Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem dzisiaj Winfasta w Proline

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5749...0305f3132385f41

Mam pewien problem z Tv-outem, mianowicie przedtem mialem radka i wszystko bylo ok w sterownikach latwo przelanczalo sie miedzy TV a monitorem, niestety nie wiem gdzie to sie robi w sterach Winfasta, moglby mnie ktos oswiecic? :)

Narazie nie mam zbytnio czasu na podkrecanie, troszke sie bawilem i karta poszla na 460/710 rdzen/pamiec .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie dziwi jak tobie moze cokolwiek działac na 256mb ramu...

1284110[/snapback]

 

dobra uki daj mu juz spokuj z tym ramem (ja mam tyle samo :oops:) jak mówi że podpioł r9600XT i mu chodziło lepiej daje głowe że to bedzie wina system masz syf albo poprostu kiepske stery

1284128[/snapback]

 

No ja nie mam żadnych problemów z tą kartą... (to dziwne coś o zasilaniu już więcej się nie powtórzyło)

Sprawdź tą kartę na kompie z większą ilością RAMu. Ja mam 1024MB :D i nie miałem żadnych problemów z odpaleniem gry Prince of Persia...

 

P.S. Wróciłem do sterów 67.03 od Leadteka - dają wyższą wydajność w NFS: U2 (więcej nie chciało mi się testować...)

Przykład (mierzone frapsem, karta bez o/c)sterownik                      71.25          71.81          67.03fps w menu                      57             55             62fps po wczytaniu loada          42             41             45

edit:

 

fakt, też niedoczytałem... :oops:

1284143[/snapback]

 

imho.

format i tuż po formacie stery do mobo i agp a później do grafy.

1284150[/snapback]

 

wnioskuje ze skoro sledzisz ten temat to masz zmair sprawic sobie 6600 i jestem ciekaw w co sobie pograsz na 256mb pamieci bo to troszke bez sensu a w zasadzie to  moje pytanie dotyczące pamieci tyczyło sie Jedrzeja bo ma fajy kompa  i do tego configu 256mb ramu zatkało mnie jak to zobaczyłem wykrecony proc do tego 6600 skor to nie do grania to po co w takim razie a skoro do gry to nawet nie ma jka pograc i sądze ze to wina pamieci ze prince sie tnie a kolega cos sciemnie z tym radkiem ze na radku wszystko ok bo w to ze gra działa płynnie na 256 mb ramu nie uwierze..

1284161[/snapback]

mam mozliwosc skolowania sobie z pracy 349859430854 ramu ...

pracowalem na 768ramu obecnie mam 2x256DDR333 dual mode i dalej to samo

 

oczywiscie instaluje najnowsze stery do plyty,dzwieku,grafy (pare od omegi,dna,forceware konczywszy na tyych z guru3d)

 

odkrecilem dzisiaj procka spowrotem do 2500 i dalej nic to samo na default bios, o

czywiscie fastwrites enabled, agp 8x enabled ale dalej glupie 12k i 5.5k w 3dm2k1/2k3 + te problemy z pop

podpinalem dzisiaj radeona 9600XT 256 128bit sapphire i NIC 0 problemow gierka chodzi miodnie na 1024 32bity i to na 256 ddr dopiero pozniej dolozylem ... naprawde nie wiem co robic :-/ troche to mnie meczy.. a glupio mi isc troche do proline i starac sie o wymiane z tak blachego powodu ... sam naprawiam kompy (ok. 70 na miesiac) i wiem jak denerwujace sa texty przez klienta typu: slaba wydajnosc, nie wypala 1 plyty na 30 lub 1 gra tnie a reszta chodzi normalnie

 

oczywiscie robilem format .. 2x xp pro Sp2 1x xp sp1 i nic dalej to samo oczywiscie direct X 9.1c krece cool bitsem

 

w sumie z popem juz sie pogodzilem ze nie pogram ale denerwuje mnie ze wykrywa mi karte na pci x0 a nie agp x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JedrzeJ zainstaluj sterowniki do agp to będziesz miał AGP 8X ja miałem to samo za każdym razem po formacie

1284408[/snapback]

zainstalowac AGP ? tz ?

jakis sterownik ? czy cos w rodzaju Via 4in1 czy tez sterow do Nvidia Nforce2 ?

 

jak tak to czytaj ze zrozumieniem -_-

 

 

UPDATE : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=116897

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w zwiazku z tv outem to mam:

kabel S-video-Av

kabel Vivo z obsluga HDTV

kabel w zaleznosci albo chinch albo euro i to wszystko, mozesz mi powiedziec jak programowo wlaczyc obraz na tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie u mnie nie chce nic dzialac i nie wiem co jest....., polączenie:

 

geforce 6600 s-video

przejściówka s-video - chinch

kablel chinch-euro

TV euro (scart)

 

nie mam w ogóle obrazu, probowalem roznych sterów

 

na radeonkach wszystko bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie u mnie nie chce nic dzialac i nie wiem co jest....., polączenie:

 

geforce 6600 s-video

przejściówka s-video - chinch

kablel chinch-euro

TV euro (scart)

 

nie mam w ogóle obrazu, probowalem roznych sterów

 

na radeonkach wszystko bylo ok

1284543[/snapback]

Hmm, czyzbym ja jedynie mial Sparkla, na ktorym TV-Out dziala...

Dziwna sprawa skoro u paru ludzi nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w zwiazku z tv outem to mam:

kabel S-video-Av

kabel Vivo z obsluga HDTV

kabel w zaleznosci albo chinch albo euro i to wszystko, mozesz mi powiedziec jak programowo wlaczyc obraz na tv ?

1284490[/snapback]

 

no właśnie u mnie nie chce nic dzialac i nie wiem co jest....., polączenie:

 

geforce 6600 s-video

przejściówka s-video - chinch

kablel chinch-euro

TV euro (scart)

 

nie mam w ogóle obrazu, probowalem roznych sterów

 

na radeonkach wszystko bylo ok

1284543[/snapback]

Nie uzywaliscie programu typu NvRefresh rate, ReForce itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem, zainstalowalem stery 71.25, do karty podlanczamy kabel HDTV, do tego podlanczamy kabel S-Video, a nastepnie do niego zwykly kabel chinch do TV. Pozniej wlasciwosci--> narzedzia, aby przelaczyc wyswietlacze uzywamy zakladki Ustawienia ekranu nView.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem, zainstalowalem stery 71.25, do karty podlanczamy kabel HDTV, do tego podlanczamy kabel S-Video, a nastepnie do niego zwykly kabel chinch do TV. Pozniej wlasciwosci--> narzedzia, aby przelaczyc wyswietlacze uzywamy zakladki Ustawienia ekranu nView.

1284670[/snapback]

 

Może to działa,ale z tyloma przejściówkami to obraz będzie raczej nieciekawej jakośći :?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST JEST JEST !! WYGRALLLEM!! :D

po tygodniu ciezkich bojow z moja nowa k.graficzna w koncu udalo mi sie !!

 

wina byly nieodpowiednie sterowniki do chipsetu (nforce2)

Ja instalowalem te najnowsze ktore byly robione pod nF4 a jak wiadomo nf4 nie ma AGP tylko PCI-E stad tak dziwnie wykrywalo moja karte zamiast agp x8 to pci-e x0

i chodz na zasyfionym systemie ale odrazu widac roznice ... 2k1 - 14k 2k3 - 6k 2k5 - 2,5 k !!

na lajtowym oc ..!! jestem zadowolony i to bardzo teraz tylko jeszcze 1 format bo po radku pewnie jakis syf zostalo i po paru reinstalacjach sterow i moge zaczac grac w prince of persie i pare innych gierek

 

pamietajcie do nF2 najlepiej wgrywac 5.10 i wtedy widzi normalnie AGP (ktos juz mial tutaj taki problem)

 

UPDATE: Jaka macie temp gpu ? u mnie 31stopni ... i wcale nie prawda jest ze srebrna pasta artica(? no ta za 3zl) nic nie daje... ja na a2500@3200 mam 36-42stopnie z tym ze wiatrak jest pod cd romem i wieje na radiator-grafike :) przynajmniej ja nie nazekam ^^

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  WOW - właśnie kurier przyniósł mi do domku zamówioną Sparkle 6600 AGP ! 

 

w wersji PCI EXPRESS .... KUR... MAĆ - apollo.pl !

 

:mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:

 

może ktoś ma ochotę na taką kartę ? tanio oddam

1280749[/snapback]

to dobrze Ci ktos pisal, bylo zamowic tam gdzie ja (icomp), 530/600 mam : -)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zonepc teraz sa jeszcze ladniejsze pudelka w tych 6600, to tak aby Cie wqrzyc ;-).

 

Wojwar - mozesz oddac karte i zwroca Ci pieniadze - wg. prawa kupujac na wysylke masz 10 dni na oddanie towaru bez podania przyczyny - wystarczy napisac oswiadczenie o odstapieniu.

 

Nie wiem jak w apollo, u nas bez problemu bysmy Ci przyjeli (tak samo jak w przypadku gwarancji wymieniamy od reki na inny model).

 

Tak wiec - dzwon i mow, ze chciales zrezygnowac z towaru , tym bardziej ze masz tylko AGP a to PCI-E, a jak bedzie sie opieral to poprostu powiedz mu ze masz takie prawo bo takie sa zapisy i jak o tym nie wiedza niech poczytaja.

 

Wiec nie musisz nawet na allegro sprzedawac, a stracisz jedynie wysylke;

 

no chyba ze juz 10 dni minelo.. oby nie.

 

greetz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, tylko az tak to wygladzanie cieni zwalnia? Na karcie tej klasy? :D

1282030[/snapback]

w Riddicku miekkie cienie zrobiono wolna metoda, z wykorzystaniem cieni wolumerycznych, poprzerz rzutowanie stozkow .

mila w pisaniu metoda, ale wolna. w 2005 roku powinni zrobic te cienie rzutujac obiekt i blurujac ; choc w sumie z qmplem teraz piszemy

rozne metody miekkich cieni i wychodzi ze nawet ta metoda potrafi byc wolna w niektorych przypadkach; coz, kombinujemy dalej.

 

ciekawe ktora gra piewsza wykorzysta displacement mapping na PS3.0 - mozna to juz napisac dosc szybkie, a efekt jest porazajacy :) a juz 6600 jakos by to pociaglo :).

 

- aha roznica w wygladzie wizualnym jest niewielka wiec mozna olac.

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sie tak zapytam pana od icompu gdzie pisze na pudle laminacie że to jest "limitowana seria" najlepsze jest to że chyba sama firma Sparkle nie wie nic o tej waszej wersji :]

1283140[/snapback]

masz gwarancje ze sie podkreci - jezeli nie wiesz o czym mowie kup z innej serii (sa juz slabo krecace sie rowniez sparkle a takze z 4ns pamieciami 200Mhz!) czy winfasta (tutaj ledwie 20% z kilku serii sie kreci ladnie, resztanie) - masz gwarancje ze na pewno podkrecisz; karty sprawdzamy, mamy tez gwarancje ze to bedzie ta seria stad napis. zapytaj tych, ktorych leadteki 6600 kreca sie jedynie 400-440Mhz - choc sa i egzemplarze 500Mhz, jednakze nie potrafie sprowadzic pewnej serii tak sie krecacej wiec nic nie piszemy).

 

Co do Radkow 9600Pro - sa podane zarowno wyniki w 1024 jak i 800x600 i jest to jedyna karta, ktora opisano - ze wzgledu na wielki tlok w tym dziale allegro i megatexty w aukcjach; w razie gdy bedzie ktos niezadowolony u nas nigdy nie ma problemu ze zwrotem, tym bardziej z gwarancja.

 

taktowanie 400/200 - a ile firm robi jeszcze 400/300 ? gigabyte wycofal sie z nich dajac 400/200 bez coolera nawet, sapphire masz advantage, gecube i powercolor 400/200 ; kto ma na to wplyw, ze podchwycili pomysl z 9600@9600Pro i tak sprzedaja.

 

pozdrawiam.

 

sorry za kilka postow pod rzad, ale ciekawy topic:)

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja bym z chęcia kupił u was karte tylko ta cena mi sie cos nie widzi 579zł a na allegro 599 a negocjować przez poczte to mi sie niechce nigdy was niema na gg :)

1285121[/snapback]

napisz do mnie na solo@icomp.pl wiec:)

 

na allegro jest gesto i ciezko, wiec trzeba czasami zrobic dobry ala reklama opis, oczywiscie 100% zgodne z prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj dostalem sparkla, karta idzie na 527/672 bez zadnego dodatkowego chlodzenia, pewnie poszlo by wiecej ale sterownik sie juz pluje.

 

default

3dmark01se 12340

3dmark03 4857

3dmark05 2010

oc 527/672

3dmark01se 14272

3dmark03 6785

3dmark05 2993

 

Testy byly robione na forceware 71.24 aha wczsniej byl radek i system nie przeinstalowany

ps. popatrzcie ze testy byly robione na Sempronie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj dostalem sparkla, karta idzie na 527/672 bez zadnego dodatkowego chlodzenia, pewnie poszlo by wiecej ale sterownik sie juz pluje.

 

default

3dmark01se 12340

3dmark03    4857

3dmark05    2010

oc 527/672

3dmark01se      14272

3dmark03        6785

3dmark05        2993

 

Testy byly robione na forceware 71.24 aha wczsniej byl radek i system nie przeinstalowany

ps. popatrzcie ze testy byly robione na Sempronie ;)

1285838[/snapback]

 

moge spytac gdzie kupowałes karte i ile dałes ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...