Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

a jak wgrambios sparkle od karty z 256 mb?? to niebedzie dzialac?

1638116[/snapback]

Powinno :). Uważaj tylko, żeby pamięci nie miały więcej niż 500 MHz (chyba, że dobrze się kręcą).

Ryzyko jednak cały czas jest - GW ma inną PCB i nie ma molexa.

Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi oto aby podnies napiecie na GPU jedynie ;) a pamieci beda miec takie samo taktowanie bo zmniejszylem na 500Mhz ;)

a jak sie montuje ZALMANA FV7000 Cu bo w sklepie uslyszalem ze radiator niema dotykac mostka HSI czy to mozliwe ze tak ma byc? bo mi sie nie wydaje...???

 

karta to Gainward 6600 non GT AGP

Edytowane przez JuniaQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie kart Galaxy. Czy pamięci nie kręcą się tylko na kartach z Zalmanem?

1638374[/snapback]

NIE KRĘCĄ. Wpisz w szukajce która jest na dole w lewym rogu, "Galaxy 6600" to zobaczysz posty paru userów którym galaxy + zalman sie pamieci nie kreciły, a zwykły galaxy bez zalmana nie ma zadnych przeszkód ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mam niezego zgryza posiadam ASUS N6600 128MB standart 300/550

po potraktowaniu go nvflash -4 -5 -6 bios_z_Winfasta_Vmod_1,4 ten od mosciu22

i ustawieniu w Riva Tuner v2.0 Release Candidate 15.6 500/700

mam gorsze wyniki w 3Dmark03 5964 :mur: :mur: :mur:

A na standartowym biosie bez Vmoda po ustawieniu

w Riva Tuner v2.0 Release Candidate 15.6 450/700 6492

stery 7801 ze stronki nvidia

 

Moze ktos cos poradzi dlaczego cos takiego ma miejsce jestem

spokojnie mowiac :angry: :angry: :angry:

 

aha zeby nie bylo Winda xp sp1 bo po instalacji sp2 mam lole jak diabli

stery do plyty najnowsze

Edytowane przez niko-pol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem! Ja wiem! ;)

No dobra, to tylko podejrzenie. Jak u siebie za mocno podkręciłem pamięci to karta sama przestawiała zegar rdzenia na 300 MHz (low power 3d). Prawdopodobnie zasilanie nie wyrabiało. Puść tego 3DMarka z monitoringiem Riva Tunera w tle, ewentualnie sprawdź zakładkę "ustawienia debugowania" w sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki niewiem moze pomoglo wywalenie calkowite za pomoca Driver Cleaner Pro

starych sterow i instalacja na nowo 7801

ale efekt jest i jak na taki zestaw mam nadzieje ze jest OK

idzie mi o agp 4 no i procek to tylko Celeron :(

ale JAK SIE NIEMA CO SIE LUBI TO SIE LUBI CO SIE MA

 

3Dmark03=6557 B)

Edytowane przez niko-pol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między AGPx4 i AGP x8 jest niezauważalna róznica, moze nawet nie 2%. Ile razy jeszcze mozna powtarzać?? :| Słaby wynik pewnie przez asrocka i celeron(=qpa)

1640165[/snapback]

moze polecisz mi cos pod tego cela narzie bo ciapy na proca nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować nowej płyty czy nowego procka, lepiej pozbieraj kase i za około 450-470pln masz Semprona 2500+ 64bit S754 + GA-K8NS co jest sprzetem napewno o wiele wydajniejszym od celka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować nowej płyty czy nowego procka, lepiej pozbieraj kase i za około 450-470pln masz Semprona 2500+ 64bit S754 + GA-K8NS co jest sprzetem napewno o wiele wydajniejszym od celka...

1640173[/snapback]

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować nowej płyty czy nowego procka, lepiej pozbieraj kase i za około 450-470pln masz Semprona 2500+ 64bit S754 + GA-K8NS co jest sprzetem napewno o wiele wydajniejszym od celka...

1640173[/snapback]

Nom, świetny sposób na utopienie kasy w nieprzyszłościowy socket dla niewielkiego wzrostu wydajności <_<.

Ten ASRock wbrew pozorom nie jest taki zły. Trochę brakuje duala, ale oprócz tego ciężko się do czegoś przyczepić. AGP x8 praktycznie nic nie daje, zwłaszcza w kartach z tego segmentu cenowego. Możesz spokojnie wyrzucić ten lament z sygnatury ;).

Proponuję sprzedaż tego Celka (dostaniesz ok. 200zł, słabiutkie Willamette'y chodzą za 150) i kupno Celerona D (~250zł) lub okazyjnie jakiegoś P4 (Northwood albo Presscott na QPB 533). Dopłata niewielka, a korzyść ogromna.

 

3Dmark05 2749

1640383[/snapback]

Wynik bardzo dobry, wręcz rewelacyjny jak na Celka! Widać nawet Northwood po dobrym o/c czasem "daje rade" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprzyszłościowy socket? no dobra, owszem, ale powiedz który z amd jest przyszłościowy? podobno 939 tez ju niedługo nie będzie...(to juz nie są czasy socket A, a szkoda..)a jak ktos ma mało kasy a chce nową platformę = s754 jest najlepszy no i sempy mają 64bit co przy wyjsciu windy 64bitowej da duzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Dmark05 2749

1640383[/snapback]

fajny wynik szkoda ze tylko o 700pkt wiekszy od mojej duzo starszej platformy :D

 

no i sempy mają 64bit co przy wyjsciu windy 64bitowej da duzo...

1640948[/snapback]

hmm... mi sie wydawalo ze taka winda juz dawno temu wyszla :D czyli jakies pol roku temu :D

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprzyszłościowy socket? no dobra, owszem, ale powiedz który z amd jest przyszłościowy? podobno 939 tez ju niedługo nie będzie...(to juz nie są czasy socket A, a szkoda..)a jak ktos ma mało kasy a chce nową platformę = s754 jest najlepszy no i sempy mają 64bit co przy wyjsciu windy 64bitowej da duzo...

1640948[/snapback]

Może niezbyt precyzyjnie to napisałem. Dla mnie "przyszłościowy" socket to nie taki, który nie ma jeszcze ustalonego następcy, ale na który mozna dostać wydajny procesor w razie przypływu gotówki. Na S939 są FX'y, A64 0,09um i dwurdzeniowce, na LGA775 max. 3.8GHz i dualcore, a na S754 co? tylko lowendowe Semprony i A64 0.13um. IMHO nic ciekawego.

 

fajny wynik szkoda ze tylko o 700pkt wiekszy od mojej duzo starszej platformy :D

1640969[/snapback]

Na tym Radeonie? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym Radeonie? :blink:

1642296[/snapback]

chyba w CrossFire :lol: - co i tak jest niemozliwe :lol2:

 

440MHz/570MHz to jakies 1600 pkt w 3DMark05 na R9550

 

a średnia pkt, 6600 po OC to średnio 3100-3400

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w CrossFire  :lol: - co i tak jest niemozliwe  :lol2:

 

440MHz/570MHz  to jakies 1600 pkt w 3DMark05 na R9550

 

a średnia pkt, 6600 po OC to średnio 3100-3400

1642302[/snapback]

Albo Gainward w wersji "Ultra! Golden Sample Goes Like Hell" (nazwa autentyczna) :lol:

 

Najlepszy 9600XT ma niecałe 2500 i 655HHz na rdzeniu.

 

Ale pewnie wyśmiewamy człowieka, krórego jedynym grzechem jest to, że zapomniał zmienić sygnaturkę :rolleyes:.

jak podkręcic karte? proszę opisać

1642381[/snapback]

<_< http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...31entry856231 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Gainward w wersji "Ultra! Golden Sample Goes Like Hell" (nazwa autentyczna) :lol:

 

Najlepszy 9600XT ma niecałe 2500 i 655HHz na rdzeniu.

 

Ale pewnie wyśmiewamy człowieka, krórego jedynym grzechem jest to, że zapomniał zmienić sygnaturkę :rolleyes:.

 

I Chyba XT ma taktowania 500/600 a nie 440/570 [; a co do Gainwardów wersji GLH, totalna awaria, karty może i mają b. wysokie taktowania...ale ta "przystępna" cena jest wręcz oszałamiająca :lol: jak za 6600gt GLH płacimy chyba cos koło 1k pln... :mur: :lol:

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...