Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

hm  nie widze  roznicy w  podkrecalnosci  - wiec  sklanialbym sie ku teorii ze chodzi o ogzemplarz , wogole ostatnio karta mi sie slabiej  ogolnie kreci  - moze  mi moj modecom350gtf ssiada --  ciezko powiedziec

1676773[/snapback]

 

A u mnie mały sukces - na razie rdzeń poszedł do 500, ale ... tęperatura od razu z 43 stopni do 55, a pozatym w winfoxsie przestało działać mnustwo funkcji min. program do aktualizacji biosu - wie moze ktoś jak uaktywnić programik do aktualizacji biosu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze pytam ( bo nie jestem zbytnio w tym temacie ) , ale czy GeForcy 6600 pobierają dużo prądu ? Bo zamieżam sobie kupić a niewiem czy mój badziew 350W to uciągnie :/

PS.Który według was producent ma najwydajniejsze 6600?

Z góry THX :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze pytam ( bo nie jestem zbytnio w tym temacie ) , ale czy GeForcy 6600 pobierają dużo prądu ? Bo zamieżam sobie kupić a niewiem czy mój badziew 350W to uciągnie :/

PS.Który według was producent ma najwydajniejsze 6600?

Z góry THX :wink:

1684700[/snapback]

a jakim cudem jeden producent moze byc wydajniejszy od drugiego? :huh:

niby gigabyte ma swojego turbo force'a ktory ma 400mhz na rdzeniu [zamiast 300normalnie] , no ale w droge i tak wchodzi czynnik oc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze pytam ( bo nie jestem zbytnio w tym temacie ) , ale czy GeForcy 6600 pobierają dużo prądu ? Bo zamieżam sobie kupić a niewiem czy mój badziew 350W to uciągnie :/

PS.Który według was producent ma najwydajniejsze 6600?

Z góry THX

 

Jeżeli juz masz kupować to polecam Leadteka albo Giagbyte ew. galaxy tylko tego bez zalmana, ogólnie wszystkie 6600 kręcą się podobnie, niezależnie od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zależy jakie to jest 350 W :) bo jak to jakiś no name albo inny tracer to nie jestem taki pewien ale jak to jest 350 z jakiegoś choćby fortrona to i pewno że styknie :)

Edytowane przez biegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

mam Gigabyta TurboForce 128MB podkreconego z 450/500@570/660 i dziwi mnie wynik w 3dmarku 2005 bo mam ~2800pkt.

a jak patrze na wasze wyniki to powinienem miec co najmniej 3000pkt!

(w 3dmarku2001 ~18500, 3dmark03~ 7800)

POMOCY!!! CO MOZE BYC PROBLEMEM??!!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 01 I 03 masz niezle wyniczki, wrecz wysokie.

Jezeli przy takich samych ustawieniach robisz w 05 i tak niski wynik to moze sterowniki zmien bo czasami sa optymalizowane pod dane 3dmarki.

1696555[/snapback]

uzywam sterow NGO 1.7776!!(narazie najlepsze pod wzgledem obrazu i FPS) na innych jest jeszcze gorzej :mur:

moze jeszcze jakies sugestie? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto przeplacac jedynie za jakies udziwnienia Turbo Force i inne bzdety.

Kazda da sie elegancko podkrecic.

Wybierz albo ze wzgledu na cisze Galaxy (mniej sie podkreci ale wystarczy, ze dasz nawiew i juz GIT), albo jak chcesz to ze wzgledy na wyglad (tu sprawwa gustu) albo ze wzgledu na cene.

Bo jezeli chodzi o wydajnosc to wszystkie beda takie same. Mniej wiecej tak samo sie rowniez podkrecaja.

Poogladaj rowniez pamieci jakie maja.

Nie kupuj z 4ns !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto przeplacac jedynie za jakies udziwnienia Turbo Force i inne bzdety.

Kazda da sie elegancko podkrecic.

Wybierz albo ze wzgledu na cisze Galaxy (mniej sie podkreci ale wystarczy, ze dasz nawiew i juz GIT), albo jak chcesz to ze wzgledy na wyglad (tu sprawwa gustu) albo ze wzgledu na cene.

Bo jezeli chodzi o wydajnosc to wszystkie beda takie same. Mniej wiecej tak samo sie rowniez podkrecaja.

Poogladaj rowniez pamieci jakie maja.

Nie kupuj z 4ns !

1698166[/snapback]

 

Czemu miałby nie kupować 4ns? Gigabyte TF ma pamięci hynix 4ns a kręcą sie na 700-750Mhz...także akurat w przypadku markowych 6600 to jakiejś szczególnej zasady co do pamięci to nie ma :]

 

tylko o to chodzi ze ten galaxy nie ma zalamna pasywnego tylko VF700-AlCu

A dokładniej, ma ZALMANA VF700-AL(bez miedzi), który kręci sie z maksymalną prędkością, i wcale już taki cichy nie jest...(ale za to bardzo wydajny, trzeba przyznać, no i GPU przeważnie bez problemów osiąga 550MHz na seryjnym BIOSie i chłodzeniu, wiem bo miałem kilka dni tą karte :P )

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz albo ze wzgledu na cisze Galaxy (mniej sie podkreci ale wystarczy, ze dasz nawiew i juz GIT), albo jak chcesz to ze wzgledy na wyglad (tu sprawwa gustu) albo ze wzgledu na cene.

tylko o to chodzi ze ten galaxy nie ma zalamna pasywnego tylko VF700-AlCu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałby nie kupować 4ns? Gigabyte TF ma pamięci hynix 4ns a kręcą sie na 700-750Mhz...także akurat w przypadku markowych 6600 to jakiejś szczególnej zasady co do pamięci to nie ma :]

1698175[/snapback]

Jak tam wolicie.

Mam naoczny dowod w postaci karty mojego kumpla.

Na 600Mhz ma juz arty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podeśle mi ktoś tego biosa do gf'a 6600, który wam idzie na 600/750 ? bo sie doprosić nie moge :/ mój mail alien84@op.pl z góry dzięki.

 

widze, że z tym podkręcaniem 6600 kiepsko coś :/ malkstons ma takie chłodzenie, a już więcej nie umi o/c ;O dziwne karta o 50 zeta droższa, a sie tak kręci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka, kupilem tatkowi kompa, i wsadzilem 6600 gigabyte dokladnie tego:

 

Dołączona grafika

 

podczas podkrecania zauwazylem ze nie ma tam zegarow 2D (stery NV), i ogolnie chcialem sie zapytac, czy ta karta tego w ogole uzywa? podkrecam przez sterowniki, bo na rivie i pstripie brakuje skali dla rdzenia :D

 

czy karta posiada dwa oddzielnie taktowania dla 2d i 3d ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka, kupilem tatkowi kompa, i wsadzilem 6600 gigabyte dokladnie tego:

 

podczas podkrecania zauwazylem ze nie ma tam zegarow 2D (stery NV), i ogolnie chcialem sie zapytac, czy ta karta tego w ogole uzywa? podkrecam przez sterowniki, bo na rivie i pstripie brakuje skali dla rdzenia :D

 

czy karta posiada dwa oddzielnie taktowania dla 2d i 3d ?

1700368[/snapback]

Też to zauważyłem jak składałem kompa kumplowi i też mnie to zdziwiło. Był to Gigabyte na PCI-E, ale z Silent Pipe'em. Nie wiem, czy to cecha wszystkich kart na PCI-E, czy tylko Gigabyte'a.

Jeśli należysz do tych odważniejszych, możesz spróbować zgrać bios z tej karty i zmienić edytorem (nibitor, nvidia bios modiefer) ilość "performance levels" do 2. Może pomoże ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupilem nie dawno taka karte

Galaxy

 

Niestety nie zauwzylem ze posiada pamieci 5ns.

No ale skoro juz ja mam to musialem troche ja podkrecic

 

no i udalo mi sie z niej wycisnac 450/650 moze nie najlepszy wynik w porownaniu do Winfasta ale jak na takie pamiatki to niezle. Ale chodzi mi o to zeby wycisnac z rdzenia przynajmniej 500Mhz - jak mozna podniesc napiecie na rdzeniu??? Mozna edytowac jakos bios - w kttorym miejscu to znalezc . Przegladalem forum ale nikt nie posiada takiej karty a o ile sie orientuje biosu od Winfasta nie moge wgrac bo pamieci mam 5ns.

Pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (i odrazu przepraszam za moją beszczelność i zamiast przeczytać cały topic pytam odrazu. Jak sie pracuje 9 godzin to nie zawsze jest czas zeby tyle czytac :razz: )

 

 

Posiadam od niekrótkiej chwili GeForca 6600 od Sparkley-a i tak mniej wiecej to biega -link do wyników

 

 

Wczoraj wkońcu zmontowałem wc (na blokach misia) i chciałem pujść za ciosem by dalej kręcić, wiec pytanie v-mod - wszelkie propozycje mile widziane (od biosu po lutowanie)

 

 

 

 

Na koniec jeszcze kilka informacji:

Temp od 37 wieczorem przy otwartym balkonie po 42 w stresie w dzień.

Karta cały czas biega na @ 540/640.

Pelt (89W) juz czeka jeszcze musze jakąś zasiłkę do niego załatwić wiec jak ktos posiada jakies sugestie na ten temat niech pisze.

 

 

Pozdrawiam

Darcon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy karta graficzna ASUS GF 6600 128 MB http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=3...katid=5&grupa=9 moze dzialac z plyta główną ASUS A4PE-X http://shopping.zdnet.co.uk/shopping/compo...0281125p,00.htm

gdyz obsluguje ona AGP x4 natomiast karta graficzna ma złącze AGP 3.0 (8x) Zgory dzieki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...