Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy było, po zmianie biosu w Winfast6600 na inny znikają opcje monitora.

To znaczy system nie wykrywa monitora tylko wyskakuje, że jest jakiś domyślny.

 

W windowsie można z tym sobie poradzić, ale jaj się zaczynają gdy odpalacie jakąś grę. Przykładowo w Riddicku grałem sobie 1280x1024, po zmianie biosu odpalam i co? Maksymalna rozdzielczość jaką mogę wybrać to 800x600. Buuuuuu...

 

Wracam do standardowego biosu i nie narzekam. (420 na rdzeń,650 na pamięć mnie zupełnie wystarcza)

 

Powiedzcie, co mi da jakieś dodatkowe 3-5fps po podkręceniu? Nawet tego w grze nie zauważę, a jedynie procesor i pamięci na podwyższonej temperaturze cierpią.

 

Przy okazji, pytanie.

Czy ktoś ten dział moderuje?

100 stron i wiekszość to posty, o niczym....

 

Żeby coś się dowiedzieć, trzeba naprawdę dużo czasu i cierpliwości.

Wiecie, że co niektórzy używają modemy? Gdzie za każdą minutę połączenia słono się płaci.

 

p.s

Ten słownik phpSpell to chyba jakiś żart?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, po zmianie biosu w Winfast6600 na inny znikają opcje monitora.

To znaczy system nie wykrywa monitora tylko wyskakuje, że jest jakiś domyślny.

 

W windowsie można z tym sobie poradzić, ale jaj się zaczynają gdy odpalacie jakąś grę. Przykładowo w Riddicku grałem sobie 1280x1024, po zmianie biosu odpalam i co? Maksymalna rozdzielczość jaką mogę wybrać to 800x600. Buuuuuu...

 

 

Chłopie troszkę własnej incjatywy - po prostu ponownie zainstaluj stery od monitora i wszystko bedzie działało OK. To chyba nie jest zbyt trudne?

 

Jeżeli uważasz, że 100 stron postów w tym temacie jest o niczym to najwyraźniej nie czytałeś zbyt uważnie :D J

eżeli śledziłbyś ten temat od początku wiedziałbyś dlaczego się wraca do niektórych spraw wielokrotnie - np. temat biosów jest wałkowany non stop, ale dzięki temu udało się wybrać ten najbardziej właściwy dla naszej karty.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, po zmianie biosu w Winfast6600 na inny znikają opcje monitora.

To znaczy system nie wykrywa monitora tylko wyskakuje, że jest jakiś domyślny.

 

W windowsie można z tym sobie poradzić, ale jaj się zaczynają gdy odpalacie jakąś grę. Przykładowo w Riddicku grałem sobie 1280x1024, po zmianie biosu odpalam i co? Maksymalna rozdzielczość jaką mogę wybrać to 800x600. Buuuuuu...

Chłopie troszkę własnej incjatywy - po prostu ponownie zainstaluj stery od monitora i wszystko bedzie działało OK. To chyba nie jest zbyt trudne?

 

Jeżeli uważasz, że 100 stron postów w tym temacie jest o niczym to najwyraźniej nie czytałeś zbyt uważnie :D J

eżeli śledziłbyś ten temat od początku wiedziałbyś dlaczego się wraca do niektórych spraw wielokrotnie - np. temat biosów jest wałkowany non stop, ale dzięki temu udało się wybrać ten najbardziej właściwy dla naszej karty.

 

pozdrawiam

1533106[/snapback]

 

 

Nie chodzi o stery ja tez mam ten sam problem, nie da sie zinstalowac sterów od monitorka. A jak sie wchodzi w ustawienia wyswietlania to monitor sie wylancza na sekunde moze dwie denerwujace to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sa ! 1533233[/snapback]

 

JedrzeJ zamawiaj i bij rekordy 3k03 :)

 

a mozesz też dla mnie zamówić wersję ALCU ??

Edytowane przez kepuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie troszkę własnej incjatywy - po prostu ponownie zainstaluj stery od monitora i

Djs nie czytasz uważnie.

Napisałem, że w windowsie niema problemów. Zainstalowałem sterownik monitora i tryby graficzne wróciły, ale jedynie dla pulpitu. DirectX nie widzi trybów graficznych, tylko kilka domyślnych.

 

Po drugie czytałem ten topic od 1 strony do końca i nadal uważam, że 90% postów, można usunąć. Głownie te:

 

"o to sobie poczekam, aż będą w tym sklepie"

"Już są do kupienia w tej hurtowni"

"kupić nie kupić?"

"a ja mam fx i na razie nie kupuję"

 

Uważam, że ten temat powinien być dla UŻYTKOWNIKÓW, więc tych, co kartę posiadają i próbują jak działa, a nie tych co piszą, że gdzieś tam widzieli, coś słyszeli a wogóle to wolą radeona.

 

Przykład: (3 sekundy szukania):

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1303487

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Kepuc co ty masz za pamięci na tym 6600 że ci się kręcą na 1ghZ? no chyba że to GT

1533640[/snapback]

Nie to Non GT, Pamięci BGA DDR3 (takie same jak GT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie dostałeś taką kartę i ile daleś?

1533697[/snapback]

Kupiłem za 580 PLN po znajomości, podobno na necie chodzi około 100 więcej. Jak kupowałem to te 580 było b.dobrą ceną !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do wszystkich znajacych sie.

Kupilem niedawno gf6600 winfasta 128MB i zalozylem do kompa ale powiewaz mam zasilacz no-name 300W boje sie go podkrecac(mam standardowe 300/548 tak mialem na orginalnych sterach).

Czytalem cos ze sie patrzy na napiecie w speedfanie ale juz sam nie wiem na ktore czy na 3,3V czy na -+12V i jakie tam odchylki moga wystepowac ?

Komp:

MSI z nF2, Athlon 2000, 756MB ram, SB audigy LS, 80GB Maxtor, karta sieciowa

Plus do tego mam rzeczy ktore odlaczylem: Hdd 18GB, CD-Roma, FDD, 256ramu zeby nie przeciarzec zasilki!

Co radzicie czy konieczny jest nowy zasilacz i jak cos to JAKI?? ILE WATT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do wszystkich znajacych sie.

Kupilem niedawno gf6600 winfasta 128MB i zalozylem do kompa ale powiewaz mam zasilacz no-name 300W boje sie go podkrecac(mam standardowe 300/548 tak mialem na orginalnych sterach).

Czytalem cos ze sie patrzy na napiecie w speedfanie ale juz sam nie wiem na ktore czy na 3,3V czy na -+12V i jakie tam odchylki moga wystepowac ?

Komp:

MSI z nF2, Athlon 2000, 756MB ram, SB audigy LS, 80GB Maxtor, karta sieciowa

Plus do tego mam rzeczy ktore odlaczylem: Hdd 18GB, CD-Roma, FDD, 256ramu zeby nie przeciarzec zasilki!

Co radzicie czy konieczny jest nowy zasilacz i jak cos to JAKI?? ILE WATT?

1533747[/snapback]

 

Zasilacz potrzebny na 100% min taki jaki mam w podpisie koszt trochę ponad 100 PLN

 

P.S. poprawiłem leciutko swój rekord w 3k03, zaczyna mnie to bawić :)

Edytowane przez kepuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Djs nie czytasz uważnie.

>Napisałem, że w windowsie niema problemów. Zainstalowałem sterownik >monitora i tryby graficzne wróciły, ale jedynie dla pulpitu.

 

Napisałeś, że w Windowsie idzie sobie z tym poradzić a to można różnie zinterpretować :)

 

>DirectX nie widzi trybów graficznych, tylko kilka domyślnych.

 

Sorki że nie rozumiem, ale powiedz mi gdzie ustawiasz tryby graficzne dla DirectX?

Skąd wiesz czy je widzi czy nie i że jest kilka domyślnych?

Nie mam nic takiego u siebie w sterach. A tak poza tym to jakie sterowniki używasz?

U mnie są zainstalowane stery 71.84 i nie mam żadnych problemów z odświarzaniem w grach.

A nie jest tak w Riddicku że przy pierwszym odpaleniu dokonuje detekcji sprzętu i w sytuacji jego zmiany (tak odczyta zmianę biosu) zmienia ustawiania grafiki na domyślny? Nie wiem bo nie mam tej gry więc nie mogę tego sprawdzić Natomiast u mnie nie było żadnych problemów z grami (HL2, UT2004 i inne) po zmnianie biosu. Jedną rzecz jaką mogę Ci jeszcze zasugerowac to odpalenie ReForce do ustawienia odświerzania w 3D. Standardowo stery >7x.xx powinny już prawidłowo radzić sobie z odświerzaniem i rozdzielczościami, jednak nie zawsze tak jest.

 

pozdr

djs

 

Ps. Na temat postów na forum mamy inne zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz potrzebny na 100% min taki jaki mam w podpisie koszt trochę ponad 100 PLN

 

1533751[/snapback]

Taki min a jaki byl by optymalny w takim razie ?

 

A i jak jest z tymi nap. w speedfanie na co trzeba patrzec ? Ktore nap. odpowiada za grafike i jaka jest tolerancja?

 

Zastanawiam sie na takim http://bino.pl/go/_info/?user_id=08718

ktos mi powie czy sie oplaca i czy naprawde taki dobry jak tam chwala?

Edytowane przez Kill2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi biosami to nie wiem co jest wgrywalem wszystkie i na kazdym karta nie widzi monitora na DVI , tylko analog wiec kaplica jak ktos zna rozwiazanie tego problemu niech pisze

ps. tylko nie piszcie ze macie (lampy) na przejsciowce dvi bo to zupelnie co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_O Kepuc dobrze mi sie wydaje ze masz GF6600 podkreconego do 507/1008!!!???

Jak to zrobiles??? Mam wlasnie kupywac taka karte i chyba kupie tego PALIT'a co masz w opisie. Jakies specjalne chlodzenie zastosowales? Oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_O Kepuc dobrze mi sie wydaje ze masz GF6600 podkreconego do 507/1008!!!???

Jak to zrobiles??? Mam wlasnie kupywac taka karte i chyba kupie tego PALIT'a co masz w opisie. Jakies specjalne chlodzenie zastosowales? Oo

przeczytaj sobie tą stronę od góry do dołu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_O Kepuc dobrze mi sie wydaje ze masz GF6600 podkreconego do 507/1008!!!???

Jak to zrobiles??? Mam wlasnie kupywac taka karte i chyba kupie tego PALIT'a co masz w opisie. Jakies specjalne chlodzenie zastosowales? Oo

1535014[/snapback]

 

Chłodzenie standardowe, narazie :), pamięci BGA DDR3

 

P.S. Posty się czyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć - jestem zielony - kupiłem kartę GF 6600 AGP - po uruchomieniu gry np:. Batterfield 2 grafika zaczyna wariować - ostre rozmyte tekstury i itp.

Mam komap Pentium III 1,5 Gb / agp 2/4 / pamięć 512 MB i zasilacz 300 W - POMOCY co się dziej może karta jest uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem dzisiaj PENTAGRAMa FreeZone XC-80 Cu i powiem wam ze strasznie ciezko sie go montuje, z kumplem to zamontowalem w 10 minut ale z 2 rekami to by mi zajela godzine...

 

ladnie swieci, chodzi nie slyszalnie i temp 41`C a w stresie 48`C co jest niezlym wynikiem na GPU 300@530 bo wydawalo mi sie ze ostatnio jak zagladalem to mialem 58`C na starym chlodzeniu.

a jakie wy macie temperatury na winfastach ? bo mozliwe ze cos zle zamontowalem :F

 

narazie 300@530 i 0 artow i zwiechow w 3D marku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JedrzeJ

Czym kręcisz Riva ?? Nie wiesz jak w sterach obejść żeby podkrecać bez testowania ?? Bo jak zaczynam kręcić Rivą to ginie mi opcja kręcenia w sterownikach ??

 

Daj fotki jak wygląda karta z Pentagramem, lub wyślij mi na maila: kepuc@wp.pl

Edytowane przez kepuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,

Na moim leadtek’u 6600 @434/674 temp w stresie dobija do 65 stopni, jak nie było tak ciepło na dworze to max miałem 56-57. ciekawi mnie jak jest z wersja alcu albo al tego pentagrama, jak kształtuje się na nim temperatura.

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ojejku

 

Jest nowsza wersja sterów rev3.

 

W czym kręcisz kartę w Rivie czy w sterach, jak w sterach to jak obejść test ??

1536469[/snapback]

tak widziałem. Ale na forum guru3d pisali ludzie że nie ma wzrostu wydajność względem 2. Kręce w sterownikach. Test da się chyba w riva tuner wyłączyć...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak widziałem. Ale na forum guru3d pisali ludzie że nie ma wzrostu wydajność względem 2. Kręce w sterownikach. Test da się chyba w riva tuner wyłączyć...

 

pozdro

1536848[/snapback]

A w sterownikach się nie da wyłączyć testowania ?? Jak zainstalowałem Rivę to znikneła mi opcja kręcenia w sterownikach :(. Wolę kręcić w sterownikach ale nie mogę przekroczyć tam 510 na rdzeń bo test mi nie pozwala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zaznacz w rivie "enable driver-level hardware overclocking" i powinno się pojawić w sterach. Nie wiem jak ten test wyłączyć, ktoś tu pisał albo w innym topicu. U mnie w sterach przechodzi ponad > 500, a spróbuj różnych częstotliwości ponad 500, bo czasami np. 502 nie zaskoczy a 504 już zaskoczy :>

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JedrzeJ

Czym kręcisz Riva ?? Nie wiesz jak w sterach obejść  żeby podkrecać bez testowania ?? Bo jak zaczynam kręcić Rivą to ginie mi opcja kręcenia w sterownikach ??

a wiec tak:

odpalasz rive tunera > dajesz na Power User > RivaTuner \ Overclocking \ Global > rozwijasz i przy Disable Clock test dajesz 1 a pod tym jest Max Clock limit 100 i juz

 

a po podkrecneniu zaznaczaj Apply overclocking at windows startup. Startup settinds: XXXMhz/XXXMhz masz to pod suwakami do krecenia :P

 

i tak samo rob dla Performence 3D i Standard 2D

 

mi juz wszystko chodzi :) krece jak chce itp a tez mialem ten problem ze jak krecilem to nie przechodzilo testu a wiedzialem ze karta potrafi o wiele wiele wiecej...

 

a zdjecia Ci wysle jak bede miec fotki ~sobota-niedziela :]

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JedrzeJ

 

Dzięki w Rivie wiem jak ominąć test, ale myślałem żeby nie instalowac rivy i kręcić tylko w sterach, ale niestety nie potrafię tam ominąć testu.

 

P.S. Czekam na fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...