Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

ale opłaca się brać za ok 550zł 6600 ?

bo tu jest za 630zł  6600GT  :wink: 1245221[/snapback]

jasne że się opłaca, tyle tylko że ten GT jak szybko się pojawił to jeszcze szybciej znikł, więc praktycznie karta nie do dostania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi sie podoba to o modowaniu :P

1245422[/snapback]

Taaaaaaaa z 4 zrobić 16 - gratulacje :lol:

 

Napiszę, to też tutaj, bo może nie każdy zagląda do watku o GF 6200:

 

 

 

Witam

 

Trochę zwlekałem, bo miałem nadzieję, że sytuacja uda się rozwiązać pozytywnie. Niestety nie :(

 

Po dwudniowych walkach z kartą (oraz zestawem - nie udało się uzyskać 4,2 GHz) karta GF 6200 jest NIEMODOWALNA

 

ale po kolei

 

Tutaj jest ładniutkie zdjęcie GF 6600 (NV43), nieco pomalowane przezemnie.

http://www.egielda.com.pl/pliki/gf6200agp_problem_01.jpg

 

To co jest zaznaczone na czerwono to rezystory, które są na karcie. Te które nie zaznaczyłem ich po prostu nie ma. Dla porównania - mój GF 6200 PCI-E też sparkla ma wszystkie. Poszuykałem nieco dalej (bo sam nie pamiętałem - nie zwróciłem uwagi) jak było w przypadku GF 6600 GT AGP. W końcu możę przez to AGP mamy mniej tych rezystorów.

 

Niestety: http://techreport.com/reviews/2004q4/gefor...gtagp/chips.jpg

Wygląda na to, że NV43 montowany na kartach AGP w kartach GF 6600 (przynajmniej GT) ma wszystkie rezystory.

 

Oczywiście wymiary samego rdzenia są identyczne. Przypuszczam, że rdzeń jako taki jest identyczny.

 

Oczywiście Riva jak już ktoś pisał nie wykrywa karty, ale to jest raczej wiadome dlaczego:

 

6200

Warning: Unknow Board ID 4347Image Size:        64512 bytesVersion:            05.43.02.57.00CRC32:              7C60BA14OEM String:       NVIDIAVendor Name:   nVidia CorporationProduct Name:  nv43 Board - p277h4Product Revision: Chp Rev!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chip Name: BR02 (0F3h) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Warning: Unknow Board ID 4347Vendor ID:         10DEDevice ID:          00F3GPU Device ID:  014FSubsystem Vendor ID: 0000Subsystem ID: 0000

 

6600

Warning: Unknow Board ID 4335Image Size:        61440 bytesVersion:            05.43.02.46.00CRC32:              8FB6925BOEM String:       NVIDIAVendor Name:   nVidia CorporationProduct Name:  nv43 Board - p277h0Product Revision: Chp Rev!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chip Name: GeForce 6600 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Warning: Unknow Board ID 4335Vendor ID:         10DEDevice ID:          00F2GPU Device ID:  0141Subsystem Vendor ID: 0000Subsystem ID: 0000

Jak widać o ile w biosie GF 6600 pisze, że jest to GF 6600 o tyle w biosie GF 6200 już nie. Choć nadal mamy do czynienia z NV43 - co widać.

 

Dzięki uprzejmości "Kinia" z tego forum miałem bios od Sparkla GF 6600 AGP 128 MB Hynix 3,6 ns. Niestety nie pamiętał on czy miał rezystory na chipie czy nie.

 

Po wgraniu BIOS'a niestety czarny ekran ukazał się mym oczom - czyli mod się nie udał. Za chwilkę będę wracał do oryginalnego biosu jak tylko znajdę kartę PCI (nie express :D )

 

Drugą bardzo niemiłą informacją są możliwości O/C zegarowej karty. O ile pamięci dpośc ładnei sie kręciły - 330 MHz co jeszcze nie wyglądało na ich granicę możliwości. O tyle rdzeń zachowywał sie bardzo dziwnie. Absolutną granicą stabilnej pracy była dla niego częstotliwość 430 MHz, na któej testował sie całą noc. Ale co ciekawe rano już nie bardzo chciał przejśc drugiej pętli 3D Marka przy tej częstotliwości. Ostatecznie 424 MHz to chyba jego max możliwości.

 

Wniosków wyciągać chyba nie trzeba - karta nie będzie taka fajna jak na PCI-Express.

 

Jeśli ktoś zdejmował radiator z GF 6600 AGP i pamięta czy miał te rezystorki to niech da mi znać. Bo to jest kluczowe. Bo jeśli nie miał to znaczy, że nawaliło co innego niż rdzeń. Jeśli miał to poza modowaniem - lutowaniem nie będzie innego sposobu jak przerobić GF 6200 na 6600.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA wiedziałem że to będzie chwyt NV. A tak pozatym to mam pytanie. Kto wie czy wyjdzie 6600GT firmy MSI bez VIVO?? Jaak by wyszła w cenie 850zł to biore a jak nie to niestety Ladatec się kłania. A tak ogólnie rzecz biorąc to jaka firma jest lepsza MSI czy Ladatec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sparkle dotarła do mnie dzisiaj, zatem przenoszę się do tego topicu. zrobiłem wstępny test w 3dmarku 2001 :]. Narazie bez o/c. co prawda rdzeń idzie o 200MHZ pamiątki też nie najgorzej. osiągnąłem ponad 11tys pkt. Sprzęt testowy: Athlon XP 2400+, Asus A7V600, 512 DDR 333MHZ Kingstoma. Myślę, że nie jest źle.. zwłascze że platforma testowa nie jest "super". Aha system nie był reinstalowany, stoi od roku, trochę syf :]. WinXP SP1, wcześniej był tutaj gf4ti. pozdro

 

P.S. czekam aż 2003 mi się ściągnie 177mb omg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sparkle dotarła do mnie dzisiaj, zatem przenoszę się do tego topicu. zrobiłem wstępny test w 3dmarku 2001 :]. Narazie bez o/c. co prawda rdzeń idzie o 200MHZ pamiątki też nie najgorzej. osiągnąłem ponad 11tys pkt. Sprzęt testowy: Athlon XP 2400+, Asus A7V600, 512 DDR 333MHZ Kingstoma. Myślę, że nie jest źle.. zwłascze że platforma testowa nie jest "super". Aha system nie był reinstalowany, stoi od roku, trochę syf :]. WinXP SP1, wcześniej był tutaj gf4ti. pozdro

 

P.S. czekam aż 2003 mi się ściągnie 177mb omg.

1247888[/snapback]

i własnie na takim sprzęcie powinnny byc testy, a nie na super PIV lub AMD64 wykreconych pod niebiosa, bardzo się cieszę że testujesz na takim configu, bardzo zblizony do mojego :P, zapodaj jak najszybciej mozesz wyniki z 2003 i jakiejś giery, najlepiej FarCry, bo chyba najbardziej równoważy mozliwości kart NV i ATI. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, niech się ten głupi mark2003 ściągnie ;p

 

P.S.1. zrobiłem na szybciora stress test w css z włączonym DC++ bo ściąga się mark. wyszło 70 z groszami. pozdro

 

P.S.2. aha oprócze tego w systemie jest jeszcze firewall włączony.

 

P.S.3. FarCry będzie wieczorem ~18 zrobię szybko test i dam znać, podajcie mi komendy do demek jak są oczywiście, do FarCry/Doom3/Half Life 2. Co jeszcze sprawdzić???

Edytowane przez kalabanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proszę jakiegoś posiadacza 6600 o podanie wymiarów obu radiatorów na karcie oraz rozstawu dziurek... (standard??) Prawdopodobnie moja przyszła karta to WC trzeba na nią przerobić ;)

 

Pamięci na niej po podkręceniu mocno się grzeją??

 

Jeszcze jedno bo mi się zapomniało;) Czy wierzch układów jest może na tej samej wysokości ?? ew. jaka różnica "na oko"? To samo z ramem... wystaje??

Edytowane przez m-c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. pierwszy test w 3dmark2003 tak jak na icompie, bez o/c czyli ~5400pkt.

 

Riddick'a nie mam.

 

Wymiary podam jak wykręcę kartę, narazie jest w kompie więc nie da rady.

 

P.S.1. W rivatuner core mogę wyrkęcić max 450 ?? trzeba bios wgrać od GT czy jak :/ bo stabilnie na 550 chodzi bez problemu podobno.

 

P.S.2. przepraszam za pomyłkę, oczywiście chodziło o 2003, już poprawione :>

Edytowane przez kalabanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalabanga jak w rivie nie możesz więcej wykrecić to spróbuj PowerStripem, na egielda focus_ w recenzji o 6200 PCI pokazał jak podnieść skalę do 600Mhz i wtedy możesz popróbować rdzenia na 500 i więcej... link...

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=111

 

ale notabene to zabiłeś mnie tym wyniczkiem w 2003 - 5400 - to pozwala sądzic że karta rzeczywiście warta jest tych 5-6 stówek, a po o/c to juz tylko sielanka.

walcz dalej trzymam kciuki i często odświerzam forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i własnie na takim sprzęcie powinnny byc testy, a nie na super PIV lub AMD64 wykreconych pod niebiosa, bardzo się cieszę że testujesz na takim configu, bardzo zblizony do mojego :P, zapodaj jak najszybciej mozesz wyniki z 2003 i jakiejś giery, najlepiej FarCry, bo chyba najbardziej równoważy mozliwości kart NV i ATI. Powodzenia.

1247948[/snapback]

A dlaczego na takim? Zeby nie wykorzystac w pelni mocy karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego na takim? Zeby nie wykorzystac w pelni mocy karty?

1248438[/snapback]

 

w pełni moc karty wykorzystają serwisy tj. np "xbitlabs" puszczając te karty w swoich testach na PIV wykręconym do 4Ghz lub A64 też podkręconym, natomiast zwykłego Kowalskiego nie stać na taki config, sam mam wielu znajomych, którzy grają w Dooma, HL2 itp. nowe i wymagające gry na min. wymaganiach na 1,7+ i 256DDR i na 4MX-ach, z resztą popatrz na sygnaturki niektórych forumowiczów.

 

poza tym chyba sam przyznasz że wyniki na takiej konfiguracji, jeśli masz lepszy sprzet, pozwolą Ci dojść do wniosku że u Ciebie będą jeszcze większe.

 

sory za OT i no offence !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego na takim? Zeby nie wykorzystac w pelni mocy karty?

1248438[/snapback]

 

Może po to by wiedzieć, choć w przybliżonym zakresie, jak karta będzie się zachowywała w przeciętnym Piecu na np AXP 2000-2800+ lub P IV 2,4-3,0

 

Większość z nas ma właśnie takie sprzęty i o tyle i ole 6600GT na Athnlonie FX 55 wykręconym do 2,5-2,8 GHz może mieć i z 10000 pkt w 3Dmarku (po OC), to chciałbym wiedzieć ile mogę się spodziewać u siebie

 

PS

 

Dość intryguje mnie karta w PCprojekt - 6600 AGP od Leadteka

 

Winfast GF 6600 128 MB 128 Bit AGP TV

 

* Taktowanie rdzenia: 300 MHz

* Efektywne taktowanie pamięci: 550 MHz

* Typ obudowy pamięci: BGA

 

w odróżnieniu od 6200 (oraz 6600 sparkla/MSI) - ta 6600 ma pamiątki BGA a nie TSOP. Mógłby ktoś do nich zadzwonić (nie mam telefonu :( ) i zapytać się o dwie rzeczy:

- ile karta kosztuje

- jaki czas dostępu pamięci.

 

Dzięki wielkie

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i własnie na takim sprzęcie powinnny byc testy, a nie na super PIV lub AMD64 wykreconych pod niebiosa, bardzo się cieszę że testujesz na takim configu, bardzo zblizony do mojego :P, zapodaj jak najszybciej mozesz wyniki z 2003 i jakiejś giery, najlepiej FarCry, bo chyba najbardziej równoważy mozliwości kart NV i ATI. Powodzenia.

1247948[/snapback]

no własnie gdzieś zgubiłęm twojego posta na którego miałem odpisać.

 

Owszem stosowanie do słabej karty słabego zetawu ma sens, gdyż wówcza zestaw testowy przedstawia przeciętny komputer jaki jest wyposażony w taką kartę, ale ma jedną podstawową wadę - to:

 

Dołączona grafika

 

Jak widzisz pomimo stosowania i tak relatywnie drogiego zetawu testowego to właśnie on ograniczał karty. I właśnie tutaj pojawił się problem - która karta graficzna okazała się lepsza. Oczywiście pewnym rozwiązaniem jest przetestowanie w wyższej rozdzielczości albo z AA - ale niestety tylko pewnym, gdyż jak sam wiesz często karta bez AA jest szybsza, zaś po włączeniu AA jest juz wolniejsza od swojego konkurenta.

 

Testowanie na super sprzęcie eliminuje tzw wąskie gardło. Dzięki takiemu zabiegowi jesteśmy w stanie prawie nieomylnie stwierdzić, która karta jest lepsza.

 

Stosowanie tzw. zestawu "odpowiedniego" dla danej karty miało sens kiedy na ruynku istniały karty jak np. Kyro, które testtowane na Athlonie 1400 MHz wygrywało z GF 2 GTS, zaś na procesorze Duron 600 już niekoniecznie. Tam chodziło o to, żę Kyro nie posiadało sprzętowego T&La przez co procesor został obciążony dużą ilością obliczeń, im był mocniejszy tym Kyro lepiej wypadało.

Dzisiaj nie ma już takich kart, które by w znaczący sposób w porównaniu do konkurencji zyskiwały na szybszym procesorze, dlatego też dla porównania kart sens stosowania słabbego zestawu ma tylko w celu bezpośredniego porownania kart z recenzji do własnego, posiadanego przez siebie zestawu.

 

I jest jeszcze jedna zaleta - wysokie wyniki, którymi się można pochwalić :D - ale to jest raczej śmieszny powód :D

 

Udit

Wojwar - powiedz mi tylko jakie ma znaczenie bezpośrednai ilość punktów 3D Marka - jeszcze jakbyś pytał o jakąś grę to jeszcze, ale o 3D Marka - jakie to ma znaczenie. Ja swego czasu biłęm wszystkie serwisy w wynikach 3D Marka 2001 - tylko dlatego, że używałem Windowsa 2000 (mowa oczywiście o porównywalnych zestawach), gdy wszyscy przesiadli sie na Windwows XP.

 

Podstawowa zasada - nie możesz porównać bezpośrednio dwóch zestawów.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.3. FarCry będzie wieczorem ~18 zrobię szybko test i dam znać, podajcie mi komendy do demek jak są oczywiście, do FarCry/Doom3/Half Life 2. Co jeszcze sprawdzić???

1247976[/snapback]

DOOM III - w konsoli (Alt + Ctrl + ~) i wpisać: timeDemo demo1. dobrze jest powtórzyć 2x

 

FarCry: jest do ściągnięcia benchmark jeśli nie chcesz zapuścić gry z włączonym np.Frapsem:

http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/cid/3/y/5851.html

a tu opis jak postępowac przy przeprowadzaniu benchmarka:

http://www.benchmark.pl/ranking.php?a=l&id_games=39

ale osobiście jestem zwolennikiem Frapsa :D

 

HL2: w konsoli: timedemo bench1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

............

 

I jest jeszcze jedna zaleta - wysokie wyniki, którymi się można pochwalić :D - ale to jest raczej śmieszny powód :D

 

Pozdrawiam

1248504[/snapback]

 

dzięki focus_ za tak wyczerpującą odpowiedź, chciałem odpowiedziec ale był by to off topic, poprzestańmy więc na tym że masz rację co do analizowania maksymalnej wydajności kart na super sprzecie, ja jednak chciałbym wiedzieć jak dana karta bedzie się sprawowac w aplikacjach, z których korzystam i czy jest duża różnica pomiedzy moim obecnym sprzętem, co pozwoli mi to na zdecydowanie czy warto lub czy trzeba go zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesującą dla wielu jest karta Leadteka 6600 model A6600 TD. Mnie też ona bardzo interesuje, ale przeglądając oferty różnych sklepów są tam podawane inne specyfikacje. W Komputroniku podają że taktowanie pamięci to 500 MHZ, W PC Projekt zaś, że taktowanie wynosi 550 MHZ. Czy to są różne karty i różne wersje? Bo mi one wyglądają na takie same. Na stronie producenta pisze wyraźnie w specyfikacji, że taktowanie wynosi 500 MHZ (250 x 2). Skąd więc to 550 MHZ ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_c@lina: w hl2 pisze mi, że nie ma ta takiego dema: bench1.

 

co do testu D3 to muszę najpierw go zainstalować :> kolejne 5GB tzreba zrobić wolnego, bo trzeba rozpoakować te wszystkie pliki ( mniej dogrywało ) i configiem się bawić ( cały ten tweak do d3 ) :], miałem gdzeiś config do gf4ti zapisany co grałem, tylko nie wiem czy go wgrywać ?? czy cokolwiek zmieniać ??? czy zainstalować i tylko w ustawieniach ustawić na medium/high i odpalić demo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesującą dla wielu jest karta Leadteka 6600 model A6600 TD. Mnie też ona bardzo interesuje, ale przeglądając oferty różnych sklepów są tam podawane inne specyfikacje. W Komputroniku podają że taktowanie pamięci to 500 MHZ, W PC Projekt zaś, że taktowanie wynosi 550 MHZ. Czy to są różne karty i różne wersje? Bo mi one wyglądają na takie same. Na stronie producenta pisze wyraźnie w specyfikacji, że taktowanie wynosi 500 MHZ (250 x 2). Skąd więc to 550 MHZ ???

1248588[/snapback]

Producent - Leadtek podaje, żę taktowanie pamięci wynosi 250 MHz , a nie żadne 2 x 250 czyli 500. Na tej karcie jest pamięć taktowana zegarem 250 MHz i jeśli sklep pisze inaczej to najprawdopodobniej znaczy, że jest to pomyłka. Napiszę do PCProjektu, żeby poprawili.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalabanga: rzeczywiście zapomniełem ze trzeba wczesniej zassać demo testowe, tu masz dokładny opis krok po kroku,

 

http://www.benchmark.pl/ranking.php?a=l&id_games=43

 

ale jak Ci sie nie chce to daj spokój, w sumie najbardziej zależy mi na FarCry.

 

 

 

BTW. Leadtek w komputroniku już za 599,-, hehe one nawet ani razu nie był dostępny a nic tylko drożeje, dobry "chłyt martekingowy" (jak mówił Pan Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru) bo podobnie robi pcprojekt: wystawili kilka 6600 do oferty, Leadteka, MSI czy Sparkla i sprawdzają jakie jest zainteresowanie, a czym częściej ludzie do nich dzwonią tym bardziej uświadczają się w przeświadczeniu że popyt na te karty będzie wysoki i cena musi temu odpowiadać. Sam dzwoniłem dziś do pcprojektu i bardzo miła Pani poinformowała mnie właściwie o niczym: "tak karty będą ale nie mogę Panu powiedziec kiedy ani też jaka będzie przewidywana ich cena" - sad but true

Edytowane przez _c@lina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety tego dema nie uruchomię, bo było nagrane na wersji protokołu 6, i jest outdated :P. no nic chyba zabieram się za instalkę D3. Far Cry zrobię na pewno tylko musisz się uzbroić w cierpliwość prawdopodobnie do jutro, bo kumpel się nie zjawił z nim dziś :blink: a miał być, pewnie jutro przyjedzie.

Edytowane przez kalabanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... podobnie robi pcprojekt: wystawili kilka 6600 do oferty, Leadteka, MSI czy Sparkla i sprawdzają jakie jest zainteresowanie, a czym częściej ludzie do nich dzwonią tym bardziej uświadczają się w przeświadczeniu że popyt na te karty będzie wysoki i cena musi temu odpowiadać. Sam dzwoniłem dziś do pcprojektu i bardzo miła Pani poinformowała mnie właściwie o niczym: "tak karty będą ale nie mogę Panu powiedziec kiedy ani też jaka będzie przewidywana ich cena" - sad but true

1248625[/snapback]

Ciekawa wypowiedż:D Pisałem już kilka dni temu, że karty rozeszły sie internetowo szybiej niż sie pojawiły, było 15 sztuk. Dostawa miała być dzisiaj lub jutro. Proponuje uważniej czytać wątek :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...