Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo ze nie jestem posiadaczem 6600 to jednak zabiore tutaj glos i byc moze pomoge komus wykrzesac ostatnie moce z 6200/6600

 

Na samym poczatku garsc informacji

 

Moja karta krecila sie po wgraniu biosu 1,4 , zmodyfikowanych timingow od sparkle ultra oraz zalozeniu Doskonalego chlodzenia na GPU i MEM oraz mosfety

 

 

Doszedlem do wniosku ze nie bede wiecej ryzykowal zbijania OHM w R84 i wgralem do karty Zmodifikowane Timingi z Pamieci 2,8 ns !!

 

po tych wszystkich zabiegach otrzymalem

 

TO CO W PODPISIE

mark 2001 - 17214 punktow

mark 2003 - 8531 punktow

mark 2005 - Jak zainstaluje to przetestuje ...

oki oki... zajefajnie i moje najszczersze gratulacje pomyslowosci i zulki hazardzisty, te 6opare ohm na r84 to szczyt szczytow ale coz...

 

ale ale... moglbys sie podzielic na forum co masz na pamieciach i na mosfetach (rozumiem ze to te "cylindry"???)?? i jakie timingi??? i gdzie mozna znalezc ten bios do sparkla ultra??? ja tez v-moduje i chce przystapic do drugiego podejscia z A4 :)

 

a jesli ty to zrobiles na 6200@6600 to powinno sie udac na kazdym pelnym 6600, tak ysle przynajmniej chociaz tak w sumie to to chyba te same karty sa (tzn 6200 i 6600)

Edytowane przez marzinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś w końcu udało się podkręcić pamięci na karcie GALAXY 6600 ver. ZALMAN ??

 

Standardowo mogę pamięci podkręcić na aż .... 568 MHz (jak jest wiecej to są arty).

 

Ja próbowałem chyba wszystkiego, tak wiec:

1. bios winfast, sparkle - zero efektu

2. zmiana timing`ów na opisywane tu na forum ( luźniesze i jeszcze luźniejsze ) - zero efektu

3. vmod - podniosłem napięcie z 2,61 V na 2,7 (pamięci wyraźnie sie grzały, ale nie parzyły) i był efekt niecałe 580 MHz (normalny rekordy)

 

Czy ktoś osiągnoł na tej karcie wiecej większe częstotliwości pamięci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co jest ale nie moge wgrać biosu 1.5v do mojego GF GB6600 TF

Pokazuje mi sie takie coś:

Dołączona grafika

 

 

 

Wpisuje parametry -4 -5 -6 (bez -4 wywala jakiś tam double foult error)

Qrcze nie wiem co robić bo podkręciłem do 455 gpu i mnie korci żeby kręcić dalej a sie nie da bo są zwisy :(

 

aa próbowałem dwóch biosów tego od winfasta i tego od sparkla i żaden ni chuchu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... V-DDR mod->zlokalizuj układ APL1581(prawy górny róg po stonie GPU)pod nim jest rezystor R84,jego rezystancja wynosi 90ohm.teraz za pomocą ołówka -ale jak najbardziej miękkiego(np.7B może być za twardy)musisz zmniejszyć jego rezystancję o 5-6 Ohm(nie więcej!).Standardowe V modułów na Leadteku wynosi 2.6V.Ale MUSISZ mieć miernik-inaczej nie sprawdzisz czy obniżyłeś rezystancję!

Dlaczego tylko o 5-6Ohm... jak moze wiesz to podaj jak kazdy Ohm oporu mniej wplywa na napiecie.. Mysle ze z radiatorami 2,8V mozna ustawic :)

 

...V-GPU mod-znajdż układ ISL6549CB(po przeciwnej stronie GPU).Pod układem ,jest grupa 4 rezystorów."Zainteresuj" się R510-jego rezystancja wynosi 600Ohm.Domyślne napiecie dla GPU=1,33V.I teraz zmniejsz ołówkiem jego rezystancję -KAŻDE 10 (dziesięć)Ohmów MNIEJ to 0.03V więcej na rdzeniu.Czyli

590=1.36V,580=1,39V,570=1,42V

... musialbym zrobić zdjęcia punktów pomiaru -a w tej chwili nie mam jak.

A przydalyby sie te miejsca pomiaru napiecia na GPU i DDR :/

 

Jeszcze tylko jaka jest max wartosc napiecia na GPU i DDR.

Gpu bedzie po modzie chlodzone woda wiec nie powinno sie przegrzewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

Mam pytanko czy 6600le bez zlacza sli tez chodzi w sli? czy potrzeba 6600le ze zlaczem? tylko gdzie takie dostac;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujące pytanko. Dlaczego jak wrzuce do mojego sparkla bios z napięciem 1.4v to zaraz po uruchomieniu windy dostaje komunikat o zmniejszonym taktowaniu ponieważ nie mam podłączonego zasilania do karty. A wtyczka jak była podpięta tak jest dalej. Miał ktoś taki przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujące pytanko. Dlaczego jak wrzuce do mojego sparkla bios z napięciem 1.4v to zaraz po uruchomieniu windy dostaje komunikat o zmniejszonym taktowaniu ponieważ nie mam podłączonego zasilania do karty. A wtyczka jak była podpięta tak jest dalej. Miał ktoś taki przypadek ?

Ja mam taki komunikat na win98.

Na winXP bez zmieniania czegokolwiek nie ma tego komunikatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujące pytanko. Dlaczego jak wrzuce do mojego sparkla bios z napięciem 1.4v to zaraz po uruchomieniu windy dostaje komunikat o zmniejszonym taktowaniu ponieważ nie mam podłączonego zasilania do karty. A wtyczka jak była podpięta tak jest dalej. Miał ktoś taki przypadek ?

Z tego co się orientuje to Sparkle mają biosy z napięciem 1,4 V standardowo i nie trzeba wgrywać innego :?: Więc po co ta operacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem karte na 500/680 i na grach następuje zwis. Nie zawsze ale jednak i najcześciej jest to na początku włączenia kompa. Testy wszystko przechodzi bez zająknięcia. Niby wszystko gra ale te zwiechy mnie dobijaja poniewaz nigdy tego nie mialem. Zasilka nie wchodzi w gre bo mam tagana 380. Chłodzenia tez nie bo mam zalmana 700 Cu. Procek z fsb 133 puszczony na 166 i temp. proca max 60.

Jedyna rzecz jaka jest nie wyjasniona to na poczatku jak sie zalacza kompa to sa temperatury, napiecia i inne [ciach!]ly i jak sie popatrzy na Vdd to skacze caly czas z wartości 1,47v do 1,65 ale jak nie miałem tej karty tez tak było i sie nie wieszało. Nie wiem juz co to moze byc. Czy przez to ze mam winde z sp2 a zawsze uzywalem sp1, czy to przez karte podkręconą. Tonący brzytwy sie chwyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Właśnie sprzedałem swoją 6600 i kupiłem 6800LE, jednocześnie żegnam się z tym topickiem. Dziękuję wszystkim użytkownikom tego tematu za to że moża było z Wami kulturalnie podzielić się wrażeniami z użytkowania karty, jej podkręcania itd.

 

Może będę czsami wpadał ale już nie tak często jak dotąd.

 

pozdro

Edytowane przez malkstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko o 5-6Ohm... jak moze wiesz to podaj jak kazdy Ohm oporu mniej wplywa na napiecie.. Mysle ze z radiatorami 2,8V mozna ustawic :)

A przydalyby sie te miejsca pomiaru napiecia na GPU i DDR :/

 

Jeszcze tylko jaka jest max wartosc napiecia na GPU i DDR.

Gpu bedzie po modzie chlodzone woda wiec nie powinno sie przegrzewac.

Tylko 5 Ohm?Wiesz nie moge od razu podać -"zjedź na 70", bo ktoś może uszkodzic sobie karte.Leadtek A6600TD ma napiecie dla pamięci 2.6V przy R84=90 Ohm ,czyli łatwo policzyć o ile % trzeba zjechać R,.by otrzymać 2,8V(własnie 5-6 Omów).Przeczytaj co pisałem wcześniej -i myślę ,że bedziesz juz wiedział co i jak.Generalnie sama zmiana timingów da Ci lepsze OC niż v-mod(u mnie i u kumpla ktoremu zapodałem moje timingi poszły odpowiednio -na 740 i 790).Co do max V GPU/ RAM ,przy wodzie możesz dać 1,65V i powinno byc ok(na GF 6200 podbijaja V znacznie wyżej do 1,7V+-np.kolega Assasin,czy Strongmen.)Oczywiście oni zajmują sie biciem rekordów w 3dmarkach,bo szczerze powiedziawszy "na codzień" ,to w wg. mojej opinii za dużo-ale jest to moje zdanie.Pamięci wytrzymają na 3,2V ale z tego co zauważyłem jakoś znacząco im to nie pomaga-duzo zależy od modułów-jednym idą bez niczego na 720 innym na 650-670,a jeszcze innym na ok.600 :mur: .Jak co to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pochwalę się wynikami ;)

3DMark03 - 3665

3DMark 05 - 1574

Aquamark 3 - 26443

 

Jak znajdę, to porównam z Radkiem 9550 :)

Jednak znalazłem:) To sa wynki z radka, ale jeszcze na Duronie 1200 i 512 SDRAM.

 

3Dmark2001:

250/400 - 6054

400/520 - 6071

 

3Dmark2003:

250/400 - 2082

400/520 - 2850 (tu jest skok jak należy).

 

Wyniki na 6600 robione byly na 2,53 - jutro zrobie na 3,15 . Spac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 5 Ohm?Wiesz nie moge od razu podać -"zjedź na 70", bo ktoś może uszkodzic sobie karte.Leadtek A6600TD ma napiecie dla pamięci 2.6V przy R84=90 Ohm ,czyli łatwo policzyć o ile % trzeba zjechać R,.by otrzymać 2,8V(własnie 5-6 Omów).Przeczytaj co pisałem wcześniej -i myślę ,że bedziesz juz wiedział co i jak.Generalnie sama zmiana timingów da Ci lepsze OC niż v-mod(u mnie i u kumpla ktoremu zapodałem moje timingi poszły odpowiednio -na 740 i 790).Co do max V GPU/ RAM ,przy wodzie możesz dać 1,65V i powinno byc ok(na GF 6200 podbijaja V znacznie wyżej do 1,7V+-np.kolega Assasin,czy Strongmen.)Oczywiście oni zajmują sie biciem rekordów w 3dmarkach,bo szczerze powiedziawszy "na codzień" ,to w wg. mojej opinii za dużo-ale jest to moje zdanie.Pamięci wytrzymają na 3,2V ale z tego co zauważyłem jakoś znacząco im to nie pomaga-duzo zależy od modułów-jednym idą bez niczego na 720 innym na 650-670,a jeszcze innym na ok.600 :mur: .Jak co to pisz.

Zjechalem z oporem na GPU do 566Ohm no i ... no wlasnie nic ... w sterownikach nadal wykrywa mi ze optymalnym OC jest 374/700 (oryginalny bios tylko z Twoimi timingami, bo chcialem miec dobrze dzialajace wyjscie TV i nie migajacy monitor).

Myslalem ze jak zmienie mu napiecie "recznie" to bedzi tak jak po wgraniu zmodyfilkowanego biosu na 1,4V.

A tu zonk .. prosze jeszcze jak mozesz to przydalyby sie te punkty pomiaru napiecia na karcie ... bo moze jest juz te niecale 1,5V tylko sterowniki cos nie chca wiekszego OC zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze jak zmienie mu napiecie "recznie" to bedzi tak jak po wgraniu zmodyfilkowanego biosu na 1,4V.

A tu zonk .. prosze jeszcze jak mozesz to przydalyby sie te punkty pomiaru napiecia na karcie ... bo moze jest juz te niecale 1,5V tylko sterowniki cos nie chca wiekszego OC zrobic

Możesz byc pewien,że po zjechaniu rezystancji R510 (w Leadteku)obniżasz napięcie-sprawdzałem to miernikiem.Co dziwne -u mnie sytuacja była taka że nawet po daniu 1,45V GPU nie chciał iść wyżej niz 520Mhz,a na biosie Sparkla poszedł na 550MHz <_< i to mnie troche zdziwiło.Jak na razie nie wiem w czym lezy problem.Ale z takich samych powodów jak Ty wolę org.bios.W topicu dla GF6200 ktos ostatio podawał linka do Vmoda -były tam podane punkty pomiaru(6200 i 6600 Leadteka mają praktycznie identyczne PCB więc punkty pomiaru bedą takie same).W razie czego pisz-jakby było coś niejasne-moze znajdę jakiejs zdjecia-bo teraz nie mam jak i czym ich zrobić.

 

 

a po co sterami kręcić :| jeżeli sie kręci to Riva Tuner....

Co do podkręcania w zakładkach sterownika,a podkręcania Riva Tuner.

RT i tak podkręca za pośrednictwem sterownika a nie niskopoziomowo,więc nie ma najmniejszego znaczenia czym podkręcasz.

Zaletą RT jest b. krótki czas trwania testu przy regulacji szybkości/częstotliwości GPU/MEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Chyba mam problem ... moja karta graficzna to GF 6600, procek Celeron 2,6g 256mb ram

teraz przejdę do rzeczy , kupiłem sobie kartę graficzną włożyłem ją w kompa i odpaliłem , jednak za pierwszym razem ekran był czarny, no to wyłączyłem kompa i włączyłem ponownie wtedy było już wszystko dobrze komp uruchomił się, poinstalowałem wszystkie najnowsze stery nVidii oraz DirectXy wszystko było super, przetestowałem kartę na wszystkich grach po trochu, w 3D marku 3798 pt, wszycho super , no to chciałem pograć sobie w coś dłużej, pograłem 50 min i komp złapał zwiechę !! to sie wkurzyłem bo nigdy na moim GF2 mx 400 (i cuś tam jeszcze) nie zwieszał, no to by był drugi problem a trzecim jest to że nie mogę odtwarzać flimów muli komp przy otwieraniu jak cholera, a jest cały czas czarny ekran i wyczaiłem że jak we właściwościach, zaawansowane , przyśpieszenie sprzętowe ustawie tak zeby wyłączyć Direct Draw i direct 3D , to wszystkie filmy widać przynajmniej, jakieś sie kolorowe kreski robią ale jest. No to by było na tyle plz POMOCy :cry: zasilacz to:Feel 150/230v tak przynajmniej na nim pisze :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...