Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Temperature czytasz ze sterownikow czy jakims innym softem?

Karty nie pali sie tak szybko [; Musialbys sie troche nameczyc z o/c i w ktoryms momencie popelnic blad :wink: Dla pamieci 4 ns 590 moga byc ostateczna granica ze wzgledu na niedowoltowanie. Moglbys jeszcze edytowac bios karty zmieniajac timingi. 2808 to dobry wynik [; Sam mam taki na 500/680 <_< Wlasnie przeczytalem taktowania Twoje i moje... [ciach!]a ! Jak??

[/quot

 

Odblokowałem sobie czujnik temperatury. Dziwna jest jedna rzecz, niby maja frafa a6600le, ale gdy zmieniałęm chłodzenie było napisane gf6200 hihi. Chcę zapodać jakiś bios, tylko nie wiem czy 1,4 czy 1,5V. Przy 1,5 zalman chybaby podołał gdybym ustawił na 12V. I mam jeszcze pytanie: jak długo podziała karta z napięciem 1,5. Wytrzyma 2 lata? I jak może być przyczyna ,że ja mam 465/590 a TY 500/680 i mamy podobne wyniki. W 3damrku2003 mam ok.6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta karta jest dobra MSI 6600GT Diamon ??? MOge ja okazyjnie kupic za 380zl ??? Oplaca sie czy nie ??? Jak one sie kreca ???

Czy 9000pkt w 3dm3 na 6600GT to duzo ???

 

Ps. Czytalem gdzies o jakis piskach z glosnika podczas aktualizacji sterow. Czy to prawda i czy da sie temu jakos zaradzic ???

 

Aha i jeszcze jedno:

Za ta sama cena mam 6600GE Galaxy. Ktora lepsza ???

 

Prosze o szybka odpowiedz. Pozdro !!!

Edytowane przez lfanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 380zł warto kupić, karta dobra, jezeli to jest DIAMOND to powinna miec soft do monitorowania napięć/prędkosci wiatraczków/temperatury, wydaje mi się ze na benchmarku był test tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktora lepiej ?? Ile na tej MSI wydusze w 3dm1. NA tamtej bylo prawie 24k :).

Wydajności kart graficznych nie mierzy sie w marku 01, bo po pierwsze to juz ma 5 lat, a po drugie, on bierze pod uwage procesor/pamięc itp co zawyza wynik. Nie wiem jak z o/c tej MSI, ale moja Galaxy6600GE potrafi 575MHz/1200Mhz ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w koncu udalo mi sie zoptymalizowac komputer, trwalo to mniej wiecej....9 miesiecy.

9 miesiecy temu kupilem winfasta 6600 td 128 mb. Wszedlem na to forum poczytalem, pobawilem sie troche, i po miesiacu wrocilem do oryginalnych ustawien na karcie, bo nie chcialem ryzykowac z przetaktowaniem karty na oryginalnym chlodzeniu, przede wszystkim pamieci . Ale do rzeczy. Wracam tu po 9 miesiacach....przybylo ponad 100 stron postow z ktorych ciezko sie czlowiekowi polapac, szczegolnie osobom ktore tuning kompa traktuja jako zajecie po pracy. (zreszta sam ktos napisal ze tutaj pojawiaja sie osoby ktore tylko nie wiedza jaki zasilacz kupil). Pytania zostaja skwitowane w 90% odpowiedziami: "googla pytales?" "to juz bylo" "szukaj pare stron wczesniej". Po co tak odpowiadacie? zasmiecacie w ten sposob tylko forum, tworza sie niepotrzebne strony (184 jak na dzis dzien) z czego tak na prawde 20-30 jest z konkretnymi informacjami. Tak wiec, przebrnalem przez ta gruba lekturke popracowalem na moim sprzecie i oto do czego doszedlem, i co moze sie niektorym z Was przydac.

 

Postaram sie opisac co mozna wykrecic z karty Winfast 6600 td 128mb AGP.

 

BIOS

Ja pozostalem przy oryginalnym BIOSie 1.3v agp

 

Wczesniej mialem wgrany ten Bios 1.4v, ale NIE oblsuguje on wyjscia DVI na monitor, a kazde klikniecie prawym na pilkach wideo, lub tez ustawiniach grafiki, konczy sie wkurzajacym mrugnieciem monitora.

Nadal nie wiem czy w ogole ta karta moze chodzic na napieciach powyzej 1.3v (tak wnioskuje z niektorcyh postow) choc moim zdaniem tak bo rdzen kreci sie szybciej na tym biosie 1.4v. Jezeli nie macie monitora z wejsciem DVI to miganie mozna wyeliminowac poprzez podlaczenie karty do dvi poprzez "przelaczke" analog-dvi ktora byla w zestawie. Nie spotakalem zadnego innego biosu niz oryginalny na ktorym by wyjscie cyfrowe dzialalo!

Tak wiec wrocielem do oryginalnego.

Chlodzenie

Dokupilem wentylator Pentagram xc-70 cu+, którego montaż jest moim zdaniem łatwy, aczkolwiek ponoc trzeba uwazac aby rdzenia nie uszkodzic. W komplecie dostajemy radiatorki na pamieci ktore na tym winfasice mozemy zamontowac tylko z drugiej strony (az 6 sie zmiescielo na 4 kosciach pamieci). W tym samym sklepie kupilem dobra paste Arctic Silver 5 (do posmarowania rdzenia). Taki zestaw gwarantuje Wam bezpieczne krecenie karty praktycznie bez ryzyka przegrzania karty, a koszt kolo 110pln.

Zasilacz

Wazna sprawa jest jeszcze dobry zasilacz. 350W ktory obsluguje jeszcze podkreconego procka to za malo na stabilne dzialanie calosci. Ja mam Tagana 480W i wiem ze nie jest on waskim gardlem w moim zestawie.

 

Sterowniki

W sumie wazna sprawa, aczkolwiek na poczatek lepiej ustawic sobie czestotliwosci pracy, a jak juz je bedziemy mieli to pobawic sie sterami. Ogolnie duzo dobrych wynikow w 3dmarku uzyskuje sie na sterach forceware 77.72 lub 77.77 dostepnych na stronie nvidia.com Moj najlepszy wynik to stery 84.20

 

OC

Niezbedne jest sciagniecie programu Riva Tuner. Oprocz tego ze mozna podkrecic tam czestotliwosci to mamy jeszcze niezbedny monitor temperatury.

Na oryginalnym Biosie udalo mi sie podkrecic karte do 470mhz rdzen i 710mhz pamieci. Przy tych ustawniach nie mam zadnych artefaktow (bledow w obrazie) a karta przechodzi wszystkie testy. Na biosie 1.4v mozna podkreci rdzen do 515mhz, ale juz nie pamietam jak to bylo ze stabilnoscia. Po zainstalowaniu programu maksymalne taktowanie rdzenia moze wynosic tylko 450mhz ale w zakladce Power User i dalej overclocking global ustawiamy zapalona zaroweczke na maxOvercklock = 600 i juz mozemy podkrecic do tych 470 mhz.

Odradzam instalowania Winfoxa, majac profesjonalne riva tuner winfox staje sie bezuzyteczny.

 

Efekty

Chlodzenie ukladu dziala wspaniale. Zaznaczam ze moja obudowa jest raczej kiepsko wentylowana (tak na 4-) ale temperatura w stanie spoczynku wynosi ok 44 st C, wczesniej wynosila 52 st C na biosie 1.4v. Obecnie maksymalna temperatura jaka osiagnalem to poki co 54 C a smialo moze przekroczyc 65 st C wiec zapas jest bezpieczny, a tak schlodzona karta gwarantuje stala wydajnosc podczas dlugiego grania.

Oto mój wynik w 3Dmark03. Tak wiec karta po prostu smiga i jest to wszystko bezpieczne.

 

Mam nadzieje ze pomoze to nowym uzytkownikom Winfasta 6600TD 128mb agp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że takie coś napisałeś ,ale obawiam się że i tak niczego to nie zmieni-nadal będą pojawiać się pytania o najlepsze sterowniki/bios-y/"ile podkręci się moja karta".Dodać do tego pytania "która 6600/GT jest najlepsza" i w ogóle którą kupić itd. itp- i mamy pełny obraz -śmietnika.

Ale parę rzeczy sprostuję:

-6600 może pracować na Vcore większym od 1.33V(domyślne dla leadteka),wersje GT pracują na 1.4V-1.45V.Ostatno ktoś pisal ,że ma 6600GT na vcore 1,5V ale nie wiem czym to sprawdzil więc bardzo w to wątpię.

Mam u siebie 1,46V Vcore-a gdybym nie pożyczył miernika już bym miał 1.5V.Przy przyzwoitym chłodzeniu takie wartości są na pewno bezpieczne.Przy b.dobrym chłodzeniu można pokusić się o więcej 1.55V na starcie-i powyżej jest też akceptowalne(wyczyny Strongmena i Assasina).

-zasilacz do kart 6600/GT wystarczyłby dobry -podkreślam dobry 300W PSU.350W jest akurat,nawet na znacznie mocniejszą kartę ,a co dopiero na 6600/GT,który w stresie pobiera ok.47W,wystarczy też do OC CPU itd.

Nie wspominam ,że na 350W można zbudować SLI(np.2x6600GT/6800GT/GS).

-sterowniki,z nimi jest jak z butami -jak nie przymierzysz nie będziesz wiedział czy są ok.

-ustawienie maxClockLimit jest wyrażone w procentach a nie w Mhz,więc wystarczy je zmienić na np. 100(lub 200 w przypadku niskich częstotliwości GPU w standardzie).

 

Co do wyniku-niezły ale w zasadzie podbity przez pierwszy test ,najbardziej uzależniony od CPU.-Jak osiągniesz 3400-3500 w 3dmarku 05 to już będzie naprawdę coś.

Ale dobrze ,ze skrobnąłeś tego posta-na pewno komuś się przyda.

hej

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie szukam innego niemrugajacego biosa 1.4v...ma ktoś coś takiego?

ten powinien byc poprawny, mojej "produkcji" ;)

WinFast 6600TD 128MB - dla 6600TD oraz 6200TD firmy Leadtek

 

1.4v

taktowanie 300/550 ... tak aby kazdy mógł podkręcać wedle uznania

 

timingi zastosowane w biosie... znacząco różnia sie od orginalnych (w zamyśle maja poprawić OC pamieci :] )

 

Timing 0 06101A16

Timing 1 05010407

Timing 2 20250407

 

czujnik temperatury ON

 

ogólnie jest to zmodowany orginalny bios6600 128MB -ze strony Leadtek'a, najnowsza wersja datowana na (2006/1/6) - z poprawiona funkcja HDTV.

 

plik w załaczniku

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś pewien który VID ustawić,przestaw wszystkie napięcia na 1.4V.-tylko 6600 non GT

Sterownik skanując BIOS odszukuje odpowiednie napięcie (target voltage)i wybiera odpowiedni VID-w 6600 sterownik powinien znależć tylko jedno napięcie.Ponieważ standartowo BIOS Leadteka nie posiada w ogóle tabeli napięć więc ustawienie wszystkich na 1,4V nie powinno być problemem.(bo w przypadku kart/BIOSów z tabelą napięć moze się okazać ,ze napięcie zmniejszyliśmy a nie zwiększyliśmy).

Natomiast ten BIOS od HiS -a jest ciekawy(jest inny).HiS przyznaj się skąd go masz?Bo jakoś nie moge znależć BIOSu nowszego od tego co mam,a i data nie zgadza sie z tym co podałeś...

Jak coś to PW,albo daj znać tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios jest fajny bo działa wsio ale to napięcie-już mam dosyć flashowania co chwila-jak ma ktoś czas to niech bo zmoduje na to 1.4v i potestuje czy działa...

ja pobawiłem się napięciami i [gluteus maximus] :(

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie leadteka jest ten bios-znaczy sie ta wersja ale jakiś inny :wink: no i z zablokowaną tablicą napięć..

 

 

Jeżeli nie jesteś pewien który VID ustawić,przestaw wszystkie napięcia na 1.4V.-tylko 6600 non GT

Sterownik skanując BIOS odszukuje odpowiednie napięcie (target voltage)i wybiera odpowiedni VID-w 6600 sterownik powinien znależć tylko jedno napięcie.Ponieważ standartowo BIOS Leadteka nie posiada w ogóle tabeli napięć więc ustawienie wszystkich na 1,4V nie powinno być problemem.(bo w przypadku kart/BIOSów z tabelą napięć moze się okazać ,ze napięcie zmniejszyliśmy a nie zwiększyliśmy).

Natomiast ten BIOS od HiS -a jest ciekawy(jest inny).HiS przyznaj się skąd go masz?Bo jakoś nie moge znależć BIOSu nowszego od tego co mam,a i data nie zgadza sie z tym co podałeś...

Jak coś to PW,albo daj znać tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Galaxy 6000GE. Znacie jakis adres gdzie rzetelnie i dosc prostym jezykiem jest wytłumaczone kręcenie tej karty ? Wytlumaczenie pojec itp ?:) Jak znacie to prosze podzielcie sie ze mna swoja wiedza :)

 

pozdro

Edytowane przez golly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten BIOS od HiS-pisząc inny miałem na myśli ,to że posiada tabelę napięć.To po pierwsze ,po drugie tabela napięć zawiera zbyt wiele pozycji(pomijając fakt, że w ogóle nie powinno ich tam być).6600GT mają 1-bitowy VID czyli mją dwa stany- 2D i 3D.Natomiast w tym BIOSie jest więcej (ZA DUŻO)identyfikatorów napięcia(VID),podobnie jest z BIOSEM 1.4V(na ktorym nie działa DVI).

 

Wniosek jest taki ,że ten jeden VID(i vcore) ,które jest na stałe ustawione na ~1.3V jednak da się zmienić(pomimo obciętej PCB).Nie można jedynie zmieniać napięć w locie tzn.przy przejściu w tryb 3D i odwrotnie w 2D),tak jak jest w 6600GT(tego jestem pewien).

Ten jeden jedyny BIOS 1.4 powoduje ,że vcore jest na sztywno ustawiane 1.4V niezaleznie od trybu 2/3D(ale niestety nie sprawdzłem tego miernikiem-wnioskuje z dużo lepszej podkręcalności).Tylko szkoda, że jest zabugowany.

 

To co zwróciło moją uwagę ,ze BIOS ,który zapodał HiS posiada tabelę napięć,która jednak nie wpływa na zmiane vcore-z tego co słysze przynajmniej.Ale skoro już udało się wprowadzić taką tabelę(NV BIOS modyfier?) do orginalnego BIOSu Leadteka ,to może uda się tak zmodyfikować by sterownik ustawiał 1.4V .

Szczerze powiedziawszy nie chciało mi się porównywać BIOSów w hex edtyorze czy czymś takim,ale widze ,że musze spojrzeć,bo skoro istnieje bios mający wpływ na vcore,tu rówierz na orginalnym BIOS-e powinno się to udać,warunkiem jest tylko takie umieszczenie tabeli napięc,by sterownik znalazł 1.4V dla vcore,zamiast 1.3V.

Proste nie?

A i znalazłem ten BIOS na FTP Leadteka-jest prawie o rok nowszy ale ie ma iczego ciekawego.

A HiS użył timingów (2.5ns-2.8ns) takze pamięci powinny się lepiej kręcić niż na orginalnych ustawieniach.

pozdro!

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BezbronnyPL wprowadzenie tabeli napięć do biosu nie jest problemem już kiedyś to testowałem i nawet podałem na tym forum ale niestety nie sprawdziło się to można nawet było przekroczyć barierę 500 MHz na rdzeniu ale jak przeglądałem logi sterownika to były tam komunikaty o jakiś błędach ale teraz nie pamiętam jaki to był błąd.

A na e-dysku mirampa był ładny gif z tablica napięć i jak ją wprowadzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie!!!

jakim programem ewentualnie jaką grą najlepiej sprawdzać czy wykrecone pamięci nie dają artefaktow???

pytam bo juz zglupialem bo jedni mmowia ze w 3marku03 w Mother Nature a inni zebym sie przygladal w grach!!

a ja w 3dmarku arty mam a w np.NFSMW ich nie ma!!!!!

 

no i co o tym sadzicie??? jakiej sugestie??

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie!!!

jakim programem ewentualnie jaką grą najlepiej sprawdzać czy wykrecone pamięci nie dają artefaktow???

pytam bo juz zglupialem bo jedni mmowia ze w 3marku03 w Mother Nature a inni zebym sie przygladal w grach!!

a ja w 3dmarku arty mam a w np.NFSMW ich nie ma!!!!!

 

no i co o tym sadzicie??? jakiej sugestie??

 

No w 3dMarku03 sprawdz bo tak jak ja krecilem pamiatki na grafie to w 3dMarku05 nie miałem artów na 730 mhz a w 3dMarku03 na takim samym taktowianiu miałem juz arty. wiec ja polecam 03

Edytowane przez Yamakasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BezbronnyPL wprowadzenie tabeli napięć do biosu nie jest problemem już kiedyś to testowałem i nawet podałem na tym forum ale niestety nie sprawdziło się to można nawet było przekroczyć barierę 500 MHz na rdzeniu ale jak przeglądałem logi sterownika to były tam komunikaty o jakiś błędach ale teraz nie pamiętam jaki to był błąd.

A na e-dysku mirampa był ładny gif z tablica napięć i jak ją wprowadzić

Tak zgadza się,wiem że można wprowadzić tabele napięc do biosu,Pisząć o biosie 1,4V nie miałem na myśli tego który zapodał HiS,tylk ten z niedziałającym DVI, bo jak widze to jest jedyny BIOS ,który rzeczywiśćie ma wpływ na to,że sterownik ustawia Vcore na 1.4V.

Ale problem w tym ,że ten bios jest zapluskwiony,niewiadomo od jakiej karty,a liczba wpisów VID znacznie przekracza to, co powinno się znależć w BIOSie od karty 6600GT-nie mówiąc o zwykłym 6600 który w zasadzie mógłby mieć jeden VID-1.4V.

Ale BIOS HiS-a ma mniej wpisów/VID także dlatego zwróciłem na to uwagę.

Jak co to zapodaj tego gifa.Ciekawe jakie to były błędy w logach-ale mniejsza o to.Bo skoro istnieją BIOSy które mają wpływ na vcore-to musi istnieć sposób na jego zwiększenie(i ustawienie na stałe -w przypadku 6600).

Nie jest to coś co spędza mi sen z powiek-bo i tak mam vmoda-ale moze ustawenie w BIOSie byłoby ...eleganckie?

Zresztą się pobawie-może coś z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Yamakashi

 

kurde u mnie pamieci chyba stanely na 670 i wiecej nie pojda bez artow w 3dmarku03!

jakies szczegolne masz timingi na pamieciach?? jak tak to zapodaj biosik!!!

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Yamakashi

 

kurde u mnie pamieci chyba stanely na 670 i wiecej nie pojda bez artow w 3dmarku03!

jakies szczegolne masz timingi na pamieciach?? jak tak to zapodaj biosik!!!

 

pozdro :)

pamiątki mam hynixy 3,6ns a biosik mam ten z napieciem 1,4v znalazłem go w tym topicu musisz poszukac ale to nie jest nic szczególnego.. zreszta ja dopiero zaczynam swoja przygode z o/c.......

Edytowane przez Yamakasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zresztą się pobawie-może coś z tego wyjdzie.

Bezbronny, wierzę, że Ci sie to uda i ze podzielisz sie z nami swoim dziełem. Rozumiem, że bios 1.4v z dzialajacym DVi jest do zrobienia?

184 strony byly potrzebne, żeby wreszcie cos konstruktywnego powstalo...przynajmniej w zarodku;) Pierwszy 1.4v ma juz prawie roczek, a jak wiemy nie jest on idealny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ,trochę powalczyłem no i zmodyfikowałem orginalny BIOS Leadteka 6600(a6600TD),jest to ten nowy biosik z FTP Leadteka z poprawioną obsługą HD(jakoś nie zauważyłem tej poprawy).

 

Nie mogę zwerifikować teraz jego dzialania,ponieważ nie mam miernika,a poza tym mam zrobionego vmoda-więc...

Timingi są nieznacznie poluzowane,dla tych którzy chcą je jeszcze bardziej poluzować -można zastosowac te z BIOSu HiS-a.

Czujnik temp. jest oczywiście uaktywniony,zmieniony system na PAL(z NTSC).Zegary są standardowe.

Jeżeli odnotujecie jakąś poprawę w OC dajcie znać.

hej

 

Dobra-załączam ten sam BIOS co poprzednio-jedyna róznica ,to orginalny ekran startowy-tamten był nieznacznie zmodyfikowany-oczywiście Vcore wynosi 1.4V-tak jak w tym starym ,jedynym (i zabugowanym) biosie "1.4"

Po prostu lubie żeby było wszystko OK.

 

Także jak cos pobierajcie ten z końcówką->2.A i jest to BIOS(1.4v) do Leadtek A6600TD 128MB AGP-w razie czego...

MA RAZIE MOŻECIE SOBIE DAROWAC ZASYSANIE TEGO BIOSU -NIE DZIAŁA-I SPRAWDZAM GDZIE JEST BŁAD.

tzn.RT ładnie raportuje wpisy 1.4V w biosie i nie ma z nim problemow -ale...

a6600td_14V.zip

a6600td_14V_2.zip

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, od środy jestem szczęśliwym posiadaczem leadteka 6600 non-gt i oto co udało mi sie z niej wykręcić:

takty 560/740 1.4v rdzen, stock cooling + nawiew + uchylone okno :lol: :

3d mark 03: over 8k

3d mark 05: 3,3k

W 05 wynik cieńki ale dzisiaj bede poprawiał. Trzymajcie kciuki :-P

Ps. Mam takie pytanko czy timngi dla pamieci mozna modyfikowac z poziomu windowsa? (chodzi mi o cos takiego jak ATT dla kart ATI) pzdr :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...