Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

czy ktos wie skad mozna sciagnac bios, ktory zmieni napiecie z 1.3 do 1.4.v dla karty : GeForce 6600 Leadtek A6600-TD 256MB (128-bit) TV/DVI BOX (AGP)?

 

jak bardzo mozna ja podkrecic na standardowym chlodzeniu?

 

czy musze wymienic moj zasilacz (300W), zeby "uciagnal" karte, czy te 300 W starczy? (poza karta mam podlaczone do zasialcza: 2 dyski twarde, 2 nagrywarki (cd i dvd) i stacje dyskietek)

 

bede wdzieczny za wszelkie porady

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh ten gejforce forsy to jakis przekret jak zwykle.. koles jezdzi po galaxy a ta wcale nie jest taka zla.. mi pamiatki 5ns ida na 715 i nie narzekam, i jeszcze pisze chamsko 8 potokow :lol2: a co do ciebie elfmag to bardzobym sie zdziwil gdyby to wszystko udzwignal zasilator 300W...

 

no i ponawiam pytanie od leniwego uzytkownika forum tweak'a.. ma ktos biosa do GF galaxy 128MB 5ns na 1.4V ?po rdzen nie ruszy powyzej 466... pewnie nie jestem pierwszy ktoremu sie to zdarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy ktos wie skad mozna sciagnac bios, ktory zmieni napiecie z 1.3 do 1.4.v dla karty : GeForce 6600 Leadtek A6600-TD 256MB (128-bit) TV/DVI BOX (AGP)?

 

jak bardzo mozna ja podkrecic na standardowym chlodzeniu?

 

czy musze wymienic moj zasilacz (300W), zeby "uciagnal" karte, czy te 300 W starczy? (poza karta mam podlaczone do zasialcza: 2 dyski twarde, 2 nagrywarki (cd i dvd) i stacje dyskietek)

 

bede wdzieczny za wszelkie porady

 

pozdrawiam

1729051[/snapback]

Jeżeli to markowe 300W np. Chieftec/enlight/forton to powinien działac, ale juz mocno wysilony, a jezeli to jakis złom typu codegen czy megabajt - czym predzej zmieniaj zasilacz bo sie pozegnasz ze sprzętem. Link do biosu mozna znalezc w tym temacie(na dole w lewym rogu masz szukajke słow w danym temacie, powinno znalezc) Co do kręcenia na standardowym chłodzeniu to niektórzy kręcą do 550 na 1.4v i karta działa...ale zalecana jest zmiana chłodzenia.

 

 

 

ehh ten gejforce  forsy to jakis przekret jak zwykle.. koles jezdzi po galaxy a ta wcale nie jest taka zla.. mi pamiatki 5ns ida na 715 i nie narzekam, i jeszcze pisze chamsko 8 potokow :lol2: a co do ciebie elfmag to bardzobym sie zdziwil gdyby to wszystko udzwignal zasilator 300W...

 

no i ponawiam pytanie od leniwego uzytkownika forum tweak'a.. ma ktos biosa do GF galaxy 128MB 5ns na 1.4V ?po rdzen nie ruszy powyzej 466... pewnie nie jestem pierwszy ktoremu sie to zdarza

1729294[/snapback]

Czemu Twoim zdaniem to przekręt? ostatnio na forum był temat o tych Gf i chyba wynikneło z dyskusji ze to jakis low-endowy producent produkuje, ale karty działąją...zreszta ma pamięci 4ns wiec nie tak zle. Jeżeli twoja karta posiada tablice napięć to chyba wyedytowanie BIOSu w nv bios modifier zmieni napięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja muszę powiedzieć że 9800pro w cale nie jest złym wyborem. Kumple ma 9800pro i karta spokojnie robi 7200marków, powiem więcej w battlefield2 256bitowa szyna robi swoje i czasami gra chodzi lepiej u niego niż u mnie. Zaczynam zastanawiać się nad 6800LE.

 

A tak zupełnie poza tematem mojej wypowiedzi dzisiaj kupiłem penta xc80 al. Zakładałem go ze 30 minut i myślałem że mnie k...... trafi. Nie wiem co za debil wymyślił takie idiotyczne mocowanie.

Co do jakości wykonania to nie ma porównania z zalmanem: wiatraczek dużo ciężej chodzi a łopatki nie są idealnie wyprofilowane.

Jedynie wyposarzenie jest dość bogate bo bo przy cenie coolera (47zł) obejmuje dodatkowo kontroler obrotów i przejściówkę zasilania (zupełnie nie wiem po co jak jest kontroler ale niech im będzie). Aha zapomniałem powiedzieć o bardzo przyjemnym niebieskim podświetleniu wiatraczka.

 

Zaskoczeniem była dla mnie wydajność i głośność. Najpierw zacznę od tego pierwszego:

W idle na 12V cooler trzyma temp. 45-46 stopni, przy max obciążeniu temp. nie przekracza 60. Jak dla mnie to super wynik zważywszy na cenę coolera. Co do głośności to na 5V wiatraczka porostu nie słychać. Na 12V tez jest całkiem znośnie, jest na pewno cichszy od zalmana na 12V.

 

Tak więc muszę powiedzieć, że pentagram xc-80 Al jest świetnym wyborem na 6600 w kategorii cena/wydajność dla ludzi o mocnych nerwach;D

Edytowane przez malkstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dzisiaj kupiłem Gigabyte GF 6600 pamiecie 4ns, nie wiem czy tak powinno byc ale standartowo mialem na rdzeniu 400Mhz nie wiem czy nie powinno byc 300? a teraz dalej podkrecilem narazie tak na probe bez zadnego dodatkowego chlodzenia 452/672 programem Vtuner nie wiem czy nie lepiej uzyc RT?

 

Jaki bios wgrac do tego gigabyta najlepiej z 1,5V?

 

Jeszcze jedno pytanie mam zaskakująco niski wynik w 3dm 2k1 cos kolo 13000 ale przy lekko obciazonym kompie i bez formatu (wczesniej mialem radka 9600) wywalilem wszystkie sterowniki stare programem DriverCleaner. Jak poprawi sie wydajnosc gdybym zrobil format?

 

Moj komp:

8RDA+

Ath 1700+@185x11

2*256DDR+512DDR

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 400mhz na rdzeniu bo masz wersję TurboForce z podwyższonym taktowaniem GPU.

 

13000 to nie taki słaby wynik, jakbyś śledził temat to byś wiedział że 3dm01 jest już przestarzały i kładzie większy nacisk na procesor i pamięci niz na grafe. Do testowania wydajności używaj 3dm03 albo 05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Chyba przekonaliscie mnie do tego GF. Ale jest jeszcze jedna sprawa - na focie ponizej zaznaleczylem elementy, ktore blokuja niektore karty graficzne co uniemozliwia zamontowanie karty i jestem ciekaw czy Winfast wejdzie w slot bez problemu. ktos ma Abita NF7 rev 2.0?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez FrIkO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ale tak na serio ma ktos jakis bios pasujacy pod tego GF'a GALAXY 128mb/128bit 5ns bo juz jestem czlowiekiem po przejsciach <_< http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=161903 i to wszystko powoli doluje czlowieka.. probowalem juz modyfikowac bios za pomoca bios modifiera ale napiecia nie ruszyly .. moze dlatego ze nie wiem jak do konca to wszystko ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Zakupilem niedawno GF 6600TD Leadteka na pamieciach Hynixa 3.6 ns

 

Jak na razie w Power Stripie dal mi maks 400@610 (dla rdzenia to jest koniec skali w PS! ) bo inny soft typu Riva tuner , czy stery XTreme-G 81.87-v2, Winfox nie przechodza testow powyzej 400 na rdzeniu i 610 na pamieciach...mozliwe to jest? wiem ze mozna dac bios z napieciem 1.4v ale z tego co czytalem to ludziska lepiej wyciagaja na standardowym biosie, ok. 450@650

 

poprawcie mnie jesli sie myle...a moze taki model mam ze cienko sie kreci ? :cry:

 

jest jakis najlepszy soft do testowania maks. ustawien? albo jak omnac te testy w riva tunerze, sterach od grafy?

 

dzieki z gory za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam małe pytanko.Chcę założyć na grafę miedziany radiator od Athlona.Czy ktoś bawił się już w coś takiego?Jeśli tak,to czy mógłby opisać jak to zrobił?Nie jestem zielony w takich sprawach,mam kilka pomysłów,ale jak to mówią,co dwie głowy to nie jedna.A radiator chcę zmienić,bo mój Zalman montowany standartowo na karcie przy napięciu 1.5v się nie wyrabia.W spoczynku temp. na gpu sięga 55 st.C.,pod obciążeniem 78st. a chciałbym jeszcze trochę kartę podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie w Power Stripie dal mi maks 400@610 (dla rdzenia to jest koniec skali w PS! )

1732240[/snapback]

Zaaplikuj Coolbits.reg, podkręć rdzeń w sterownikach na ~450Mhz i uruchom PowerStripa - wtedy skala będzie przestawiona i będziesz mógł więcej podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Dmark2003.

 

6600 @ 500/600 - 6885 punktow

6600 @ 500/650 - 6871 punktow

 

Mimo dodatkowego nawiewu na karte, z dobrym chlodzeniem i temperatura rdzenia 48C - pamieci przy wyzszym taktowaniu dzialaja `wolniej`, na ekranie brak jakichkolwiek artefaktow ale jak widac wyniki slabsze.

Dlaczego? : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam!.Dlaczego?ponieważ się przegrzewają,a przede wszystkim maja zbyt agresywne Timingi jak na tą częstotliwość(choć i tak musze przyznać to, że w ogóle działają na standardowych to nieżle swiadczy o ich jakości).Wystarczy poluzować timingi,a przede wszystkim podziałać z chłodzeniem kości pamieci.

Dla porownania po zmianie timingow pamieci na moim leadteku poszły na 740,a i tak -teoretycznie- powinny dojść do 800 ,tylko juz mi się nie chcialo tego sprawdzać(kolejne przeflashowanie biosu).Ale stabilność zapewnią radiatory,inaczej wzrostu wydajności-i -tak znikomego-nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podobno timingi nie maja tu nic do rzeczy, w przypadku gdy niema artefaktow ani zwisow karty.

Podnoszenie temperatury to tylko w wyniku czestotliwosci a nie timingow.

 

Jedynie to znak ze trzeba im zapewnic lepsze chlodzenie i wowczas nie bedzie problemow ze spadkiem wydajnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,temperatura jest tym czynnikiem spowalniającym,a agresywne timingi wplywaja TYLKO na stabilność pamieci-i to miałem na myśli.Dla przykładu na standardowych timingach najczesciej jest tak,że udaje się je(pamięći) podkręcić np.do 700(DDR)-odpalasz 3dmarka-następnie natychmiast po tym wchodzisz do zakladek sterownika(czestotliwości)i za drugim razem, tej wartości 700, najczesciej nie da się już ustawić(sterownik nie akceptuje tej wartości).Można to obejść Rivą Tuner-ale jest to najgorszy z możliwych pomysłów.Wartość 700 podałem jako przykład. Zakładasz radiatory-problem znika(sterownik zaakceptuje-najczęsciej -zmianę),zmieniasz timingi i jest jeszcze lepiej(wyższe wartości).Poza tym -stosunek szybkości GPU/VRAM też jest ważny.W 6600 podkręcanie powyzej 500Mhz rdzenia praktycznie nic nie daje,ponieważ pamięć jest zbyt wolna w stosunku do szybkości rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podnosłęm sobie napięcie nibitrem na gpu z wartości 1,4v do 1,55v i smutno sie zdziwiłem, bo rdzeń poszedł tylko o 10mhz w górę <- do wartości 565mhz, uważam ze jest to troche mało. Próbował ktoś, jakie efekty były?

 

Poda ktoś jakies szczegółowe informacje o zmienia timingów albo o podnoszeniu napięcia na pamięciach bo wynik 660mhz tez mnie nie zadowala (hynix 3,6ns)....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.A kto Ci powiedzial ,że zmieniając wartości napięcia Nibitorem rzeczywiście je zmieniasz?W wielu przypadkach jest zupelnie odwrotnie,inna sprawa,że GF6600 w ogóle NIE POSIADA tabeli napięć-także niczego tam nie zmienisz.Nawet w zmodyfikowanym BIOSIe(tym niby od leadteka)ustawianie wartości na 1.5V nic nie daje-bo niczego nie zmienia.Poza tym tak może to odnieść skutek odwrotny-np.obniżenie napięcia.

Żeby zmienić timingi-musisz podać z którego ich zestawu korzysta Twoja karta.Riva Tuner-> customize->graphics subsystem diagnostic report->nvidia specific display adapter information->Memory type->DDR i teraz to co ważne-RAM configuration 0x <<Gdzie np.w Leadtekach(6600) jest 01 .To nr.zestawu który odczytuje i z którego korzysta sterownik.Następnie w "NVIDIA graphics processor registers" podaj jakie sa tam wartości:

NV_PFB_TIMING0 :xxxxxxxx-o te wartści mi chodzi

NV_PFB_TIMING1 :xxxxxxxx

NV_PFB_TIMING2 :xxxxxxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam małe pytanko.Chcę założyć na grafę miedziany radiator od Athlona.Czy ktoś bawił się już w coś takiego?Jeśli tak,to czy mógłby opisać jak to zrobił?Nie jestem zielony w takich sprawach,mam kilka pomysłów,ale jak to mówią,co dwie głowy to nie jedna.A radiator chcę zmienić,bo mój Zalman montowany standartowo na karcie przy napięciu 1.5v się nie wyrabia.W spoczynku temp. na gpu sięga 55 st.C.,pod obciążeniem 78st. a chciałbym jeszcze trochę kartę podkręcić.

1732547[/snapback]

hmmmm...

 

5900 xt mod

 

milej leORT: ORT: ORT: ktury... sam kiedys zrobilem takkiego moda jak w tym opisie czego wynikiem bylo kupienie gf 6600 non gt i jutro sle karte do serwisu bo przecholowalem....

 

a tak w ogole to to trudno bedzie zrealizowac w przypadku gf 6600 - dziury na mocowania sa tylko po przekatnej co w przypadku chlodzen dla athlona i karty z gf6600 da tylko jeden wynik - chlodzenie bedzie niestabilnie przymocowane co moze spowodowac ukruszenie narozników karty, bardzo niemila sprawa... podaj model karty i jesli ma mocowanie na kazdym z naroznikow wtedy opiesze ci jak ja to zrobilem na 5900xt :D

 

swoja droga jak tego zalmana montowales ze masz takie temp, ja mam miedzianego pentagrama i przy zegarze 500 mam max 52-53... o pascie nie zapomniales ??? :wink:

 

aaaaaaa sorry "standardowy" to rozumiem ze dostarczony z karta tak?? a to sorry...

Edytowane przez marzinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ BezbronnyPL

 

z tymi timingami to sprawa dyskusyjna moim zdaniem. jesli by bylo tak jak mowisz to jaki by byl sens sprzedawania pamieci ram z ostrymi timingami jezeli z "luznymi" mozna je wyzej podkrecic?? popraw mnie jezeli sie myle - nie jestem alfa-omega :wink:

 

moim zdaniem wlasnie agresywy set timingow nawet kosztem podkrecalnosci przyniesie lepszy efekt, anizeli luzowanie i krecenie na maxa, tym bardziej ze mamy tu 3,6ns i ddr1, high-end to to nie jest. temat timingow przerobilem przy okazji 5900xt gdzie agresywne timingi poprawialy osiagi mimo przyblokowania predkosci. karta po takiej modyfikacji miala osiagi 5950 ultra (i znow 5900xt mod...)

 

w zwiazku z tym lepiej szukac agresywnych i stabilnych timingow zamiast je luzowac. wiem ze swaja opinie opieram o nv35 a nie o nv43 ale zejdzmy na ziemie - te karty rozni tylko Direct - 5900xt ma 9.0B a 6600 ma 9.0C na który jest troche za slaby moim (i nie tylko chyba) zdaniem, a osiagi pozostaly te same, obie karty po o/c maja w 3dMark03 po ok 7100-7200 pkt. (średnio i nie po v-modach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta to Galaxy 6600 Zalman ver.Radiator jest aluminiowy.Pastę termo dałem nową-Arctic Ceramique.Nie dziwi mnie temp.53 st.C przy miedzianym radiatorze.

1734772[/snapback]

no niestety, miedz to miedz... wiec polecam odzalowac pare zlotych jak sie chce miec cos co schlodzi poządnie lub...zrobic cos samemu!!!!! jak wpadniesz na pomysl jak to stabilnie zamontowac - niezwlocznie sie nim podziel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marzinho

 

Witam.

Pamieci Hynix 5 4 i 3,6ns to są IDENTYCZNE moduly.Co je odróżnia?

Właśnie timingi-niczym innym sie nie różnią-pracuja na tym samym napieciu 2.5V,w Leadtekach 2.6V(prawdopodobnie dlatego na Leadtekach pamieci lepiej sie poddają OC niż np.w GB,Sparkle).Oczywiście mają różne oznaczenia-odpowiednio 5/4/3,6ns.

Żeby było jeszcze śmieszniej, pamięci 2.8/2.6/2.5ns to również TE SAME moduły,Co w w tym wypadku je odrożnia od wer.3,6ns?Właśnie timingi oraz PODWYŻSZONE napięcie do 2,8V.Teoretycznie można by zmusić "zwykłe" 3,6ns do pracy na 400Mhz(800DDR).Niestety jest jeden problem-nie wszystkie timingi można wyedytować,a przede wszystkim parametru CL(Cas Latency)który jest kluczowy dla stabilności.Co do zmiany napiecia,na A6600TD nie ma żadnego problemu-można to zrobić ołówkiem(niełatwe -ale wykonalne).Tylko nie jestem pewien czy PCB jest przygotowane na takie czestotliwości(interferencje).Co do wzrostu wydajności-wolałbym mieć 450/800 +lużny set niż 550/700 +agresywny set(GPU/VMEM).To co przytrzymuje tą kartę przy ziemi to własnie ta wolna pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marzinho

te karty( rozni tylko Direct - 5900xt ma 9.0B a 6600 ma 9.0C na który jest troche za slaby moim (i nie tylko chyba) zdaniem, a osiagi pozostaly te same, obie karty po o/c maja w 3dMark03 po ok 7100-7200 pkt. (średnio i nie po v-modach)

 

 

Tylko DirectX ?Czy aż DX :) ?

Osiągi pozostały te same?

Wez pod uwagę ,że 3dmark 03 to tak naprawdę benchmark dx8.1 z JEDNYM testem dx9

do tego pixel shadery zostały użyte tylko do cieniowania wody i nieba.Reszta cieniowana jest za pomocą shaderów v.1.1(1.4).W 3dmarku 05 jest już zgoła inna sytuacja-WSZYSTKIE testy korzystają z Pixel/Vertex shaderów v.2.0 i tutaj dopiero ukazuje się słabość FX-ów.Są koszmarnie wolne gdy realizują kod shaderowy z 32bitowa precyzją,i w ogóle nie radzą sobie z kodem skompilowanym np.za pomocą kompilatora microsoftu(HLSL).Na FX ,w dx9 ,nie da się już w nic nowego zagrać.6600 ma "zaledwie" 3x szybsze Pixel Shadery.Vertex Sadery mają identyczną wydajność.

A co do dx9c-to można by jeszcze dużo napisać c

zy 6xxx/7xxx są za słabe...

Pozdro

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...