Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, ktoś chyba nie pomyślał pisząc takie komentarze - w przypadku uszkodzenia karty autor nie będzie mógl realizować gwarancji.:)

 

jak to skąd?

1000/4=250

czyli tyle

jeżeli uwazasz ze uzywanie takich pamieci na częstotliwosci znacznie wyzszej nie wpłynie na ich zywotnosc to jestes w glebokim błędzie

1419794[/snapback]

Ten wzór to mit, nic z niego nie wynika i nijak się ma do rzeczywistości.

 

Wpłynie na żywotność tylko poprzez zwiększoną temperaturę ale jeżeli będzie ona w pewnej rozsądnej normie to nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ktoś chyba nie pomyślał pisząc takie komentarze - w przypadku uszkodzenia karty autor nie będzie mógl realizować gwarancji.:)

1422391[/snapback]

nie sadze aby sprawdzali opisy.. aczkolwiek jakis nadgorliwiec moze sie znalezc, zreszta kolejna sprawa jest padniecie calkowite karty, nie sadze aby wylutowywali bios i sprawdzali sumy kontrolne.

 

Wpłynie na żywotność tylko poprzez zwiększoną temperaturę ale jeżeli będzie ona w pewnej rozsądnej normie to nic się nie stanie.

1422391[/snapback]

na zywotnosc elektroniki ma wplyw temperatura i napiecie zasilania.

przynormalnym uzytkowaniu okolo 15 lat, prawdopodobnie przy max OC da sie ten okres skrocic do 2 lat,(wysoka temp i wysoki voltarz)gpu na 6600 maja temp okolo 55-60 C w stresie wiec nie jest znow tak wysoko, pamieci osiagaja sporo mniej, nie sadze aby ktos mial 50 C na nich, wiec.. kilka ladnych lat popracuja(min 5).. wg mnie nie ma sie czym przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi idzie biednie , bo tylko na 460. za to pamięci poszły na 715 ;]]]] [podkreslam że to 4ns] przy 720 juz leciutenkie przekłamania w 2tescie w 2k3. i to z winy ich temperatury bo są gorące, skumam radiatory revolteca i dojade znacznie wiecej:>

ale rdzen mnie denerwuje :P to za mało jak dla mnie i dla tej karty. ktos poradzi jakis bios czy lepiej samemu przerobic nibitorem bios z grafy?

1422135[/snapback]

Mi jak jedno pójdzie duzo to drugie mało i na odwrót, a jak wezme na max wszystko to napiecie na 5V spada mi duuużo (nawet 4.3V) i zwiecha albo automatyczny restart kompa. A nibitorem to sie nie naedytujesz bo źle pokazuje taktowania i ma zablokowaną zmiane napięc na biosie gigabyte.

 

PS: wysyłałem bios do mirampa i on go edytował, ja go troche zmieniłem jak chcesz to sie odezwij na gg albo priva.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)dlugo sie zastanawialem nad kupnem tego winfasta ale zmusza mnie do tego poprzednia grafa chyba:)Poprzednio mialem xpower fx 5200 takiego gowna chyba nigdy niemieliscie boze litosci:(Cale szczescie sie spalila i wymienili ja na nowa tyle tylko ze juz nie 250/400 tylko 250/330 co zreszta nieodpowiada specyfikacji nvidi hehe.Wymienilem ja na msi fx5200 250/400 pamiatki chodzily do 500 a rdzen do 300Koncowe ustawienie to 280/460 i wlasnie do dzisiaj bylo ok:)Mowie do dzisiaj bo dzis wlanczam se Call of duty a tu snieg albo zielony albo niebieski albo rozowy:)Pierwszy raz cos takiego widze zmienilem to na zwykle ustawienia 250/400 i dalej to samo przeinstalowanie sterownikow badz ich zmiana na inne nie daje rezultatu.Czy ktos wie co sie stalo??????Pisze to i sie nawet ciesze ze cos chyba sie sypnelo bo bedzie pelna mobilizacja do nowej grafy:)czyli 6600:)jesli ktos z was sie juz z czyms takim spotkal prosze o pomoc poniewaz chce ja sprzedac a niebardzo jestem z tych co to na allegro badz na gieldzie sprzedaja cos spierdzielonego.dzieki wszystkim z gory pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie przekręciłeś karte ona sama sie upiekła i teraz robi kolorowy deszczyk, to tak jak byś sie ujarał ^^ ale zrób jeszcze tak ze wylaczysz kompa, poczekasz aż sie dobrze ostudzi i odrazu potem włacz gre i powiedz, ew sprawdź na innych grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie tylkon na radiatorek dalem spory wentyl a na pamieci nic bo byly ledwo cieple zreszta sa takie nadal a 3dmarkuz niebylo zadnych artow ani nic Wlaczylem farcry w nim jest ok tylko te cod coz z tymi texturkami raz niebieskie raz zielone raz rozowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie tylkon na radiatorek dalem spory wentyl a na pamieci nic bo byly ledwo cieple zreszta sa takie nadal a 3dmarkuz niebylo zadnych artow ani nic Wlaczylem farcry w nim jest ok tylko te cod coz z tymi texturkami raz niebieskie raz zielone raz rozowe

1423490[/snapback]

 

w farcry wszystko wszsytko w porzadku .. poza predkoscia renderingu? hehe :>

 

a wracajac do tematu to wydaje mi sie iz padla ci pamiec to sie zdarza nawet i bez podkrecania

 

btw ten temat to offtopic , sa tematy o FX'ach tutaj tylko pytanka i odpowiedzi odnosnie 6600 non gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chech wiem ze sa o fx tylko ze ja juz od jakiegos czasu zastanawiam sie nad 6600 badz gt a teraz mnie to zmusza :)wysle to na gwarancje nic nie powinny gadac na podkrecanie bo przeciez msi wymyslila se D.O.T i tam jest 275/450

ok koniec gadania o gownie powiedzcie jakiego wtbrac 6600 juz wiem z ostatnich postow a co z gt jaki mialby byc?

sa jakies testy 6600>6600gt>6800le?

dzieki wszystkim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO dobrze, spróbuje zwrócic sie do was o pomoc jeszcze raz, gdyz nikt nic konkretnego mi nie napisał;] NIe iwem, czy mnie olewacie, czy nie wiecie co sie dzieje, czy macie mnie w [gluteus maximus];] Ale przedstawię moją sytuacje jeszcze raz. Nie dawno kupilem 6600 gigabyte, przez 2 dni cieszylem sie mozliwosciami karteczki, ale po tych 2 dniach w niektorych grach nie moglem nastawic wiekszej rozdzielczosci niz 640/480!!! Po prostu nie byla dostepna, nie, ze cielo, ale nie byla dostepna!;/ Tak jest do dzisiaj... Moja konfiguracja

Plyta Abit IS7

Celeron 2,4

6600 gigabyte

160g seagate

zasilacz 300w codegen(moze to przez niego;)

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO dobrze, spróbuje zwrócic sie do was o pomoc jeszcze raz, gdyz nikt nic konkretnego mi nie napisał;] NIe iwem, czy mnie olewacie, czy nie wiecie co sie dzieje, czy macie mnie w [gluteus maximus];] Ale przedstawię moją sytuacje jeszcze raz. Nie dawno kupilem 6600 gigabyte, przez 2 dni cieszylem sie mozliwosciami karteczki, ale po tych 2 dniach w niektorych grach nie moglem nastawic wiekszej rozdzielczosci niz 640/480!!! Po prostu nie byla dostepna, nie, ze cielo, ale nie byla dostepna!;/ Tak jest do dzisiaj... Moja konfiguracja

Plyta Abit IS7

Celeron 2,4

6600 gigabyte

160g seagate

zasilacz 300w codegen(moze to przez niego;)

POMOCY!!!

1423914[/snapback]

Napisz blizsze informacje.

-system czysty?? (jak nie to strzel formata)

-jakie stery ?? wyczysc wszystko driver DriverCleaner'em w trybie awaryjnym i zainstaluj najnowsze oficjalne ForceWare

- w jakich okolicznosciach to sie stało ?? od poczatku tak było, po formacie czy ak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym dzis zamowic jakas karte nv tylko moze pomozecie jaka 6600 6600gt badz 6800le?wszystkie oczywiscie pod agp:)aaa wracajac do watku z moim 5200 to na nowym systemie niema zadnych przeklaman wiec moze ma ktos jakies pomysly co zrobic z moim starym smietnikiem zeby dzialalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Driver Cleaner

 

Ściągasz, instalujesz, uruchamiasz kompa w trybie awaryjnym.

Uruchamiasz program i wybierasz z listy sterowniki nVidia i klikasz na CLEAN.

 

Po tej operacji uruchamiasz komputer ponownie i instalujesz np. najnowsze sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś podkręcać Asus N6600 128mb na agp? Kosztuje tyle co Winfast 6600, ale domyślne taktowanie pamięci jest o 50MHz większe. Pamięci są w takim miejscu, ze można założyć radiatory i gwara 3 lata, a nie 2. Tylko jak z podkręcaniem? Jaki ns mają pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki!!! Jesteście boskie, użyłem driver cleanera i zadzialalo!!Ale w takim razie mam jeszcze jedno pytanie, czy z moim dziadowskim zasilaczem 300w codegena moge pobawic sie w podkręcanie?? Jesli tak to od czego mam zaczac i wogole co zrobic ?? Musze zminic Biosa?? do karty dolaczony byl v-tuner, ale to chyba nie jest najlepszy program, jesli nie, to na jaki zmienic(darmowy)?? To chyba wszystkie moje pytania... Z góry THX MISTRZOWIE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki!!! Jesteście boskie, użyłem driver cleanera i zadzialalo!!Ale w takim razie mam jeszcze jedno pytanie, czy z moim dziadowskim zasilaczem 300w codegena moge pobawic sie w podkręcanie?? Jesli tak to od czego mam zaczac i wogole co zrobic ?? Musze zminic Biosa?? do karty dolaczony byl v-tuner, ale to chyba nie jest najlepszy program, jesli nie, to na jaki zmienic(darmowy)?? To chyba wszystkie moje pytania... Z góry THX MISTRZOWIE!!!

1426021[/snapback]

Hey Obojniaczku.

Z takim configiem i codegenem 300W to najwyżej w D_upie korbą sobie możesz pokręcić. (Nie wykluczam ze komp sie nie bedzie krecił, ale moze bardzo szybko zasiłka paść) A co do V-tuner'a wcale nie jest zły, a właściwie to nawet wygodny bo wstępnie testuje ustawienie, mój gigabyte kręci się max na rdzeniu 493 a pamieci narazie 720 dalej jeszcze nie sprawdzałem ale pewnie jeszcze coś wycisne. zeby krecic samą kartę to nie musisz zmieniac biosu odpalasz v tuner ustawiasz potem GO i juz.

 

PS: Zrób sobie sygnaturkę zeby nie było trzeba po postach szukac twojego configu.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej... Co chcesz od mojej konfiguracji?? Napisz jednoznacznie czy moge podkrecac, czy nie??

1426351[/snapback]

Podkręcać możesz

Ale mozesz miec dwie niespodzianki

a) Karta ładnie ci się podkręci i będziesz szczęśliwy

b) Karta ładnie ci się podkręci, a po pewnym czasie zasilacz zrobi pyk,a styłu ujżysz piękny, błękitny jak laguna na Hawajach błysk a przy tym poczujesz piękny niczym kwiaty na łące zapach spalonego kota.

 

Jednoznacznie nie da się odpowiedzieć na twoje pytanie, ponieważ twój zasilacz jest za słaby do twojej dość mocnej konfiguracji. Ja bym na twoim miejscu ryzykował tylko z kartą graficzną, procka i reszte zostaw w spokoju.

 

Jedyną radą na rozwiązanie twojego problemu to kupno nowego zasilacza, wtedy juz nie będziesz miał obaw o kompa.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecilem karte na 450/600 i zwiecha na demku 3d marku 03!!! No cóż, trzeba zainwestowac w nowy zasialcz, co myslicie o modecom 350, pociagnie to wszystko bez problemów?? (wiem, offtopic:)

P.S.Dziski wszystkim za pomoc pzdr!

P.S.2 I jeszcze jedno doom 3 dziala plynnie tylko na medium detalach(muslalem, ze bedzie plynnie przynajmniej na high) moze jest cos nie tak z moim kompe,m??

Edytowane przez Muniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniajac codeshita na megabajta, to tak jakbys wymienił 1kg dynamitu na 1kg trotylu ;) kup coś firmowego i bedziesz miał na przyszłość, napisz jakaś petycje do rodziców/dziadków o dofinansowanie i już ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniajac codeshita na megabajta, to tak jakbys wymienił 1kg dynamitu na 1kg trotylu ;) kup coś firmowego i bedziesz miał na przyszłość, napisz jakaś petycje do rodziców/dziadków o dofinansowanie i już ^^

1426592[/snapback]

 

mowil o MODECOM a nie magabajt:>

 

moge ci smialo polecic modecom 350GTF - pasywne PFC, niezla wydajnosc, i wykonanie .. za ta cene wart uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

powiedzcie mi jak zmianic bios w gf 6200, wiem, ze osobny topic, ale działa to na tym samym chipie. w nibitorze sie nie da, wiec nei wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modecom dobra rzecz;]

mam 300gtf i ciągnie całkiem ciężki sprzęt a napięcia ładnie 3ma

 

btw testuje juz 2bios do gigabajta i oba są gorsze od firmowego;] moze mi ktos powiedziec czemu? [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...