Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

w tej chwili sa 3 sztuki, ktore juz sa zalokowane (sprzedane); winfasty kreca sie do ok 440-460 Mhz, jeden jedyny poszedl mi na 520 Mhz. Mamy za to troche nowosci, ktore jak przejda pozytywnie testy, pojawia sie u nas w sklepie:

 

- colorful 6200 AGP (sprawdze jak z artami po modzie oraz jak z podkrecaniem GPU)

- colorful 6600 AGP (sprawdze jak z podkrecaniem, moze byc alternatywa dla sparkle i reszty)

 

Solo/ng jakie pamięci ma ten Colorful, wogóle specyfikacja ?

 

Na ich stronie o ile to ich strona nie ma nic na temat kart na 6600 AGP ????

 

http://www.colorful.com.cn/SeethruProductE...cts-vgacard.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w apollo nie ma juz:( a koleś na allegro u którego kupiłem teraz się wykręca że karta została uszkodzona... a miała być nie używana jak tak to ukoronuje go komentarzem... kurde szkoda że tak mało sztuk tego było mogło by byc wiecej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj cos się boje, że to co piękne to szybko się kończy, za chwile odetną kurek od darmowych mHz :? (coraz mniej tych dobrze kręcących sie egzemplaży)

 

a tak poza temtem to jak powiedzmy, że wykręciłbym tą karte do 550 mHz na rdzeniu, to normalnie moge na niej jechać 530 codziennie bez obawy że za tydzień mi sie zjara ?

Edytowane przez marcys--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie. Ale jezeli sie uda - pogratulowac zakupu :). jeszcze jak sie podkreci GPU na 500Mhz to luzik:).

 

Bo 3DLink to JEST sparkle - takie nawet pudelka jeszcze z koncowek magazynowych pewnie sa - tak kiedys sparkle nazywal swoje serie kart, od 6200 AGP sa juz ladne, duze kolorowe BOXy "sparkle" z fajna pania na pudelku. W koncu.

1269331[/snapback]

zamówiłem coś takiego

Dołączona grafika

(dzisiaj rano około 7:00 złożyłem zamówienie i te karty jeszcze były)

 

 

Jeśli to wczesne partie GF 6600 by Sparkle - to szansa na 500-550 na rdzeniu jest (zastanawiam się czy może założyć silencera ? tylko którego?) i pewnikiem 600-650 na pamięciach (po dodaniu dodatkowych coolerów)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem coś takiego[(CIACH!]

tzn. juz masz ? to szczesciarz:P daj cynk jak sie podkrecil, bo o ile mamy zamowiona partie tych krecacych sie, to jednak ciagle zbieramy info dot. wszystkich wypuszczonych serii, aby czasem nie trafic na jakas niepodkrecalna.

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w apollo nie ma juz:( a koleś na allegro u którego kupiłem teraz się wykręca że karta została uszkodzona... a miała być nie używana jak tak to ukoronuje go komentarzem... kurde szkoda że tak mało sztuk tego było mogło by byc wiecej :(

1269352[/snapback]

Wymieniać 5900 na 6600 to dobry interes??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Wymieniać 5900 na 6600 to dobry interes??

1269447[/snapback]

Tak gdyż 6600 jest szybszy od 5900 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar około 7 mogłeś zamówić bo oni aż do zniknięcia oferty na stronie mieli że karty są a ja dzwoniłem pare minut po otwarciu sklepu i mi powiedzieli że kart już nie ma... niestety ale lipa nie dostane nigdzie tego 3d linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory z tych 6600 jest najlepszy ?

 

1269485[/snapback]

Ja tam widzę tylko jedną kartę WinFast GF6600 128MB 128bit AGP :lol: Też mam zamiar ją kupić. Srednio podkręcają się 430/650. Wiadomo, że najlepiej pokręcają sie Sparkle :razz: ,ale zależy to także od szcześcia.

A co do Marków do bedzie gdzieś +/- 5000 w 03 bez oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gdyż 6600 jest szybszy od 5900 :)

1269473[/snapback]

Przecież to jest karta 256 bitowa, z pamiątkami BGA i mimo zwalonych shaderów jest taka cieńka??

Widicznie tak, ale to w sumie dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar około 7 mogłeś zamówić bo oni aż do zniknięcia oferty na stronie mieli że karty są a ja dzwoniłem pare minut po otwarciu sklepu i mi powiedzieli że kart już nie ma... niestety ale lipa nie dostane nigdzie tego 3d linka

1269493[/snapback]

no ok - jutro się okaże :-|

 

Przecież to jest karta 256 bitowa, z pamiątkami BGA i mimo zwalonych shaderów jest taka cieńka??

Widicznie tak, ale to w sumie dziwne.

1269563[/snapback]

nie samą ilością bitów żyje człowiek ;)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - ma ktos fizyczine w lapach tego sparkle za 455zl ? bo troche irytuja mnie takie metody, dac super cene na cos czego nie ma, a ludzie i tak pisza "oo tam i tam to po 400zl "; zaraz moze wrzuce 6600GT po 399zl ;-) j/k

 

nie wierze w to dalej, bo sparkle sprzedaje je m/w w takiej cenie dystrybutorowi, dystrybutor sklepom;

 

wojwar daj znac:) bo bodajze w tym topicu pisze, ze ktos juz dzwonil dawno do apollo i zawsze mowia "ze juz poszly"; a mi sie wydaje ze w ogole ich nie bylo w tej cenie; iczanej 6600 tanszy niz 6200 ? bez jaj ;)

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał tego Inno3D 6200 AGP ???

 

co to w ogóle za firma Inno3D? Miał ktoś coś z tym do czynienia ? prosze o relacje, albo linki na jakieś strony.

 

a w rainbow te tanie GT są dostępne ?czy dalej w kule lecą ?

1269324[/snapback]

 

Inno3d to chyba Innovision? nie myle sie? mialem kiedys Voodoo1 z tej firmy ;)

 

 

6600 winfast w drodze - ma byc jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te gf6600 sparkle sa 128bit czy 256bit ? =o

i czy sie oplaca z pronoxu za ~615 zl

1269795[/snapback]

ok juz wiem ona jest 128bit :(

 

teraz jeszcze jedno:

co lepiej sparkla czy Winfasta ? czy ok 100 zl roznicy rekompensuje wydajnosc ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat

"Bo 3DLink to JEST sparkle - takie nawet pudelka jeszcze z koncowek magazynowych pewnie sa - tak kiedys sparkle nazywal swoje serie kart, od 6200 AGP sa juz ladne, duze kolorowe BOXy "sparkle" z fajna pania na pudelku. W koncu."

 

hmm być może ale .... sprawdź gdzie są robione karty MSI .....jakaś zależność ..... hmmm .....powinno dać do myślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Przecież to jest karta 256 bitowa, z pamiątkami BGA i mimo zwalonych shaderów jest taka cieńka??

Widicznie tak, ale to w sumie dziwne.

1269563[/snapback]

No i co z tego?

Seria Fx ma zjechane shadery więc nawet 6600 zjada 5900. (mimo iż ma 128bit i tsop. )

 

te gf6600 sparkle sa 128bit czy 256bit ? =o

i czy sie oplaca z pronoxu za ~615 zl

1269795[/snapback]

Wszystkie 6600 mają 128bit.

615zł to drogo :P bardzo drogo :P

Edytowane przez kamilwrc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

a jeszcze wczoraj widzialem tego linka3d;\ czemu ja go niewziolem:) jak ktos zobaczy gdzies te karty to dajcie cynk:)

solo troche przesadziles z opisem na stronie ze 6600 jest mocniejsze od 9800pro:)

Edytowane przez Cherry_Coke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze wczoraj widzialem tego linka3d;\ czemu ja go niewziolem:) jak ktos zobaczy gdzies te karty to dajcie cynk:)

solo troche przesadziles z opisem na stronie ze 6600 jest mocniejsze od 9800pro:)

1270005[/snapback]

 

ponoć tutaj mają za 540 zł

1269777[/snapback]

 

 

Szkoda mi kasy aby tam zadzwonić - wysłałem maila (wczoraj o 22 ;) ) więc dzisiaj ma przyjść odpowiedź.

 

Zastanawiam się nad jedną sprawą - oferta była? była. Cena była ? była . Złożyłem zamówienie po określonej cenie, zostało ono zaakceptowane - więc będę domagał się jego realizacji (może na drodze prawnej). Nikt nie będzie robił w h.... tweakowców B)

 

Mnie osobiście wydaje się, że mogli mieć fizycznie te karty na stanie (może kupili od ruskich, albo bezpośrednio w azji u jakiegoś hurtownika - niektóre polskie firmy w ten sposób kupują), ale cena rewelka i jak się okazało że to sparkle, to tak szybko jak się pojawiły tak szybko się rozeszły (zresztą solo - u was też tak było z kartami 6200 o ile się nie mylę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez dzisiaj ma byc. Gdyby nie wy, to siedzialbym teraz na Radku9600pro. Dzieki.

A teraz takie pytanko: co ten GF6600 ma w sobie takiego, ze jest taki szybki? On ma przeciez taka sama architekture jak moj stary GF2Ti: potoki 4x2 i szer. megistralii 128bit, taktowania ma tylko troche wieksze. No oczywiscie oprocz PS i VS...

Edytowane przez MoRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez dzisiaj ma byc. Gdyby nie wy, to siedzialbym teraz na Radku9600pro. Dzieki.

A teraz takie pytanko: co ten GF6600 ma w sobie takiego, ze jest taki szybki? On ma przeciez taka sama architekture jak moj stary GF2Ti: potoki 4x2 i szer. megistralii 128bit, taktowania ma tylko troche wieksze. No oczywiscie oprocz PS i VS...

1270063[/snapback]

Tak samo jak NV25.

To wlasnie GPU ma ogromne znaczenie co potrafi wyczyniac z cala karta.

Mozna nawet zjechac z taktowaniami do Twojego GF2Ti i zmiazdzy go niezmiernie tak samo jak NV25 (gf4ti).

"No i oczywiscie oprocz PS i VS" :D

Naistotniejsza rzecz w dzisiejszych grafikach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak piszecie panowie

Taki 9800XT powinien MIAZDZYC 6600GT

 

8x1 + 256 Bit szyna danych = 2 x wieksza przepustowosc

porownojac do

4x2 + 128 bit

 

A jednak tak sie nie dzieje ;-) i 6600GT nawet bez krecenia bije 9800XT w 80% testow i grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem coś takiego....

....Jeśli to wczesne partie GF 6600 by Sparkle - to szansa na 500-550 na rdzeniu jest (zastanawiam się czy może założyć silencera ? tylko którego?) i pewnikiem 600-650 na pamięciach (po dodaniu dodatkowych coolerów)

1269423[/snapback]

no to masz (bedziesz miał) identycznie to samo co ja, tyle że za niższą cenę.

 

co do o/c to mogę sie juz co nieco wypowiedziec, że na konfigu z sygnaturki miałem bez radiatorków max o/c:

 

530/315 (630) - 6572 w 03

535/310 (620) - 2931 w 05

 

potem przyszła kolej na radiatorki na pamięci. Radiatory mam po 2 starych pentiumach, przeciete na pół, miejscami nadpiłowane i powyginanane niektóre żeberka, tak by weszły na kości bez dotykania collera na GPU. Jeden radiator pokrywa 2 kości, chciałem aby coolerek z GPU pozostał nienaruszony, wiadomo gwarancja :wink: Koszt całej tej operacji to 2,- za 1 radiator - mam od kumpla, drugi miałem swój stary. Dodatkowym kosztem może być klej termoprzewodzący lub taśma, przy pomocy której mocowałem radiatory, ale tego nie liczyłem bo taśme miałem już wczesniej. Tak czy inaczej po o/c:

 

530/337,5 (675) - 6801 w 03 ale to ustawienie tylko 1 raz przeszło bez problemów smarka, natomiast stabilne było:

530/335 (670) - 6758 w 03 i 3040 w 05

 

specjalnie zamontowałem stare radiatory z pentiuma mimo iż planach miałem zakup Revolteków za 40-50 zeta, jednakze w takim przypadku konieczne by było juz albo nadpiłowanie radiatora GPU lub Revolteka, co oczywiście nie byłoby najlepsze. Innym możliwym rozwiązaniem byłoby zapodanie jakiegos innego coolerka na GPU, a wtedy Revolteki wchodzą bez problemów, oczywiscie w zalezności od nowego coolerka na GPU. Tylko jakiego, skoro Sillencierów jeszcze na 6600 AGP nie ma i nie wiadomo kiedy się pojawią :(

 

wyniki nie są zachwycające, ale może to wina tego że komp domaga się reinstalki, no i może tego ze stery były kilkakrotnie zmieniane.

Edytowane przez _c@lina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki nie są zachwycające, ale może to wina tego że komp domaga się reinstalki, no i może tego ze stery były kilkakrotnie zmieniane.

1270152[/snapback]

Niestety tak to już jest, że barierą dawno przestała być temperatura, a jest nią za niskie napięcie dla pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: Mam zamiar kupić takiego oto 6600 GT LINK i zastanawiam się, czy taka karta nadal jest szybsza od takiego np. Radeona 9800 Pro. Chodzi o to, że w CD-Action (dokładnie numerze z lutego) przeprowadzono test porównawczy i wersja AGP jest spoooro wolniejsza od tej PCI-E (np. w FC na PCI-E jest 60 FPS a na AGP tylko 45 :( ), więc niewiem czy to jakiś ich błąd czy faktycznie wersja AGP jest wolniejsza o 50 % :(.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi!

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...