Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

It's me again... (moj oryginalny post jest strone czy 2 wzcesniej) Zaczalem sie bawic z biosami i jak na razie zaden inny nie chce u mnie dzialac. Sprawzdalem z biosem od sparkla, pny, palita, na 256 ramu na 128 i ani razu karta nie wstala (za to jestem juz misztrzem w przywracaniu oryginalnego biosa na oslep :D ) Przedtem dostosowalem takowania GPU/mem w tamtych biosach w nibitorze zeby byly takie jak moj oryginaln bios, tak na wszelki wypadek, ale jak widac nic to nie dalo.

 

Przy kadym flashowaniu nvflash krzyczal ze sie nie zgadza product ID ale o ile sie nie myle tak ma byc jak bios innego porducenta wgrywam, prawda?

 

Niech mnie ktos nakieruje jak dalej z tym postepowac, nie wierze ze zaden inny bios u mnie nie pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

It's me again... (moj oryginalny post jest strone czy 2 wzcesniej) Zaczalem sie bawic z biosami i jak na razie zaden inny nie chce u mnie dzialac. Sprawzdalem z biosem od sparkla, pny, palita, na 256 ramu na 128 i ani razu karta nie wstala (za to jestem juz misztrzem w przywracaniu oryginalnego biosa na oslep :D ) Przedtem dostosowalem takowania GPU/mem w tamtych biosach w nibitorze zeby byly takie jak moj oryginaln bios, tak na wszelki wypadek, ale jak widac nic to nie dalo.

 

Przy kadym flashowaniu nvflash krzyczal ze sie nie zgadza product ID ale o ile sie nie myle tak ma byc jak bios innego porducenta wgrywam, prawda?

 

Niech mnie ktos nakieruje jak dalej z tym postepowac, nie wierze ze zaden inny bios u mnie nie pojdzie.

a jakiego biosa potrzebujesz tzn jakiej masz firmy tego 6600 to ci mogę podżucić i to taki który u mnie działa bez problemów B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

a jakiego biosa potrzebujesz tzn jakiej masz firmy tego 6600 to ci mogę podżucić i to taki który u mnie działa bez problemów B)

Ja bym bradzo prosił biosik :-P Mam leadeka 6600 czyli takiego jak ty :)

 

Wgrałem teraz jakis bios ale mam zwiechy w gach na nim :(

 

Moj email jak co to khamilek@interia.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no wiec ja mam karte firmy tadadadatadaaa: Twin Tech :blink: Nie slyszales o niej? Ja tez nie.... Przeczytaj moj post te 2 strony wczesniej to zrozumiesz w czym rzecz. Juz teraz wiecej potweakowalem i nawet zmienialem w biosach ktore posciagalem timingi pamieci na takie jak mam oryginalnie i wciaz nic. Ponad to nie jestem w stanie za zadne skarby wylaczyc SBA, nawet ja rivatunerze robie force off i w biosie karty tez ustawiam na off wciaz rivatuner mowi ze jest wlaczone.

 

Bezbronny, jestes gdzies tam? Doszedl do ciebie ten moj bios? Aha, jak by ktos jeszcze chcial poogladac moj cudowny Twintechowy biosik to chetnie podesle.

 

Jedna rzecza jaka mi sie udalo zrobic to spowodowac ze znikna juz ten durny napis GF 6600 Go Gt z zakadki ekranu (w rivatunerze zmienilem z automatycznego ustawienia na stale na Geforce w graphics adapter identification) ale to nic nie zmienia. Jeszcze chwila i zrobie z tej karty podstawke pod stojak choinki (cos krzywo stoi). :lol:

 

link do strony mojego topica: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108966&st=4050 Tak gdzies w polowie.

Edytowane przez Drzon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Mam problem z moim leadekiem... Strasznie słabo sie kreci....

 

Wgrałem bios 1,4V i udało mi sie podkrecic na 500/600. Jak chce wieciej pamieci krecic to musze dac 480/650 :/

 

Wogole to mam tak ze jak pogram na 500/600 i pozniej wchodze zeby krecic to nawet na 500 rdzen nie chce isc :/

 

 

W nfsmw wyskoczyły mi takie pasy podczas gry jak miaęłm na 500/600 a w cod 2 i Q4 nic sie nie działo....

 

Moze zmienic stery??

 

Ps.Karta ma standardowe chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podekscytowany nowym zakupem zapomniałem o tak podstawowej rzeczy jak instalacja via 4in1 ptrzy stawianiu windowsów. Majac świeży windows, nie było szkoda mi go formatowac, i postawiłem system od nowa potem via->reset->dna77.77->reset->dx->reset->3dmark03 wynik 6500 ale to wciąż ch...rnie mało jak na 6600gt. Macie jakieś sugestie panowie?

Edytowane przez eryk1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Podekscytowany nowym zakupem zapomniałem o tak podstawowej rzeczy jak instalacja via 4in1 ptrzy stawianiu windowsów. Majac świeży windows, nie było szkoda mi go formatowac, i postawiłem system od nowa potem via->reset->dna77.77->reset->dx->reset->3dmark03 wynik 6500 ale to wciąż ch...rnie mało jak na 6600gt. Macie jakieś sugestie panowie?

a przy włączonym 3Dmarku wyłanczasz antywirusa itp. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim leadekiem... Strasznie słabo sie kreci....

 

Wgrałem bios 1,4V i udało mi sie podkrecic na 500/600. Jak chce wieciej pamieci krecic to musze dac 480/650 :/

 

Wogole to mam tak ze jak pogram na 500/600 i pozniej wchodze zeby krecic to nawet na 500 rdzen nie chce isc :/

W nfsmw wyskoczyły mi takie pasy podczas gry jak miaęłm na 500/600 a w cod 2 i Q4 nic sie nie działo....

 

Moze zmienic stery??

 

Ps.Karta ma standardowe chłodzenie

a twaja karta ma 128 mb, czy 256mb

 

http://forums.vr-zone.com.sg/showthread.php?t=23332

 

z co do moda z potencjometrem to tez uwazam ze lepszy jest niz olowkowy, zalezy jaki masz olowek to nie zejdziesz ponizej pewnej wartosci. ja robilem 6B i 80 (albo 79 cos kolo tego) to bylo max - nizej juz nie zszedlem, moze by sie udalo jeszce pare omow ale braklomi cierpliwosci bo czasami zamiast wiecj olowka po pisaniu na R84 to bylo go mnie :] - u mnie juz czeka na biurku potencjometr precyzjny 2k omy :]

jak zrobisz mod z potencjometrem to zapodaj zdjęcie chętnie zobaczę jak ci to wyszło. I mam problem jak mam policzyć o ile omów mam zejść? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

a twaja karta ma 128 mb, czy 256mb

128MB

 

czym kręcisz pewnie rivą tuner to musisz wyłączyć zabezpieczenie

moze troche wiecej bys napisał o tych zabezpieczeniach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz mod z potencjometrem to zapodaj zdjęcie chętnie zobaczę jak ci to wyszło. I mam problem jak mam policzyć o ile omów mam zejść? :lol:

potencjometr przylutuje jak bede zakladal bloczek na gpu i radiatory na memki, wtedy licze na jkies 600/800 :) zrobie foty, na raize systematycznie robilem foty elemntow wc i budy kompa po kolejnych modyfikacjach, jak wszystko skoncze zrobie stronke o moim modzie kompa i bedzie osobny rozdzial o kreceniu 6600 :) z foteczkami modow ofkors.

 

rezystanjce wypadkowa R84 lcziczysz ze wzoru: 1/R=1/R84+1/Ry, gdzie R to rezystancja wypadkowa, Ry to wartosc potencjometru, albo w skrocie masz: R=(R84 x Ry)/(R84 + Ry)

natomiast o ile omow masz zejsc? najpierw zmierz jakiesz ma V na ramie przed modem (punkty pomiarowe masz na fotkach z linku , ktory Ci wczesniej dalem) a potem zmniejszaj o pare omow rezystancje zastepcza i mierz napiecie, default V powinno miec 2,6V podnos o 0,1 volta i zobacz jakie beda rezultaty, ale lepiej od razu zalatw jakies radiatory na ram, ja mam teraz olowkiem zriobione 2,8V z tym ze na 705 mhz strasznie sie grzeja gole (na def timingach) ale artami nie sypia (jeszcze ;) co prawda testu sterownikow dalej nei przechodza (max wedlug sterow to 695) ale krece riva i tam mam wylaczone testowanie, poki co zmniejszylem im mhz do 500 - nie ma co ich dojezdzac teraz bez radiatorkow, jakl juz zrobie chlodznei to mysle ze nawet do 3V mozna podbic im napiecie albo i wiecej (radiatorki dosc solidne beda :) bo chce je puscic na def timingach, co prawda na poluzowanych bez moda poszly mi z 695 na 745 ale zero przyrostu w 3d marku, wiec nie warto zmieniac timingow tylkopoto zeby miec wiecej mhz ustawione bo nie o to chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tu ktos kto czytal moje poprzednie posty to mam jeszcze jedno pytanie: po wlaczeniu software T&L czy software shaders znikaja wszystkie problemy z artefaktami, oczywiscie wraz z duzym spadkiem wydajnosci... Czy to sugeruje komus co moze dolegac tej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam galaxy 6600gt 128mb 1.6ns i kreci mi sie na 625 core ale pamieci jakos lipnie tylko do 1150 z standarwoego 525/1100 moze poradzicie jakiegos bios moda bo temp cora mam 48C przy 625 i 0 artow wynik w 3dmarku ~9500 (epox 8rda+ 1700+@2300mhz 512 2.5cl) chcialbym dojsc do 10k :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze zmieniłęm sobie chłodzenie na pentagrama xc80alcu zaczałem od podkręcania pamiątek doszedłem do 500@730 czyściutko potem zabrałem się za rdzeń kręcę go na 400@430 spoko wzrost wydajności jest daje 450 i nagle podczas testu karta cały czas ustawia się na 400 czyli default i teraz nawet nie mogę zmienić na 430 a max temp to 67C ale wentyl puszczony na 5V podczas stresu czy taka temp jest dobra mam paste AS5 co zrobić aby było można dalej podkręcać dalej bo nie da się zminić jak ustawie w rivie to i tak powracają podczas testu do default ma ktoś biosa do 6600gigabyte agp z napięciem 1,5 i takimi timingami może lepszym

ps podczas zakładanie pentagram nie założyłem tej czarnej blaszki stabilizatora czy źle może się stać coś z kartą bo to chyba po to aby laminat się nie połamał

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Mam problem.... Nie dosc ze wgrałem bios 1,4V i karta słąbo sie kreci to zauwazyłem ze po podkreceniu jak gram i jak karta przekroczy 60*C mam freezy :/

 

Gra sie zawiesza i jak tempa troszke spadnie spowrotem chodzi....

 

Nie da sie tego jakos obejsc?? No chyba 61*C to nie jest max temp dla tej karty.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Wgrałem orginalny bios i problem niby zniknał... Karta lata stabilnie na 400/650....

ale ja ccher wiecej podkrecic lecz juz nie iwem jaki bios wgrac... Moja karta to rewizja A...

 

Moze da sie wyedytowac orginalny bios ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

wgraj bios od sparkla i wyłącz fast write w biosie

fastwrite wyłaczony cały czas... Słyszałem ze bios od sparkla jest kijowy :P Ale jak mozesz to zapodaj linka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam galaxy GF6600GT proszę mi napisać jakim programikiem najłatwiej jest ją podkręcić i napisać jakie ma standartowo zegary pamięci i rdzenia a jakie po podkręceniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem orginalny bios i problem niby zniknał... Karta lata stabilnie na 400/650....

ale ja ccher wiecej podkrecic lecz juz nie iwem jaki bios wgrac... Moja karta to rewizja A...

 

Moze da sie wyedytowac orginalny bios ???

Ja mam dobry BIOS do 6600 128 MB..Ustawione w nim 560 na rdzeń i 630 na pamięci :) Trochę grzebnąłem w timigach :) Co prawda mam kartę 256 MB i połowa z niej nie działa z tym BIOS'em, ale i tak to o wiele lepsze od oryginalnego BIOS'u, który nie nadawał się do kręcenia powyżej 450 MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Ja mam dobry BIOS do 6600 128 MB..Ustawione w nim 560 na rdzeń i 630 na pamięci :) Trochę grzebnąłem w timigach :) Co prawda mam kartę 256 MB i połowa z niej nie działa z tym BIOS'em, ale i tak to o wiele lepsze od oryginalnego BIOS'u, który nie nadawał się do kręcenia powyżej 450 MHz...

Ty masz lepsze chłodzenie... Wgole to jakie masz tempy w stresie?? Bo u mnie jak przekracza na zmodowanym biose 60*C to mam freezy:/

 

Podeslij mi ten twoj bios jak mozesz na maila : khamilek@interia.pl bede wdzieczny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam galaxy GF6600GT proszę mi napisać jakim programikiem najłatwiej jest ją podkręcić i napisać jakie ma standartowo zegary pamięci i rdzenia a jakie po podkręceniu

Ściągnij program RivaTuner - za jego pomocą możesz zarówno sprawdzić jakie masz zegary, jak i podkręcać kartę. Swoją drogą to nie wysiliłeś się zbytnio w szukaniu tej informacji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz lepsze chłodzenie... Wgole to jakie masz tempy w stresie?? Bo u mnie jak przekracza na zmodowanym biose 60*C to mam freezy:/

 

Podeslij mi ten twoj bios jak mozesz na maila : khamilek@interia.pl bede wdzieczny :wink:

Ja na standardowym chłodzeniu miałem na rdzeniu 550...Teraz TYLKO 560, bo musiałbym dać napięcie 1.5 V, którego chcę uniknąć, bo i tak mało gram...Temp. idle 42-43 st. C, stres - nie dosięgnęło 60 st. C :)

 

Co do BIOS'u, już ślę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy odpowie mi ktoś

kurcze rdzeń kręcę go na 400@430 spoko wzrost wydajności jest daje 450 i nagle podczas testu karta cały czas ustawia się na 400 czyli default i teraz nawet nie mogę zmienić na 430 a max temp to 67C ale wentyl puszczony na 5V podczas stresu czy taka temp jest dobra mam paste AS5 co zrobić aby było można dalej podkręcać daj blaszki stabilizatora czy źle może się stać coś z kartą bo to chyba po to aby laminat się nie połamał

czy do tego gigabyte moge wgrac obojętnie jaki bios np stąd od leadteka z 1,5v bo mojego nie można normlanie edytować nibitorem z windowsa czy inne np sparkle 1,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...