Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

JA STAWIAM NA ZASILACZ. APROPO JAKI MASZ?

Nie to nie zasilacz , zmieniłem na logic 400 W , także zasilacz wykluczony. Kumpel mi doradził że to sprawa sterowników i do karty i do płyty głównej , trzeba ściągnąć najświeższe stery , płytę mam 2-letnią a karta ma pół roku więc chyba o to chodzi. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie zasilacz , zmieniłem na logic 400 W , także zasilacz wykluczony. Kumpel mi doradził że to sprawa sterowników i do karty i do płyty głównej , trzeba ściągnąć najświeższe stery , płytę mam 2-letnią a karta ma pół roku więc chyba o to chodzi. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

a jaką masz płyte? nie czasami na nForce?

 

a co do zasilacza to LOGIC to chyba żadne cudo.... nie masz dostępu do zadnego chiefteca, fortrona czy modecoma?

 

Panie i Panowie! Stało się ! Zamówiłem dzisiaj 6600 od Leadteka ( icomp.pl )i już niebawem dołączę do grona posiadaczy tej wspaniałej karty Długo szukałem... Po tym jak sprzedałem FX5900 nie mogłem sobie znaleźć żadnej karty, r9550, R9600 i R9700 mi nie spasowały... Później chciałem kupić 9800PRO ale nigdzie nie mogłem dorwać go w cenie poniżej 500zł z porządną sklepową gwarancją ( mowa o referencyjnym radku a nie o tych wypierdach palita ). Jeszcze niedawno miałem na oku 6200(128bit), którego chciałem zmodować, ale biorąc pod uwagę mój współczynnik szczęścia trafiłbym na niemodowalną wersje i dałem sobie z tym spokój... W końcu po przeczytaniu całej masy testów i większej częsci tego forum zdecydowałem się na zakup GF6600! Chciałem kartę na równi z niesamowitą wg. mnie 5900, ale z tą różnicą żeby obsługiwała DX9. Myślę że się nie zawiodę.. Mam całą masę radiatorków, wentylatorków i innych dupereli po 5900 i mam zamiar uzyć tego arsenału to podrasowania mojego nowego zakupu! Mam nadzieje dojść przynajmniej do 450 na GPU i 650 na pamiątkach.

Jeśli ktoś ma spis najważniejszych postów z tego topicu ( chodzi mi głównie o zmianę napięć ) to proszę o PW !!! PLS!!!

No do mnie karta przychodzi jutro :) zamówiłem w mcompie (www.mcomp.pl) a dokładnie TO TA już mam na nią przyszykowanego Pentagrama QV100AL+ i radiatorki na pamięci i mosfety :) A DO TEGO PRZYDAŁBY MI SIE BIOS NA 1,5V LECZ ABY BYŁ LEADTEKA I ROZPOZNAWAŁ MONITOR I NIE BYŁO PROBLEMÓW O KTÓRYCH PISALI TWEAKOWCY... JEST TAKI? (czytałem prawie cały topic ale nic nie znalazłem... przynajmniej takiego biosu...)

Edytowane przez Fresh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie zasilacz , zmieniłem na logic 400 W , także zasilacz wykluczony. Kumpel mi doradził że to sprawa sterowników i do karty i do płyty głównej , trzeba ściągnąć najświeższe stery , płytę mam 2-letnią a karta ma pół roku więc chyba o to chodzi. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

hmm skoro eni zasilka to stawialbym na stery - jako ze przesiadales sie z ati na gf wiec pozostalosci sterow z 9550 moga sie gryzc z gf6600 choc ja mialem identyczna sytuacje - z 9550 na 6600 bez reinstalki windy i wszystko smiga, stery mam chyba 77.72 albo cos takiego oryginalne ze stronki nvidii, powiedz jeszce jak te przyciecia wygladja, czy gubi czasami jakies pojedyczne klatki czy moze przycina na pare sekund a potem smiga dalej? bo jesli drugi przypadek to zajrzyj na topik o frezach na gf6600 - duzo ludiz mialo tam taki problem - glwonie na 6600gt i mobo na nforce

Edytowane przez jarifari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie zasilacz , zmieniłem na logic 400 W , także zasilacz wykluczony. Kumpel mi doradził że to sprawa sterowników i do karty i do płyty głównej , trzeba ściągnąć najświeższe stery , płytę mam 2-letnią a karta ma pół roku więc chyba o to chodzi. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

A jaka masz płytę?KT333/400/600,nForce inne?

Zasilacz w zasadzie można wykluczyć-6600 obciąża zasilacz na ok.35W ,a po solidnym OC z vmodem ok.45W,

także w zasadzie bardzo mało.Karty bez dodatkowego zasilania(bez wtyczki molex)obciążają PSU na ok.25W,tyle ile jest w stanie zapewnić port AGP(nie AGP Pro).Przeczyść system(rejetr),załaduj najnowsze stery do Mobo,karty grafiki.Być może ,jeśli masz płytę na chipsecie VIA bedziesz musial wyłączyć AGP Master 1WS Read/Write (disabled),oraz PCI Delay Transaction .

Wyłacz też-

 

Video RAM shadow (czyli disabled)

Video BIOS Cacheble j.w

Video RAM Cacheble j.w.

AGP Spread Spectrum j.w.

Te 4 opcje powinny być wyłączone domyślnie w praktycznie każdym kompie.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przeczytaniu całej masy testów i większej częsci tego forum zdecydowałem się na zakup GF6600! Chciałem kartę na równi z niesamowitą wg. mnie 5900, ale z tą różnicą żeby obsługiwała DX9. Myślę że się nie zawiodę.. Mam całą masę radiatorków, wentylatorków i innych dupereli po 5900 i mam zamiar uzyć tego arsenału to podrasowania mojego nowego zakupu! Mam nadzieje dojść przynajmniej do 450 na GPU i 650 na pamiątkach.

Jeśli ktoś ma spis najważniejszych postów z tego topicu ( chodzi mi głównie o zmianę napięć ) to proszę o PW !!! PLS!!!

5900 niesamowitą kartą?Hmm...GF6600 w dx9 jest o ok.2x szybszy bez OC.

4 potokowy 5900 nie byłby taki zły, gdyby nie dramatycznie słaba wydajność Pixel Shaderów v.2.0.Pomijając już ilość potoków,to dobiło tą kartę.

A poczytaj posty od str.120 wzwyż ,to juz będziesz wiedział co i jak.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5900 niesamowitą kartą?Hmm...GF6600 w dx9 jest o ok.2x szybszy bez OC.

4 potokowy 5900 nie byłby taki zły, gdyby nie dramatycznie słaba wydajność Pixel Shaderów v.2.0.Pomijając już ilość potoków,to dobiło tą kartę.

A poczytaj posty od str.120 wzwyż ,to juz będziesz wiedział co i jak.

Tak, uważam 5900 za wypas karte pomimo tego że jej czasy już bezpowrotnie przeminęły ;)

Thx za info, postaram się wszystko przestudiować. Dam znać jak bede już miał kartę w kompie i uda mi się z niej coś wycisnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz płytę?KT333/400/600,nForce inne?

Zasilacz w zasadzie można wykluczyć-6600 obciąża zasilacz na ok.35W ,a po solidnym OC z vmodem ok.45W,

także w zasadzie bardzo mało.Karty bez dodatkowego zasilania(bez wtyczki molex)obciążają PSU na ok.25W,tyle ile jest w stanie zapewnić port AGP(nie AGP Pro).Przeczyść system(rejetr),załaduj najnowsze stery do Mobo,karty grafiki.Być może ,jeśli masz płytę na chipsecie VIA bedziesz musial wyłączyć AGP Master 1WS Read/Write (disabled),oraz PCI Delay Transaction .

Wyłacz też-

 

Video RAM shadow (czyli disabled)

Video BIOS Cacheble j.w

Video RAM Cacheble j.w.

AGP Spread Spectrum j.w.

Te 4 opcje powinny być wyłączone domyślnie w praktycznie każdym kompie.

Płyta główna asus p4p8x . Obsługuje AGP8x .Chipset Intela 865i . Jak znasz jakiś konkretny ster (świeży) do tej płyty to wal. Jak ta płyta jest ok to zaaprobuj . Acha i wyjasnij te stery do mobo nie kumam :-)

Dla pewności podaję resztę sprzętu:

-celeron 2,4

-512 ddr

-zasiłka logic 400W

 

Ps. Ktoś mówił że to byćmoże sprawa małego ramu ale 512 ddr powinno starczac

 

Przy okazji poleccie mi świeży dobry ster do gf 6600 i adres do ściągnięcia. Dzięx

Edytowane przez grycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna asus p4p8x . Obsługuje AGP8x .Chipset Intela 865i . Jak znasz jakiś konkretny ster (świeży) do tej płyty to wal. Jak ta płyta jest ok to zaaprobuj . Acha i wyjasnij te stery do mobo nie kumam :-)

Dla pewności podaję resztę sprzętu:

-celeron 2,4

-512 ddr

-zasiłka logic 400W

 

Ps. Ktoś mówił że to byćmoże sprawa małego ramu ale 512 ddr powinno starczac

 

Przy okazji poleccie mi świeży dobry ster do gf 6600 i adres do ściągnięcia. Dzięx

www.nvidia.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze ktos sie orientuje do jakiej bezpiecznej wartosci moge podkrecic karte: ASUS GF6600TD 256MB/128BIT na AGP???

nie chce eksperymentowac i ryzykowac uszkodzenia sprzetu :/

jesli ktos bylby tak zyczliwy i podzielil sie ze mna ta informacja bylbym bardzo wdzieczny

 

 

pozdro

Edytowane przez _KanaR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linki do sterowników pod windowsa xp:

 

do płyt głównych:

 

na chipsecie intel -

http://downloadfinder.intel.com/scripts-df...44&submit=Go%21

 

na chipsecie via - http://www.viaarena.com/default.aspx?PageI...ID=1&CatID=1070

 

na chipsecie nvidia nforce 1 i 2 - http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_5.10.html

na chipsecie nvidia nforce 3 - http://www.nvidia.com/object/nforce3_winxp_5.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jest ktos w stanie odpowiedziec na mojego posta strone wczesniej??

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...&gopid=1809936&

pozdrawiam

6600 to 6600 nie ważne jakiej firmy, więc bierz co najtańsze bo i tak jak będziesz chciał kręcić to będziesz musiał zmienić chłodzenie.

Każda grafa się inaczej kręci, a nóż trafisz na rodzynka i wykręcisz go do 6600GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no już próbowałem chyba wszystkiego , stery najnowsze ściągnąłem , przeinstalowałem system i nic , karta cały czas się przycina podczas grania (nawet na najsłabszych ustawieniach detali i rozdzielce) . Co się dzieje ????????????

Przypominam sprzęt:

-cel 2,4

-512 ddr

-asus p4p8x

-zasilka logic 400W

-gf 6600 agp

Ps. Miałem słabszą kartę bo radka 9550 xt i wszystko było ok

Edytowane przez grycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem tutaj:

http://downloadfinder.intel.com/scripts-df...44&submit=Go%21

 

wybrałem opr do swojego chipsetu 865PE i ściągnęłem instalkę. W trakcie instalacji pisze, że to jest pod chipsety z serii 9, to gdzie jest pod 865PE skoro on ma właśnie być?

 

To jest sterownik do wszystkich chipsetów intela, zobacz ftp://aiedownload.intel.com/df-support/9589/ENG/relnotes.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Kupiłem Leadeka 6600 :D Juz nie bawem przyłacze sie do tematu :)

 

Ps.Na ile one sie mniej wiecej kreca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Leadeka 6600 :D Juz nie bawem przyłacze sie do tematu :)

Agghhhh!!! A mi dzisiaj pani z icomp.pl zadzwoniła i powiedziała że w tej chwili nie maja 6600 128MB ale mogą mi przesłać 256MB ( oczywiscie drożej ) :mur: GF6600 znowu się oddalił <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem mojego 6600 tzn bios z 1,5 v radiatur ploca od amd i radiatory na pamiątki i mam problem z riwa tuner koniec skali jak powiększyć skale albo jakiś link do innego programu ryje 2 dni i nic niemoge poszukać w necie a jak jest to nie idzie ściągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Agghhhh!!! A mi dzisiaj pani z icomp.pl zadzwoniła i powiedziała że w tej chwili nie maja 6600 128MB ale mogą mi przesłać 256MB ( oczywiscie drożej ) :mur: GF6600 znowu się oddalił <_<

Ja kupiłem uzywke z allegro za 400zł a dokładnie tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem w tej chwili z tą kartą mianowicie karte mam w tej chwili na biosie Sparkla bo sie mi na nim najlepiej kręci (uzyskałem 570 na GPU) a problem jest taki że jak przetestowałem karte 3d markiem to nieważne czy ustawie 450 na GPU czy 570 to i tak wynik jest taki sam Oo Czy jest realne że mobo mi spowalnia karte i nie daje jej sie popisać w 100% ?? Zasiłka i wszystko inne na bank daje rade tylko zastanawiam sie nad tym mobo. Najchętniej to bym sprawdził karte u kumpla ale on ma ati i za dużo by było zabawy ze sterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

A ja mam taki problem w tej chwili z tą kartą mianowicie karte mam w tej chwili na biosie Sparkla bo sie mi na nim najlepiej kręci (uzyskałem 570 na GPU) a problem jest taki że jak przetestowałem karte 3d markiem to nieważne czy ustawie 450 na GPU czy 570 to i tak wynik jest taki sam Oo Czy jest realne że mobo mi spowalnia karte i nie daje jej sie popisać w 100% ?? Zasiłka i wszystko inne na bank daje rade tylko zastanawiam sie nad tym mobo. Najchętniej to bym sprawdził karte u kumpla ale on ma ati i za dużo by było zabawy ze sterami.

Pewnie wczesniej miałes Radka i nie robiłes formatu bo przesiadce na nvidie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wczesniej miałes Radka i nie robiłes formatu bo przesiadce na nvidie ??

No miałem wcześniej radka a formata ma dość często i odkąd mam GF'a to miałem ze 4 ;) E no kurde taki noob to nie jestem radzia 9550 wykręciłem bardzo dobrze ;) w grach też nie ma różnicy a nawet bym powiedział że mam taki efekt jak bym fastwrite włączył (mam wrażenie jak by mi klatki omijało) a 3d marka używam 03 a jako test w grach NFS MW i Wolfa Et

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Mozliwe ze problem stoji po stronie tego własnie biosu sparkla.... Sproboj wgrac orginalny bios i sprawdzic czy cos pomoze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh próbowałem już kilka biosów jakie znalazłem i na wszystkich to samo ale na tym od sparkla sie najlepiej kręci (timingi troche ma badziewne ale je musze skorygować odrobine) mam wrażenie że to Agp już nie wyrabia !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...