Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz ja się pochwale... Jakiś czas temu stałem się posiadaczem Galaxy 6600 ten bez Zalmana, po drobnych modyfikacjach- wyrzucony seryjny wiatraczek (za bardzo świecił) zamiast tego założony wiatrak 80mm na górze radiatorki i na nich wiatraczek 40mm - wszystko z kontrolą obrotów Pentagrama 

może pokażesz nam jakieś zdjęcia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jakis posiadacz gigabyte zlituje sie i podesle mi bios do tej karty? :( bo potrzebuje wgrac oryginał a niestety nigdzie nie zachował mi sie backup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jakis posiadacz gigabyte zlituje sie i podesle mi bios do tej karty? :( bo potrzebuje wgrac oryginał a niestety nigdzie nie zachował mi sie backup

1631076[/snapback]

znowu ci sie niechce szukać podaj mi adres poczty albo wejdz na gg to ci wyśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegooglowałem całe google i nie znalazłem...co prawda na stronie gigabyta mają jakis bios, ale nie do Turbo force'a czyli 400/500 a nie 300/500

 

qrak3@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za poswiecony czas, ale tez znalazlem tego biosa...a zegary niby moge zmienic ale turboforce ma jakies dziwne V cos pomiedzy 1.3 a 1.4 nigdzie nie moge dowiedziec sie dokladnie ile [; dlatego chce po prostu wgrac firmowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na wszelki wypadek backup 1:1, domyslne zegary to 400/500,

wysłałem juz bios powinien już dojśc a jak nie to pisz na gg i faktycznie ma ten bios ma coś między 1.3 a 1.4V jak się dowiesz ile to napisz.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geometra-wynik niezły, ale te chłodzenie(gpu) wygląda troche druciarsko...co tam są jakieś nitki?? lepiej jakbys dał radiator od jakiegos cpu na rdzen karty, i na to ten wentylator :D

1631081[/snapback]

To, że wygląda to niespecjalnie to wiem... Jak będę miał przypływ weny twórczej to coś pokombinuje z radiatorem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Armani01

ale wiesz jest róznica w pamieciach DDR a GDDR3 i to znaczna, a ze to jest Dominion (noname) to mi zbytnio nie przeszkadza bo od czego jest gwara :D

1628993[/snapback]

Tak za 428 zł ... karta no name i to na Gddr3 .. :D :D :D zresztą lepiej zadzwoń i sie dowiedz ... :rolleyes:

 

Co do wyniku ... to muszę powiedzieć .. że to na jakim monitorze przeprowadza się test ma KOLOSALNE znaczenie ...

 

JA np .. ostatnio nabyłem LCD Samsunga 173 p+ i wyniki mi zmalały do 6900 ... wczoraj zpowrotem wróciłem do starego Dell-a 17 CRT ... (na chwilkę ... ) i wynik 7100 !!! :blink: :blink: :blink: :razz: ... (rozdziałka 1024 - 768 LCD oczywiście 1280 - 1024) ale w 3DMarku 05 na LCD pisało że test robi też w rozdziałce 1024- 768) ....

 

CZYŻBY LCD tak zamulał .. ale co tam --- jednak ta JAKOŚĆ ... przewyższa ew. straty na wydajności ... :wink: :wink: :wink:

Edytowane przez Armani01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chiałem podziekowac ludziom którzy wrzucali biosy na serwer[; , pomagali w kwestiach dotyczących karty i finalnie sbchp250 który podesłał mi oryginalny bios :* karta juz sprzedana, ale wypada sie pozegnac [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pokażesz nam jakieś zdjęcia? :D

1630667[/snapback]

Kolego też mam kartę GALAXY ale moja jest z wyglądu inna pamięci (Samsung) mam na końcu karty równolegle po cztery kostki na stronę a radiator czarny duży niegdzie nie mogę znaleść w internecie takiej karty a wczoraj sprawdzałęm ją na 300@420 500@650 i działa ale przyrost wydajności do standardowych ustawień jest nieznaczny 200-300 pkt w 3Dmarku2003 no ale wydajność w grach się zwiękrza.

Edytowane przez olijacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile pasty nałożyć na rdzeń ? qrna zmieniłem na artic silver 5 i mam arty na def. ustawieniach w 3dmarku :( juz 2 raz zmieniałem i dalej to samo :-|

1633555[/snapback]

Co ... ??

 

Pasty trzeba nałożyć .. tylko troszkę ... jakby ziarnko grochu ... i ją BARDZO dokładnie i cienko rozsmarować po krzemie ... rezprowadź kartą kredytową albo czymś takim ...

 

Ale dlaczego artefakty ... ?? może źle założyłeś (zakładasz radiator ... i dokładnie nie przylega ... ??

 

Albo nałożyłeś za dużo ... ale to jest szczególnie niebezpieczne bo AS5 przewodzi prąd ... ;-) // Ja też mam AS5 i mam spoką wyniki //

 

--- Albo kup Artic Cermiqe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam o biosach i innych bajerach, ale mam pytanko co moge zrobic i jaki wgrac bios do sparkla 6600 128 ram. Wszyscy wgrywaja ze sprarkla do winfasta a jak ma sie sprawa z wgraniem czego do sparkla ? Da to cos i jaki trzrba wgrac ?

1633689[/snapback]

 

DŻISSSSSSSSS ... a chociaż dwie strony wstecz przeczytałeś :mur: :angry:

 

...NORMALNIE.... poczytaj od 91 strony ... a bios Sparkla to był kiedyś teraz jest zmodyfikowany pod Winfasta 1,4 V !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[chyba ze chcesz ... ]

Edytowane przez Armani01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslice o firmie Dominion??? w sklepie apollo.pl znalałem gf6600 tej firmy za 425zł brutto, ale najciekawsze jest to ze pisze ze ta karta ma pamiecie GDDR3 ale nie pisze ich taktowania. czy ta karta naprawde ma pamiecie gddr3??

1628459[/snapback]

A nie lepiej Galaxy na DDR3 (taktowanie 300/900)? :wink: Kupilem za 480,- i jestem zadowolony. Jeszcze jej nie krecilem, ale to kwestia czasu - musze najpierw przetestowac standardowe chlodzenie, zeby sie biedna za bardzo nie zgrzala przy zbyt ochoczym o/c :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej Galaxy na DDR3 (taktowanie 300/900)?  :wink:  Kupilem za 480,- i jestem zadowolony. Jeszcze jej nie krecilem, ale to kwestia czasu - musze najpierw przetestowac standardowe chlodzenie, zeby sie biedna za bardzo nie zgrzala przy zbyt ochoczym o/c  :D

1634724[/snapback]

No, może i lepiej, ale ta nie jest niestety na agp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nałożyłeś za dużo ... ale to jest szczególnie niebezpieczne bo AS5 przewodzi prąd ... ;-) // Ja też mam AS5 i mam spoką wyniki //

http://www.arcticsilver.com/as5.htm

 

"Arctic Silver 5 was formulated to conduct heat, not electricity."

 

 

Ps. nie bylo mnie tak z 60stron :D ktos mi powie czy jest oryginalny bios Leadteka z zmienionym napieciem dla rdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo cos natemat Vmoda 1,4 Do ASUS N6600 128Mb AGP

bo po wgraniu biosu od ASUS N6600 GT musialem wkladac karte PCI i ratowaac mojego N6600 naszczescie sie udalo :) :)

jak by ktos cos wiedzial o tym vmodzie na ASUS prosze o widomosc

 

p.s.

szukalem wszedzie i na tym forum i gdzieindziej prosze o jakies rady bo zacholere niemoge tego zmienic zadnym edytorem biosu

Edytowane przez niko-pol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte GAINWARD PowerPack! Ultra/1780 TV-DVI i chcialem dowiedziec sie jaki bios wgac aby napiecie na rdzeniu podroslo do 1.4 v??

czy karta poprawnie bedzie wspulpracowac z tym biosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JuniaQ i niko-pol

Z tym to może być nieciekawie, bo te karty mają zupełnie inną płytkę PCB niż Winfast i Sparkle. Na zmodyfikowanego biosa 1.4v do tych konkretnych modeli raczej bym nie liczył - wiele osób czeka na taki (na bazie oryginalnego) do Winfasta, ale póki co nic się nie ruszyło.

Mimo wszystko można spróbować flasha biosu od Sparkla albo Leadteka - na pewno nie jest to bardziej szalone od wgrywania biosu od GT ;). Są spore szanse, że zadziała. Opcjonalnie można zmienić też VendorID edytorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest obojetne ktory z tych biosuw wgram? czy uszkodze pszesto karte?

czy pamieci musza sie zgadzac ?? czyli jak ja mam np(bo niewiem w tej chwilinie sprawdzalem) Samsungi to niebedzie sie grysc z biosem od innej karty?

Edytowane przez JuniaQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash jest w tym przypadku dość ryzykowny. W razie czego trzeba przygotować się do ratunkowego flasha na ślepo albo z kartą na PCI.

Producent pamięci nie powinien grać większej roli, ale radzę odniżyć takty Nibitorem czy Bios Modiferem - Gainward ma chyba ramy 4ns :(

Czy wgrasz bios Sparkla czy Winfasta - nie ma różnicy. Ten drugi jest chyba trochę popularniejszy.

 

EDIT

Chyba masz kartę 256MB. W takim przypadku lepiej powstrzymać się od zmiany biosu.

Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem wczoraj karte graf

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_17340.html

 

zrobilem formacika i instaluje sprzet +stery 78.01

odpalam i dziwne kolorki mi sie pokazuja :o (artefakty tzw.)

 

 

DirectX: DirectX 9.0c

Procesor: AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+

Plyta: ECS K7VTA3 v3

Pamięć: 384 MB (DDR+SDR) 400+333

Karta graf: NVIDIA GeForce 6600 (256 MB)

Akcelerator 3D: nVIDIA GeForce 6600 AGP

Monitor: 15calowy [KFC]

Karta dźwiękowa: Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1370) SoundCard

Dysk: SAMSUNG SP0802N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

zasilacz: mercury 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo cos natemat Vmoda 1,4 Do ASUS N6600 128Mb AGP 

bo po wgraniu biosu od ASUS N6600 GT  musialem  wkladac karte PCI i ratowaac mojego N6600  naszczescie sie udalo :) :)

jak by ktos cos wiedzial o tym vmodzie na ASUS  prosze o widomosc

1636895[/snapback]

Pisałem o tym parę dni temu. Pasuje na 100% bios od Winfasta. Asusik chodzi w 3D na 1.4V. Po tym zabiegu rdzeń lata spokojnie na 500 MHz. Żaden edytor do biosu nie zmieni ci napięć. Wgraj od Winfasta komendą "nvflash -4 -5 -6 nazwa_biosu.rom". Przy innej dostaniesz komunikat o niemożności upgradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...