Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec moj problem polega na tym ze niemoge wrzuicic biosu 1.4 . Jest napisane ze mam standardwy bios leadteka hmm niewiem oco chodzi wczesniej jak zmienialem bylo wszystko okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polakierowałem moje 2 cewki na grafie i piszczenie znikło !! :) Troche przy graniu pachnie lakierem ale myśle że to kwestia czasu i już wszystko będzie ok. Ide dalej katować te cewki. POzdrawiam i dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem nowy bios do NF7

karta chodzi nie wiesza sie, ale na ustawieniach magistrali 133. :mur: procek nie podkrecony!!

no i co teraz... :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam. Tak jak pisałem wczesniej, zakupiłem Galaxy GF 6600 GE 128mb DDR3 Agpx8. Mam tylko jedno pytanko (wybaczcie jeśli to śmieszne, nie jestem znawcą tematów dotyczących czestotliwości itp). Po zainstalowaniu Overclock Tools, mam standardowo częstotliwośc taktowania układu - 300, a taktowania pamieci - 1000. W wielu artykułach czytałem ze taktowanie karty powinno mieć 450 mgh. Czy coś przegapilem?Jestem w jakimś błędzie czy mnie oszukano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że firmy, które produkują SPECJALNIE zmniejszają taktowania aby uciąc koszty.. dotyyczy to 'starszych' modeli, najlepiej jakbys ją ZWRÓCIŁ, no ale musi byc dówod, ze powinno miec 450mhz, pudełko itp.

A może czytales o innych modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do tego sklepu co sprzedaje te karty, poprosiłem taką jak na allegro Allegro i niby jest to samo, karta wygląda identycznie, nawet nalepka jest że to GE, pamieci DDR3, a sprawdzałem na riva tuner w monitorze wychodzi mi częstotliwosc taktowania 299.... a pamieci ponad 1000 mgh. Nie wiem teraz co mam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do tego sklepu co sprzedaje te karty, poprosiłem taką jak na allegro Allegro i niby jest to samo, karta wygląda identycznie, nawet nalepka jest że to GE, pamieci DDR3, a sprawdzałem na riva tuner w monitorze wychodzi mi częstotliwosc taktowania 299.... a pamieci ponad 1000 mgh. Nie wiem teraz co mam zrobić.

odpal jakas gre albo marka i zobacz czy taktowanie nie wzrasta wtedy do 450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300MHz = tryb 2D (pulpit i itp.)

425MHz = tryb 3D (gry i itp.)

 

Tak powinno być i tak u Ciebie jest, sterowniki karty graficznej zwiekszaja jej zegary gdy zostaja włączone np. gry

 

edit:

 

O ile mozesz podkrecisz nie da sie tego odpowiedziec sprawa indywidualna, w sterownikach powinna byc opcja "wykryj optymalne czestotliwosci" nie pokazuje tak naprawde do ilu mozna pokrecic ale zbliza sie do maksymalnych wartosci

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wzrasta do 425.50 mhz. To teraz prosze o odp. czy tak ma być, i ile mogę go podkręcić. Z góry dzięki za odpowiedzi.

a ja polece ci program Ati Tool wystarczy wybrac max gpu, pozniej max mem i pokazuje nam maxymalne ustawienia bez artow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ja może z innej bajki bo też mam 6600 gt ale 2 in 1 czli gigabyte GV-3D1, i spróbowałem programu Ati toll polecanego wcześniej. Zauważyłwm przy sprawdzaniu max gpu że doszedł mi na jednym procku go 510 ale nie ciągłem dalej bo temp. na tym właśnie jednym wzrosła na 90 stopni, a na drugim było 70 stopni,

moje pytanie brzmi, czy to oznacza że tego jednego procka mogę aż tak wysoko podkręcić, i jeśli rozumiem, to w sumie powinno być ponad 1000 na gpu ?? Obecnie karta chodzi na 530/1140 w 3dmarku ma kolo 14000..

 

thx za odp.

 

PS: nie znam się zbytnio na tym, więc jeśli coś pomieszałem to sorki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko nie bardzo sie na tym znam,wiec pytam. pytanie zapewne banalne no ale mimo to jakby ktos mogl to prosze o odpowiedz, z gory dziekuje. Posiadam gigabyte gf 6600 po odpaleniu AtiTool mam takie wskazania tryb 2D 400mgh pamiec 250 tryb 3D 400 pamiec 250.I moje pytanie jest nastepujace czy w trybie 2D Procesor gpu nie powinien pracowac z nizsza czestotliwoascia niz w trybie 3D ???Czy tak poprostu ta karta juz ma:>???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebi0104 tak ta karta juz ma :)

 

Widze ze masz to samo :D ladnie ci poszla :) zmieniales chlodzenie????Mi atiTool jak testowal to zegary zatrzymaly sie na 450 i 270 :( lipa ale mam standardowe chlodzenie,czy zmiana jego cos pomoze????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Onkel ja szukalem sterow omegi do nvidi i widze baaardzo stare jakies. Mozesz mi zapodac linka, bardzo bym byl wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

CHce kupic karte na PCI-E dla kompa w podpisie

Moje pytanie czy warto brać do tego kompa 256 mbwa karte - GF6600 TF Gigabyta, czy nie da to niczego i starczy 128.

Dodam jeszcze ze tej karty nie bede przez jakis czas zmieniał!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkel ja szukalem sterow omegi do nvidi i widze baaardzo stare jakies. Mozesz mi zapodac linka, bardzo bym byl wdzieczny.

Cytat z http://omegadrivers.net/: "

(09/23/05)

 

Sorry to tell you this, but the Omega Nvidia Drivers project is currently on hold ATM (NOT canceled), don't ask me why and please stop the emails asking for updates, I will resume the work on them when I find it appropriate, thanks for your understanding."

 

Omegi pod nVidię nie wychodzą na razie. Jakby co, to polecam XTreme-G z http://www.tweaksrus.com/. Najszybciej wychodzące zmodowane stery pod nVidię. Szczególnie godne polecenia są 83.20 v2. Nigdy się nie zawiodłem na tych sterownikach, a jadę na XTreme-G od dłuższego czasu. Za każdym razem świetna wydajność i jakość obrazu.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem zielony prosze o pomoc w czym moze byc problem jak ustawie zegar gpu z 400 na 500 w gf gigabyte 6600 na agp mam totalna zawieche dlaczego nie chce isc????Z tego co czytalem powinien isc nawet wyzej w czym moze byc problem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzam ATItool max core, po 10 minutach mam na liczniku 595MHz, temp 77 stopni

 

dziwna sprawa, mam zero errorow, a jesli ustawie core na 540-550 to praktycznie po chwili mam freezy w grach

 

edit:

15 minut, core >600MHz no errors

Dołączona grafika

 

edit2:

30 minut, core >680MHz no errors :blink: az nie chce mi sie wierzyc... i troche zaczynam sie bac ze zaraz sie spali ;]]

Dołączona grafika

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzam ATItool max core, po 10 minutach mam na liczniku 595MHz, temp 77 stopni

 

dziwna sprawa, mam zero errorow, a jesli ustawie core na 540-550 to praktycznie po chwili mam freezy w grach

 

edit:

15 minut, core >600MHz no errors

Dołączona grafika

 

edit2:

30 minut, core >680MHz no errors :blink: az nie chce mi sie wierzyc... i troche zaczynam sie bac ze zaraz sie spali ;]]

Dołączona grafika

jak na moj gust to cos Cie waluje ten program, zapusc jeszcze w tle odczyt f (wykresy) z Riva tuner to jest fizycznie niemozliwe zeby CI rdzen poszedl na 600mhz bez zmiany V na co najmniej 1,5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem zielony prosze o pomoc w czym moze byc problem jak ustawie zegar gpu z 400 na 500 w gf gigabyte 6600 na agp mam totalna zawieche dlaczego nie chce isc????Z tego co czytalem powinien isc nawet wyzej w czym moze byc problem (IMG:style_emoticons/default/icon_sad2.gif)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej powiedzcie mi czy ten bios 1.5V w ogole dziala? Rzeczywiscie jest te 1.5V? Bo kiedys ktos mowil, ze wcale to nie jest 1.5V a zaraz potem ktos polecal ten bios. Jak to w koncu jest?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej powiedzcie mi czy ten bios 1.5V w ogole dziala? Rzeczywiscie jest te 1.5V? Bo kiedys ktos mowil, ze wcale to nie jest 1.5V a zaraz potem ktos polecal ten bios. Jak to w koncu jest?!

jeśli masz dobre chłodzenie możesz spróbować. W moim przypadku wgranie biosu 1,5V poprawia wyraźnie stabilność. Nikt Ci jednak nie da gwarancji, że karta bedzie się lepiej kręciła. Kluczowe może się okazać jak sprawuje się układ zasilania na Twojej karcie. Po prostu może nie byc w stanie bez hardmoda dostarczać większego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...