Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

no i stało sie wylądowałem z 6600 od gigabajta ;]

of kors 128/128

teraz mi powiedzcie czemu w everescie w "ekranie" nie wykrywa mi procesora graficznego... jest tylko szare tło i nic wiecej.

na razie mam 460/630 ale to dopiero po wyjęciu z pudełka i po wycieszeniu sie juz grafiką. wiec będzie wiecej.

v-tuner2 jest imho całkiem miły do oc , aczkolwiek mam z nim problemy

gdy w riva tunerze ustawiłem 450 to vtuner wykrył ze jest nadal 400[wiem ze dwa programy sie mogą gryźć ale pamięci podkręcone w RT do 613 VT znalazł równiez jako 613.] jaki jest dobry program do odczytywania obecnych zegarów karty? bo jak pisałem everest nie działa, RT i VT jakos nie ufam;] i jedynie sprawdzic moge poprzez 3dmarka 2k3;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupić też niedługo GF 6600 Gigabyte ale on ma 2 modele: 1 z wentylatorem a 2 chłodzony radiatorem z serii Turbo Force, a jaki ty wybrałeś??

1415564[/snapback]

Wersja 256 mb ma pasywne chłodzenie, a wersja 128 ma chłodzenie aktywne dosc ciche ale ideał ciszy to nie jest.

 

PS: pamiątki wykrecisz w porywach do 640MHz a rdzen idzie z małymi potknięciami na 500MHz a potem zwiecha, przynajmniej u mnie (tez mam Gigabyte, z poczatkowych serii bo kupiłem kilka dni po premieze)

 

Pamiatki to Hynix 4ns, rdzen domyslnie na 400MHz, a pamiątki standardowo na 500MHz.

 

@Grobel ja tez w everescie (oficjalnym) mam tak samo

 

Pisałem juz troche wczesniej o gigabte 6600, mozecie zobaczyc posty napisane w tym temacie przez moją osobe.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ja mam gigabyte 6200pci-e, no co prawda sie nie moduje, ale kreci sie narazie bez problemu na 540/700 i mam 59**pkt w 2003 i okolo 2500 w 2005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wiec kupilem 6600 gigabyte, zainstalowałem (SAM:) wgralem sterowniki i jeszcze jakies badziewia, podlączylem molex, na poczatku moglem we wszystko grac na najwyzszych rozdzielczosciach, a po pewnym czasie w painkillerze i demku Kronik Riddicka, najwyższą rozdzielczoscia, jaką moglem wybrac, bylo 640/480... Jak juzmowilem mam slaby zasilacz Codegen 300W POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do everesta  to musisz  poszukac  wersji beta  w kazdym razie  2.X  inne nie wykrywaja  nv43 /  ps w  RT  jest  zakladka monitora  i ona  najlepiej podaje  realna  taktowania

1415442[/snapback]

dzx :* zassałem betke everesta i wsio hula. na razie 460/655:> powoli brne do góry

tak BTW zastanawia mnie fakt jak długo wytrzymają wam te pamiątki 4ns przy takich zegarach [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzx :* zassałem betke everesta i wsio hula. na razie 460/655:> powoli brne do góry

tak BTW zastanawia mnie fakt jak długo wytrzymają wam te pamiątki 4ns przy takich zegarach [;

1416768[/snapback]

Hynix robi dobre pamiatki a i grafa ma 3 lata gwarancji wiec nie ma co sie przejmowac

PS: ty masz pci-e czy agp ?? i czemu rdzen tak słabo, zaledwie 60MHz wiecej od nominalnych 400.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzx :* zassałem betke everesta i wsio hula. na razie 460/655:> powoli brne do góry

tak BTW zastanawia mnie fakt jak długo wytrzymają wam te pamiątki 4ns przy takich zegarach [;

1416768[/snapback]

TYlko Gigabyty maja 4ns reszta jak moj Winfast ma 3.6 takze moze wytrzymaja o miesiac lub trzy dluzej :) Ja swoje opuscilem do Normal i teraz mam 550 i w 3dmark03 mam 5750Pkt i to mi narazie styka (tylko na Chronicles of Riddick na PS 2++ mnie troche nosi i musze grac na PixShad 2 ale to i tak jest zajebiscie bo na 1024/768 wszystko max i Filtr anizotopowy x8 i nic mi sie nie tnie no moze czasami )jak nie bedzie wyrabiac to wtedy za[ciach!]le na 650 lub tez 700 lub Pogonie i kupie GF 6800 Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynix robi dobre pamiatki a i grafa ma 3 lata gwarancji wiec nie ma co sie przejmowac

PS: ty masz pci-e czy agp ?? i czemu rdzen tak słabo, zaledwie 60MHz wiecej od nominalnych 400.

1417139[/snapback]

no do tego abita raczej nie wsadze pcx;]

ofkors agp posiadam.

co do gwary to ja mam niestety tylko 2 latka;]

co do rdzenia to rzeczywiscie słabo lata.... mam teraz 470mhz bez zmiany chłodzenia ani pasty. nawet nie wiem czy sie grzeje;] nie mam czasu na porządne OC tak jak za starych dobrych czasów. niedlugo sie pobawie w zmiany biosów.

tak przy okazji który polecacie? od razu ładowac ten 1.5v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,jeśli macie jakieś problemy z grami,tną się czy coś innego,najlepszym lekarstwem jest giga ramu-wsadziłem i problemy minęły-W S Z Y S T K O bez zacięć na najwyższych możliwych ustawieniach w każdej grze,przy 512 niestety się nie pogra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zwiększamy napięcia dla pamięci, dopóty nic im nie grozi i będą żyć tyle ile jest im dane.

1418004[/snapback]

no nie wiem nie wiem

skoro oficjanlnie mogą pracowac max przy prędkosci 500mhz .... :P

 

wam tez 3dmark odczytuje z rdzenia wartosc z 2d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale jak wlaczysz monitorowanie temp i zegara rdzenia w rivatunerze to podczas testow 3dmarka zmienia sie rdzen na wartosc jaka ustawiles, czyli wszystko ok.

Edytowane przez bless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale jak wlaczysz monitorowanie temp i zegara rdzenia w rivatunerze to podczas testow 3dmarka zmienia sie rdzen na wartosc jaka ustawiles, czyli wszystko ok.

1418125[/snapback]

dobra wgrałem RT ale wkurza mnie ta karta;]

wogóle kto wymyslił tryby 2d/3d , na mojej 4ti kręciło sie o niebo łatwiej :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać, że jak zmieniasz taktowania to dla trybu 2D i 3D możesz tylko manipulować taktowaniem GPU - dla pamięci zawsze jest takie samo.

 

no nie wiem nie wiem

skoro oficjanlnie mogą pracowac max przy prędkosci 500mhz .... :P

1418106[/snapback]

Skąd te "oficjalne" informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać, że jak zmieniasz taktowania to dla trybu 2D i 3D możesz tylko manipulować taktowaniem GPU - dla pamięci zawsze jest takie samo.

Skąd te "oficjalne" informacje?

1419353[/snapback]

jak to skąd?

1000/4=250

czyli tyle

jeżeli uwazasz ze uzywanie takich pamieci na częstotliwosci znacznie wyzszej nie wpłynie na ich zywotnosc to jestes w glebokim błędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winfast 6600 poszedl na 450 core 650 pamiec, 10 3d markowy 2003 pod rząd - zero artefaktow, miodzio!!!! Na bank pojdzie wiecej tylko nie chce juz ryzykowac ewentualnego z[ciach!]ie sie przy ekstremalnych wartosciach:D

 

Tak btw na jakich sterownikach jedziecie? Ja jade na najnowszych od Nvidi i smiga pieknie.

Edytowane przez [Domin]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jakis posiadacz gigabajta pochwali sie jaki wgrał bios do swojej karty?;]

1421409[/snapback]

Ja miałem zamiar ale sobie odpuściłem, i tak na oryginalnym biosie idzie nieźle bo ok 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zamiar ale sobie odpuściłem, i tak na oryginalnym biosie idzie nieźle bo ok 500

1422087[/snapback]

mi idzie biednie , bo tylko na 460. za to pamięci poszły na 715 ;]]]] [podkreslam że to 4ns] przy 720 juz leciutenkie przekłamania w 2tescie w 2k3. i to z winy ich temperatury bo są gorące, skumam radiatory revolteca i dojade znacznie wiecej:>

ale rdzen mnie denerwuje :P to za mało jak dla mnie i dla tej karty. ktos poradzi jakis bios czy lepiej samemu przerobic nibitorem bios z grafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja do swojego Gigabyte wgralem bios od mirampa (76 strona)...Idzie w o\c ze sterownikow 460\720 jednak jak wlacze 3dmarka blue screen :( (100% stabilnie ok 455\650) Mam bardzo zasmiecony system wiec szukam nadziei ze moze to jest przyczyna? Jednak licze na wiecej i tu moje pytanie czy wgranie biosu od Sparkle dalo by jakis wzrost o\c? wszystko wgrywam przez @VGA Bios Writer'a wiec jestem ograniczony do testowania biosu zmodifikowanego Gigabyte :/

 

Edit: Komentarz z komputronika -> "

Bardzo fajna karta. Posiada ona pamięci Hynix4. Udało mi sie wymusić wgranie biosa ze Sparkla co umożliwiło mi znaczne podkręcenie karty. Dzięki temu mam stabilnie (bez zwiechów i artefaktów) grafę ustawiona na Core530 i Mem720.(..)"

 

Pzdr

Edytowane przez Killuh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...