Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

mam dostep do modowanych biosów ale nie wiem jak z producentem pamieci- w 9550 trzeba byłó dobrać pod producenta bo timingi grały role-tutaj moża wrzucić bios np zmodowany od winfasta?

Jakoś nie ciągnie mnie zabwa w modowanie własnego biosu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki...

 

widze,że z softe to faktycznie troche lipa- u ati to byłem rozpieszczany ati tools albo ati tray tools i właściwie było wszystko łąćznie z zmianą timingów pamięci spod windy... no lae jakoś sobie poradze :wink:

Jeszcze raz dzieki za odpowiedz a nie sakramentalne użyj szukajki :D

nibitorem można zmieniać timingi pod windą a póżniej ewentualnie można je wprowadzić do biosu , ati tools też działa pod nvidie (najnowsza wersja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze,że z softe to faktycznie troche lipa- u ati to byłem rozpieszczany ati tools albo ati tray tools i właściwie było wszystko łąćznie z zmianą timingów pamięci spod windy... no lae jakoś sobie poradze :wink:

To ,że w progsach ATI można zmieniać Timingi,jest możliwe dzięki twórcy RivyTuner(pseudo Unwinder)który przez przypadek i niopatrznie podzielił się swoją wiedzą i zostało to natychmias wykorzystane.

Zapewniam ,że o ile RT nie jest tak efektowna jak ATI tray tools/ATT o niczym nie swiadczy.Po prostu ten programik wymaga troche więcej myślenia(i wiedzy),choć przyznam ,że pare rzeczy by się przydało(ale nie tak wiele).

Ogolnie możesz używać toolsów do ATI(ATT),ale 3dmark 05/06 + RT i tak sprawdza się lepiej.

Aaa i żeby nie było-używalem ATT i zawsze się okazywalo ,że wartości przebadane/zaakceptowane przez to narzedzie musiałem potem korygować(czasem nawet po BSOD).

Ale co kto lubi.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z vbios modem na karcie winfasta a6660td 256mb.Reszta sprzetu jak w sygnaturce.Probowalem kilku biosow i ani razu nie udalo mi sie jej sflashowac tak aby byl zamierzony efekt.Raz system ladowal sie do okna wyboru uzytkownika a innym razem artefakty byly juz przy poziomie startu pc.Co moze byc tego przyczyna bo ktos mi mowil ze slaba zasilka ale nie chicalbym wydawac kasy na marne jesli jej wymiana byla by zbedna.Dodam jeszcze ze bez zmiany biosa rdzen idzie na >430 ale pamieci nie chca przejsc testow w coolbitsie powyzej 560 ;(.Pamieci na karcie sa 4 ns

ponawiam swoje pytanie.moze ktos pomoc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Zamierzam wymienić grafike po tym jak mój radek 9700 padł w niewyjaśnionych okolicznościach.

Zastanawiam się nad Geforcem 6600 Asusa.

http://www.gral.pl/preview/Asus/GeForce660...TV_i_DVI_39.php

Zastanawiam się czy ta karta będzie dobrym wyborem gdyż jej cena jest podejrzanie niska.

Czy może lepiej skusić się na Gainwarda fx5900xt z 1,5 roczną gwarą od kumpla za 300zł.

Czy ten Fx będzie dużo wolniejszy od 6600.

Dodam że fundusze mam bardzo ograniczone.

Z góry dzięki za pomoc i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

 

 

Czy może lepiej skusić się na Gainwarda fx5900xt z 1,5 roczną gwarą od kumpla za 300zł.

Czy ten Fx będzie dużo wolniejszy od 6600.

Pod żadnym pozorem nie bierz tego FX-a.Niepodkręcony 6600 jest od niej szybszy w grach DirectX 9(czyli w każdej nowej) .Natomiast po OC go zmasakruje.R.9700Pro zjada tą kartę(FX) na śniadanie w DX9,a co dopiero 6600(OC obowiązkowe).

Zresztą wynik 3Dmarku 06 FX-a,to ok. 200Pkt-dla porownania 6600 po OC ma ok.1100,może marki nie są dobrym argumentem ale dość dobrze oddają przepaść między tymi kartami.Za FX5900 nie dałbym więcej jak 170zł.

 

Co prawda cena tego Asusa jest coś podejrzana-ale może robią miejsce do 7300GS i 7600GT(ale to na już PCI-E).Dopytaj się czy czasem nie jest to wer.LE albo 6200(bo mogli takiego "szczegółu" nie uwzględnić w opisie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy 6600 byście polecili bo troche ich jest i ciężko się zdecydować, a kasy też za duzo nie ma :sad:

Może jakiś Leadtek albo ten Asus jeśli się okaże że to dobra wersja.

Sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie -jak to jest mozliwe że przed odblokowaniem czujnika temperatury w biosie odblokowałem go w RT?Podobno ten czujnik można odblokować tylko z poziomu biosu?pytam ponieważ po zmianie biosu z odblokowanym czujnikiem mam taką samą temp. jaką pokazuje w RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nowy RT ma opcję odblokowania czujnika temperatury.

Dalsza częćść postu jest dla mnie niezrozumiała. Czy to źle, że pokazuje taką samą temperaturę?

Powinien inną? Można to zmienić. Jeżeli jesteś w stanie zmierzyć faktyczną temp. GPU to można to zmienić w RT - opcja "value offset"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy 6600 byście polecili bo troche ich jest i ciężko się zdecydować, a kasy też za duzo nie ma :sad:

Może jakiś Leadtek albo ten Asus jeśli się okaże że to dobra wersja.

Sam już nie wiem.

ostatnio kupilem na allegro 6600 prolinka pamieci hynix3,6 za 254zl :))

jakos obrazu naprawde dobra pozatym kreci sie rewelacyjnie standardowo 300/500@540/700 :))

 

pozdr

tweaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba zdecyduję się na tą karfte:

http://www.gral.pl/preview/Leadtek/GeForce...3HDTVDVI_43.php

 

Co o niej myślicie? Bo wydaje mi się że za tą cenę nic lepszego nie dostane.

I co myślicie o mojej zasiłce, starczy do tej grafy??

Spoko, opłaca się :) Ja tesh planuje zmienic moja grafe na 6600GT, z tym ze firmy MSI :) Zasilacz powinien Ci wystarczyc do tego konfiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko na poczatku chcialem kupic gigabyte 6600gt ale mialkem problem z dostaniem tej karty zdecydowalem sie na Pixelwiev 6600GT czy to byl dobry wybor co uwazacie o tej karcie:>? wspomne ze karta jest na agp8 pamieci ddr3 2.0 ns taktowana 500/900 jak ktos mial juz ztym doczymnienia niech da mi znac bo karta jest w drodze do mnie :) dziekuje za wszytskie odpowiedzi,jak zle dokonalem wyboru jeszcze moge to cofnoc wiec prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mam tego wyjca...

 

na razie chce zwolnić wentyl- w rivie ta regulacja coś mi nie lata. Ssam vtuner i nv tray tools...

Kurde czym szybko skręcić wentyl na grafie? Troche mnie to irytuje-komp wycizony a ten wyje :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko na poczatku chcialem kupic gigabyte 6600gt ale mialkem problem z dostaniem tej karty zdecydowalem sie na Pixelwiev 6600GT czy to byl dobry wybor co uwazacie o tej karcie:>? wspomne ze karta jest na agp8 pamieci ddr3 2.0 ns taktowana 500/900 jak ktos mial juz ztym doczymnienia niech da mi znac bo karta jest w drodze do mnie :) dziekuje za wszytskie odpowiedzi,jak zle dokonalem wyboru jeszcze moge to cofnoc wiec prosze o opinie.

Nie wiem jak 6600Gt ale mialem kiedys Pixelview GF 2mx400 i 2Ti, nie bylo z nimi zadnego problemu, chodzily stabilnie. Natomiast slabo sie krecily:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wentla w 2d wyciszyłem...

 

po o/c bez zmiany biosu czyli 450/660 mam 6200 w smaku 03...chyba ok nie?

Proc tylko na 2.4, memki cienkie timingi itp...

Szkoda,zę musze biosa zmienić bo widze że 1.3 ma po tym jak kiepsko leci...

Memki jak na tsop to fajnie lecą -heńki takie same na obu moich 9550 szły 530-560..a tu 660...

Musze pogmerać w timingach-moze to im cos da....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly updeacik. takty grafy to 550/1100. szukam Vmoda, bo brakuje jej V.

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=174160

 

dodam, ze jest to 3 wynik na ORB na 6600 bez SLI, zeby wyzej atakowac w single to musze miec wiecej V a jeszcze wyzej to druga karte. wie ktos moze czy 6600 non-GT i 6600GT beda latac razem w SLI?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos najnowszego biosa do GF 6600GT gigabite GV-NX66T128D? bo ze strony producenta tylko da sie stary zassac. mam F21, ale wiem ze jest nowszy.

Edytowane przez D4ni3lw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1943 pkt. w 3dmarku06 to duzo czy malo? mam GF 6600GT gigabyte niekrecona

link do orba?

 

czy ma ktos najnowszego biosa do GF 6600GT gigabite GV-NX66T128D? bo ze strony producenta tylko da sie stary zassac. mam F21, ale wiem ze jest nowszy.

Jezeli na stronce producenta nie ma, to znaczy ze nie wyszedł OFICJALNY nowy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedl! zobacz, a potem gadaj. jest info o wersji i jest do niej link, ale pobiera stara wersje, czyli F2, a F21 zassalem z innyj strony z biosami, ale tego najnowszego nie bylo

No to nie panikuj pewnie im się linki pomyliły, jak BIOS rzeczywiscie wyszedł to poprawią ten błąd.

 

nie zmieniaj tematu tylko daj link do orba z tym wynikiem ;]

moze jakis kolejny "NewCatl" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie. Mam problem z moim 6600GT leadtek`a. W grach typu fifa 06 NFS MW robia mi sie freezy. To znaczy gry chodza plynnie bo np NFS na full detalach z AA ustawionym na 2/3 i AS na 1/2 leci na okolo 30 FPS. Ale co jakis czas FPS spada do np 17 fps i nie wiem czym to jest spowodowane. A od czasu do czasu jak robi sie freez to gra staje kompletnie i mozna tylko resetowac kompa. Mam Celerona D 335 2.8 @ 3.0 mHz na plycie albatrona PM266A (PRO) mam 768 ramu (256 no name i 512 supertalent) zasilke noname 350W. Jezeli chodzi o sterowniki to probowalem wszystkie stery do GF zaczynajac od 77.77 a na 81.98 konczac. Ciagle to samo. Nie ma rowniez znaczenia czy procek i karta sa po OC. probowalem z OC jak i bez OC. Ciagle to samo. myslalem ze to wina sprzetu i ze poprostu co jakis czas gra skacze ale przy minimalnych detalach gra leci 60 fps i zwalnia np do 30. Fast write wł i wył rowniez nie robi roznicy. Bios karty to 5.43.02.69.68. Jezeli ktos ma jakis sugestie to prosze o podpowiedz bo poprostu tak znakomita karta sie marnuje bo nie mozna plynnie grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem mam te karte prolinka gf 6600 GT na agp temp w grach dochodzi do 72 stopni ale to chyba nie problem,a problem polega na tym ze podczas grania caly komp sie zawiesza i tylko twardy restart pomaga na poprzedniej karcie gf 6600 gigabyte nie mialem problemow:( czy moze ktos wie w czym moze lezec problem???Moj konfig to sempron 2800+ 2x512 ramu karta jak wyzej nagrywarka dvd i cd zasilacz chieftec 410 i jakies 4 wentylatorki w budzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...