Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Moja karta na oryginalnym biosie idzie na ok. 480-500 stabilnie.

Mam Gigabyte 6600. Moge podesłać jak coś. Odrazu porównam czy ten bios jest dobry czy karta.

Standardowo na rdzeniu jest 400MHz

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terytycznie kazdy 6600 powinien pojsc na gpu500 (Juz wtedy jest wydajniejszy od 9800pro !!!) bo ma identyczny rdzen jak 6600 gt ktory ma gpu500. Max dla tej karty to moim zdaniem ok gpu560, a ram600 i wtedy ma wydajnosc niewiele nizsza od 6600gt (gpu500 ram900) bez podkrecania. Ta karta za te pieniadze jest najwydajniejsza na rynku i jak bede unowoczesnial niedlugo kompa to biore pod uwage tylko ja oraz wersje gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta na oryginalnym biosie idzie na ok. 480-500 stabilnie.

Mam Gigabyte 6600. Moge podesłać jak coś. Odrazu porównam czy ten bios jest dobry czy karta.

Standardowo na rdzeniu jest 400MHz

1384526[/snapback]

Ten bios od Gigabyte ma taką samą wielkość jak winfasta. Trochę lepiej się kręci gdyż na 466-470 idzie karta bez artów. Monitor nie znika. Znikają tylko opcje w winfoxie. Napięcie pewnie jest ustawione na 1.35 lub 1.36 Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos wie ktore bajty trzeba zmodyfikować w biosie leadteka 6600 AGP aby poszedł na 500MHz ?

Probowałem na rozne sposoby według tego jpg na edysku nie ma szans, pieknie sie reguluje w nibitorze ale na więcej jak 430 karta nie idzie, sprawdzam tez napięcie multimetrem cyfrowym na rdzeniu karty i ciąge 1.33V.(w 2D i 3D)

Podkreslam chodzi mi o modyfikacje biosa a nie wgrywanie biosa od sparkle.

Czy komus ktorys bios z edysku zadziałał (na leadteku 6600)?

 

pozdro

Gucio

1384465[/snapback]

Należy dokładnie przeanalizować biosy aparkle i winfasta. Gdzieś musi być blokada przed podwyższaniem napięcia i cofanie na standartowe. Na tych nowych timingach(1-szych) pamięć mi poszła na 750 stabilnie Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .

Panowie śledzę ten wątek od dłuższego czasu , brałem w nim również udział i teraz mam pytanie.

Czy w komendzie NVFLASH.EXE-4-5-6 to jest przerwa (spacja) między tymi cyframi czy nie , jak się wpisuje ją.

I mam prośbe ten wątek był kilka krotnie poruszany czy macie może jakiś link lub posiadacie program którym można wgrać nowy bios do Ledteka pod Windows XP.Bo ja już niemam opcji w Wonfoxie . bo przez niego wgrałem tego bios Vmod 1.4 , a również nieposiadam stacji dyskietek i nagrywarki.Muszę to zrobić z pod Windowsa , a chcę wgrać te nowsze biosy.Pomózcie mi.

Tomek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

czy to ta sama karta: prawie taka sama nazwa ale roznica w traktowaniu i cenie :/

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5749...0305f3132385f41

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16052

 

... i jezeli wiecie gdzie kupic [GeForce 6600 Leadtek A6600-TD 128MB (128-bit) TV/DVI BOX (AGP) ]w Katwicach(nie sklepy internetowe)

 

na stronie producenta nie ma karty traktowanej 300/500 ,wiec albo na necie klamia albo ja czegos nie wiem..a jezeli to te same karty to po co przeplacac\

 

dzieki z gory za pare slow objasnienia

 

thx ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Gwynbleidd dawno takich głupot nie czytałem, przeczytaj arta na egieldzie, heh co ci ludzie nie wymysla,

ghost00 kup w proline mamja tanio i to jest normalna dobra wersja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terytycznie kazdy 6600 powinien pojsc na gpu500 (Juz wtedy jest wydajniejszy od 9800pro !!!) bo ma identyczny rdzen jak 6600 gt ktory ma gpu500. Max dla tej karty to moim zdaniem ok gpu560, a ram600 i wtedy ma wydajnosc niewiele nizsza od 6600gt (gpu500 ram900) bez podkrecania. Ta karta za te pieniadze jest najwydajniejsza na rynku i jak bede unowoczesnial niedlugo kompa to biore pod uwage tylko ja oraz wersje gt.

1384574[/snapback]

Nie do końca prawda z tymi GPU 6600 i 6600GT. Procesory graficzne które mamy w naszych 6600 to niby te same co 6600Gt z tą róznica ze część chip'ów nie przeszła testów jakości na 6600Gt i dają na 6600 non GT. I czasami mozemy miec w pełni wydajnego chip'a (przecież nie bedzie tyle niskiej jakości chip'ów aby robić 6600 non GT), a niekiedy moze sie trafic gorszy który nie wyciągnie np. 500MHz. Tak samo było z kartą Radeon 9600xt i robionymi na odpadkach 9550xt w systemie obie karty były wykrywane jako 9600xt ale prawie nigdy 9550xt nie wyciągał na rdzeniu tyle co 9600xt, chociaż to ten sam rdzeń. A ja wybrałem karte gigabyte ponieważ mają tam bardzo rygorystyczne wymagania co do jakości GPU.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

niestety te zdjecie galaxy na stronie producenta to jakis walek;) zamiast zalmana ma miedziany podswietlany na niebieskio wiatraczek i miedziany radiator na hsi;) przynajmniej wyglada to jak miedz... :lol: jutro postaram sie dowiedziec jakie pamieci ma pine na ddrach3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSBA DO WSZYSTKICH NA TYM FORUM! Chcialbym wgrac biosa z tym napieciem 1.5 ale no przez lisa od leadteka no nie pojdzie a nie pamietam jak sie to robilo z dosa..

Mam dyskietke wszsytko ale nie pamietam komend...

Bedzie ktos uprzejmy i napisze mi te komendy...?

z gory wielkie dzieki !!! Pozdrawiam :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

halo

jezeli na stronie producenta nie ma karty WINFAST traktowanej 300/500 to jak takowa moze byc w sprzedazy(patrz komputronik.pl i inne sklepy internetowe)?

 

 

o jakich kartach GeForce 6600 Leadtek A6600-TD 128MB (128-bit) TV/DVI BOX (AGP) wy mowicie?gdzie takie kupiliscie ze krecicie je na np: 450/600 ?

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo

jezeli na stronie producenta nie ma karty WINFAST traktowanej 300/500 to jak takowa moze byc w  sprzedazy(patrz komputronik.pl i inne sklepy internetowe)?

o jakich kartach GeForce 6600 Leadtek A6600-TD 128MB (128-bit) TV/DVI BOX (AGP) wy mowicie?gdzie takie kupiliscie ze krecicie je na np: 450/600 ?

 

thx

1385047[/snapback]

normalnie , kupujesz i masz w standardzie 300/550,a ja swoją kręcę 430/700,440/690,nie patrz co piszą sklepy tylko posiadacze!! Edytowane przez aamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSBA DO WSZYSTKICH NA TYM FORUM! Chcialbym wgrac biosa z tym napieciem 1.5 ale no przez lisa od leadteka no nie pojdzie a nie pamietam jak sie to robilo z dosa..

Mam dyskietke wszsytko ale nie pamietam komend...

Bedzie ktos uprzejmy i napisze mi te komendy...?

z gory wielkie dzieki !!! Pozdrawiam :-P

1384990[/snapback]

NVFLASH.EXE -4 -5 -6 (nazwa biosu).ROM i wszystko pojdzie,między exei -4 spacja4 i -5 spacja 5 i--6 spacja,może te spacje niepotrzebne ale ja tak robiłem i szło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety te zdjecie galaxy na stronie producenta to jakis walek;) zamiast zalmana ma miedziany podswietlany na niebieskio wiatraczek i miedziany radiator na hsi;) przynajmniej wyglada to jak miedz... :lol: jutro postaram sie dowiedziec jakie pamieci ma pine na ddrach3

1384984[/snapback]

zobacz w komputroniku są 2 wersje jedna z zalmanem ale kosztuje ponad 6 stówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z kartą Radeon 9600xt i robionymi na odpadkach 9550xt w systemie obie karty były wykrywane jako 9600xt ale prawie nigdy 9550xt nie wyciągał na rdzeniu tyle co 9600xt, chociaż to ten sam rdzeń.

etam moj 9550xt cisnie z rdzenia do 570MHz :D po vmodzie :)

 

 

 

Ja zdecydowalem kupic leadteka 6600, cena 529zl, taniej nie znajde, a z netu tylko 14zl taniej by wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVFLASH.EXE -4 -5 -6 (nazwa biosu).ROM i wszystko pojdzie,między exei -4 spacja4 i -5 spacja 5 i--6 spacja,może te spacje niepotrzebne ale ja tak robiłem i szło

1385068[/snapback]

Dzieki wielkie aamp ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo

jezeli na stronie producenta nie ma karty WINFAST traktowanej 300/500 to jak takowa moze byc w  sprzedazy(patrz komputronik.pl i inne sklepy internetowe)?

o jakich kartach GeForce 6600 Leadtek A6600-TD 128MB (128-bit) TV/DVI BOX (AGP) wy mowicie?gdzie takie kupiliscie ze krecicie je na np: 450/600 ?

 

thx

1385047[/snapback]

a to to co jest :

http://www.leadtek.com.tw/eng/3d_graphic/s...&lineid=1&act=2

 

karty kręcimy z 300/275(DDR=550) na np 500/300(DDR=600) :)

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwynbleidd dawno takich głupot nie czytałem, przeczytaj arta na egieldzie, heh co ci ludzie nie wymysla,

ghost00 kup w proline mamja tanio i to jest normalna dobra wersja

1384708[/snapback]

nie czytaj głupot z egiełdy,to jedyny artykuł w necie który tak stawia sprawę,coś tu śmierdzi,wszystkie testy w innych portalach dają 20-30% przewagi r 9800,ale w konkurencji do taktowań standardowych,po lekkim overclokingu różnice maleją oprócz tej w cenie niestety,sto pare zł piechota nie chodzi plus 2 gierki ,każdą możesz popchnąć za min.3 dychy,rachunek jest chuba prosty

pozdro

Edytowane przez aamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1385112[/snapback]

mam od nich kartę i kręci się jak każdy winfast na standardowym biosie430/700+ ,bez artów i zwiecch,w zależności od konfigu kompa mogą być minimalne różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1385112[/snapback]

Mam 6600 leadteka ale przy tych wszystkich problemach (na razie zeby kręcic trzeba wgrywać bios os sparkle) kupiłbym w www.apollo.pl 6600GT galaxy 647zł

 

Galaxy chodzi fabrycznie na 525/1050 !

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6600 leadteka ale przy tych wszystkich problemach (na razie zeby kręcic trzeba wgrywać bios os sparkle) kupiłbym w www.apollo.pl 6600GT galaxy 647zł

 

 

i to jest dobra cena!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aamp - dzięki za biosy!

 

(ten drugi na skrzynkę interii doszedł dopiero teraz :blink:)

 

Mam pytanie - czy jest jakiś bios z 1.4V dla GPU na, którym działa Hardware Monitor z WinFox 2? Jeśli nie to jak inaczej sprawdzić temp. na GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie widizałem jeszcze testów gdzie 6600 wygrywa z 9800pro

1385230[/snapback]

http://www.overclockers.ru/news/newsitem.s...2&id=1106601141

tu jest wyższe taktowanie 6600,ale przy niższym różnica jest może mniejsza ale nieznacznie , a nawet gdyby wyniki były takie same pozostaje kwestia różnicy ceny

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aamp - dzięki za biosy!

 

(ten drugi na skrzynkę interii doszedł dopiero teraz :blink:)

 

Mam pytanie - czy jest jakiś bios z 1.4V dla GPU na, którym działa Hardware Monitor z WinFox 2? Jeśli nie to jak inaczej sprawdzić temp. na GPU?

1385162[/snapback]

w zakładce karty (tam gdzie masz ustawienia taktowań),tylko zauważyłem że pokazuje ok. 8 stopni więcej niż WNFOX,nie mam pojęcia który pokazuje prawidłową temperaturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zakładce karty (tam gdzie masz ustawienia taktowań),tylko zauważyłem że pokazuje ok. 8 stopni więcej niż WNFOX,nie mam pojęcia który pokazuje prawidłową temperaturę

1385309[/snapback]

Ten w winfoxie dobrze pokazuje. W sterownikach jest błąd który źle odczytuje wartośći. testował ktoś timingi które podałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...