Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Testowalem ten bios 1,4/1,3 i ustawic 500 na rdzeniu da sie jedynie w Winfoxie a jak zapodalem 3dmarka to zaliczyl zwisa moze tylko u mnie czekam na wypowiedzi innych

1381420[/snapback]

 

u mnie tez zwisy , wracam do 1,4 starego

 

500mhz mbnie oczywiscie nie interesuje na tym starym 1.4 mam 550 stabilne , interesuje mnie powyzej

 

////////////////////////////////////

 

przetestowalem wszystkie pliki z tego edysku i zaden sie do niczego nie nadaje :/ szkoda :((

Edytowane przez pyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na edysk.pl login miramp i hasło a6600td w katalogu dom są nowsze i poprawione biosy. W tamtych napięcie wracało na 1.3v. Tu są dwie wersje. Jedna zabezpieczona przed wracaniem napięcia a druga zrobiona od nowa. Ja testowałem wersję 1.4 na 1.3 i rdzeń poszedł mi na 500 czyli wszystko jest ok. Z wyższym napięciem nie testowałem ale do tego trzeba mieć dobre chłodzenie.

1381208[/snapback]

w tym biosie nie znika monitor Leadtek.6600.128MB.Rev.02.zip i nieźle się kręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymyslcie cos na ten blad przy flashowaniu z dyskietki, bo mam chrapke na v1.5 a tu taki klops.

1381883[/snapback]

plik-dodaj go do nvflash nie moge go tu wrzucić jak chcesz daj maila to ci go wyśle Edytowane przez aamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym biosie nie znika monitor Leadtek.6600.128MB.Rev.02.zip i nieźle się kręci

1382131[/snapback]

Sprawdziłem ten bios, co prawda Rev.02.zip po rozpakowaniu staje się rev o1,ale spróbowałem i okazał się najgorszy-niebieski ekran po podciągnięciu do 500 na rdzeniu,potem czarny ekran i zaczeła mi wyć płyta-mało co nie popuściłem,ale po chwili wyłączylem ,włączyłem znowu i działa,może to dlatego ,że sie pomyliłeś i dałeś 2 razy rev 01,cała reszta biosów tez do niczego

pozdro

Edytowane przez aamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten bios, co prawda Rev.02.zip po rozpakowaniu staje się rev o1,ale spróbowałem i okazał się najgorszy-niebieski ekran po podciągnięciu do 500 na rdzeniu,potem czarny ekran i zaczeła mi wyć płyta-mało co nie popuściłem,ale po chwili wyłączylem ,włączyłem znowu i działa,może to dlatego ,że sie pomyliłeś i dałeś 2 razy rev 01,cała reszta biosów tez do niczego

pozdro

1382354[/snapback]

Mam to samo. Tzn. zwiecha totalna. Chyba się walnąłeś z tym biosikiem. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten bios, co prawda Rev.02.zip po rozpakowaniu staje się rev o1,ale spróbowałem i okazał się najgorszy-niebieski ekran po podciągnięciu do 500 na rdzeniu,potem czarny ekran i zaczeła mi wyć płyta-mało co nie popuściłem,ale po chwili wyłączylem ,włączyłem znowu i działa,może to dlatego ,że sie pomyliłeś i dałeś 2 razy rev 01,cała reszta biosów tez do niczego

pozdro

1382354[/snapback]

Już wgrałem Leadtek.6600.128MB.Rev.02.rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić jakiegoś dobrego człowieka o przesłanie na m0sciu@gmail.com biosów:

 

1) najlepszego Waszym zdaniem do WinFasta 6600 AGP (tzn. żeby dało się nadal instalować WinFox 2) z napięciem 1.4V dla GPU

 

2) standardowego biosu (1.3V) do WinFasta 6600 AGP (czyli takiego jakiego mamy wgranego gdy kupujemy kartę w sklepie :P)

 

(potrzebuję do flashowania Winfasta 6200 AGP)

 

Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na edysk.pl login miramp i hasło a6600td jest plik TablicaV.jpg. Informuje on w jaki sposób można odblokować tablicę napięć oraz w którym miejscu zmienić napięcia i na jakie waartości.

 

6E=1.1V

78=1.2V

82=1.3V

8C=1.4V

96=1.5V

9E=1.58V Max dla tej karty

 

http://a6600td.w.interia.pl/TablicaV.jpg

 

Maksymalny rozmiar wstawanych zdjęc to 650x480

by mechl!k

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karas@echostar.pl  poprosze tez o krotki opis co zrobic.

1382675[/snapback]

wysłałem całą dyskietkę botowalną,skopiuj sobie jeszcze na nia swój bios,a jak chcesz tylko ten brakujący plik do nvflasha,to sobie go skopiuj na swoją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka prosbe moze ktos zrobi bios z 1,4 na rdzeniu ale ASUSA lub gigabytea jak nie dzialaja te moze tamten zadziala Gigabyte Ten sturbo force z pasywnym chlodzeniem ma 450 na rdzeniu to musza miec ten bios 1,4 bo raczej tak by nie wypuscili jak by sie mial dlawic ale ja licze na Asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić jakiegoś dobrego człowieka o przesłanie na m0sciu@gmail.com biosów:

 

1) najlepszego Waszym zdaniem do WinFasta 6600 AGP (tzn. żeby dało się nadal instalować WinFox 2) z napięciem 1.4V dla GPU

 

2) standardowego biosu (1.3V) do WinFasta 6600 AGP (czyli takiego jakiego mamy wgranego gdy kupujemy kartę w sklepie :P)

 

(potrzebuję do flashowania Winfasta 6200 AGP)

 

Dzięki i pozdrawiam!

1382702[/snapback]

:cry: nikt nie wysłał?

 

m0sciu@gmail.com (w adresie jest "zero") albo mosciu22@interia.pl

 

miramp - czy plik WF10DE00F2.rom na edysk.pl to backup Twojego standardowego biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy artykuł

tu

nowe timingi

3-16-11-6-0-0-4-0-0-1-0-5-6 ( HEX: 060B1003; 05010409; 20230206)

 

17-19-11-6-0-0-5-0-0-1-0-7-7 (HEX: 060B1311; 07010509; 20230207)

 

 

Timing0:060F1B15 Timing1:09010509 Timing2:20250407

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miramp jeżeli mam standardowe chłodzenie to jest sens wgrywanie biosu z napieciem 1,5? Karta sie niebedzie przegrzewać?

1383830[/snapback]

Opisywałem jak zbić temperaturę na rdzeniu nie jeden raz. Na standartowym nawet do 80'C moze sie przegrzewac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Wgrałem bios z napieciem 1,5v i z lepszymi timingami. I jak podkrecam i właczam 3d marka 2k3 to zegary chyba sie nie przestawiają wynik około 5500pkt na ustawieniach 550/720. Zaraz zmienie bios na jakiś inny i zobacze czy dalej bedzie to samo.

 

 

UPDEJT: No i LOL Teraz wogle niemoge zmienić biosu. Jak włączam NVFLASH.EXE -5 -6 (nazwa biosu).ROM to wyskakuje błąd że potrzebuje nowszą wersje NVFLASHA i cos takiego (Board ID mismatch) mam 5.13 wcześniej było wszystko ok.

Edytowane przez laudini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Wgrałem bios z napieciem 1,5v i z lepszymi timingami. I jak podkrecam i właczam 3d marka 2k3 to zegary chyba sie nie przestawiają wynik około 5500pkt na ustawieniach 550/720. Zaraz zmienie bios na jakiś inny i zobacze czy dalej bedzie to samo.

UPDEJT: No i LOL Teraz wogle niemoge zmienić biosu. Jak włączam NVFLASH.EXE -5 -6 (nazwa biosu).ROM to wyskakuje błąd że potrzebuje nowszą wersje NVFLASHA i cos takiego (Board ID mismatch) mam 5.13 wcześniej było wszystko ok.

1384125[/snapback]

1. wlacz monitorowanie rdzenia/pamieci/temperatury w riva tunerze i pusc marka, bedziesz widzial jak sie wsyzstko zachowuje z wykresu.

 

2. NVFLASH.EXE -4 -5 -6 (nazwa biosu).ROM i wszystko pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nareszcie udalo mi sie dolaczyc do grona posiadaczy Winfasta A6600TD :)

 

Pojawil sie jednak maly problem. Nie moge uruchomic SPLINTER CELL-a :(

Po istalacji przy probie uruchomienia wyskakuje komunikat : "CD/DVD emulation software has been detected. Please disable all CD/DVD emulation software and re-start the game". Mialem zainstalowanego DAEMON-a ale odiinstalowalem go - nic nie pomoglo. Kiedys mialem demo SPLINTER CELL-a i na radku dzialalo dobrze.

Mial ktos podobny problem?

 

Moze to wina setrownikow karty? Sciagnalem sobie sterowniki ze stronki www.nvidia.com. Jakie sa obecnie najlepsze sterowniki do tej karty?

 

Pozdrawiam.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nareszcie udalo mi sie dolaczyc do grona posiadaczy Winfasta A6600TD :)

 

Pojawil sie jednak maly problem. Nie moge uruchomic SPLINTER CELL-a :(

Po istalacji przy probie uruchomienia wyskakuje komunikat : "CD/DVD emulation software has been detected. Please disable all CD/DVD emulation software and re-start the game". Mialem zainstalowanego DAEMON-a ale odiinstalowalem go - nic nie pomoglo. Kiedys mialem demo SPLINTER CELL-a i na radku dzialalo dobrze.

Mial ktos podobny problem?

 

Moze to wina setrownikow karty? Sciagnalem sobie sterowniki ze stronki www.nvidia.com. Jakie sa obecnie najlepsze sterowniki do tej karty?

 

Pozdrawiam.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

1384379[/snapback]

 

Ten komunikat mówi ze wykryto u ciebie jakiś emulator typu alcochol, deamon, clone drive. Wywal tego typurzeczy z dysku i już. Ten bład nie ma nic wspólnego z kartą graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nareszcie udalo mi sie dolaczyc do grona posiadaczy Winfasta A6600TD :)

 

Pojawil sie jednak maly problem. Nie moge uruchomic SPLINTER CELL-a :(

Po istalacji przy probie uruchomienia wyskakuje komunikat : "CD/DVD emulation software has been detected. Please disable all CD/DVD emulation software and re-start the game". Mialem zainstalowanego DAEMON-a ale odiinstalowalem go - nic nie pomoglo. Kiedys mialem demo SPLINTER CELL-a i na radku dzialalo dobrze.

Mial ktos podobny problem?

 

Moze to wina setrownikow karty? Sciagnalem sobie sterowniki ze stronki www.nvidia.com. Jakie sa obecnie najlepsze sterowniki do tej karty?

 

Pozdrawiam.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

1384379[/snapback]

Najlepiej Przeinstaloj system to dziala na wszystko ja nie mialem Deamona i gralem normalnie w Splinter Cela teraz musialem zainstalowac bo instalowalem SWATA 4 z obrazu i jest to samo co u ciebie Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos wie ktore bajty trzeba zmodyfikować w biosie leadteka 6600 AGP aby poszedł na 500MHz ?

Probowałem na rozne sposoby według tego jpg na edysku nie ma szans, pieknie sie reguluje w nibitorze ale na więcej jak 430 karta nie idzie, sprawdzam tez napięcie multimetrem cyfrowym na rdzeniu karty i ciąge 1.33V.(w 2D i 3D)

 

 

Podkreslam chodzi mi o modyfikacje biosa a nie wgrywanie biosa od sparkle.

Czy komus ktorys bios z edysku zadziałał (na leadteku 6600)?

 

pozdro

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...