Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie :arrow: Mialem xc-80 na karcie & radiatorki cu. Dzisiaj zdialem zbedna miedz, odpalilem i serce scisnelo sie od krzakow... Pamieci wygladaja na sprawne. I przechodzimy do sedna - zmiana na stockowe - dziala. Xc-80 - sypie artkami. WTF???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Mam taki problem- kupiłem sobie kabelek s-video+mini jack --> euro.. Niestety mam dzwięk ale obrazu nie :/ Wyglażda to tak jakby nawet nie wykrywało tv, wymuszenie tego nic nie daje-obraz nawet nie drgnie :(

 

tryb AV w tv oczywiście odpalony... Ma ktoś koncepcje co jest nie tak? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Mam taki problem- kupiłem sobie kabelek s-video+mini jack --> euro.. Niestety mam dzwięk ale obrazu nie :/ Wyglażda to tak jakby nawet nie wykrywało tv, wymuszenie tego nic nie daje-obraz nawet nie drgnie :(

 

tryb AV w tv oczywiście odpalony... Ma ktoś koncepcje co jest nie tak? :mur:

a nie możesz sprawdzić na samym kablu SVHS albo chinch bez tej przejściówki żeby sprawdzić czy wyjście na karcie działa.... aaa i u mnie w tv jest osobno tryb AV i osobno SVHS Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra 505 sukcesu-obraz jest. Zadziałało sam nie wiem jak-docisnałem wszystko jeszcze raz i działa.

Bez przelotek nie moge bo tv ma tylko euro...

 

Kurde obraz jst ale bez kolorów. Jak dam ntsc to jest czarnobiały ale w maire ok. Jak dam jakikolwiek pal to coś widąc nawet sa kolory jakby nieco ale cały obraz drga i są tak jakby zaszumione kontury... kurde jak z tym sobie poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukam osoby ktoa zna sie na modyfikacji biosu. Chce przerobic bios mojego gf6600, zeby podawal zamiast 1,3V, 1,4V na rdzen - polece z rdzeniem ponad 500. Szukalem na sieci jakiegos biosu ale nic nie znalazlem poza oryginalnym.

Chcialbym jeszcze odblokowac czujnik temperatury - narazie jedynym programem, ktory pokazuje temperature jest hardware monitor z riva tuner'a.

 

Sprawa wyglada tak - ze przygotowalem juz bios, ale boje sie go wgrac i szukam kogos kto by skontrolowal to co zrobilem, bo nie chce mi sie flashowac biosu z party pci.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra 505 sukcesu-obraz jest. Zadziałało sam nie wiem jak-docisnałem wszystko jeszcze raz i działa.

Bez przelotek nie moge bo tv ma tylko euro...

 

Kurde obraz jst ale bez kolorów. Jak dam ntsc to jest czarnobiały ale w maire ok. Jak dam jakikolwiek pal to coś widąc nawet sa kolory jakby nieco ale cały obraz drga i są tak jakby zaszumione kontury... kurde jak z tym sobie poradzić?

mam tak samo

TV to jest projektor thomson scenium 52 cale i obraz czarno bialy prz polaczeniu kablem svhs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie :arrow: Mialem xc-80 na karcie & radiatorki cu. Dzisiaj zdialem zbedna miedz, odpalilem i serce scisnelo sie od krzakow... Pamieci wygladaja na sprawne. I przechodzimy do sedna - zmiana na stockowe - dziala. Xc-80 - sypie artkami. WTF???!!!

Znów ten XC-80.... miałem to samo na radku 9500, tu na forum tez kilka osób miało taki problem. Ja ze swoim radkiem walczyłem kilka dni i sie poddałem. Podejrzewałem, że problem tkiwi w jakimś zimnym lucie, który pod wpływem ciężaru chłodzenia dawał o sobie znać.

Mi się nie udało nic z tym z robic i karta musiała zostać z oryginalnym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za slowa otuchy [; Od poczatku do konca miales zapinke zamontowana? Bo zastanawiam sie nad pominieciem tego elementu konstrukcji [;

 

Update

Zalozylem xc bez zapinki. Gumowe podkladki pod glowki srobek i na razie dziala. Temperatury takie jak byly wczesniej ( oczywiscie trzeba bedzie poczekac ~48 na 100% efektywnosc ceramique ).

Dziwna sprawa. Wykonanie mocowania wg penta mozna wyrzucic do kosza :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos co moze byc przyczyna wyswietlania eranu ladowania sie windowsa w jakiejs bardzo malej rozdzielczosci ??

 

raz mialem to w dobrej rozdzielczosci a tak to caly czas pokazuje mi te wielkie okna na caly monitor ze nie widac juz tego paska "ładowania sie" windy - wychodzi po za ekran - za mala rozdzielczosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@origiusz

Próbowałem wszystkiego. Czasami karta działała dobrze, innym razem były problemy. Efekt był taki, że sprzedałem pentagrama i kupiłem Zalmana. Jednak i to nie pomogło. Po prostu karta wyświetlała krzaki na innym chłodzeniu niz oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mam to co chciałem- trzeba wywalić stery, zainstalować od nowa i dopiero włączyć tv.Wtedy ustawić telewizor i mamy do wyboru złącza svideo compozytowe i scart. wtedy momo podłączenia pod s-video daje compozytowe i działa wsio.... Jak są do wyboru tylko s-video i compozytowe to lipa-na copozytowym obraz znika...

POkręcony ten gb i jego przelotka złącza svideo i hdtv w 1.... Myysle zę to przez ten szajs są te problemy....

 

Acha siedze teraz na biosie orginalnym, an razie na modowanym nie udało mi sie kolorków i dobrego oberazu uzyskać...

 

 

mam tak samo

TV to jest projektor thomson scenium 52 cale i obraz czarno bialy prz polaczeniu kablem svhs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem dzisiaj taką kartę (przeskok z ati 9550) i wszystko dzialalo dobrze, tylko wyskakiwał komunikat że nie podpiąłem dodatkowego zasilacza (no co, na pewno nie każdy od początku wiedział, że takie coś jest, zwłaszcza jak się przesiada z takiego leciwego sprzętu). Jednak przed wyłączeniem kompa odpaliłem sobie True Crime NY i gra działała ok...

Po podpięciu zasilania, i włączeniu komputera wszystko działa ok, do momentu, gdy nie wiłączy sie jakiejś gry.. Albo pojawia się niebieski obraz (nie bluescreen), albo to co jest na ekranie wygląda jak jede wielki artefakt...

jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie wyrabia po podpięciu do grafy dodatkowego zasilania ;] Wczesniej nie bylo podpiete i grafika ciągnęła prąd z samego AGP dlatego wyrabiało (ale wydajnośc zlekka dużo mniejsza ;] )

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mianowicie zakupiłem karte:GeForce 6600GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB płyte:DFI nF4X INFINITY proca:AMD Sempron 2800+ BOX (Socket 754, 64-bit) i jak już wszystko złożyłem podłączyłem monitor ( jak kabel od monitora niebył podłaczony to był sygnał na monitorze o niepodłączonym kablu ale jak podłączyłem oczywiście znikł) nacisnołem power wszystko ruszyło oprucz monitora sprawdziłem to na drugim monitorze i dokładnie to samo! Karta na 100% była docisnieta nawet wyjołem baterie z płyt głównej aby zrestartować bios i nic niepomogło! Może ktoświe co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no 6600 ma najwięcej tematów jakiś fenomen czy cuś lol molexa podpiąłeś?? a może zasilacz nie wyrabia, podaj nazwe twojej zasiłki...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie gdzie najlepiej dac nawiew? gora, dol, bok ? ja aktualnie sobie podlaczylem tak:

 

post-136119-1144273271_thumb.jpg post-136119-1144273291_thumb.jpg post-136119-1144273312_thumb.jpg

 

zdjecia troche lipa jakosc bo telefonem robilem.. wzielem przykrecilem wentyl do wejscia PCI i polaczylem ta oslonka od otwory na paci by wentyl byl lekko w powietrzu..

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie gdzie najlepiej dac nawiew? gora, dol, bok ? ja aktualnie sobie podlaczylem tak:

 

 

 

zdjecia troche lipa jakosc bo telefonem robilem.. wzielem przykrecilem wentyl do wejscia PCI i polaczylem ta oslonka od otwory na paci by wentyl byl lekko w powietrzu..

 

ja na twoim miejscu przykrecil bym wiatraczek z boku jesli masz miesce a jak nie to z tylu budy i jakis tunel powietrzny dorobic zeby powietrze bezposrednio na grafe wiało :)

 

NIE CYTUJEMY OBRAZKOW!!!

//Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na wstępie przepraszam, że poruszę pewnie nudny i znany temat. Z wyszukiwarki korzystałem, może nieudolnie, wątek zacząłem czytać ale ponad 180 stron czytania z monitora do dla mnie za dużo. I nie chodzi tutaj o lenistwo.

 

Problem: GeForce 6600 Microstar 128MB (NX6600-TD128E) szumi i to mocno. Wiem, należało kupić pasywne chłodznie. Mój błąd. Mam jednak prośbę. Co mogę tam zainstalować zamiast firmowego chłodzenia? Bardzo zależy mi na wyciszeniu tego elementu, bo w zasadzie przy pracy komputera słyszę tylko kartę grafiki, a raczej jej wiatrak. Duże znaczenie ma dla mnie cena ewentualnego rozwiązania.

 

Co myślicie na temat AC VGA Silencer NV6? Może jakiś miedziany radiator + niedrogi wolnoobrotowiec?

 

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu przykrecil bym wiatraczek z boku jesli masz miesce a jak nie to z tylu budy i jakis tunel powietrzny dorobic zeby powietrze bezposrednio na grafe wiało

a wiec zrobilem tak..

 

post-136119-1144321162_thumb.jpg post-136119-1144321175_thumb.jpg

 

mam wentyl w budzie jeszcze wydmuciach!acy cieple powietrze.. a moze by bylo lepiej zeby wpompowywal zimne? wlaczylem czujnik i temp to 44C 25minutowym graniu temp to 65C w nfsmw

 

z tylu budy i jakis tunel powietrzny dorobic zeby powietrze bezposrednio na grafe wiało

a jak ten tunel zrobic? bo nie wyobrazam sobie jakos..:(

 

 

 

 

zrobilem testy ustawienia wentyla 80mm x 80mm bokiem i pod spodemi:

@pod spodem

+ tego ustawienia jest mniejsza od bocznego az o 8-10C w stresie

 

@bokiem

+ to jest to ze chlodzi jeszcze chipset i procek co dawalo mi 4C mniej mialem 34 procka i 32 chpsetu a po podlaczeniu pod spodem mam 36 procka i 36 chipsetu

 

temp grafiki teraz w standardzie przy zamknietej obudowie to 45/46 wacha sie..

 

zdjecia:

post-136119-1144329648_thumb.jpg post-136119-1144329662_thumb.jpg

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec zrobilem tak..

 

mam wentyl w budzie jeszcze wydmuciach!acy cieple powietrze.. a moze by bylo lepiej zeby wpompowywal zimne? wlaczylem czujnik i temp to 44C 25minutowym graniu temp to 65C w nfsmw

 

a jak ten tunel zrobic? bo nie wyobrazam sobie jakos..:(

zrobilem testy ustawienia wentyla 80mm x 80mm bokiem i pod spodemi:

@pod spodem

+ tego ustawienia jest mniejsza od bocznego az o 8-10C w stresie

 

@bokiem

+ to jest to ze chlodzi jeszcze chipset i procek co dawalo mi 4C mniej mialem 34 procka i 32 chpsetu a po podlaczeniu pod spodem mam 36 procka i 36 chipsetu

 

temp grafiki teraz w standardzie przy zamknietej obudowie to 45/46 wacha sie..

 

 

Zostaw ten wiatrak z boku na budzie zeby nawiewal powietrze zimne z otoczenia na grafe przy okazji bedzie ci troche ochladzal plyte i procka no i pomysl nad jakims jeszcze wiatrakiem co by wyciagal cieple powietrze zeby byla dobra wentylacja :D

pamietaj ze cieple powietrze idze do gory a zimne krąży na dole wiec na dole nawiew a u góry wyciąg :P

Edytowane przez Yamakasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wyciagajacy cieple powietrze z budy..

 

czyli lepiej wedlug ciebie miec 10C wiecej na grafice ale chlodniejszy chipset i proc? ok, ale co do nawiewu na nia z boku to zle zrozumiales ja go nie mam na budzie tylko on jest przymocowany blaszka w miejsce pci i tak jest przy grafice..:) wiec nie ma zimnego powietrza na nia tylko powietrze z srodka nawiewane jest..

 

widze ze masz zdjecie na avatarku PC.. zapewne twoj..ladny tuning podesli wieksza fote :D i jak mozesz podesli swoj bios od grafiki bo widze ze ostro wykreciles ja.. a mam nawet na tych samych pamieciach grafike..:)) prosba

 

dla przypomnienia zdjec sie nie cytuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mianowicie zakupiłem karte:GeForce 6600GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB płyte:DFI nF4X INFINITY proca:AMD Sempron 2800+ BOX (Socket 754, 64-bit) i jak już wszystko złożyłem podłączyłem monitor ( jak kabel od monitora niebył podłaczony to był sygnał na monitorze o niepodłączonym kablu ale jak podłączyłem oczywiście znikł) nacisnołem power wszystko ruszyło oprucz monitora sprawdziłem to na drugim monitorze i dokładnie to samo! Karta na 100% była docisnieta nawet wyjołem baterie z płyt głównej aby zrestartować bios i nic niepomogło! Może ktoświe co jest grane?

A jakie masz pamieci ??? Moze cos z pamieciami nie tak, jesli masz dwie kostki to wloz tylko do jednego banku - jesli dalej nic to przekladaj ta kostke z banku do banku a jesli to probuj ta druga kostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wyciagajacy cieple powietrze z budy..

 

czyli lepiej wedlug ciebie miec 10C wiecej na grafice ale chlodniejszy chipset i proc? ok, ale co do nawiewu na nia z boku to zle zrozumiales ja go nie mam na budzie tylko on jest przymocowany blaszka w miejsce pci i tak jest przy grafice..:) wiec nie ma zimnego powietrza na nia tylko powietrze z srodka nawiewane jest..

 

widze ze masz zdjecie na avatarku PC.. zapewne twoj..ladny tuning podesli wieksza fote :D i jak mozesz podesli swoj bios od grafiki bo widze ze ostro wykreciles ja.. a mam nawet na tych samych pamieciach grafike..:)) prosba

 

dla przypomnienia zdjec sie nie cytuje :)

 

 

wiem ze zdjec sie nie cytuje tylko o tym zapomniałem...

 

co do mojej budy to zaden tuning po prostu jest inna niz zwykla i tyle.....

 

a grafa sama sie wykrecila ja tylko zwiekszalem taktowanie i wlączałem 3d........ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie

Mam maly dylemacik z zakupem karty graficznej wraz z radiatorkiem zalmana poniewaz nie jestem pewny czy da sie go na 100% zamontowac... Interesuje mnie grafika GeForce 6600GT Gigabyte GV-N66T128VP-E 128MB VIVO/DVI BOX (AGP) stad: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23782 oraz radiator Zalman ZM-80D-HP stad http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12285 ... Prosze o informacje czy nie bede mial problemow z zamontowaniem tego radiatorka zalmana oraz czy warto go montowac na tej grafice....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj 1 wypowiedz koles ma temperature w windzie 77C na zwyklym 6600 ja mam tez pasywne chlodzenie (standardowe) dalem wentyl i w spoczynku mam 46C w stresie 56C.. wiec nie wiem czy sie oplaca wydawac siano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz pamieci ??? Moze cos z pamieciami nie tak, jesli masz dwie kostki to wloz tylko do jednego banku - jesli dalej nic to przekladaj ta kostke z banku do banku a jesli to probuj ta druga kostka.

Pmięci mam Twinmosy 2x256 1x512 /400 Cl2.5 i już próbowałem tak jak pisałeś z każdą osobno i na każdym banku i niestety za ka żdym razem to samo :cry: ! Niestety niemogłem nigdzie sprawdzić karty na innym kompie :-| Karte już wysłałem na gwarancje oby to była wina karty a nie np.płyty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...