Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Da sie  zalerzy w jakiej wersji masz karte bo ja czytałem ze sie da(gf 6600 gigabyte) i kolega zresztą odblokował 4 potoki!!!

1612574[/snapback]

czemu kłócisz sie z ludzmi którzy wiedzą wiecej w takich tematach? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie  zalerzy w jakiej wersji masz karte bo ja czytałem ze sie da(gf 6600 gigabyte) i kolega zresztą odblokował 4 potoki!!!

Człowieku nie wiem co ty chcesz, mówisz że chcesz odblokować jakies potoki w gf6600 - przecież NV43 ma 8 potokową architekturę jedynie co można w nim odblokować to 4 dodatkowe potoki w przypadku gf6200. Spierasz się z ludźmi którzy mają o tym pojęcie i próbujesz byc od nich mądrzejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie  zalerzy w jakiej wersji masz karte bo ja czytałem ze sie da(gf 6600 gigabyte) i kolega zresztą odblokował 4 potoki!!!

1612574[/snapback]

najlepiej bedzie jak odblokujesz sobie mózg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie  zalerzy w jakiej wersji masz karte bo ja czytałem ze sie da(gf 6600 gigabyte) i kolega zresztą odblokował 4 potoki!!!

1612574[/snapback]

 

najlepiej bedzie jak odblokujesz sobie mózg

1613217[/snapback]

 

:lol: :lol: dawno sie tak nie śmiałem :>

 

ciekawe w czym odblokował ten twój kolega 4 potoki?? moze w cd-romie :>? NIE DA SIĘ ODBLOKOWAĆ POTOKÓW W GF6600, JEDYNIE W 6200 JEST TO MOŻLIWE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze żę tu są same cepy na tym forum ale dobra ja tu sie o rade pytam a wy takie chasełka szczelacie i czy ja sie sprzeczam !!! może sie myle wcale tego nieneguje !!!

Stwierdzam że to forum to stado napuszonych debili!!!

Żegnam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Powiem Ci tak ... zasłóżyłeś na te teksty .. i na to żeby cię wyśmiali...

 

Pomyśl sobie ... to tak jakbyś mówił że np w 90km Espero 1,5 90 km (samochód) w seryjnym silniku po wsadzeniu Chipa da się odblokować np. 90 dodatkowych KM ...a ja znam silnik seryjnego Espero i mówię ci że to jest MECHANICZNIE NIE MOŻLIWE ... bo mechanika na to nie pozwala ...

 

...albo że w silniku wolnossącym da się "odblokować" TURBO ... (nie bo na turbo składa się zespół części mechanicznych )

...Pomyśl !! jeśli ten chip nie ma tych potoków mechanicznie w sobie ... to jak je odblokujesz ... !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze żę tu są same cepy na tym forum ale dobra ja tu sie o rade pytam a wy takie chasełka szczelacie i czy ja sie sprzeczam !!! może sie myle wcale tego nieneguje !!!

Stwierdzam że to forum to stado napuszonych debili!!!

Żegnam!!!

1613394[/snapback]

nikt cie tu nie trzyma na siłe ... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do rdzenia to kolega niema rdzenia 43 !!!!

Lepiej najpierw dowiedz się jaką kartę ma twój kolega.

 

P.S Nie zdziwiłbym się gdyby okazało się że kolega ma 6800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś z Was odpowie mi na pytani postawione w tym temacie...

 

w skrócie chodzi o to czy zmiana biosa w Leadteku na tego co nie wykrywa domyślnie monitorów może powodować jakieś pogorszenie jakości obrazu .... ?? ... itp ...

 

No i o to jaką wy stosujecie rozdziałkę ... jaka według Was jest optymalna ... /mój monitor 17" LCD Samsung 173p+/

Edytowane przez Armani01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa. Po zmianie karty z Radka9000Pro, przestał mi działać tryb Suspended To RAM (STR) w Windowsie. To znaczy działa, komputer prawidłowo wchodzi w ten tryb uśpienia, wychodzi z niego też prawidłowo, niestety monitor już się nie odpala  :mur:

Zmiana sterów do grafiki nie pomogła, czyżby kłopoty z zasilaniem? Mam zasiłkę Chiefteca i ilość sprzętu do niej podpięta jest zupełnie standardowa, więc powinno wystarczać, ale właśnie po zmianie karty są takie problemy...

1610801[/snapback]

Jeżeli masz monitor CRT i dostęp do przejściówki DVI->D-Sub, to przy jej pomocy podłącz kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz monitor CRT i dostęp do przejściówki DVI->D-Sub, to przy jej pomocy podłącz kartę.

1614586[/snapback]

Niestety nie pomogło :mur:

 

Uff...

Wreszcie udało mi się dokonać zmiany biosu, co pod XP i dyskami na NTFS nie jest takie proste jak wszystkie opisy na to wskazują. Program CWSDPMI ciągle krzyczał o braku dostępu do dysku C, dopiero po dorzuceniu na dyskietkę CWSDPRO po wyświetleniu komunikatu o braku postępu NVFlash poszedł :)

Niestety to był jedyny sukces. Po backupie oryginalnego biosu Asusa i jego przeróbce w BiosModifier jedyną pomyślną zmianą było odblokowanie czujnika temperatury... Wszelkie kręcenie na zmodowanym wsadzie kończyły się niepowodzeniem. Mało tego, pamięci nie chciały iść wyżej ponad 550 MHz, testy ustawień w sterownikach za nic nie chciały zaakceptować o/c. Wartości osiągane na oryginalnym biosie (420/650) nie wchodziły. Po ustawieniu żądanych wartości w biosie dla 3D (500/650) "na sztywno" powodowały niestabilność systemu i restarty po odpaleniu 3DMarka. Kombinowałem z różnymi ustawieniami i nie przynosiło to pozytywnych efektów. Bios podmieniałem kilka razy i skończyło się na tym, że wgrałem na powrót oryginalny z odblokowanym czujnikiem. Może posiada ktoś zmodowany prawidłowo bios do Asusa 6600TD?

 

Ustawienia jakie m.in. próbowałem zrobić w BiosModifier:

Number of voltage tabels:4

VL0: 1.10V

VL0: 1.20V

VL0: 1.30V

VL0: 1.40V

 

Number of perforomance level:2

PL0: 300MHz, 1.3V, 100%

PL1: 300MHz, 1.4V, 100%

 

Wariantów próbowałem różnych i ciągle nici z tego. Jak na sztywno wpisałem wyższą częstotliwość dla rdzenia przy 1.4V działy się sensacje z systemem i 3DMarkami :mur:

Edytowane przez Adek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogło  :mur:

 

Uff...

Wreszcie udało mi się dokonać zmiany biosu, co pod XP i dyskami na NTFS nie jest takie  proste jak wszystkie opisy na to wskazują. Program CWSDPMI ciągle krzyczał o braku dostępu do dysku C, dopiero po dorzuceniu na dyskietkę CWSDPRO po wyświetleniu komunikatu o braku postępu NVFlash poszedł :)

Niestety to był jedyny sukces. Po backupie oryginalnego biosu Asusa i jego przeróbce w BiosModifier jedyną pomyślną zmianą było odblokowanie czujnika temperatury... Wszelkie kręcenie na zmodowanym wsadzie kończyły się niepowodzeniem. Mało tego, pamięci nie chciały iść wyżej ponad 550 MHz, testy ustawień w sterownikach za nic nie chciały zaakceptować o/c. Wartości osiągane na oryginalnym biosie (420/650) nie wchodziły. Po ustawieniu żądanych wartości w biosie dla 3D (500/650) "na sztywno" powodowały niestabilność systemu i restarty po odpaleniu 3DMarka. Kombinowałem z różnymi ustawieniami i nie przynosiło to pozytywnych efektów. Bios podmieniałem kilka razy i skończyło się na tym, że wgrałem na powrót oryginalny z odblokowanym czujnikiem. Może posiada ktoś zmodowany prawidłowo bios do Asusa 6600TD?

 

Ustawienia jakie m.in. próbowałem zrobić w BiosModifier:

Number of voltage tabels:4

VL0: 1.10V

VL0: 1.20V

VL0: 1.30V

VL0: 1.40V

 

Number of perforomance level:2

PL0: 300MHz, 1.3V, 100%

PL1: 300MHz, 1.4V, 100%

 

Wariantów próbowałem różnych i ciągle nici z tego. Jak na sztywno wpisałem wyższą częstotliwość dla rdzenia przy 1.4V działy się sensacje z systemem i 3DMarkami  :mur:

1616147[/snapback]

 

Kilka stron temu było pisane na ten temat BiosModifier sprawdza sie w przypadku kart ktore posiadaja tablice napieć. W przypadku 6600 ktory nie posiada tablicy modyfikacje tym programem nie dają żadnego skutku. To samo przerabialem z biosem od Winfasta. Oczywiście mowa tu o orginalnym biosie. A co do ntfs ja mam i nie mialem najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bubaaa

To wiele wyjaśnia. Dzięki

 

Próbowałem wrzucić bios od Leadteka zamieszczony przez mosciu22, ale nvflash krzyczy o złym ID Board (jest 4335 a winno być 4332) Można to zmienić w Bios Modifier, ale ustawiając tam zakładkę na Asus jest i tak zupełnie inny numer niż oba powyższe, zresztą w oryginale jest tak samo. Mogę pojechać po bandzie i wklepać go ręcznie, tylko czy nie uwalę karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uwalisz , najwyzej sie nie odpali , warto sobie zatem obczuc dokladnie procedure zeby potem zflashowac na slepo, ja tak robilem , wzglednie zorganizowac karte PCI , mozna tez napisac sobie plik bat

 

postaci chocby

 

c:

cd\

nvflash.exe -4 -5 -6 bios_dobry.rom

 

 

 

zeby nie klepac po ciemku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po wprowadzonych zmianach w NiTibor, nvflash nie chce wczytać biosu, a może na szczęście nie chce tego zrobić (zła suma kontrolna?)

 

Ponawiam prośbę do osób posiadających Asusa N6600TD o działający biosik z 1.4V. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po wprowadzonych zmianach w NiTibor, nvflash nie chce wczytać biosu, a może na szczęście nie chce tego zrobić (zła suma kontrolna?)

 

Ponawiam prośbę do osób posiadających Asusa N6600TD o działający biosik z 1.4V.  :)

1618555[/snapback]

 

 

 

nVidia BIOS Modifier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia BIOS Modifier

1619224[/snapback]

Jeśli ci się to udało to napisz jak...

Po zmianie w zakładce: Vendor info z Leadtek na Asus (vendor ID też się zmienia), nvflash nie chce dokonać aktualizacji pisząc coś o złym board ID. W polecanym przez ciebie edytorze stosownej opcji nie uświadczysz, poza tym co napisałem wyżej.

Do zmiany napięć ten programik się nie nadaje, NiTibor jest bardziej konkretny, gdyż wywala komunikat od razu, że tej operacji na danym biosie nie przeprowadzisz. Co innego jest z biosami już zmodowanymi prawidłowo.

 

P.S.

Masz PM

Edytowane przez Adek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie w zakładce: Vendor info z Leadtek na Asus (vendor ID też się zmienia), nvflash nie chce dokonać aktualizacji pisząc coś o złym board ID.

1619258[/snapback]

Pewnie wpisujesz komendę bez "-4". Prawidłowa to:

nvflash -4 -5 -6 nazwa_biosu.rom

Swoją drogą ciekawe jak będzie się kręcił ten Asus na wyższym napięciu. Jego płytka PCB jest na prawdę ciekawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wpisujesz komendę bez "-4". Prawidłowa to:

nvflash -4 -5 -6 nazwa_biosu.rom

Swoją drogą ciekawe jak będzie się kręcił ten Asus na wyższym napięciu. Jego płytka PCB jest na prawdę ciekawa :)

1619307[/snapback]

:-P :-P :-P

Diabeł jak zawsze tkwił w szczegółach. Wielkie dzięki :)

Ustawienia 500/650 poszły bez bólu. Katuję kartę dalej.

 

Niestety przestał działać Asus Smart Doctor. Wyskakuje komunikat: "Can not find graphic card information". A szkoda, bo bardzo to porzyteczne narzędzie, gdzie obok możliwości sterowania wentylatorem, podaje też napięcia :-|

Zauważyłem wcześniej jedną dziwną sprawę. Po odblokowaniu czujnika temperatury na oryginalnym biosie, ta skoczyła w w/w programie od razu przy starcie systemu z 42 stopni do 52 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, mam przejsciowke DVI i jak podlaczam do niej monitor, by wyeliminowac efekt "reset" przy opcjach zaawancsowanych. Ale monitor na tej przejsciowce nie dziala wcale:) Co i gdzie trzeba poprzestawiac w sterownikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, mam przejsciowke DVI i jak podlaczam do niej monitor, by wyeliminowac efekt "reset" przy opcjach zaawancsowanych. Ale monitor na tej przejsciowce nie dziala wcale:) Co i gdzie trzeba poprzestawiac w sterownikach?

1622713[/snapback]

Ooo.. proszę.. pojawia się więcej problemów z DVI ?

Tutaj opisałem swoje boje. Karta taka sama. Coś mi się jakieś takie wnioski

nasuwają że nVidia nie trzyma dokładnie specyfikacji DVI (?) :blink:

Katra na wyjściu analogowym VGA daje normalny sygnał - sprawdzałem

na monitorze kineskopowym...

Ma ktoś podpiętą kartę GF 6x00 po DVI? Są jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1...Ile kręcić ... zależy od sztuki ... ja kręciłem 495/675 = ~6920 3DMarków 03

2...Jeśli wymieniać chłodzenie to na Pentagrama/ZALMANA ... AL/CU lub samo AL .. ja dziś zamontowałem penta Al/CU ... i temp w idle .. nie wiele się obniżył ok. 45 (było 49) ale w stresie ... 57 ... było 70 ... acha to wszystko na 5V  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

3.. Stery -- najnowsze

 

p.s. Już posmarowałem rdzeń silwerem [ rdzeń jest goły -- ktoś o to pytał.. ] da radę to zrobić i to bezpiecznie ;-) :D

 

1610386[/snapback]

 

lepiej odrazu nałożyć na rdzeń paste termo. mam artic silver 5 ? czy dać sobie spokój ? narazie i tak nie będe wymieniał chłodzenia bo nie mam $ co dopiero karte kupiłem :P

 

EDIT: Robiłem benchmarka w 3dmarku 2K1SE i miałem wynik 9800 przeszło przy 465/663, na def. ustawieniach w 3dMarku, jak robilem 1st 3dmarka na def. ustawieniach i def. taktowaniu to mialem cos 9100 hm, dobry wynik ? na sprzecie - athlon xp m barton 2500+@3000(155x14,5), mobo - Asrock K7S8X, 512MB DDR noname 2100, ModeCom Feel 350W, w coolbits jak chcialem rdzen albo pamiatki dac o 1mhz więcej to już testu nie przechodził, to co pisałem to max, ofkoz chłodzenie takie jak było z kartą.

 

W 3DM2003 - 3009

Edytowane przez aL1En

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze orginalnego biosa od kart Gigabyte GeForce FX 6600 (GV-N66128DP) bardzo bym o niego prosil oczywiscie chodzi o wersje AGP, jesli mozecie to przeslijcie mi na moj email robcio1984@op.pl

 

Mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego jak chcem zrobic update biosu w dosie to wyskakuje mi jakis blad DPMI o co chodzi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze orginalnego biosa od kart Gigabyte GeForce FX 6600 (GV-N66128DP) bardzo bym o niego prosil oczywiscie chodzi o wersje AGP, jesli mozecie to przeslijcie mi na moj email robcio1984@op.pl

 

Mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego jak chcem zrobic update biosu w dosie to wyskakuje mi jakis blad DPMI o co chodzi ???

1623673[/snapback]

Dla wszystkich co szukaja biosów. Dział DOWNLOADS....

 

www.mvktech.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze orginalnego biosa od kart Gigabyte GeForce FX 6600 (GV-N66128DP) bardzo bym o niego prosil oczywiscie chodzi o wersje AGP, jesli mozecie to przeslijcie mi na moj email robcio1984@op.pl

 

Mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego jak chcem zrobic update biosu w dosie to wyskakuje mi jakis blad DPMI o co chodzi ???

1623673[/snapback]

a jak nie znalazles, to ci wysle na maila. A jesli chodzi o update, to na pewno pomyliles sie we wpisywaniu:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...