Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy gf6600GT GALAXY bedzie pasował do złącza AGP x4 1.5V??

1734981[/snapback]

:mur:

 

poczytaj co pisze w opisie karty to sie przekonasz :mur:

 

bedzie chodzic, czemu ma nie chodzic?

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ BezbronnyPL

 

co do slabosci kart w Dx90c - jasne, mozna by dlugo nad tym debatowac i wyszlo by pewnie ze i 7800 wysiada... hehehehe LOL

 

co do pamieci - niestety nie dysponuje taka wiedza jak ty, za to RESPECT, ale o to wlasnie chodzi na forum, UCZYC SIE OD LEPSZYCH. niemniej jednak jestem ciekaw czy jest mozliwe przeprowadzenie takowego testu przy roznych timingach by sprawdzic co wychodzi na lepsze - agresywne czy luzne - jedni lubia tak, inni siak...

 

to ze 59xx nie daja rady z 32bit precyzja wyszlo najaw szczegolnie w HL2 gdzie nie daly rady, pracowaly jako Dx 8.1 co bylo porazka nVidii i osmieszeniem tejze firmy.

 

no i co do porownania 5900 i 6600 - mialem 5900 i mam 6600 - no i niestety (albo stety ;p) roznicy OBECNIE nie widze (szczegolnie HL2), moze dlatego ze nie przetestowalem 5900 w FEAR :P bo nie mialem jak - karta padla (dzieki zlemu mocowaniu chlodzenia od Athlona ).

 

W zwiazku z tym uwazam iz robia nas w balona - nic dodac, nic ujac. mam wrazenie ze zarowno ATI jak i nVidia nie mowi calej prawdy, chociaz karty ATI wydaja sie byc lepiej przygotowane i przemyslane, ale jest to temat rzeka.

 

tak na koniec jedna rzecz - co determinuje to iz CL (i innych) nie mozna edytowac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że HL2 nie jest odpowiednim tytułem do porównania tych kart,ale słusznie zauważyłeś ,że w FEAR może byc inaczej.Otóż tak .W FEAR FX -y to porażka w trybie DX9.Akurat kumpel posiadał do niedawna 5900XT więc sprawdzał-i niestety... poziom niegrywalny(wDX9c).Co prawda, sprawdzał na demie które jest mocno NIEzoptymalizowane ,ale to nie zmienia faktu ,że o FX trzeba jak najszybciej zapomnieć(tak jak to zrobiła NV).Inna sprawa ,że silnik tej gry do najwspanialszych nie należy.

Co do timingow -proponuje sprawdzić te których używam obecnie,szczegolnie mogą się one przydać szczęśliwym posiadaczom wer.256MB(4ns),ale wszystkim innym którzy jadą na Hynixach również

Leadtek(Timing Set 1)

NV_PFB_TIMING0 : 060c1612

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

A te są jeszcze trochę bardziej poluzowane(odpowiadaja timingom dla pamięci 2,8ns)

NV_PFB_TIMING0 : 060E1814

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

Zmienić w Nibitorze należy oczywiście TYLKO Timing Set 1 co oczywiste(w A6600TD).Ale w drugim przypadku może sie okazać ,że bez dovoltowania pamięci(i założenia radiatorów)się nie obejdzie.

Co do niemożności wyedytowania CL(opóznienia adresownia kolumny)to Hex editorem MOŻE by się udalo znależc odpowiednie wartości,a może nie..chyba szkoda na to czasu.Dovoltowanie powinno załatwic sprawę.

nTimings nieprawidlowo podaje wartości timingow.Milej zabawy for All :D

Aa i jeszcze jedno-nowe karty ATI są faktycznie lepiej przygotowane do dx9c-ale machina marketingowa NV i wcale nienjgorsze karty tejże firmy raczej to zniwelują. :icon_exclaim:

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro Pamieci Hynix 5 4 i 3,6ns to są identyczne moduly to czy moge wgrać tego biosa od winfasta ?? jak tak to czy moge potem np. jak karta nie pójdzie to przywrócić bios spod PCI tak jak to robiłem na ATi i jak to zrobić ?? Jestem totalnie zielony z NV :oops: mam Gigabyta Turbo Force... I jeszcze mam pytanie jak wyłączyć CPU test na 3dmarku bo mam coś wrażenie że mi troche wyniki zaniża... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko mozesz jak masz troche czasu i.. gwarancje :lol2: .. ja sam sflashowalem sobie gf'a galaxy z pamiatkami 5ns gotwcem do leadteka z tej strony i dziala piknie http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=371-3 jak dowoltowalo gpu to i poszlo na 550 i dalej moge jechac ale chlodzenie juz nie te...a pamiatki dalej chodza na 715.. w sumie to nawet nie wiem jakie sa pamiatki w tym leadteku :blink: ..

 

cpu tobie zaniza wyniki czego?? CPU ?? a jak chcesz wylaczyc to nacisnij esc albo kup pelna wersje i wylacz, a jaki w ogole masz wynik? bo po oc "zazwyczaj" sie uzyskuje 7000 - 7600 ale to roznie bywa

 

jakie chlodzenie polecacie? low budget ofkoz.. xc alcu-80?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ BezbronnyPL

 

niwelacja marketingiem - dziekuje bardzo, jesli to bedzie tak jak to bylo z FX-ami... :angry:

 

timingi przetestuje moze nawet dzisiaj i dam znac - co i jak.

 

dovoltowanie - mowisz ze w asusie olowek zalatwia sprawe, a w leadtekach?? jakos niestraszne mi tego typu zabawy a radiatorki mam dobre do pamieci wiec powinno byc oka B)

 

chlodziwo na GPU - polecam pentagramy - moim zdaniem produkt sprawdzony, mam wersje Cu i jest bajdzio dobzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia z FX-sami sie juz nie powtórzy,karty NV są naprawdę niezłe,ale nowe seria X1000 jest po prostu bardziej przemyślana, umożliwia np.korzystanie FSAA przy włączonym HDR(w standardzie OpenEXR)co kartach NV jest niemożliwe, można też korzystać z tzw. MRT -odroczonego cieniowania- również przy odpalonym FSAA.Jak nietrudno zgadnąć, tego produkty nv również nie potrafią. Ale jest to problem posiadaczy 6800/7800.-zresztą połowiczny, bo HDR to mało która karta ciągnie z zadowalającym FPSem.

Jeżeli masz Leadteka A6600TD to mod ołówkowy jest bardzo prosty

V-DDR mod->zlokalizuj układ APL1581(prawy górny róg po stonie GPU)pod nim jest rezystor R84,jego rezystancja wynosi 90ohm.teraz za pomocą ołówka -ale jak najbardziej miękkiego(np.7B może być za twardy)musisz zmniejszyć jego rezystancję o 5-6 Ohm(nie więcej!).Standardowe V modułów na Leadteku wynosi 2.6V.Ale MUSISZ mieć miernik-inaczej nie sprawdzisz czy obniżyłeś rezystancję!

V-GPU mod-znajdż układ ISL6549CB(po przeciwnej stronie GPU).Pod układem ,jest grupa 4 rezystorów."Zainteresuj" się R510-jego rezystancja wynosi 600Ohm.Domyślne napiecie dla GPU=1,33V.I teraz zmniejsz ołówkiem jego rezystancję -KAŻDE 10 (dziesięć)Ohmów MNIEJ to 0.03V więcej na rdzeniu.Czyli

590=1.36V,580=1,39V,570=1,42V

Ja mam obecnie 1,378V na rdzeniu=475MHZ na orginalnym biosie(przedtem 430max)

Napięcia mierzyłem miernikiem,żeby nie było niedomówień-ale jak zmierzyć napięcia?

Musisz mi uwierzyć na słowo-bo musialbym zrobić zdjęcia punktów pomiaru -a w tej chwili nie mam jak.Ale miernik MUSISZ mieć, do zmierzenia rezystancji R510 po zamalowaniu go ołówkiem!Inaczej możesz dowalić np.1.55V!(masz pentagrama-ale ryzyko uszkodzenia GPU jest).Baw się dobrze i daj zanć jak postępy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega powiedzialby tak mi dobrze tak mi rob!!!! LOL hehehe

 

x1000 sa naprawde niezle - niedawno byl test x1800 vs 7800 i... po dokonaniu zmian w sterach Catalyst (obsluga pamieci) okazaly sie one lepsze od 7800...

 

ołówkiem sie pobawie na pewno, ale to w nastepnym tygodniu - skocze po odpowiedni olowek i miernik, ktorych nie mam, a poki co to na warsztat pojda timingi. po prostu zamierzam wycisnac z tej karty max - oczywiscie w granicach rozsadku, nie chce jej stracic w najblizszych miesiacach. nie mniej jednak mozecie sie spodziewac raportow od przyszlej srody (jak czas pozwoli - niestety praca...)

 

tylko jedno ale... olowkiem sie nigdy tak nie bawilem wiec jak do jasnej ciasnej pozbywac sie tych ohm??? znaczy jak zamalowywac te uklady?? moze to glupie pytanie (podobno takich nie ma wiec... UWAGA :D) ale lepiej zebys mi to wytlumaczyl jak chlop krowie na rowie anizeli mialbym se zamalowac to co nie trzeba i nagle z 6600 zrobilbym 8800 GTX z 48 potokami :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Tak,musisz zamalować ołówkiem te rezystory,sa bardzo małe, więc trzeba to zrobić precyzyjnie-po prostu zamalowywujesz go,od lutu do przeciwległego lutu,jak bedziesz miał miernik to WPRAWA sama przyjdzie.Zamalowanie-pomiar,ponowne zamalowanie-ponowny pomiar(jesli nie idzie zbijanie R to maluj po bokach rezystora -szczególnie R84).Dojdziesz do tej rezystancji która Cię interesuje i "jesteś w domu".Jeżeli rezystancja bedzie zbyt niska(np.500 Ohmów)wtedy trzeba ZEBRAĆ nadmiar grafitu najlepiej wykałaczką,lub zapałką(ostro zakończoną) i zmierzyć "R".Problem może być z R84, ponieważ trudno zbić jego już i tak niską "R",ale da się.

Nadmir grafitu wydmuchaj-oczywiście na zewnątrz karty,żeby wykluczyć jakiejś zwarcie.(głupio by wyszło) :blink: .Wbrew pozoromjest to BARDZO proste,trzeba być precyzyjnym,i ostrożnym.Najlepsze jest to,że nawet po V-modzie ,w zasadzie NICZYM nie ryzykujesz,ponieważ zarówno GPU jak i VRAM będą pracować w/g swoich specyfikacji(np.GPU 1,4V tak jak w GT,DDR-2,8V)wszystko to przy założeniu,że nie przesadzisz i nie dowalisz od razu 1,55V i 3,2V .W Leadteku-rdzeń ma zaniżone napięcie,a pamięć podobnie jak zwykłe moduły DDR do kompów mogą pracować z napięciami 2,5-2,8V(zresztą zobacz jak masz opisane swoje moduły) +/-0.1V.

Miałem trochę wolnego-i w zasadzie przez przypadek zajrzałem na to Forum,od jutra do pracy- więc będe mial mniej czasu na [ciach!]ły,ale zajrze.Hejka!

PS-Jakbym kupował teraz karte i nie żal mi by było wydać 2500PLN, to brałbym X1800XT/XL zamiast 7800GTX/GT/GS.(ale x1300Pro już nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może taki dokładny opis "ołówkowego" vmod'a do Asusa N6600?

Byłbym wdzięczny

1737831[/snapback]

podejzewam ze bedzie tak samo, przeczytaj strone wczesniej tam sa opisane ktore uklady ile zamalowac, zobaczczy masz je na karcie (BezbronnyPL pisal wczesniej ze na Asusa tez sie da zrobic olowkiem V-mod)

 

UPDATE!!!!!

 

ups - A6600TD to przeca leadtek nie asus :mur: , sorry!!!!!! wiec musisz czekac na odp od Bezbronnego chyba...

Edytowane przez marzinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem jak robie flash biosu to wywala mi błąd... robie flasha spod dosa nvflshem z parametrami -4 -5 -6 bios.rom i lipa :( jakiś double fault czy jakoś tak i jakieś znaczki i cyferki mi sie pojawiają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie działa wam tv-out w 600 od Leadtek'a? Jeżeli tak to prosił bym o podesłanie na e miala (mj18@o2.pl) dobrego biosu najlepiej z napięciem 1.4 Bo umnie niedziała tv out a jest mi potrzebny. Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

mam problem z ta kartą Leadtek6600 a mianowicie podczas instalacji sterowników do niej wiesza mi ona kompa.

Qrde nie wiem czemu sie tak stalo..

karta nie byla krecona, i dzialala dobrze.

pewnego razu wylonczylem kompa na noc i rano sie pojawily problemy..

Ps. na innym kompie sie zainstalowala tylko ze po jakims czasie wiesza i po odinstalowaniu jej pojebał sie windows... ;/

i gry nie chca dzialac...

co moze to powodowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Panowie-co do Vmoda-podałem go do Leadteka A6600TD,da się go wykorzystać do A6200 Leadteka-czywiście AGP.Sprawdziłem-działa.

Co do Asusa -da się zrobić vmoda,ale niestety wiąże się to z wlutowaniem zmiennego rezystora( 10 K),w nóżki układu APW7063 (nóżka 4 i 6 odpowiednio- Feedback,Ground-uziemienie -ground- mozna podłączyć do czarnego przwodu wtyczki molexa zamiast to 6 pinu układu PWM).Wyregulowaniem ręcznie napięcia(regulując R zmiennego rezystora,i sprawdzając V woltomierzem.

Także jest z tym troche zachodu-i przyda się doświadczenie z lutownicą.

 

Co do V moda Leadteka-pamięci bardzo się grzeją,moje lecą na 740 tylko po zmianie timingów-ale to i tak raczej dla sportu,bo wydajności to niewiele daje.Trzeba mnieć dobre-dość wysokie -radiatory na nich,żeby je dovoltowywać i kręcić powyżej 740-co juz powinno być odzczuwalne.

A o GPU nie ma się co martwić,Leadtek stosuje to samo chłodzenie co w wer.GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może taki dokładny opis "ołówkowego" vmod'a do Asusa N6600?

Byłbym wdzięczny

pobaw sie najpierw z biosem. bezpieczniejsze to niż ingerencja mechaniczna, a rdzeń pójdzie powyżej 500 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Ktorej firmy karte proponujecie:

 

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=58...=345&_spl=&_ih= - Gigabyte

 

czy tez:

 

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=54...=345&_spl=&_ih= - Leadtek

 

 

Chodzi mi o to, ktora lepiej sie podkreca i ktora jest bardziej cicha. I ogolnie plusy i minusy jezeli jakiekolwiek sa, bo ja w tych sprawach sie slabo orientuje, a chce kupic na dniach.

 

Z gory Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktora sie bardziej podkreca.. to juz loteria i czesciowo zalezy od natretnosci uzytkownika w dazeniu do podkrecenia :lol2: a jak juz chcesz "lepiej" krecic o co tobie pewnie chodzi to sobie lepiej zmien chlodzenie

 

u mnie na biosie 1,4 i 550/710 wywala juz ciekawe kolorki :rolleyes: na monitorze .. moze dlatego ze jest kolo 85 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Ktorej firmy karte proponujecie:

 

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=58...=345&_spl=&_ih= - Gigabyte

 

czy tez:

 

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=54...=345&_spl=&_ih= - Leadtek

Chodzi mi o to, ktora lepiej sie podkreca i ktora jest bardziej cicha. I ogolnie plusy i minusy jezeli jakiekolwiek sa, bo ja w tych sprawach sie slabo orientuje, a chce kupic na dniach.

 

Z gory Dziekuje.

 

obie są podobne, tyle ze gigabyte ma hynixy 4ns a leadtek 3.6ns i na leadteku pamieci mozna troszke wiecej pokręcić z vmodem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja postepujac ze wskazowkami BEZROBOTNEGOPL zmienilem timingi i moj asus N6600 256mb hynix 4ns poszedl na 550\680mhz :) a wczesniej 550\600mhz,timingi jakie zastosowalem to:

NV_PFB_TIMING0 : 060c1612

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

 

pozdrawiam

Edytowane przez ige007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Chce kupisz Gigabyte GF6600 pod AGP, a mam plyte ASRock K7S8X i chcialem sie dowiedziec czy bez problemu pociagnie na tej plycie, oraz chcialem sie dowiedziec jaki najlepiej kupic zasilacz kolo 60 zl

 

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA!!!!

 

dzis ide po miernik olowki a oznacza to iz jutro rano (a co, nie chce mise wchodzic na forum po nocach... :P) postaram sie zaprezentowac efekty v-moda. Juz teraz moge zdradzic iz bedzie to v-mod kart Leadtek 6600, z chlodzeniem Pentagram Cu i radiatorkami firmy Revoltec (również Cu). poki co to musze leciec i do jutra sie raczej nie odezwe. pozdro!! B)

 

@ Bezbronny - czy da sie usunac grafit całkoicie z ukladow?? tak wiesz, gdyby cos bylo nie tak...musze wszystko wiedziec na ten temat bo to powazna sprawa w koncu.

 

Tak w ogole jesli wszystko pojdzie ok i karta przezyje to postaram sie zrobic przez swieta cos na miare artykulu-poradnika jak skutecznie podkrecic 6600 bo to forum ma juz 125 stron i cos w miare znalezc to juz sie robi pomalu trudne i zmudne.

 

pozdro4all

Edytowane przez marzinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda mam grafe na pcie, ale w tamtym temacie nic sie nie dzieje wiec tutaj to pisze...

 

moje timingi:

TIMING0 : 050A120F

TIMING1 : 05010406

TIMING2 : 20220205

 

jakie mam ustawic by przyspieszyc tego GF? nie mam pojecia ktore wartosci pozmieniac, a nie chce spierniczyc sobie karty uczac sie na bledach :P

 

 

edit

zassalem program ntimings v1.0 i pokazuje on zupelnie inne timingi:

060B1311

07010507

00240306

 

ktore wiec sa rzeczywiste????

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było gdzies może opisane jak odblokwać opcje "NVIDIA graphics processor registers" opisaną w tym poście :

 

Witam ponownie.A kto Ci powiedzial ,że zmieniając wartości napięcia Nibitorem rzeczywiście je zmieniasz?W wielu przypadkach jest zupelnie odwrotnie,inna sprawa,że GF6600 w ogóle NIE POSIADA tabeli napięć-także niczego tam nie zmienisz.Nawet w zmodyfikowanym BIOSIe(tym niby od leadteka)ustawianie wartości na 1.5V nic nie daje-bo niczego nie zmienia.Poza tym tak może to odnieść skutek odwrotny-np.obniżenie napięcia.

Żeby zmienić timingi-musisz podać z którego ich zestawu korzysta Twoja karta.Riva Tuner-> customize->graphics subsystem diagnostic report->nvidia specific display adapter information->Memory type->DDR i teraz to co ważne-RAM configuration 0x <<Gdzie np.w Leadtekach(6600) jest 01 .To nr.zestawu który odczytuje i z którego korzysta sterownik.Następnie w "NVIDIA graphics processor registers" podaj jakie sa tam wartości:

NV_PFB_TIMING0 :xxxxxxxx-o te wartści mi chodzi

NV_PFB_TIMING1 :xxxxxxxx

NV_PFB_TIMING2 :xxxxxxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda mam grafe na pcie, ale w tamtym temacie nic sie nie dzieje wiec tutaj to pisze...

 

moje timingi:

TIMING0 : 050A120F

TIMING1 : 05010406

TIMING2 : 20220205

 

jakie mam ustawic by przyspieszyc tego GF? nie mam pojecia ktore wartosci pozmieniac, a nie chce spierniczyc sobie karty uczac sie na bledach :P

ja mialem identyczne timingi jak ty i zmienilem na takie:

NV_PFB_TIMING0 : 060E1814

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

karta chodzi na 550\690,musze tylko jeszcze zrobic Vmem i dalej krecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...