ponownie do 680 rdzen i 2,9ghz proc - W 3dmarkach grach mam po jakims czasie ZWIS ;/

Na dodatek probowalem nawet dac 2,7 ghz na procka i 600 mhz na rdzen = Efekt TEN SAM= zwis !!

 

probowalem nawet grafike z osobnego zasilacza podpinac - zwiekszac V na agp - wywalilem Garta ...

 

Efekt ciagle ten sam - NIE MOGE PODKRECAC grafiki - gdy procka mam powyzej 2,6- 2,7 ghz pomimo ze na 2.9 chodzi !! bo 3dmarki przechodza tyle ze przy nie kreconym rdzeniu

 

nie mam juz pomyslu :( ... moze ktos z was spotkal sie z podobnym problemem ??

Wg. mnie to moze być wina zasiłki-ponieważ CPU zasilany jest z linii 12V podobnie jak Twój 6200(to jeszcze 6200? :D )

Solidnie krecisz CPU-a przy tym napięciu(CPU) pobierany prąd jest b.duzy.Ten Chieftec-jak się domyślam- pewnie jest w specyfikacji ATX 1,3(lub niby ATX 2.0 z dodaną tylko wtyczką 24 pin),co oznacza ,że ma słabą linie 12V .Weź pod uwagę że uklady zasilania(stbilizatory napiecia ,kondensatory) na GF6200 są troche wycięte,przez co b.obciążają zasilacz.Oczywiście nie tłumaczy to dlaczego podpięty dodatkowy PSU nie rozwiązał problemu,ale mozesz spróbować odłaczyć dodatkowe zasilanie karty, sprawdzić co się stanie, i do ilu w ogóle sie podkręci bez niego(odciążysz linie 12V).Mialem Chiefa HPC 420-302DF i szybko się go pozbyłem-żadna rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to moze być wina zasiłki-ponieważ CPU zasilany jest z linii 12V podobnie jak Twój 6200(to jeszcze 6200? :D )

Solidnie krecisz CPU-a przy tym napięciu(CPU) pobierany prąd jest b.duzy.Ten Chieftec-jak się domyślam- pewnie jest w specyfikacji ATX 1,3(lub niby ATX 2.0 z dodaną tylko wtyczką 24 pin),co oznacza ,że ma słabą linie 12V .Weź pod uwagę że uklady zasilania(stbilizatory napiecia ,kondensatory) na GF6200 są troche wycięte,przez co b.obciążają zasilacz.Oczywiście nie tłumaczy to dlaczego podpięty dodatkowy PSU nie rozwiązał problemu,ale mozesz spróbować odłaczyć dodatkowe zasilanie karty, sprawdzić co się stanie, i do ilu w ogóle sie podkręci bez niego(odciążysz linie 12V).Mialem Chiefa HPC 420-302DF i szybko się go pozbyłem-żadna rewelacja.

skoro podlaczal zasilanie grafie z dodatkowego zasilacza to nie jest kwestia PSU, bo przecie wlasnie wtedy odciazyl linie 12V swojego zaislacza (co sam sugerujesz na koncu), dodatkowo karta miala caly czas odpowiednie zasilanie - problem musi lezec gdzie indziej, moze jakies ustawienia w biosie, zaklocenia akurat przy wyskim fsb i kreconym GPU? a moze jakis kondensator albo inny [ciach!]lkowy element na mobo/grafie akurat w takich warunkach nie wyrabia? to sa tylko dywagacje, trudno bedzie znalezc przyczyne takiego stanu rzeczy, najlepiej byloby podlaczyc inny egzemplarz Twojej mobo z Twoimi flakami z kompa i sprawdzic wtedy moznaby stweirdzic czy to mobo czy nie... ale to pewnie bedize trudne do zrealizowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zdziwiło ,że pomimo odpalenia dodatkowej zasiłki dalej nic sie nie dzieje,ale weź pod uwage ,że Leadtek Srongmena pracuje na bardzo wysokim napięciu ,a i CPU też nie jest na defaultowym.Jedyne co pozostaje to sprawdzić innej zasiłce-ale w standardzie ATX 2.0(minimum taki jakt Twój Chieftec GPSxxx,zresztą mam ten sam -jest całkiem przyzwoity) a najlepiej jakimś 400W Taganie,Antec-,ku ,Topawer-po prostu na PSU z wyższej półki.Bo ten dodatkowy podłączany przez Strongmena to mógł być jakijś zarżnięty codengen lub MGB itp.Być może padło zasilanie na karcie graficznej(któryś z mosfetów),a może problem jest gdzie indziej?Hmm

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie dzieje ale mam juz szczerze tego dosc ;-/

 

myslalem ze uda sie wkoncu zrobic 1 miejsca w 2003 i 2005 na orbach

a tu taki ZONK ;-/

 

Lina + 12 rzeczywiscie w czasie Stresu b.sada ;/ nawet do 11,71 !! :mur:

JEdnak podpielem Drugi zasilacz pod Grafike i szczerze powiedziawszy specialnie NIC to nie dalo

komp wieszal sie tak samo - linia +12 byla nieco lepsza bo ok 11.86

 

Ale zasnawiajace jest to ze na poprzedniej platformie zasilacz byl TEN sam i rownie mocno dociazony

bo z 1700xp byl 2500 mhz a i karta max oc i wszystki bylo good ...

 

Naprawde juz nie mam pomyslow ;/

 

 

Btw. na forum znalalzme jeszcze jednego kolege co ma DOKLADNIE ten sam problem - jedyne czym nasze konfigi sie roznia to ze ja mam plyte DFI on Zdaje sie GIGAbYTE - ja mam 6200@ on 6600@gt ale obie na nv43 ...

 

Stawiam dobre piwo za rozwiazanie problemu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey , czy ten model geforca wyświetla płynnie grafikę w grach zarówno na wyzszej jak i niższej rozdzielczości np. w 1152x864 i 800x600 . Mam obecnie radka i jest tak że na rozdz 1152x864 animacja jest płynniejsza niż np w 1024x784 . Nie wiem czy radki tak mają ale pytanie czy geforcy tak mają ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady ;-/

 

NIe wiem co sie dzieje ...

 

karta nie chce osiagnac taktowan jak na nforce 2

 

Tutaj rekord 1 miejsce na swiecie - na 6200 - co i tak nie jest Max moim wynikiem bo bylo robione przy 650/860

niestety wiecej nie moge ustawic z nie wyjasnionych wzgledow ;-/ (gdy daje 680/860 robi mniej punktow ok 8900)

 

Dołączona grafika

 

tutaj chcialem wynik zarejstrowac na Orbie ale tez nie da rady ... wszystko sie sypie ;/

 

Dołączona grafika

 

 

tak czy inaczej 1 wynik na swiecie osiagniety - pozniej dorzuce rowniez 1 wynik na swiecie w 2005

 

 

Karta idzie for SALE ... - bo cel juz zostal osiagniety pomimo niedogodnosci losu ...

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radka masz pewnie 9800 z szyna 256 dlatego odczuwasz "taka" roznice pomiedzy tymi rodzielczosciami

Dokładnie , mam radka 9800 pro 256 bit ( medion 9800 xl ) , a chciałbym teraz zakupić gf 6600 winfasta leadteka 128 mb lub 256 mb . Mam nadzieje że nie bede miał takich problemów jak z 9800 pro. Czy ten model gf będzie mi wyswietlał grafę płynnie zarówni na wyższej jak i niższej rozdzielce? Jak możesz to doradż w tej sprawie . Mój sprzęt : celeron 2,4 , 512 ddr , asus p4p800 .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec karta chodzi na

455/666 powyzej jednak arty sie pojawiaja po dluzszym momencie.

2k3 6300~pkt

pytanie takie:

niby moge dac 480/680 ale juz sa arty dosc spore.

Pytanie ile karta na ustaiweniach 500/700 bylaby szybsza? oplaca sie bawic ( olowek/bios preferuje bios)

jesli tak to pytanie takie:

czy na wyzszym napieciu rdzen pojdzie np na 500 a memki po rozloznieniu timingow STRACA arty?

Znaczy czy przy taktowaniu np 695 na jakim maxymalnie dzialaja pamieci jak rozloznie timingi to beda dzialac bez artow? czy poporstu to juz wina chlodzenia?! i rozloznianie mi nic nie da:)

to samo tyczy rdzenia jak wiesza sie przy 500 to po zwiekszeniu napiecia bedzie dzialac? ( 1.4 bios np)

 

no i na koniec pytanie upgrade biosa przy pomocy winfoxa, oplaca sie? czy jest ryzyko?

pamietam jak flashowalem biosa z MB pod win98se, i sie zwiesil:D stracilem plytke..:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiatki ci juz raczej dalej nie pojda, ale zapodaj napiecie 1.4V na gpu to pewnie przekroczysz 500mhz.

ale czy jakbym dal chlodznie radiatorki powiedzmy i rozloznil timingi to uzyskam np 690 bez artów?! czy poporstu nic nie dadza te timingi i radiatorki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą 6600gt Galaxy (agp) POMOCY

 

Mam problem z kartą 6600gt Galaxy (agp) . Mianowici zakupiłem ten sprzęt wszystko ładnie pieknie giery śmigają ale jest jeden szkopół jak odpalam jakikolwiek film (avi, mpg) czy np progdvb komp sie zawieszsza i po krótkiej chwili resetuje. O co chodzi spotkał się ktoś z czymś takim?

 

 

Wymieniłem na inną i dzieje się to samo możecie coś poradzić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiatki ci juz raczej dalej nie pojda, ale zapodaj napiecie 1.4V na gpu to pewnie przekroczysz 500mhz.

HOW:D

Jesli olwokiem to odpada..:D jakos mnie to nie rusza...

jesli biosem to:

1 poda ktos biosa na 1.4 dla winfasta 6600 128 agp?

2czy mozna winfoxem flashowac bezpieczne to... poczytalem kilka przypadkow ze bios niby ok, weryfikuje zapisuje reset i karta martwa:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowałeś chociaż zmienić timingi?Bo widze ,że nie-, zadajesz te same pytania-jakbyś sprawdził to byś wiedział,że akurat timingi nieżle wpływają na OC,a juz na pewno na stabilność(radiatory na memki to podstawa).Wystarczy, że je wpiszesz Nibitorem-zakladka timings->autoselect timings->test timings->wpisujesz timingi->set timings->SPRAWDZASZ-ibez flashowania karty bedziesz wiedział czy akurat Tobie coś dadzą ?.Nie chce juz mi się pisac w kółko o tym samym-bo to już staje się nudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...