Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

hehe , ja tą kartę będę do kompa przekładał gdzie zasiłka też 300Wat, teraz jest podpięta pod HuntKey'a 400wat :] . I też ją tam będę kręcił, raz kozie śmierć, jak się spali to kupię wtedy porządną :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze pracuje w sklepie komputerowym mam dostep do wiekszosci kart dostepnych na rynku i sytuacja jest nastepujaca:

Zlozylem sobie testowy zestawik :

AMD 64 3000 s 939

2x512 AM1 (Apacer) Cl 2.5

Gigabyte K8N Nforce 3 250

Tagan 380

120 Samsung SATA

i stestowalem Winfasta 6600 GT i Sapphire 9800 PRO, aha ustawienia fabryczne

Czy mozesz zlozyc kompa na P4 (jak masz jakiegos pod 478) i sprawdzic czy tez "szarpie" :huh: Jedni narzekaja innym 6600GT ladnie chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyliscie ze badziewny leadtek daje zwykle kondensatory a nie aluminiowe???? chyba ze juz sa alum. na pcprojekt sa zwykle... ciekawe czy ta ma wplyw na wytrzymalosc????

 

i pytanie bede chcial na 6600gt wrzycic pasywne chlodzenie thermaltake nie wiem czy wytrzyma nie bede podkrecal. czy w tym wypadku kupic lepiej np 9800pro??? chodzi oczywiscie o pasywne chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak sobie poczytalem bo dawno mnie nie bylo i moge powiedziec jedno....

Jako ze pracuje w sklepie komputerowym mam dostep do wiekszosci kart dostepnych na rynku i sytuacja jest nastepujaca:

Zlozylem sobie testowy zestawik :

AMD 64 3000 s 939

2x512 AM1 (Apacer) Cl 2.5

Gigabyte K8N Nforce 3 250

Tagan 380

120 Samsung SATA

i stestowalem Winfasta 6600 GT i Sapphire 9800 PRO, aha ustawienia fabryczne

Oczywiscie obie karty na AGP, moje wnioski sa takie 6600 GT ma za waska szyne dostepu do pamieci i to jest jej glowny problem, przynajmniej tak mi sie wydaje. Nie da sie ukryc ze w 3dMarku 2003 bylo 1000 pkt roznicy na kozysc 6600GT

ale mam wrazenie ze to jakis mega kant.  Praktyczne na kazdym tescie poczawszy od Battle of Proxycon 6600GT mimo ze test pokazywal ze jest wysiwietlane 50-60 klatek to widoczne byly wyrazne zaciecia sie wyswietlanego obrazu czyli klacenie slajdy czy jak kto woli nazywac. A z kolei na 9800 obraz byl plynny. Wlasciciele 6600 napewno odezwa sie teraz ze nie przeinstalowalem sterownikow ale mialem zghostowany system przed instalacja sterow do grafy i kazda karta byla testowana na czystym systemie. Jak dla mnie 9800PRO jest lepsza i na dzis i na jutro. Bo tekstury beda coraz wieksze i w wiekszej rozdzielczosci i niedopatrzenie inzynierow nvidii bedzie sprawiac coraz wiecej klopotow.

Druga sprawa niech ktos mi powie co za debil projektowal PCB do tych kart (6600GT AGP) przeciez tam nie ma jak nakleic radiatorow na pamieciach nawet. Bez wymyslenia jakiegos podniesionego chlodzenia ala dystanse w Zalmanie ZM80HC/HD mozemy zapomniec o chlodzeniu kosci.

 

Pozdrawiam Krzysiek

1255407[/snapback]

9800Pro nie jest lepsza od 600GT ani na dzis ani na jutro. ma szyne 256bit na pamieciach ? to fajnie, ale 6600GT ma 1Ghz na tej szynie ,a nie 680 jak 9800Pro. 6600 ma ultrashadows2 (widamy w doom3) ktore przyspiesza ta gre i pare innych, ma ps3.0 (witamy w szybszych efektach w nadchodzacyh grach). ma tez wiecej 3dmarkow - sorry ale jaki "1000" roznicy - 6600GT ma na starcie ok. 7800 pkt vs 5900 pkt radeona 9800Pro - ja widze prawie 2000 tys. pkt. ; z GT wycisniemy 9000 (pomijajm wyniki ala 11.000 przez xlabs ; ).

 

a opinia ,ze 6600GT hacza pomimo iz pisze "50-60fps" to jakies straszenie, zeby jak sie burza to schowac sie do glinianki bo to Pan Bog sie gniewa. Obejrzalem na wlasne oczy dziesiatki, jak nie setki testow 6200/6600/6600GT i wszysko smiga ultraplynnie, bez zadnych zaciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800Pro nie jest lepsza od 600GT ani na dzis ani na jutro. ma szyne 256bit na pamieciach ? to fajnie, ale 6600GT ma 1Ghz na tej szynie ,a nie 680 jak 9800Pro. 6600 ma ultrashadows2 (widamy w doom3) ktore przyspiesza ta gre i pare innych, ma ps3.0 (witamy w szybszych efektach w nadchodzacyh grach). ma tez wiecej 3dmarkow - sorry ale jaki "1000" roznicy - 6600GT ma na starcie ok. 7800 pkt vs 5900 pkt radeona 9800Pro - ja widze prawie 2000 tys. pkt. ; z GT wycisniemy 9000 (pomijajm wyniki ala 11.000 przez xlabs ; ).

 

a opinia ,ze 6600GT hacza pomimo iz pisze "50-60fps" to jakies straszenie, zeby jak sie burza to schowac sie do glinianki bo to Pan Bog sie gniewa.  Obejrzalem na wlasne oczy dziesiatki, jak nie setki testow 6200/6600/6600GT i wszysko smiga ultraplynnie, bez zadnych zaciec.

1255674[/snapback]

hehehe :lol:

340 x 32 x 2 = 21760 MB/s

500 x 16 x 2 = 16000 MB/s

 

21760 > 16000 :lol: :lol: :lol: :lol:

 

powiedz mi ile ci sie udało zestrzelić samolotów w pierwszej grze w 3dmarku 2003 ? - mnie się udało tylko 4 :lol:

 

co do doooma - colin - richard burns rally, kkrieger, splinter cell, medal - lepszy jest 9800 PRO

 

Choć nie myśl, że uważam, ze 9800 PRo jest lepszą karta to jednak to co ty piszesz bardzo się mija z prawdą.

 

Aha i GF 6600 GT ma 500 MHz na pamięciach a nie jakiś wyimaginowany 1 GHz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600GT ma 450Mhz a Radek ma 340Mhz.. zgadza sie? wiec przewaga na rzecz 6600GT jest 110Mhz.. a to jest spora różnica.. jeżeli mówimy o taktowaniu rzeczywistym pamieci a nie - efektywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600GT ma 450Mhz a Radek ma 340Mhz.. zgadza sie? wiec przewaga na rzecz 6600GT jest 110Mhz.. a to jest spora różnica.. jeżeli mówimy o taktowaniu rzeczywistym pamieci a nie - efektywnym.

1255825[/snapback]

Faktycznie :

340 / 450 = 0,75 = czyli Radeon ma o 25% niższe taktowanie pamięci

jednak widać nie czytałeś uważnie :

128 / 256 = 0,5 - komentarz zbędny

 

50% jest większe niż 25 %

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy sa 6600gt na agp z jakims cichutkim chlodzeniem ala silencer czy coś?pzdr

1255192[/snapback]

W sumie to Leadtek ma ciche chlodzenie (nie slyszalem nigdy silencera w akcji, wiec nie wiem czy jest cichszy).

Na jakies zestawy do samodzielnego montazu przyjdzie nam pewnie poczekac (jeden o ktorym wiem ze na pewno wejdzie jest Zalman VF700).

 

EDIT: nie wiem jak przy 60fps moze cos klatkowac, u siebie nawet jak mi pokazywalo 40fps to bylo ladnie i plynnie :roll:

 

Zreszta Marki malo mnie akurat obchodza, tak samo jak i wszystkie testy - kazdy twierdzi swoje i jak ktos chce udowodnic jakas teze, to zawsze znajdzie "dowody" (to nie jest przytyk do nikogo!).

Wole sobie komfortowo pograc w max rozdzialce i max detalach :roll:

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą firmą nie miałem doczynienia. 

nie miałeś to nie <span style="color:red;">[ciach!]</span>l o czymś co na oczy nie widziałeś, to że nie masz kasy na zakup np 6600GT albo 6600 to inna sprawa

 

Ale mój znajomy miał i to nie miłe.

dziwne prawie to samo było w filmie "Chłopaki nie płaczą" czyli "Byłeś kiedyś w Ameryce ?, a widzisz bo ja nie byłem ale wiem od kogoś co tam był" itp. itd. tak więc nie wiesz, nie widziałeś to nie <span style="color:red;">[ciach!]</span>l, wszystkie firmy mają buraki, Gejward sprzedaje zajebiście drogie karty z tandetnymi aluminiowymi radiatorkami który oby tylko ładnie wyglądają, Leadtek ma takie samo słabe "<span style="color:red;">[ciach!]</span>lnięcie" jak kiedys , czyli podkręcasz, wyniki ładnie a wydajność reczywista nie ta sama, msi sprzedaje 6800 zamiast 6800gt itp. itd. żadna firma nie jest święta a na końcu w doope wydymają właśnie ciebie, i to jeszcze BEZ gumy, jesteś baaardzo ciekawym osobnikiem, z jednej strony dajesz [gluteus maximus] a z drugiej wołasz że ciebie gwałcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak widać nie czytałeś uważnie :

128 / 256 = 0,5 - komentarz zbędny

 

50% jest większe niż 25 %

 

:D

1255829[/snapback]

tu sie zgadzam. a czytac czytałem:)

widziałem dwie karty w akcji.. imo narazie nie ma co wygrzebywać rywala, ponieważ nie ma gier, które pokazałyby moc 256bitowca.

Chociaż Riddick na radku 9800 chodzi dużo słabiej.. zobaczymy za 3-4miechy..

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

glupoty piszesz przeciez te karty niczym sie nieroznia obie sa na tym samym referencyjnym pcb wiatraki maja tylko inne... roznic to sie moga jakoscia zastosowanych materialow typu /kondensator/ i to wszystko bo pamieci maja te same jak bym ci przemalowal sparkla na zielono nie odroznil bys ich odsiebie O_o jestem ciekaw 6600 od asusa ten kto widzial fotki wie o co chodzi;D wyglada troche jak te tandetne no-name 64bit;) ale przynajmniej bedzie gdzie radiatory nakleic bo te wiatraki/pcb to chyba jakis szalony naukowiec obmyslil w garazu... ja jeszcze sie wstrzymam z kupnem tej karty bo ladnie im spada cenka 540 zl z 599 w ciagu paru/nastu dni?!? piknie nic tylko czekac:) bardziej oplaca sie brac sparka chyba ze ktos lubi doplacac za gre sprzed /paru lat/ i /firme/ no ale jak ktos lubi miec ladniejszy opis na tłiku taki bardziej firmowy to jego sprawa :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu sie zgadzam. a czytac czytałem:)

widziałem dwie karty w akcji.. imo narazie nie ma co wygrzebywać rywala, ponieważ nie ma gier, które pokazałyby moc 256bitowca.

Chociaż Riddick na radku 9800 chodzi dużo słabiej.. zobaczymy za 3-4miechy..

pozdro

1255857[/snapback]

Nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Bezpośrednie porównywanie przepustowości pamięci dwóch totalnie różnych kart (4x2 vs. 8x1, różne taktowania) jest po prostu bez sensu. Radeon ma szerszą szynę, ale GF ma wyższe zegary taktowania przez co ma krótszy czas dostępu, ale z kolei GF ma GDDR3 a te jak wiemy są wolniejsze niż DDR1, z powodu dłuższych czasów dostępu. Fakt iż GF 6600 GT w porównaniu do Radka 9800 PRO jest tak relatywnie mocny wynika z prostego faktu:

500 x 4 x 2 = 4000

380 x 8 x 1 = 3040

 

To jest aż 25% różnicy w wydajności rdzenia! Tego w większości nie da się rady nadrobić wydajnością pamięci. Stąd też wynika jego przewaga

Edytowane przez DJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz problem? Moze idz wez prysznic a ie sie wyladowujesz tutaj? :?

1255848[/snapback]

ekhem niech zgadnie kolejny fanatyczny obrońca Leadteka ?

 

p.s. co do 9800 kontra 6600 w Kronikach Riddicka, to to że giera chodzi lepiej na 6600 a to z tego powodu że gra jest optymalizowana pod Nvidię, dodatkowo używa OpenGL i SIlnika Unreala 2.4 , wiadomo że Ati ma słabszy sterownik OpenGL i nie ma takiej samej wydajności w tym środowisku co Ati, tą grę odpalałem sobie z ciekawości na wszystkich kartach co posiadam, na gf3 było wszystko ok, na 9200 128mb 128bit było prawie wsio ok tylko że w zależonści od ustawienia w control panelu to na ekranie obserwować można śliczne krzaki tak jak przy za dużym o/c karty, dalej gf4ti był ok , potem 9800SE@9800 gra chodziła ok ale na ps 2.0 albo na 1.4auto , na 2.0+ giera zwalniała na maxa natomiast na 6600 z ps 3.0 wyglądało zarąbicho + a ilość klatek mierzona frapsem zachowana była na poziomie 40 gra nie szarpała z miękkimi cieniami itp. po prostu 9800 nie mial jaj w tej grze, tak jak można się domyślać niedługo się zobaczy jakie te 3.0 są "słabe"

 

ktoś się pytał jaka różnica jest pomiędzy 9800SE@9800 a 6600@o/C powiem że w smarkach 2001 to nie ma prawie różnicy , za to im nowszy i im wyżej wykręcony GF tym większa wydajność, radek w tym momencie nie nadąża

Edytowane przez BLACK_MONKEY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko czy oplaca mi sie wymienic mojego radeonka na wlasnie gforca 6600 np. sparkla z doplata ok 180 zl?

dzieki za odp

1256138[/snapback]

a czy Twoj radek az tak zle radzi sobie w grach ? jak dla mnie taka zmiana niema sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko czy oplaca mi sie wymienic mojego radeonka na wlasnie gforca 6600 np. sparkla z doplata ok 180 zl?

dzieki za odp

1256138[/snapback]

 

odpowiem może tak, jako posiadacz takowego Sparkla:

w Twojej sygnaturce jest 2003- 4509 ja na Athlonie 2000Mhz i 512PC3200 mam bez o/c, czyli ustawienia standardowe karty (300/275) - 4917, zresztą jak w moim poscie strone wczesniej,

 

P.S. nie żałuję mimo iz zamieniłem z FX5600 i dopłaciłem ponad 300,- do kwoty jaka uzyskałem z tego FX-a, ale Twoje pieniądze, Twój wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy Twoj radek az tak zle radzi sobie w grach ? jak dla mnie taka zmiana niema sensu

no w sumie nie ale w nanowszych grach juz sie nie pogra na wyzszych detalach i w dodatku mialbym kupca na swoja za okolo 400 zl takze sie zastanawiam, bo ja poczekam dluzej to nie wiem czy za 300 ja sprzedam :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sobie patrze na gf6600 gainwarda i msi, dziwne, msi ma 100mhz mniejsze taktowanie rdzenia...i o 10mhz pamieci..az taka roznica...zdziwilem sie...geniu ma pamieci 3,6ns a msi 4ns...a msi o 80zeta tanszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie nie ale w nanowszych grach juz sie nie pogra na wyzszych detalach i w dodatku mialbym kupca na swoja za okolo 400 zl takze sie zastanawiam, bo ja poczekam dluzej to nie wiem czy za 300 ja sprzedam :unsure:

1256162[/snapback]

skoro masz kupca ktory bierze za 400zl to sie nawet nie wahaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm i takie jeszcze jedno pytanko ktora z tych dwoch kart byscie polecili?

1256240[/snapback]

z tych konkretnie dwóch wziąłbym sparkle - w sirius.pl zakupów nie robię ;)

 

gdybyś znalazł WinFasta w innym sklepie to można się zastanawiać

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych konkretnie dwóch wziąłbym sparkle - w sirius.pl zakupów nie robię ;)

 

gdybyś znalazł WinFasta w innym sklepie to można się zastanawiać

1256258[/snapback]

Możesz uzasadnić dlaczego nie brał byś Winfasta? (chodzi o kartę, czy o sklep?) :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz uzasadnić dlaczego nie brał byś Winfasta? (chodzi o kartę, czy o sklep?) :unsure:

1256338[/snapback]

 

Oczywiście że chodzi o sklep.

 

To nie były moje boje z sirius.pl - jakkolwiek po części też trochę w tym brałem udział

 

Jeszcze na starym forum była sytuacja, że jednego gostka, który kupił u nich R9700 (czy też 9700pro), a następnie mu się zepsuł zwodzili przez chyba z pół roku (a na pewno dobre parę miesięcy) zanim oddali inną kartę (tłumaczyli się po prostu śmiesznie). Chłopaczek dosłownie "ruszył" wszystkimi forami komputerowymi, to dopiero sirius się ugiął. Nie był to jedyny przypadek gdy w tak perfidny sposób sklep ten zakpił sobie z klienta. Od tej pory zakupów w sirius.pl nie robimy ;)

 

Proline też miał swojego czasu wpadki - jednak coś "drgnęło". Ostatnio jak na karcie zaczeły mi piszczeć kondensatory to wymienili mi od ręki na inną. Po prostu zaczęli dbać o klienta.

 

Gdybym był zmuszony to wziąłbym 6600 od sparkla z icompu (niż Leadteka z siriusa). Jakkolwiek chyba lepiej jest jeszcze trochę zaczekać.

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhem niech zgadnie kolejny fanatyczny obrońca Leadteka  ?

Nie jestem fanatycznym obronca Leadteka - mialem wczesniej 2 ich karty (obecna jest trzecia) i z obu bylem bardzo zadowolony (z tej zreszta tez jestem :) ).

 

Nie chodzilo mi o tresc Twojego posta, a o jego forme.

 

Pax i EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...