Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

a Ty powinieneś zapytać w temacie o 6600GT.

1707599[/snapback]

nie stresuj sie tak.. jeśli nie wiesz doradzić, to nie musisz nic pisać... :wink:

temat jest o 6600 na AGP to sie w nim pytam, a to że pytam o wersje GT, to chyba nie powód do przepisywania posta w innym temaci B)

 

pozdro, peace

Qvasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stresuj sie tak.. jeśli nie wiesz doradzić, to nie musisz nic pisać...  :wink:

temat jest o 6600 na AGP to sie w nim pytam, a to że pytam o wersje GT, to chyba nie powód do przepisywania posta w innym temaci B)

 

pozdro, peace

Qvasiu

1707662[/snapback]

Dobrze Ci napisali.

Od tego masz inny temat wiec nie zasmiecaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak w tym temacie padło pytanie o 6800 na samej górze strony to to nie jest zaśmiecanie? ludzie opanujcie zwieracze  :wink:

 

pozdro

Qvasiu

1708066[/snapback]

Bylo to bezposrednio zwiazane z uzytkownikiem pyrko, ktory poinformowal ze zamienil 6600 na 6800.

Co mial napisac ?

"zamienilem mojego 6600 na...(idzie do watku o 6800)" ?

Drugi zapytal tylko jaka wersja.

Ty natomiast od zrodla chcesz rozwiazania problemu, ktory dotyczy innej karty niz obsluguje watek.

Nie byloby zadnego halo i nikt by nie puszczal zwieraczy gdybys nie byl arogancki i sie nie wymadrzal.

EOT bo bedzie raport i porzadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta karta pociagnie na zasilaczu codegen 350W ?  :mellow:

1708499[/snapback]

może i pociągnie, tylko jak długo

lepiej sie zabezpieczyć i kupić jakąś delte/fortrona 350w z allegro

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... domyslam sie ze bylo o tym juz na forum ale nie moglem znalezc:(

 

Chodzi o to ze od kiedy kupilem mojego Gigabyte'a 6600 na AGP (128MB) Zaczelo wkurzac mnie jego glosne chlodzenie:( Postanowilem zainwestowac w cos nowego!

Myslalem nad Pentagramem XC-80Al! Powiedzcie mi czy na ta karte to chlodzenie wystarcza?Nie bedzie mi sie grzac karta? Teraz w idle mam 55*C! Chodzi mi glownie o zmniejszenie halasu bo w nocy nie moge spac z wlaczonym kompem a wczesniej na moim radku 9600 dawalem rade:(

 

Testowalem i spr co najbardziej halasuje i wskazuje wszystko na karte! I to bardzo! Na procku i w budzie mam same arctic Fan 3 puszczone na 7V! A zaisilka to Chieftec GPS-400AA-101A wiec glosny nie jest!

 

Prosze o w miare szybka odpowiedz... czy ten XC-80Al da rade mojemu 6600 od gigabyte'a! Czy lepiej dolozyc sianka (ale niestety teraz nie mam zeby dolozyc dlatego Al) i kupic AlCu?

 

Czy moja karta na aluminiowym pentagramie bedzie sie krecic gorzej niz na fabrycznym coolerku?

 

Moze ma ktos penta na 6600 gigabyta? Nie ma problemow z zalozeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej ku wersjre AlCu poniewaz jest wydajniejsza i ma w zestawie radiatorki na pamieci a róznica w cenie to tylko  20zł

1709032[/snapback]

szkoda tylko ze te radiatorki sa na pamięci typu BGA :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej ku wersjre AlCu poniewaz jest wydajniejsza i ma w zestawie radiatorki na pamieci a róznica w cenie to tylko  20zł

1709032[/snapback]

No wiadomo ze lepiej jak jest cos wydajniejsze!Ale mi chodzi o cisze i jedynie o to by cooler nie byl mniej wydajny od fabrycznego a jak najtanszy! A jesli ten pentagram alu nie jest gorszy, a nawet lepszy to nie mam sie co zatanawiac :)

 

A te radiatorki na pamieci to ni w kij ni w oko! Po pierwsze za male bo ja nie mam BGA tylko te wieksze wiec musialbym kleic pod dwa na jedna pamiec! A jak po dwa to juz na tyle karty bym nie przykleil!Ja teraz krecilem karte bez zadnych radiatorkow na pamiatkach i szla jak szalona wiec nie narzekam! W razie czego mam pelno radiatorkow od innych podzespolow wiec pilka w ruch i juz mam na pamieci :)

 

Juz dzisiaj zawijam do sklepu po upragniona cisze ;) Dzieki wszystkim za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co opisz później jak przebiegał montaż...czy były problemy. No i może zrób teściki jak z temp przed i po instalacji. Też zamierzam kupić pentagramka i cały czas zastanawiam się jaką wersję kupić.

1709221[/snapback]

Ok! Nie ma sprawy! To ja dzisiaj to dorwe to bedzie juz opis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co opisz później jak przebiegał montaż...czy były problemy. No i może zrób teściki jak z temp przed i po instalacji. Też zamierzam kupić pentagramka i cały czas zastanawiam się jaką wersję kupić.

1709221[/snapback]

na 6600 zdecydowanie wystarczy wersja AL -49zł

w teście PCLab AL chłodziło GF6800 w max stresie do temp 51'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam takze mam zamiar zalozycz na gigabyte 6600gt wentylator Zalman VGA VF700-Cu , ten na karcie dziwnie sie kreci raz robi wiecej szumu i slychac jakby plywal ( buczy sinusoidalnie takie plywanie) chodzi mi o cichy i wydajny wentylator , tylko jak go nie uszkodzic zakladajac na rdzen VF700-Cu wiem ze nie dociskac zbyt duzo ,a jak sie ma sprawa do odklejenia orginalnego wentylatorka, czy jest tam tylko pasta ,a moze jest klej?

jesli ktos ma doswiadczenie prosze info na ten temat.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam takze mam zamiar zalozycz na gigabyte 6600gt wentylator Zalman VGA VF700-Cu , ten na karcie dziwnie sie kreci raz robi wiecej szumu i slychac jakby plywal ( buczy sinusoidalnie takie plywanie) chodzi mi o cichy i wydajny wentylator , tylko jak go nie uszkodzic zakladajac na rdzen VF700-Cu wiem ze nie dociskac zbyt duzo ,a jak sie ma sprawa do odklejenia orginalnego wentylatorka, czy jest tam tylko pasta ,a moze jest klej?

jesli ktos ma doswiadczenie prosze info na ten temat.

pozdrawiam

Nie wiem jak na gigabyte ale na leadteku jest pasta i pewnie na gigabyte też jest. Co do możliwości ukruszenia rdzienia to nic sie nie martw - dokręcasz po prostu dotąd, dokąd nie napotkasz większego oporu i nic nie ma prawa się stać.

Edytowane przez malkstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec dzisiaj stalem sie szczesliwym posiadaczem Freezone'a XC-80Al!

 

Zakladanie na karte nie bylo az tak trudne, niestety nie wyszlo to idealnie prosto (chodzi o zapinke a nie o przyleganie coolera do GPU)! Moj 6600 mial tak zrobione otwory ze sruby musza byc lekko na ukos! Ale nie jest zle :)

 

Teraz pare fotek:

Karta z coolerem #1

Karta z coolerem #2

Karta z coolerem #3

 

A tak wyglada ta krzywa zapinka:

Zapinka

 

A tu dla tych ktorych ciekawilo by jak wyglada podswietlony cooler:

Podswietlenie #1

Podswietlenie #2

 

A Tu roznica w jasnosci jak zmieniamy predkosc wiatraka:

12V

7V

 

No a teraz wyniki! Jak sie spodziewalem nie beda one az tak bardzo roznic sie od coolera fabrycznego!

 

12V:

===

IDLE:

-------

Fabryczny - 55*C

XC-80Al - 47-48*C

 

STRESS:

-----------

Fabryczny - 85-87*C

XC-80Al - 62*C

 

Testow na 5V nie robilem bo podlaczylem cooler pod moj panel 7-12V!

 

Ogolnie jestem bardzo zadowolony z mojego coolerka! W ogole go nie slychac - nawet na 12V! A osiagi ma lepsze niz fabryczny wiec fajnie! Najbardziej cieszy mnie wynik osiagniety w stresie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dziś takiego zamówiłem na allegro. Temeraturke w stresie masz ładną. Ciekawe jak oc bedzie wygladało z tym chłodzeniem, pobaw sie i podaj nam jakie zegary wyciągnołeś z karty z nowym chłodzeniem podaj też może stare dla porównania ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...