Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

jak przejdzie te 60*C to dead, u mnie jest podobnie tyle ze nei  wiem przy jakiej temp, to wina chłodzenia ....

1456311[/snapback]

U mnie nie ma żadnych problemów.. czasem temperaturka dochodzi do 72* i nic sie tez nie dzieje - działa az milo :D W przyszlym tygodniu pojdzie na ta karte zalman vf700 cu - wtedy powalcze z temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy macie jakos dziwnie ja tez mam Freezy tylko u mnie jest tak gram gram nagle gra sie zawiesi na 3 sec po czym odwiesz sie ale obraz jest puszczony od tego miejsca co sie zawiesil i na pewno te zwieszki nie sa od temperatury przy graniu okolo 3h GPU nagrzewa sie do okolo 57*c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na komutroniku, ze, jak wgra sie zmodowany BIOS od Leadteka z napięciem 1,4V, to mozna sobie normalnie podkrecic tego trefnego gigabyte'a; bez freezow. Powiedzcie mi skad moge wziąć tego Biosa i jak go wgrac?? prosze o porady krok, po kroczku. Czekam na odpowiedzi. POMOCY

Edytowane przez Muniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam juz dokladnie w ktorym miejscu to bylo ale jest to juz to wszytsko opisane i to nieraz kilkadziesiat stron wczesniej. Po co pisac wswzystko od nowa skoro wystarczy poszukac :blink: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jakie polecacie stery do gf 6600?? Oficjalne, czy macie jakies inne??

1458043[/snapback]

ja jade na jakis ztweakowanych przez ruskich :D 75.90 - są dość dobre jednak zauważyłem pewną przykrą przypadłość - NFSU2 się wiesza na nich. Reszta gierek śmiga bardzo ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

halo

 

jeszcze jedno: podajcie do jakiegos linka na zmodowany BIOS od Leadteka z napięciem 1,4V

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o stery to ja uzywam niestety oficjalnych bo na DNA lub NGO Po kilku minutach grania wywala mnie do Wina i nie wiem o co im chodzi a ostatnio zainstalowalem sobie te z Plyty od WinFasta (66.93) i w Fifa 2005 mialem blend obrazu ale to nie byly arty tylko jakies jak nie dostrojony telewizor Pol ekranu byla dobra pol latalo wszystko zainstalowalem 71.84 tez WinFasta i wszystko jest ok i niewiem czy to wina sterownikow czy Karta sie zaczyna jeb.c Moze ktos mial podobne problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

halo

u mnie rewelacja te Guru ']

zadnych powrotow do wina w czasie grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma\miał taki problem, że podczas klikania prawym przyciskiem na plik .wmv lub .avi aby wywołać menu kontekstowe monitor przełącza się jakby zmieniał rozdzielczość lub odświeżanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma\miał taki problem, że podczas klikania prawym przyciskiem na plik .wmv lub .avi aby wywołać menu kontekstowe monitor przełącza się jakby zmieniał rozdzielczość lub odświeżanie?

1458542[/snapback]

Wiem o co chodzi ja tak mialem na tym biosie z 1,4 co monitora nie wykrywa bo sterownik nie wie w jakiej to wyswietlic rozdzialce dlatego resetuje monitor tak samo jest jak dasz na ikonke inwidi i przycisniesz zeby wyswietlilo ustawienia dlatego wlasnie przez takie cyrki jade dalej na standardowym biosie w Toca Race Driver 2 tam gdzie jest Hardware tested testowanie zaczynalo mi od 120hz przy 1024/768 a ustawilem zeby sprawdzilo 85 a nie 120 a driver 3 wogule na 1024/768 i 85hz nie chce sie wlaczyc Na takie cos jedna rada wroc do starego biosu.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi ja tak mialem na tym biosie z 1,4 co monitora nie wykrywa bo sterownik nie wie w jakiej to wyswietlic rozdzialce dlatego resetuje monitor (...)

1458582[/snapback]

To raczej nie jest związane z biosem 1.4V - wcześniej takie resety monitora miałem przy plikach .avi i .wmv, teraz tylko przy .wmv - ale nie wiem czym to jest wywołane, nie pamiętam czy przez ten czas zmieniłem sterowniki, czy może coś innego :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest związane z biosem 1.4V - wcześniej takie resety monitora miałem przy plikach .avi i .wmv, teraz tylko przy .wmv - ale nie wiem czym to jest wywołane, nie pamiętam czy przez ten czas zmieniłem sterowniki, czy może coś innego :-|

1459105[/snapback]

wydaje mi sie ze to nie zalezy od karty tylko od sterownikow.

teraz przesiadlem sie z powrotem na ti4200 i ten sam efekt. wyglada tak jakby monitor probowal zmienic czestotliwosc odswiezania/rozdzialke (ale wszystkopozostaje bez zmian)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na komutroniku, ze, jak wgra sie zmodowany BIOS od Leadteka z napięciem 1,4V, to mozna sobie normalnie podkrecic tego trefnego gigabyte'a; bez freezow. Powiedzcie mi skad moge wziąć tego Biosa i jak go wgrac?? prosze o porady krok, po kroczku. Czekam na odpowiedzi. POMOCY

1457259[/snapback]

Ja mam Gigabyte-a a ten opis na stronie Komputronika to moja robota :) Miałem identyczne problemy z zawieszaniem karty na kilkanaście sekund po przekroczeniu temp. 61 st. C (szczegółowo opisałem to na str. 90, Post #2686). Wgrałem zmodowany BIOS od Leadteka z napięciem 1,4V (znajdziesz go na str. 91, Post #2722).

 

Jak wgrać?

1. Zrób dyskietkę startową (DOS, Windows).

2. Ściągnij program nvFlash (plik nvflash513.exe):

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Video-Tweak/nVFlash.shtml

Jest to self-extractor, więc najpierw zapisz go na dysku twardym i uruchom, żeby go rozpakować. Po rozpakowaniu uzyskasz plik Nvflash.exe - nagraj go na dyskietkę startową.

3. Ściągnij plik bios_1.4V.exe z postu #2722, zapisz go na dysku twardym i rozpakuj (self-extractor). Archiwum rozpakuje się do katalogu 'dysk z nowym biosem'. W środku znajdziesz plik 'biosmod.rom' (zwróć uwagę na nazwę, bo jest ich tam kilka). Nagraj go na dyskietkę startową.

4. Uruchom komputer z dyskietki startowej.

5. Wpisz polecenie:

nvflash -4 -5 -6 biosmod.rom

Program wywali parę komunikatów (ostrzeżeń) i poprosi o potwierdzenie flashowania. Wciśnij [Y], żeby potwierdzić (chyba, że sterownik obsługi klawiatury nie załaduje prawidłowej strony kodowej i klawisz [Y] zadziała jak [Z] - wtedy wpisz polecenie ponownie i tym razem wciśnij [Z]). Po rozpocząciu flashowania zobaczysz wyraźny komunikat o czyszczeniu starego BIOS-u i wgrywaniu nowego; w trakcie tej operacji będą migały diody na klawiaturze.

6. Po pojawieniu się migającego promptera zrestartuj komputer i sprawdź efekty.

Ja swoje opisałem na str. 91, Post #2729. Powodzenia!

 

Pozdrawiam,

Sniper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem takie resety. Jak cokolwiek chiałem zmienic w ustawieniach grafiki. Czy odplaic Avi. Wruciełem do orginalnego biosu mam 440/694 i temperature max 45, a na 1.4 mialem max 520/694 i 65 stopni wiec szkoda przegrzewac karte.

Edytowane przez bubaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumie tu czegoś. Winfast 6600TD kosztuje 540zl Zalman 130zl robi sie 670zl w prolinie Gigabyte 6600 GT agp kosztuje 715zl czyli 45 zl wiecej. Bez kombinowania z biosem, bez problemów z temperatura i osiagi o niebo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigabyte-a a ten opis na stronie Komputronika to moja robota :) Miałem identyczne problemy z zawieszaniem karty na kilkanaście sekund po przekroczeniu temp. 61 st. C (szczegółowo opisałem to na str. 90, Post #2686). Wgrałem zmodowany BIOS od Leadteka z napięciem 1,4V (znajdziesz go na str. 91, Post #2722).

 

Jak wgrać?

1. Zrób dyskietkę startową (DOS, Windows).

2. Ściągnij program nvFlash (plik nvflash513.exe):

1459239[/snapback]

Thx za wyrozumialosc dla poczatkujacych!;] Pamieci nie kreca sie Tobie powyzej 700?? Napisales, ze sterowniki nie pozwalaja podkrecic rdzenia powyzej 530, jakich teraz uzywasz?? Jak bede mial troche wiecej czau to wgram tego biosa. Czy wtedy bede tez mial odblokowany czujnik temperatury?? Na standardowym biosie moje pamieci kreca sie na 715?? Zamierzam takze zainwestowac w nowy zasilacz, modecoma 350w, myslisz, ze to moze miec wplyw na podkrecalnocsc??

P.S.Zabiore ise tez moze do podkrecania procka, zobaczymy, moze cos z niego wycisne;] Jeszcze raz dzieki!!

P.S.2Co to jest Winfox??

Edytowane przez Muniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja  nie rozumie tu czegoś. Winfast 6600TD kosztuje 540zl Zalman 130zl robi sie 670zl w prolinie Gigabyte 6600 GT agp kosztuje 715zl czyli 45 zl wiecej. Bez kombinowania z biosem, bez problemów z temperatura i osiagi o niebo lepsze.

1459728[/snapback]

 

Winfast A6600 TD kosztuje 500 zł :D.. kupiłem zalmana vf700 AlCu za 80 zł.. po za tym takiego chłodzenia nie kupuje się dla jednej karty... kupie następną to przełoże przecież ten cooler na nową :)

 

P.S jesli chodzi o proline to gdybym mogl to spaliłbym im tą bude !! Syf na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszsyscy chca dobre stery to niech wejda tu http://tweaksrus.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 najlepsze nieoficjalne stery do geforcow mi na 76.45b HD smiga wszystko bez problemow a ten bios 1.4v dobry jest ale winfox na nim nie dziala jak nalezy po prostu karta wtedy nie jest widziana jako winfast i tyle a biosa 1.4v z dzialajacym winfoxem nie ma bo nie da rady ustawic 1.4v na stale wraca zawsze do 1.3 fabryczne chociaz nie wiem dlaczego nibtorem tez nic nie da rady zrobic moze kiedys ktos cos wykombinuje :)

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...