Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

miramp---> A możesz napisać jakiego innego użyłeś?? BO ja zamówiłem już 6600 Leadtek;a i tam tez jest mostek HIS. To chcę wiedziec żebym widział jakiego chłodzenia szukać ewentualnie kupić. A i napisz sposób montażu.

A i czy masz jakies radiatorki na pamięciach?? Jak masz to jakie??

Pytam bo ty wiesz przez to przeszedłeś ja dopiero bedę :lol: :?

 

 

 

THX

Edytowane przez model3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do biosow to do mojego a600td winfasta wgrywalem i bios winfasta 1.3@1.4 i bios sparka i roznic nie zauwazylem jak dla mnie tak samo sie kreci tak samo chodzi tyle samo markow zadnych artow itp asusa nie testowalem bo nie widze potrzeby dopiero jak wyjdzie bios oryginalny od winfasta z nap 1.4 to wgram

 

 

ps linki do bioow do sparka 6600 byly kolo 50 strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem zdjac radiator z grafy ale jest dosc mocno przyklejony. Wystarczy troche go rozgrac i zejdzie? Jakie macie sposoby na zdejmowanie radiatora z gpu?

1372974[/snapback]

Ja skorzystałem z tego ze te kleje i pasty termoprzewodzące robią sie kruche pod wpływem niskiej temperatury.

 

Ja zawsze robiłem tak:

- brałem koszulke na dokumenty A4, taka z białym paskiem na boku.

- odpalałem kuchenke i tą koszulke nad nią umieszczałem,

(chodziło o to żeby wysuszyć wilgotne powietrze w środku)

- zaraz po wysuszeniu wrzucałem karte i starałem się szczelnie zamknąć.

- następnie koszulke z karta wkładałem na 15-20 min do zamrażarki.

- po wyjęci pasta robiła się krucha i odrazu radiator ładnie odchodził.

- karte po wyjęciu z zamrażarki i zdjęciu chłodzenia wysuszyć dokładnie suszrką do włosów na max obrotów i max temperature.

 

PS: To suszenie powietrza w koszulce jest po to żeby dużo szronu na karcie się nie wytrąciło który po roztopieniu robił karte wilgotną.

 

To suszenie powietrza w koszulce skutkuje tym ze na karcie jest o 70% mniej szronu.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrej karty 6600 z VIVO. Aktualnie z cenników znalazłem jedną MSI ale cena jest szkoująca (powyżej 700zł). Ktoś wie czy pojawiły się lub pojawią na rynku innych producentów (czytaj tańsze), czy mają dołączone jakieś oprogramowanie do zrzutu filmów? A może lepszy jest tuner telewizyjny? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatno nie mialem dostepu do internetu i za bardzo nie moglem sledzic co sie dzialo w temacie :/ Z nudo stwierdzilem ze zmienie bios na karcie i pobawie sie w dalsze podkrecanie... Zmiana biosu na zmodowany od Leadteka przeszla pomyslnie. Karte podkrecilem maks do 530/715 (3dmark 2k3 7081) na pamieciach wyzej sa artefakty :angry: Dziwna rzecz dzieje sie z rdzeniem, gdy podkrecam wyzej wydajnosc po prostu spada nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze to przez temp. Jest ona troche wysoka... W idle mam kolo 49-51 stopni a w czasie 3dmark 2k3 osiaga 70 stopni :angry: Mo ktos moze jakis pomysl jak ja obnizyc nie duzym kosztem? Dodam ze radiator jest praktycznie zimny tak jakby nie zbieral ciepla ze rdzenia :/

Edytowane przez Mangelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie na swoich pamięciach radiatorki??

 

I czy lepiej jest zdjąć radiator przez zamrożenie czy przez rozgrzanie??

I jesli macie to napiszcie jak dokładnie zakładaliście to chłodzenie od innej karty no wiecie. Czy na opaski czy na śróbki co dokładnie robiliście. Jak na opaki to iloma opaskami to braliście 2 czy 4?? I w które dzióry?? Te po orginalnym chłodzeniu czy wkoło GPU??

 

 

miramp---> Wyżj napisałes że masz inne chłodzenie niż do Prescota więc napisz jakie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś radiatorki na pamięciach?? THX za odpowiedz.

 

To chłodzenie by miramp jest podobne do zalmana VF700?? Normalnie nie chce mi się wierzyć

 

Ale ten twój wentyl chodzi cały czas na 12V i pewnie jest głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś radiatorki na pamięciach?? THX za odpowiedz.

 

To chłodzenie by miramp jest podobne do zalmana VF700?? Normalnie nie chce mi się wierzyć

 

Ale ten twój wentyl chodzi cały czas na 12V i pewnie jest głośny.

1373988[/snapback]

Ten wentylator jest oryginalny i wcale nie jest głośny. Nie wiem na jakim on jest napięciu ale chyba na 5v. Układy przetaktowane do 550 i chodzące na standartowym chłodzeniu sie strasznie przegrzewały mimo że radiator nie był gorący. Jest on zbyt cienki zeby odprowadzić tyle ciepła. Miedziana płytka idealnie do tego się nadaje. Waży prawie tyle co cały radiator i działa idealnie. Kupię jeszcze radiatorki na pamięci bo wejdą pod radiator i dam 550 na 720. Po co wydawać 130 zł !!!

 

porównanie kart 6600 PCIe

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladnie ci to wyszlo ale troche ryzyko kleic plytke miedziana do oryginalnego chlodzenia ... moga byc problemy z gwarancja.

 

jak znajdziesz jakies ciekawe radiatorki na pamieci (obok gpu nie po 2giej stronie) to zapodaj linkiem ...

 

btw: bardzo ciekawy mod..

 

http://www.tweak.pl/artykul/mod_5900xt

 

tylko ze strasznie ciezko wywiertac takie dziry w radiatorze :-(

a chetnie bym sobie zmodowal chlodzonko bo radiatorow mam kilkanascie, male duze miedziane alu itp itd...

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miramp jak tak czytam to widze że ty normalnie jesteś SUPER GOŚCIO.

Nie wiem jak mówić o co Cię nie zapytam na wsio odpowiadać. Normalnie zasługujesz na moderatora tweak'a :D

Dawno nie spotkałem tak życzliwej osoby :angry: A tu nagle :blink:

Naprawde bardzo Cię pozdrawiam

 

 

A teraz sprawa o 6600. Napisz jakie radiatorki zamierzasz kupić. I jak możesz zapodaj świerze linki do aukcji tych przedmiotów które ty kupiłeś. Kupie wsio to samo co ty ale tylko pasta inna bo AS5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: moj nowy wynik w 3D marku 2k3 - 7168 (510/725)

1374500[/snapback]

 

Napisz może coś o swoim konfigu oraz jakie stery używasz. Masz całkiem niezły wynik :D

Edytowane przez djs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz może coś o swoim konfigu oraz jakie stery używasz. Masz całkiem niezły wynik :D

1374707[/snapback]

mialem cfg w sygnaturce ale mi admin skasowal :-( nic nadzwyczajnego + bardzo mala ilosc ramu ...

 

- Amd Athlon XP+ 2500@3200 - 2204 Mhz / FSB 11x200 / 1.70V

- Epox 8RDA+ ver2.x Nforce2 400Ultra Nvidia SoundStorm

- WinFast GF6600 300/550@510/725 - Hynix 3.6ns & CRC-U01

- Pentagram Freezone QVC-120 Cu+ (30-35`C CPU)

- KingMax 256DDR333MHz@400Mhz / 2.5. 3.3.8 / 1.90V

- NeoTec X3800 380W

- Maxtor 80Gb @7200 8Mb cache

- CD-RW/DVD ROM BTC

- Likom 19cali

- Sennheiser HD515, Intelli Mouse Explorer 3.0a, Destrukt Pad, mICE SkatEs!

 

3dMark2oo1 - 145xx

3dMark2oo3 - 7168

3dMark2oo5 - 29XX

 

Sterowniki to DNA na 75.90 z guru3d. Bardzo dobre stery na pare wersji testowanych !

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A graliście na swoich przekręconych 6600 winfasta w gre np. NFSU2 czy Ridicka na aa4x i af8x?? Jak wtedy gry chodzą??

1375103[/snapback]

potestowal bym Ci NFSU2 ale to nic nie da mam tylko 256 ramu, ale odpowiedz na to pytanie juz padlo pare razy ... ze NFSU2 ma bardzo bardzo skopany silnik czy cos w tym stylu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladnie ci to wyszlo ale troche ryzyko kleic plytke miedziana do oryginalnego chlodzenia ... moga byc problemy z gwarancja.

 

jak znajdziesz jakies ciekawe radiatorki na pamieci (obok gpu nie po 2giej stronie) to zapodaj linkiem ...

 

btw: bardzo ciekawy mod..

 

1374297[/snapback]

Odkręcasz w razie problemów wentylator, wkładasz radiator do torebki i do zamrażarki na 15 minut. Miedziana płytka łatwo odejdzie i można zamontować na kartę bez niej. Już to testowałem na innym radiatorze tym klejem. Można też użyć pasty zamiast kleju. Konstrukcja jest stabilna i dobrze się trzyma tylko temperatura 2'C wyższa.

 

test past

 

Moje radiatorki na pamięć

Miedziana płytka COLD PLATES

pasta i klej term.

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz w razie problemów wentylator, wkładasz radiator do torebki i do zamrażarki na 15 minut. Miedziana płytka łatwo odejdzie i można zamontować na kartę bez niej. Już to testowałem na innym radiatorze tym klejem.

 

1375226[/snapback]
Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miramp a wiesz może gdzie kupić płytke+klej+paste termoprzewodzącą w jednym miejscu aby nie płacic 4 razy za przesyłke??

 

THX

1375406[/snapback]

omg czlowieku jaki z ciebie len... wejs rusz dupe i wejdz na allegro albo w aucje paru uzytkownikow a nie wszystko na gotowe a potem dziecnny text: DZIEKI ALE JESTES SUPER GOSCIU ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. lol - rzeczywiscie model3100 troche przesadzasz

 

2. Nie dziala mi Kroniki Riddica - wyskakuje komunikat "This application requires graphics drivers support for OpenGl 1.3 or higher". Czyli cos ze sterami (sprawdzalem na beta 75.90 i na DNA 75.90 [btw na dna mam w 3dmarku 2003 1000 pkt mniej])? Dodam, ze kiedys na tej karce dzialalo, ale nie pamietam na jakich sterach. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. lol - rzeczywiscie model3100 troche przesadzasz

 

2. Nie dziala mi Kroniki Riddica - wyskakuje komunikat "This application requires graphics drivers support for OpenGl 1.3 or higher". Czyli cos ze sterami (sprawdzalem na beta 75.90 i na DNA 75.90 [btw na dna mam w 3dmarku 2003 1000 pkt mniej])? Dodam, ze kiedys na tej karce dzialalo, ale nie pamietam na jakich sterach. :/

1376323[/snapback]

to samo mam u siebie z riddickiem a wczesniej dzialal :blink: Stery traz mam 76.10 a wczesniej mialem jakies 71.XX ale nie pamietam dokladnie jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. lol - rzeczywiscie model3100 troche przesadzasz

 

2. Nie dziala mi Kroniki Riddica - wyskakuje komunikat "This application requires graphics drivers support for OpenGl 1.3 or higher". Czyli cos ze sterami (sprawdzalem na beta 75.90 i na DNA 75.90 [btw na dna mam w 3dmarku 2003 1000 pkt mniej])? Dodam, ze kiedys na tej karce dzialalo, ale nie pamietam na jakich sterach. :/

1376323[/snapback]

Działa Riddick na nVidia ForceWare 71.84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF 6600 128MB GALAXY

 

 

jak wygląda OC tej karty bo tylko tą mam dostępną i nie wiem czy sie nią zainteresowac;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na stronie www.vmodtech.com jest coś o biosie do winfasta 6600 td na 1.8v

Może ktoś sie czegoś więcej doczyta bo mi jakoś ten język nie pasi

Gościu ma niezłe wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo mam u siebie z riddickiem a wczesniej dzialal :blink:  Stery traz mam 76.10 a wczesniej mialem jakies 71.XX ale nie pamietam dokladnie jakie

1376414[/snapback]

A mi na tych nowszych nie chciał działać "Warcraft III"... wróciłem do 71.81 i jest ok... jak widać te nowe sterowniki są nienajlepiej dopracowane... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...