Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

1.5 v? Hmm czy to bezpieczne? I cos w ogole slyszalem ze niby te 1.5 to naprawde 1.4v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5 v? Hmm czy to bezpieczne? I cos w ogole slyszalem ze niby te 1.5 to naprawde 1.4v?

bezpiecznie w miare to je nic nie grzebać a ten pierwszy 1,5 ma 1,48V ten drugi nie sprawdzałem 1,4 ma coś mniej Edytowane przez Malinabend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OK dalem 1.4 i poszlo jak w podpisie. Ogolnie jestem zadowolony, ale mysle ze da rade wiecej bo gralem z 1h i sie nic nie zawiesilo wiec jeszcze potem sie pobawie, tj jutro. Yo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam GF 6600 od XFX. Pamieci to hynix 3.3 (o ile sie nie myle) wykrecony na 535/740@stock. I tu pytanie: Czy ma ktos taka karte i robil jakies Vmody? Patrzac po zegarach to bios powinien byc 1,4V ( bo jak nie to :twisted: ) ale dla mnie to malo :P

 

Aha i jescze takie pytanie bo nie chce sie mi wertowac 160+ stron: Czy zwiekszanie magistrali AGP cos wam daje? bo ja dojechalem do ~110 MHz i dalo raptem jakies kilkanascie markow w 3dmarku03. Obecny wynik to 7700+ ale sa ambicje na 8000+ :P

Thx za jakiekolwiek odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalamalem sie w 2k5 [;

1925408[/snapback]

Witam.

Mam GF 6600 od XFX. Pamieci to hynix 3.3 (o ile sie nie myle) wykrecony na 535/740@stock. I tu pytanie: Czy ma ktos taka karte i robil jakies Vmody? Patrzac po zegarach to bios powinien byc 1,4V ( bo jak nie to :twisted: ) ale dla mnie to malo :P

 

Aha i jescze takie pytanie bo nie chce sie mi wertowac 160+ stron: Czy zwiekszanie magistrali AGP cos wam daje? bo ja dojechalem do ~110 MHz i dalo raptem jakies kilkanascie markow w 3dmarku03. Obecny wynik to 7700+ ale sa ambicje na 8000+ :P

Thx za jakiekolwiek odpowiedzi.

nie wiem jak w atlonach ale P4 3gh podkręciłem szyne o 7% dało mi wzrost ok 1000pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~110 MHz i Ci komp działa , dyski twarde OK - ja nie wierze - u mnie przy 75 juz zaczynały dziac sie dziene rzeczy

(chyba ze w twojej płycie jest blokada szynu AGP

 

ps. zwiekszenie owej magistrali nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reghis

Zgraj bios ze swojej karty-i jeśli możesz wyślij mi na maila(XFX to niezłe i rzadko spotykane karty)

Najłatwiej to zrobić Nibitorem 2.6a-do zassania Stąd

Nibitor->Tools->Read Bios->select device->OK->ponownie Tools ->read into file->zapisujesz.

 

A co do wyników to na tych zegarach co podajecie to wynik ~2800-3000 w 3DM05 i ~7000 w 3dM03 jest OK.Aktualnie mam zegary 500/730-i wyniki poniżej

7000/3020/1280 pkt w 3dmarkach 03/05/06

na 550/690 w 05 było 3200 ale na reszcie marków nie chciało mi sie sprawdzać.

 

Co do temperatur -prawidłowe podaje sterownik(i RT 15.8 z plug-inem NVThermalDiode.dll).

Pozdro 4All!

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cloperflake

Komp mi wysiada dopiero przy ~120MHz AGP, a tak to 3dmark03 stabilnie przechodzi. Tyle ze roznica jest okolo 20 markow :P

 

@BezbronnyPL

Bios umimem zrzucic. :P Ale maila twojego nie wyczaruje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

No i jest tak przetestowałem chyba z 6 biosow ściągniętych z edysku (adam1004a dobra robota z tym zbiorem). Powodem testów i całego zamieszania jest chęć podkręcenia Gigabyte’a 6600 – to jest łatwe, z utrzymaniem obsługi DVI - to jest tricky.

 

Testowałem :

1. modbios 1.4 gigabyte.rom

2. sparkleultra_14v_300mhzGPU_550mhzRAM.rom

3. asus-td6600-agp-14V.rom

4. gigabyte6600.rom

5. WF10DE00F2.rom

6. WF10DE00F2b.rom

 

Efekt. Ten którym mam oryginalnie z kartą daje najlepsze wyniki 450/630 – bez zmiany napięcia. Z tych 6 tylko 1 oraz 3 daje obsługę DVI, ale GPU max 440 ...

 

 

Najlepsze wyniki moja karta osiągnęła na biosie ściągniętym z - http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=371-3 ustawione i stabilne 540 / 660, ale bez DVI i czułem w krzyżach, że można jeszcze ją kręcić, ale brak DVI mnie zniechęcił do dalszych eksperymentów. Oczywiście znaczący wzrost wydajnosci w 3dmarkach (30 do 50 %).

 

Grzebałem w biosach nVidia_BIOS_Modifier oraz NiBiTor. Moim zdaniem ten pierwszy jest lepszy. NiBiTor pokazuje czasami, że nie można wyedytować tabeli napięć Modifier zawsze daje taką możliwość.

 

Jest jeden szkopuł ... zauważyłem, że jakiekolwiek „grzebnięcie” w biosie powoduje utratę obsługi DVI.

 

Ciekawostką jest to, że jak skopiowałem kropka w kropkę ustawienia z tego LEADTEKA’a (http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=371-3) do biosu - modbios 1.4 gigabyte.rom Parametry kręcenie nie uległy zmianie – dalej GPU 440 ...

 

No i tego nie rozumiem WHY ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tego nierozumiem , zrobiłem to samo co Ty - tj. skopiowałem parametry z biosu ladateka i wpisałem je do biosu od Gigabyta i nic.

Karta nie krenci sie powyzej ~445MHz, czyzby jakies dodatkowe zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OK dopiero full stable mam na ustawieniach nizej w mojej sygnaturce... wyzej nie da rady...

A moze mi ktos powiedziec jaki jest program do luzowania timingow ;s? W Riva Tuner moze mozna? Ale w sumie nie wiem czy jest sens, na to samo wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie u wszystkich.

RT=odczyt z diody.

Różnice biorą się stąd ,że w niektórych kartach temperatury odczytywane są niskopoziomowo tzn.

przez bezpośredni(z pominięciem sterownika)dostęp do czujnika.W innych z kolei temp.odczytywane są za jego pośrednictwem ,stąd mogą uwidaczniać się różnice.Nie zmienia to faktu ,że w zakładce sterów temperatury są prawidłowe(odpowiednio skompensowane).RT wystarczy odpowiednio skonfigurować.

 

Jeżeli w dalszym ciągu będą różnice-może to oznaczać ,że producent zmienił specyfikacje(zastosował np.inny czujnik) szczególnie inżynierowie ASUS-a lubią kombinować(zresztą na Asusa tez jest sposób=odpowiednia wtyczka ).

@rhedis

mkp@o2.pl

to mój dres(chyba jest też opcja na forum do wysłania-nieustotne-adres mailowy masz).pozdro

@jarifari

A widzisz -walka z biosami się nie skończyła :)

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

No i jest tak przetestowałem chyba z 6 biosow ściągniętych z edysku (adam1004a dobra robota z tym zbiorem). Powodem testów i całego zamieszania jest chęć podkręcenia Gigabyte’a 6600 – to jest łatwe, z utrzymaniem obsługi DVI - to jest tricky.

 

Testowałem :

1. modbios 1.4 gigabyte.rom

2. sparkleultra_14v_300mhzGPU_550mhzRAM.rom

3. asus-td6600-agp-14V.rom

4. gigabyte6600.rom

5. WF10DE00F2.rom

6. WF10DE00F2b.rom

ciekawe ja jade na 3 biosie i mam wysokie oc. moze gigabyte w tej swojej magicznej serii poblokowal cos. fajnie ze dvi chodzi na asusie :)

 

co do czujnikow asus-a wystarczy zassac najnowszy soft do kontroli temp od asusaa i juz pokazuje dobra temp ta gpu - oczsywiscie jak dioda termiczna jest w biosie wlaczona - te czujniki asus-a ehhhh rownie dobrze moga byc emulowane przez sterowniki

 

A czy ktos wie jak duza jest roznica miedzy:

 

<b>GeForce 6600 Gigabyte Turbo Force 128MB (128-bit) TV/DVI bulk (PCI-E)</b> http://sklep.benchmark.pl/pelny_16813.html

<b>MSI NX6600LE GeForce 6600LE 256/128 PCI-E</b>

http://www.skleppc.pl/index.php?m=item&id=.../128%20PCI-E%20[NX6600LE-TD256E]

omin le szerokim lukiem - on jest 4 potoowy - blizej mu do 6200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam karte GF A6600TD Leadteka. Jarifari pomogl mi doprowadzic ja do stanu uzywalnosci jakis czas temu (dzieki jeszcze raz :) ) ale mam kolejny problem. Poluzowal sie wiatraczek na karcie i teraz lata na boki, wydajac rozne glosne dzwieki, az glowa boli. Mam wiec pytanie: Znacie jakies tanie wiatraczki ktore beda pasowac na moja karte bez zadnych modyfikacji? Nie mam zamiaru jej podkrecac, chcem tylko zeby przestala warczec :P Myslalem nad Freezone ALCU, ale nie wiem czy bedzie dobrze pasowac, no i zajmuje dwa sloty pci, a ja nie mam zbytnio miejsca. No chyba ze bedzie naprawde dobrze pasowac, to moze sie pozbede paru kart.

Moze ktos wymienial juz chlodzenie i podzieli sie swoimi doswiadczeniami?

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie macie czasami problemow z karta graficzna na gf6600 i plycie na nf4??chodzi mi o to, ze u mnie ewidentnie karta graficzna zwalnia i zamiast np. 60 klatek mam 30 i w rezultacie w 3d marku zamiast 18-19k mam raptem 12-13 (gry szrpia jak choler., grac sie nie daje):(.jesli nie macie zadnych problemow to moglibyscie podac na jakich sterownikach "jedziecie"(chodzi mi o grafike i mobo)

 

zmianialem juz wszystko...biosy, sterowniki do grafy, sterowniki do mobo i wiecznie to samo...test zaczyna sie z duza iloscia klatek lecz po chwili(okolo minucie-roznie to bywa na roznych sterownikach)karta zwalnia o polowe, reinstal systemu tez nic nie daje....:((

 

wiem ze keidys nie mialem z tym problemow i wszysto chodzilo idealnie, ale nie mam pojecia od czego to zalezalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzidzion

ja mam plyte na Nforce2 i niewiem co jest ale po kilkunastu minutach grania, zwiecha :mur: nic nie pomaga... :cry:

zaistalowalem tez teraz taki wygaszacz egranu- akwarium. bylem na uczelni wracam i co zwiecha... :cry:

 

mam jeszcze pytanie czy te zwichy moga byc wynikiem przegrzewania sie chipsetu?!

mam zdjety ten oryginalny wiatraczek radiator zostawilem i puscilem na niego wiatrak 60x60 na 5V.

niby wczesniej na 9550 tez tak mialem i zwiech nie bylo... mam Abit NF7-SL v.2.0 magistrale mam ustawiona 200Mhz (procek nie podkrecany), pamieci 2x256 Twinmos 2.5CL

Edytowane przez nerc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj kupiłem do komputerka nowiutką grafe Gigabyte GF 6600 na PCI-E z pasywnym chłodzeniem. Wszystko ładnie działa, ale jest jeden problem. Gdy np. przesuwam suwakiem z przeglądarki www lub z winampa to karta wydaje dziwny dźwięk podobny do takiego jaki powstaje przy przesuwaniu igły po grzebieniu. Jak karta się trochę przygrzeje to ten dźwięk staje się coraz donośniejszy. Przy graniu w Colina 5 jak i Fife 06 te dźwięki też się niestety pojawiają. Czasem jest tak że na 10 sekund jest cisza a potem znowu zaczyna się wydobywać ten dźwięk. Radiatory po obydwu stronach karty są ciepłe ale można je dotknąć ręką. Obudowa narazie jest otwarta a więc karta ma dość sporą wymianę powietrza. I teraz mam pytanie do Was. Czy ktoś ma te same objawy czy też coś jest nie tak z tą moją kartą czy też udać się do Proline'a i powiedzieć o tych podejrzanych odgłosach. Ewentualnie co podać jako źródło reklamacji ?? Chyba do 3 dni to wymieniają na nowy model, ale tutaj pewny niejestem :|

 

System to WinXP + SP2, sterowniki do grafiki to te dołączone do pudełka z kartą.

Reszta konfiguracji:

gigabyte k8ne nforce4 s754

amd sempron 3000+ box

wd160JS 160GB sATA II

lg dvd recorder 4167B OEM

twimnos ddr 512MB 400MHz

 

Sprzęt niejest podkręcany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj kupiłem do komputerka nowiutką grafe Gigabyte GF 6600 na PCI-E z pasywnym chłodzeniem. Wszystko ładnie działa, ale jest jeden problem. Gdy np. przesuwam suwakiem z przeglądarki www lub z winampa to karta wydaje dziwny dźwięk podobny do takiego jaki powstaje przy przesuwaniu igły po grzebieniu. J

 

Sprzęt niejest podkręcany.

Temat wałkowany na róznych forach wielokrotnie.Ten odgos wydają cewki indukcyjne(takie kółka z nawinietym drutem).Zamaluj je/ją bezbarwnym lakierem do paznokci i po sprawie.Karta jest sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomalować tylko druciki ? czy całe to kółeczko? Czy wtedy strace gwarancje na karte ? Ma ktoś opis jak to zrobić ?

Tyle pytań i ciągle to wkurzające bzzzzz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie macie czasami problemow z karta graficzna na gf6600 i plycie na nf4??chodzi mi o to, ze u mnie ewidentnie karta graficzna zwalnia i zamiast np. 60 klatek mam 30 i w rezultacie w 3d marku zamiast 18-19k mam raptem 12-13 (gry szrpia jak choler., grac sie nie daje):(.jesli nie macie zadnych problemow to moglibyscie podac na jakich sterownikach "jedziecie"(chodzi mi o grafike i mobo)

 

zmianialem juz wszystko...biosy, sterowniki do grafy, sterowniki do mobo i wiecznie to samo...test zaczyna sie z duza iloscia klatek lecz po chwili(okolo minucie-roznie to bywa na roznych sterownikach)karta zwalnia o polowe, reinstal systemu tez nic nie daje....:((

 

wiem ze keidys nie mialem z tym problemow i wszysto chodzilo idealnie, ale nie mam pojecia od czego to zalezalo

Ja nie mam problemów, a mam podobny config (tez NF4-4x, sempron 512mb). Zainstaluj wszystkie stery z dolaczanych plytek, moze pomoze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zaczynam miec dosyc tej karty :? Wiesza sie cholerstwo. Moim faworytem co do przyczyn mianuje mostek HSI. Czy to cholerstwo u was tez grzeje sie niemilosiernie? :evil:

czyli co myslisz ze jest to wina przegrzania karty?! kurcze mozliwe :mur: dotykalem ostanio jej no i naprawde byla gorca!!

a w ktorym miejscu jest mostek HIS i czemu sadzisz ze akurat to jego przegrzanie jest winne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Gigabyte gf 6600 i rowniez mostek HIS grzeje sie jak patelnia na ogniu mozna na nim jajka smarzyc,no coz tak chyba musi byc niestety :( Chlodzenie mam orginalne wiec skoro producent tak to wypuscil tak musi byc :P/Tyle za ja nie mam zadnych zwiech wszytsko smiga dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...