Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

ooo

sprawdziłem i rzeczywiscie, samo zaznaczenie pliku prawym przyciskiem powoduje wyłączenie monitorka....coraz bardziej mysle o powrocie do oryginału bo wole spokój niż wydajność....chociaż z drugiej strony na tym biosie rdzen poszedł 100mhz wyzej

1517612[/snapback]

Najdziwniejsze jest to, że z jakichś przyczyn na tym właśnie biosie był czas, że nie miałem tego problemu - tylko nie wiem od czego to zależało, czy od jakichś sterowników, które wtedy miałem zainstalowane, czy może od czegoś innego :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc :

Niech ktos napisze po kolei i w miare prosto, jak nalezy wgrac bios na karte gf 6600 AGP, jesli ona juz nie startuje poprzez skasowania jej biosa i zastapienie innym(ktory nie dziala wogole-karta sie nie odpala)). Cos czytalem ze nalezy miec karte pci, by moc cos zdzialac na karcie AGP. Bardzo prosze o jak najszybsza pomoc oraz o ewentualnie orginalnego biosa do GF 6600 AGP galaxy ver. Zalman.

Blagam pomozcie... :mur:

1518135[/snapback]

wkładasz karte na PCI zmieniasz w biosie płyty [ciach!]ej zeby najpierw startowało z PCI potem wkłądasz karte na AGP ale na PCI zostaje w kompie, właczasz kompa i flasciach!esz normlanie grafe :D musi działać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkładasz karte na PCI zmieniasz w biosie płyty [ciach!]ej zeby najpierw startowało z PCI potem wkłądasz karte na AGP ale na PCI zostaje w kompie, właczasz kompa i flasciach!esz normlanie grafe :D musi działać  :wink:

1520800[/snapback]

No wlasnie to wiem, tylko nie wiem czy cos wogole ruszy jesli bios na tej karcie jest juz zrabany i czy w takim przypadku da sie wogole cos tam wgrac. Bo myslalem ze przez tego nvflasha mogloby sie nie dac bo moze nawet nie wykryje ze jakas karta wogole siedzi w agp, niemowiac juz o tym ze to karta nvidi :>

 

I jeszcze bedzie klopot z karta w pci....bo nikt nie ma ze znajomych , bo bios juz mam :D

 

Dzieki za odpowiedz w kazdym badz razie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka relacja z kręcenia Galaxy 6600 Zalman version:

 

jestem pod wrażeniem tej karty, rdzeń lata BEZ MODÓW!!!! na 540MHz oczywiscie bez artefaktów a temperatura po pętli 3dmarka 03 wynosi....54C!!!!!!!!!! na 550MHz są już arty spowodowane pewnie niedovoltowaniem karty...wyzszy woltaż myśle ze pozwoliłby krecic do 600MHz!! dobra, pokręce teraz pamięci, a potem przerwa bo o 23:05 na tvn ojciec chrzesny ;]

 

edit: no i oczywiście lipa, co z tego że rdzen lata pięknie jak pamięci nawet o 30Mhz jak sie przetaktuje srają artefaktami ;( ;( ;(

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu: no ja mialem tak samo z tymi pamieciami. wogole sie nie krecą, a rdzen na 520 bez artefaktow, czyli Tobie sie jeszcze lepiej kreci. A napisz jak wyniki w 3dmarku 01 i 03 po i przed kreceniem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu: no ja mialem tak samo z tymi pamieciami. wogole sie nie krecą, a rdzen na 520 bez artefaktow, czyli Tobie sie jeszcze lepiej kreci. A napisz jak wyniki w 3dmarku 01 i 03 po i przed kreceniem ;]

1525325[/snapback]

No własnie nie wiem jak to z tymi pamięciami, niby sie jakoś mocno nie nagrzewają, a podkręcenie o 10mhz juz wywołuje ostre arty :| myśle ze to jakas blokada w BIOSie albo niedovoltowanie bo o te 10MHz to kazda karta sie podkreci...a pamięci niby dobre bo HYNIXy 3.6ns

 

wyniki:

 

Taktowania fabryczne

Core @ 537MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem jak to z tymi pamięciami, niby sie jakoś mocno nie nagrzewają, a podkręcenie o 10mhz juz wywołuje ostre arty :| myśle ze to jakas blokada w BIOSie albo niedovoltowanie bo o te 10MHz to kazda karta sie podkreci...a pamięci niby dobre bo HYNIXy 3.6ns

 

wyniki:

 

1525477[/snapback]

z tego core @537Mhz wysakuje mi takie cudo:

 

The project id is not valid - it is possible that this project has not been published. Please check the URL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego core @537Mhz wysakuje mi takie cudo:

 

The project id is not valid - it is possible that this project has not been published. Please check the URL.

1525790[/snapback]

zapomniałem zaznaczyć "Published", teraz już jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zaglondnolem na futuremark i znowu ktos pobil moj rekord :<

 

Najlepsze wyniki na zestawie Athlon XP + 6600 nonGT

1.3DMark Score: 8260 Golos2 Sparkle6600 Benchmark (nie do pobicia <lol>)

2.3DMark Score: 7688 Killerboy

3.3DMark Score: 7430 JedrzeJ (kiedys 1sze miejsce :()

 

probowalem pobic Killerboya ale jak widzialem juz 68`C na moim winfascie to to olalem i czekam az wyjda pentagramy, naszczescie mam znizki w pentagramie i licze na 70-80 zl za pentagrama na 6600 :=]

 

a jakie sa wasze osiagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde cos kolo 5800 pktow a ja myslalem ze bedzie kolo 6500 podchodzilo lub moze nawet kolo 7000. Ehh :>

1525930[/snapback]

gdyby pamięci podciągnąc chociaż do 650MHz było by z 7K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy juz ktos rozwiązał problem GALAXY 6600 Zalman i podkręcanie pamieci ??

 

Bo ja na razie walcze i nic mimo że na karcie mam HYNIXY 3.6 :P a ida tylko na 560 :(.

 

Może jakiś bis lub co innego .

 

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MHH jeszcze jest problem z tym GALAXY 6600 Zalman co jest uruchomilem 3dmarka i jest na default 3700 punktow a sprzet mam nie taki slaby, a po oc rdzenia to mam 4500 troche za malo jak dla mnie a jeszcze codecreatures 23 fps srednia a jak przegladalem testy to powinno byc okolo 30 fps conajmniej.

 

Jade na detkach 7189 whql. A wy na jakich jedziecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MHH jeszcze jest problem z tym GALAXY 6600 Zalman co jest uruchomilem 3dmarka i jest na default 3700 punktow a sprzet mam nie taki slaby, a po oc rdzenia to mam 4500 troche za malo jak dla mnie a jeszcze codecreatures 23 fps srednia a jak przegladalem testy to powinno byc okolo 30 fps conajmniej.

 

Jade na detkach 7189 whql. A wy na jakich jedziecie ??

1527343[/snapback]

no to faktycznie coś słabo, ja miałem 4805pkt na seryjnych taktowaniach...przeinstaluj windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak testowalem swojego (gdy jeszcze nie zepsulem biosa) to testowalem tylko na 2001. I po podkreceni rdenia na 500Mhz mialem 13200pktow. Troszke malo moim zdaniem jak na 8 potokow i zegar 500Mhz :((

A Wy ile mieliscie przy 01?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem podkręcania na GALAXY jest w temperaturze pamieci bo u mnie HYNIX 36 na 550 po kilku sekundach / minutach w trakcie gry lub benchmarku pamieci wręcz parzą. Nie da się ich dotknać na pare sekund bo jest tak gorąco że aż skóra może zejść z palców :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zaglondnolem na futuremark i znowu ktos pobil moj rekord :<

 

Najlepsze wyniki na zestawie Athlon XP + 6600 nonGT

1.3DMark Score: 8260    Golos2 Sparkle6600 Benchmark (nie do pobicia <lol>)

 

a jakie sa wasze osiagi ?

1526264[/snapback]

Popatrz na wynik Qulawy :) (w podpisie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlawy ma GT, a to sa wyniki non GT  :)

1528861[/snapback]

Moja pomyłka :oops: :mur:

 

Czy do 3k03 instalujecie jakiegoś patcha ?? np:" 3dmark03_v360_patch" ???

 

wynik 3k03:7723 przy @500/503

Edytowane przez kepuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich do tej pory tylko przygladalem sie lecz chcialbym wlaczyc sie do rozmowy od paru dni mam leadteka 6600agp przedtem mialem fx5900xt @480/850 akurat tak mi si zlozylo ze moglem praktycznie bez doplaty pozbyc sie wysluzonego fx-a na 6600 i po paru testach tak zrobilem, stara karte mialem okolo 1.3 roku. 6600 podkrecilem bez problemu 450@700 wyniki w aquamarku fx-41500 6600 44000 wiec rozniaca nie duza dopiero w 3dmarku03 i 05 sa znaczne ostanio pogrywam w battlefielda i tam naprawe widac roznice miedzy fx-em a 6600 (kolosalna) teraz aax4 wszystko na maxa oprocz textur (potrzeba ramu wiecej), ok przejde do sedna sprawy monitor mam lcd z DVI i kiedy wzucilem bios v-moda (chcialem rdzen na 500 puscic) wyjscie cyfrowe na karcie przestalo dzialac (monitor sie nie wlaczal kiedy podlaczylem wyjsciem analogowym to sie zaswiecil) . Zwracam sie z prosbą do osob ktorzy tez "jada" na DVI i sflashowali biosa z napieciem 1.4 o linka do dzialajacego, dzięki

ps. przeczytalem wszystkie 100 stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zaglondnolem na futuremark i znowu ktos pobil moj rekord :<

 

Najlepsze wyniki na zestawie Athlon XP + 6600 nonGT

1.3DMark Score: 8260    Golos2 Sparkle6600 Benchmark (nie do pobicia <lol>)

2.3DMark Score: 7688    Killerboy

3.3DMark Score: 7430    JedrzeJ  (kiedys 1sze miejsce :()

 

probowalem pobic Killerboya ale jak widzialem juz 68`C na moim winfascie to to olalem i czekam az wyjda pentagramy, naszczescie mam znizki w pentagramie i licze na 70-80 zl za pentagrama na 6600 :=]

 

a jakie sa wasze osiagi ?

1526264[/snapback]

No1 to faktycznie ale........... No2 pobity :lol: 3k03 7851 @ 503/1008 na fabrycznym chłodzeniu, jak wyjdą Pentagramy to jeszcze pobrykam :)

post-102089-1120504309_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podlaczony zwykly monitor CRT przez przejsciowke do DVI, po zmianie biosa wszystko dalej normalnie dziala. Nie wiem w czym lezy problem wlasciwie u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość EagleDelta

to warto kupowac gf6600 czy lepiej zainwestwoac w 6600gt?a jak w 6600gt to jakiej fiirmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile masz kasy. GT kupisz za 700 a no-GT za 500. Jak zamierzasz sie bawic kombinowac z chlodzeniem itp to koszt prawie GT , kup GT bez kombinowania za jakies 100zl wicej lub Asusa 6800LE koszt ten sam, a mozna zmodowac do pelnego 6800 a przy szczesciu do 6800GT. NO-GT nigdy nie dorówna GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...