Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ten Galaxy GeForce 6600 128DDR z zalmanem to lepszy wybor niz np. winfast GeForce 6600 Leadtek A6600-TD 128MB ? Mam jezcze jedno pytanko. Czy kazde agp x4 ma napiecie 1.5v? Bo czytajac wczesniejsze posty nadal nie wiem czy moge zalozyc karte agp 8x na plyte obslugujaca 1, 2 i 4x Agp. Dzieki za jakies podpowiedzi bo ja raczej malo sie na tym znam :oops:

Edytowane przez marconarco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Galaxy GeForce 6600 128DDR z zalmanem to lepszy wybor niz np. winfast GeForce 6600 Leadtek A6600-TD 128MB ? Mam jezcze jedno pytanko. Czy kazde agp x4 ma napiecie 1.5v? Bo czytajac wczesniejsze posty nadal nie wiem czy moge zalozyc karte agp 8x na plyte obslugujaca 1, 2 i 4x Agp. Dzieki za jakies podpowiedzi bo ja raczej malo sie na tym znam :oops:

1509495[/snapback]

wg mnie Galaxy będzie lepszym wyborem poniewaz nie musisz modować chłodzenia no i podobno bez problemów lata na 500MHz rdzen i sądząc po pamięciach one napewno też wysoko. Mozesz włożyc GF6600 bez problemów w gniazdo AGPx4 i będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować gainwarda i go modować bo:

 

1. Tracisz gwarancje jezeli zmodujesz chłodzenie

2. Dosyć słabe pamięci, Samsungi.

3. za cene taką jak gainward masz Galaxy z Zalmanem na rdzeniu i pamieciami Hynix 3,6ns z gwarancją itd. 1509372[/snapback]

Z tym, że jest słabszy od Galaxy, chociaż cieżko mi w to uwierzyć sie zgodze. Co do gwarancji, to mój gf3 na codzień parucje z Silencerem, 2 raz był na serwisie (przed wysyłką zmeniłem na boxowe chłodzonka) i nie zobili problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno mnie niebylo na tym forum ;] Może mi ktoś powiedziec czy wyszedl juz dobry bios z napieciem 1.5? Jakie polecacie Sterowniki do gry w countera strike :sourca?

1510237[/snapback]

przeczytałbyś wcześniejsze posty może ?! wrrrrrrrrr...

 

polcałem XG.win2kxp77.62-HDType2.exe w tej chwili najlepsze stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że jest słabszy od Galaxy, chociaż cieżko mi w to uwierzyć sie zgodze. Co do gwarancji, to mój gf3 na codzień parucje z Silencerem, 2 raz był na serwisie (przed wysyłką zmeniłem na boxowe chłodzonka) i nie zobili problemów.

1510303[/snapback]

tak sie akurat składa ze miałem tego gainwarda w domu, i chłodzeniem to nie zaskoczyli, pamięci gołe, radiator zakrywa GPU i HSI wiec o wiele mocniej sie nagrzewa i ogolnie jakies takie słabe wrazenie gainward zrobił... a Galaxy ma juz seryjnie zalmana wiec wystarczy qpic radiatorki na pamieci(jak sie zmieszczą) i kręcic. No i galaxy ma hynixy 3.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne... test Pentagram Freezone XC - http://pclab.pl/art15529.html

 

Pentagram Freezone XC-80 Cu - 95 zł

Pentagram Freezone XC-80 AlCu - 69 zł

Pentagram Freezone XC-80 Al - 49 zł

 

Cena 80 Cu ciut zblizona do zalmana ale... kupujac XC-80 Cu mamy swiecacy na czerwono wentylator + radiatory + (UWAGA UWAGA) z tego co testowali na pclab to 80 Cu jest lepszy od zalmana (:o) jak dla mnie bomba !! :D

 

a na stronie pentagrama ani slowa o nich :<

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''AEOULUS GeFORCE 6600 128 AGPx8''

 

Karta pewnie działa jak medion :D Pewnie bez gwarancji :]

 

Wycofuje to u góry^

 

Karta robiona przez znaną i cenioną firmę w (Europie) ''Aopem''

 

link- http://www.aopen.nl/products/vga/Aeolus6600-DV256.htm

 

P.S

 

Ciekawe jak się kręci :D

Edytowane przez takesi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1513943[/snapback]

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...0entry1321294

 

pozwole sobie zacytowac ;]

 

Tutaj http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=263 tez jest test tych coolerów i wyniki sa dokładnie odwrotne. Nie żebym się czepiał PCLaba, wręcz przeciwnie, uważam labowe testy za jedne z najbardziej profesjonalnych i wiarygodnych, ale zastanawia mnie skąd się wzięła różnica?

Autor recenzji na IN4 już przyznał się, że wyszły mu dziwne wyniki. Testy będzie powtarzał na innej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniam platforme na pci-e . kupilem karte WINFAST PX6600 TD 128mb PCI Express - jest jakis zmodifikowany bios do niej podnoszacy napiecie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem ten mlodzieżowo zmodyfikowany bios od winfasta [1.4v] i mam słynny już problem z monitorem, tzn kiedy wchodze w zakładki nv to on sie wyłącza i po chwili włącza... wynalazł ktoś na to porade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bios w koncu wgrałes Grobel ? Aha i czy ktos moze przypomniec jak sie robilo ten trick w riva tunerze zeby mozna bylo normalnie krecic karte ?

1515762[/snapback]

nawet nie wiem ;] tzn ten który linkował mościu :>

555/710 i jest okejascie....

ale troche wyłączanie monitora przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bios w koncu wgrałes Grobel ? Aha i czy ktos moze przypomniec jak sie robilo ten trick w riva tunerze zeby mozna bylo normalnie krecic karte ?

1515762[/snapback]

riva tuner / nvidia / global > disable internal clock test (dac) 1

riva tuner / nvidia / global > Max clock limit (dac) 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy wchodze w zakładki nv to on sie wyłącza i po chwili włącza... wynalazł ktoś na to porade?

1515713[/snapback]

Hmmm, ja tak miałem od zawsze (m.in na Ti4200). Natomiast teraz takie włączanie/wyłączanie mam przy operacjach (kopiowanie, kasowanie etc.) na plikach .wmv - też tak masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze osobnego topica dla 6600 pcie....

pcie i agp to sa ZUPELNIE inne konstrukcje , nie rob tu offtopica bo zaklocasz temat

Edytowane przez pyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja tak miałem od zawsze (m.in na Ti4200). Natomiast teraz takie włączanie/wyłączanie mam przy operacjach (kopiowanie, kasowanie etc.) na plikach .wmv - też tak masz?

1517230[/snapback]

ooo

sprawdziłem i rzeczywiscie, samo zaznaczenie pliku prawym przyciskiem powoduje wyłączenie monitorka....coraz bardziej mysle o powrocie do oryginału bo wole spokój niż wydajność....chociaż z drugiej strony na tym biosie rdzen poszedł 100mhz wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc :

Niech ktos napisze po kolei i w miare prosto, jak nalezy wgrac bios na karte gf 6600 AGP, jesli ona juz nie startuje poprzez skasowania jej biosa i zastapienie innym(ktory nie dziala wogole-karta sie nie odpala)). Cos czytalem ze nalezy miec karte pci, by moc cos zdzialac na karcie AGP. Bardzo prosze o jak najszybsza pomoc oraz o ewentualnie orginalnego biosa do GF 6600 AGP galaxy ver. Zalman.

Blagam pomozcie... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...