Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Coolera nie polerowalem - byl gladki! Nie widzialem takiej potrzeby zeby sie dodatkowo w to bawic!

 

A pasty uzylem tej co byla w zestawie! Boje sie myslec co by bylo gdybym jednak jeszcze dopolerowal spod i uzyl Arctic Silvera :blink:

 

No ale temp na prawde ladnie spadla a cisza nie do opisania :) Teraz w sumie najglosniejszy jest moj Chieftec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temperaturach tak nisko sie podkreca ?

Nie zaladujesz jakiegos biosa 1,4v ?

1710705[/snapback]

Nie wiem... na razie nic takiego nie wgrywalem!Na fabrycznym coolerku doszlo 400/500 @ 470/710! Nie potrzebne mi bylo wiecej! Zapewne jakbym wgral bios z 1,4v to na fabrycznym poszloby mniej na rdzeniu! Moze kiedys sprobuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Gigabyte gF 6600 128 mb agpX8.I mam pare pytań

1 Czy to normlane że jak uruchamiam kopa nie widze biosu karty.Chodzi o ten ekran jak sie załacza kopa nazwa karty producent itd Wcześniejsze karty Gf 3 i Gf miałe to tu nie ma

2 Typ magistrali jaki mi pokazuje w windowsie xp to pci x0 nie pisze że Agp X8 a karta przecież jest na Agp x 8

Nie rozumiem tego to chyba nienormalne .??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odblokować czujnik temperatury w gigabyte 660 turboforce na agp? Jak miałem galaxy 6600 5 ns to był. Aha i w tym galaxy na płytce był wpis do rejestru dzięki któremu karte moznabyło podkręcać z poziomu ekran/zaawansowane/karta graficzna/podkręcanie . Czy i w tej karcie da sie zobic cos podobnego. Czy warto wgrywać inny bios?? Aha i do tej karty jest dołączony program do uaktalniania biosu, czy mozna nim uaktualnic bios uzywając biosu innego producenta? Moja karta chodzi na razie 450/640 mam na athlon 2000+ 12x166 , 512mb ram kingston 333mhz 5730 pkt. Przed chwilą próbowałem ustawień 480/680 ale po pierwszym teście (jak sie juz drugi ładował) komp mi zwisł. Co może byc tego przyczyną? Czy opłaca sie wymieniać chłodzenie? Jeżeli tak to na jakie (do 50 zł najlepiej z radiatorami na pamięci.)?

Edytowane przez Buksik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam GF 6600 Leadtek'a GPU@500MHz DDR@650MHz, BIOSMOD 1.4V.

Monitor zwykły CRT LG 17" podłączony przez przejściówkę dołączoną do k.graf.

Po zainstalowaniu sterów XG 81.84 z TWEAKs R Us, po wejściu do ustawień k.graficznej monitor nagle przygasa. Stery zmieniają ustawienia mojego monitora...

Spotkał się ktoś z tym problemem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień stery ;)

 

Apdejt:

Doszło już domnie chłodzenie na grafe. Założyłem ale niewiem czy jest jakaś różnica w podkręcaniu, rdeń na 520 mhz jak narazie. Może mi ktoś podesłać bios na e-maila? Taki z napięciem 1.4 i dobrymi taimingami. Pozdrawiam MJ

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam Galaxy z pamieciami Samusnga 5ns mimo to ladnie ida na 670Mhz ale chodzi mi o rdzen kreci sie na 460Mhz - chcialbym podniesc napiecie na rdzeniu. Czy wystaczy ze w NBiTor-rze lub Nvidia Bios Modifie-rze zmienie napiecie na wyzsze i pozniej wgram bios??? Czy to jakas bardziej skomplikowana operacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów :) zakupilem niedawno Pixelview GF 6600 z pamieciami 4 ns zmienilem chlodzenie z oryginalnego na blok wodny lecz po delikatnym podkreceniu a nawet na fabrycznych ustawieniach w 3dmark'u mi sie wiesza przy 2 tescie. Moze za goraco mu jest poniewaz wyskakuja krzaki a pozniej zwis. Poniewaz nie ma tu zadnego postu w ktorym byly by jakies info na temat tej karty prosze o wypowiedz czy istenieja szanse na wykrecenie wiecej niz fabryczne 300/500 ?? jesli tak to w jaki sposob czy zmiana napiecia w biosie pomoze podkrecac czy tez nie, czy poradnik ktory znalazlem moze jakos pomoc ttp://egielda.com.pl/?str=art&id=371&action=all

 

Moja wersja grafiki to Pixelview GF 6600 128-bit NV43 (A4,8x1,3vp) 128 Mb DDR, dalem za nia 530 zl i chcialbym wycisnac z niej male co nieco, pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie już tu pisałem wcześniej ale zero odzewu :(

Odkąd kupiłem Gigiabyte Gf 6600 i zasilasz chiftec 400 W zaczeły sie problemy.

Najpierw tak jak pisałem w pisało mi typ magistrali Pci A to wersja na AGP .Teraz już pisze Agp ale nie moge nic zainstalowac zadnych gier.Albo jakieś dziwne pytanie w czasie instalacji sie pojawiaja albo po porstu kop sie resetuje co jest grane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie już tu pisałem wcześniej ale zero odzewu :( 

Odkąd kupiłem Gigiabyte Gf 6600 i zasilasz chiftec 400 W zaczeły sie problemy.

Najpierw tak jak pisałem w pisało mi  typ magistrali Pci A to wersja na AGP .Teraz już pisze Agp ale nie moge nic zainstalowac zadnych gier.Albo jakieś dziwne pytanie w czasie instalacji sie pojawiaja albo po porstu kop sie resetuje co jest grane ??

1714761[/snapback]

podaj dokladny konfig kompa na jakim posiadasz ta grafe zawsze mozna pokombinować ze sterami z płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw instalacja na nowo systemu i pokombinowanie ze sterownikami?

No i może coś uszkodziłeś na płycie przy instalacji zasiłki (czasem się zdaża zonk)... choć wtedy może by wogle nie odpalił.

Podaj jaką masz konfigurację.

Edytowane przez honda666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta głowan Epox 8Krai

Pamieć 512 no name

Karat dzięwkowa SB live

Baryton 2,5

Kara grficzna włąsnie ta nieszczęsliwa gigibyte 6600 (wczesniej gainward Gf 3 Ti 200)

Dvd rom Lg

Nagrywarka Lite on

Zaslicz chiftec 400 W

Wczesniej jak był Gf 3 taich jaj nie było .System jes na nowow zaistalowany.Wczoraj do tego doszło ze nie mogłem nic zainstalowac na kopie .Wyciągłem karte dzwiękową i uruchomiłem tą na płycie.Było lepiej dało sie instalowac .Nawet gry smigła jak pownni do czasu .Zanów sie zaczeły problemy po jakimś czasie.Odpalam silne hunter 3 (orginal) i pisze ze silenthunter.exe wykonła nieprawidłową operacje.Pod gf3 wszytko smigało. a tu qpa .Nie znam sie za bardzo ale może jakiś konfikt z płyta głowna.Włąśnie sie zastanawim czy by biosu nowego nie wgrac do płyty .Coś jest nie tak z ta kartą.Temp są w porządku na procku 40 stopni.Na kracie graficznje wyntylator sie kręci i nie jest znowu ona taka ciepła.Juz nie wiem co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podesłać biosik do Gf6600 z lepszymi taimingami? I moze na napięciu 1.5 jak jest bo z tego co piszecie to juz sam niewiem czy są takie biosy :] <e-mail--->>> mj18@o2.pl>

 

P.S Doczytałem się że można zwiększyć napięcie kreśląc gdzieś grafitem na karcie. Niewiem dokladnie gdzie jeżeli ktoś ma fotki jak to zrobić to prośił bym o zamieszczenie na forum. Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wymienilem tego Pixelview na Winfasta i tez problemy sie zaczely, tylko ze innego rodzaju. A mianowicie po kilku minutach od startu systemu i np otworzeniu przegladarki netowej i poruszaniu sie po necie nie moge otworzyc niczego w innym oknie a nawet otwieranie w tym samym jest nie mozliwe. Nie moge nawet wywowalc Taskmgr z klawiszy. Klepsydra sie przewroci kilka razy zniknie i pozniej nic sie nie dzieje. Teraz jestem u kolegi z ta karta i wszystko jest ok jeszcze zainstaluje sterowniki od winfasta i sie zobaczy. Czy mozliwe ze zasilacz mi nie wyrabia?? Wiadomo ze te GF 6600 maja dodatkowe wejscie na zasilanie. U siebie podpinalem i taie jajka sie robily. Jak wroce to sprawdze czy chodzi bez tego dobrze. Jesli tak to zasilacz do wymiany. Jesli to on to prosze o porade jaki wybrac do 300 zl. Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Gigabyte GF6600 PCI-E i kręcąc GPU doszedłem do 600MHz i skończyła się skala. Czym kręcić dalej tę kartę aby przekroczyć 600MHz? W sterownikach i Vtuner2 nie mam możliwości zwiększenia częstotliwości ponad 600 MHz, a chciałbym zobaczyć co ta karta potrafi (tym bardziej, że pamięci też latają na ponad 700MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Gigabyte GF6600 PCI-E i kręcąc GPU doszedłem do 600MHz i skończyła się skala. Czym kręcić dalej tę kartę aby przekroczyć 600MHz? W sterownikach i Vtuner2 nie mam możliwości zwiększenia częstotliwości ponad 600 MHz, a chciałbym zobaczyć co ta karta potrafi (tym bardziej, że pamięci też latają na ponad 700MHz).

1720056[/snapback]

Toś ją nieźle wykręcił. Mój gigabyte chodzi tylko do 440/640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Gigabyte GF6600 PCI-E i kręcąc GPU doszedłem do 600MHz i skończyła się skala. Czym kręcić dalej tę kartę aby przekroczyć 600MHz? W sterownikach i Vtuner2 nie mam możliwości zwiększenia częstotliwości ponad 600 MHz, a chciałbym zobaczyć co ta karta potrafi (tym bardziej, że pamięci też latają na ponad 700MHz).

1720056[/snapback]

zainstaluj rivatuner.. wchodzisz do zakladki power user i tam masz sdaje sie overclocking/global i max oc clock i dajesz z 800.. jak juz idzie powyzej 600 to ladnie... a poza tym nie ten temat spadaj stad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wirus poniewaz dzieje sie tak nawet po formacie i nie podlaczanym kompie do netu. Albo zasilacz albo slot AGP mi psikusy robi wtedy albo plyta albo zasilacz do wymiany. No nic proboje dalej. Pozdrawiam

Sprawdź dokładnie czy wszystko jest należycie podłączone, wymień stery od płyty na najnowsze.

 

czy jak formatowałeś dysk to w całości czy tylko pojedyncze partycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj rivatuner.. wchodzisz do zakladki power user i tam masz sdaje sie overclocking/global  i max oc clock

OK, dzięki, no to kręcę dalej.

 

i dajesz z 800.. jak juz idzie powyzej 600 to ladnie...

Jak dam 800 to się pożegnam z kartą (albo zaliczę zwis). Może chociaż 620/720 da się osiągnąć (Hyniksy 3.6 ns już chyba więcej nie polecą).

 

a poza tym nie ten temat spadaj stad

Jakoś nie zauważyłem tematu typu 6600PCI-E, a poza tym wersja AGP różni się właściwie tylko mostkiem HSI i złączem krawędziowym od wersji PCI-E, więc właściwie jest to prawie to samo. No dobra już lecę.

 

BTW, jaki jest rekord dla 3D Mark 2005 i podkręconej karty GF6600 300/550? Na razie max to ~4000(na A64@2.85 Ghz, TCCD@313Mhz i świeżym systemie) i nie wiem czy jest jakiś sens aby wykrzesać coś jeszcze z tej karty (sesn ścigania się w 3D markach też jakis wielki nie jest, ale ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak...

 

ja mam gf6600 od leadteka, biosik juz zmieniony (tyle tego bylo ze nie wiem teraz ktory mam :wink: )

ale jest pare ale ale... mianowicie:

 

1. stery informuja ze wszystko piknie ladnie agp 8x ale os ma agp na 2x :blink: - co z tym zrobic ???

 

2. nie wiem jakim cudem ludzie maja pamiatki na 700 a rdzen nawet na 550, bo:

a)ja musze pamiatki miec na ok 660, bo inaczej arty

B) rdzen na wiecej niz na 520 nie idzie bo tez arty,

 

wiec max to 500 / 660... :mur:

 

a karta ma pentagrama miedzianego plus radiatorki revolteka na spodzie karty (mialem je swego czasu na nieodzalowanym 5900xt - chytba jedna z najlepszych kart jakie miala nvidia... :rolleyes: )

 

a os to win xp + sp2 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis nabylem leadteka 6600, wczesniej mialem R9000, od razu zaznaczam ze odinstalowalem tylko stery, nie robilem formatu, proc 2,4Ghz (300x8) memki 400mhz i karta standard, nowiutkie stery i 5322 pointy w marku 2k3, czy to jest w normie ? czy jednak formacik... :/ najgorsze jest to ze teraz musze zapinke do bloku na gpu obmyslic bo rozstaw otworow za duzy na abbadonka ;/

 

ps. u mnie tez pisze nv43..

Edytowane przez astray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...