Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

wOw, rzeczywiscie az parzy :? teraz jest rozpalony jak siedze w windowsie, a co dopiero w grach, hmm nic sprobuje dac na niego jakis wiatrak....

 

@Orgiusz na orginalnych ustawieniach tez masz zwiechy?! bo ja juz nie pamietam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez o/c po dluzszym graniu & zamknietej budzie. Po o/c troche szybciej... Nawet przy otwartej. Znow zamontowalem tego mikro-sunona z oryginalnego wiatraka. Jutro nie dam rady, ale w sobote przyjze sie drugiej stronie razem z moim my-62 ( miernik & sonda K :arrow: termometr od -20 do +1000C ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ogolnie wg mnie te 6600 to syf, same problemy... tyle co ja sie z nia nameczylem, pare weekendow siedzialem nad nia i nic. Nie to co radek - wkladasz i spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wg mnie te 6600 to syf, same problemy... tyle co ja sie z nia nameczylem, pare weekendow siedzialem nad nia i nic. Nie to co radek - wkladasz i spokoj.

lol

Ogolnie moim zdaniem chleb to syf ostatnio sie udławiłem, nie to co bułka wkładasz i jesz...

 

Facet dopisz tam IMHO ok? bo co najmniej śmiesznie to brzmi...

Wydajesz opinie bo sie pomęczyłeś...miliony ludzi są zadowolone, i mogłyby tak samo powiedzieć o radkach..

dla mnie 6600/gt to udana seria kart i tyle.

A jakie ja mam problemy z nia^^ fiu fiu;] no mam problem że mam 7k punktów w 3dmarku 2k3 a nie 20k;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioorek

kurcze czy syff?! tu bym z toba polemizowal :lol: jasne sa problemy, ale zalety tez sa :lol:

sam mialem dylemat 6600 czy 9800. postawilem na 6600 poniewaz jest oparty na nowsze technologi :-| niewiem czy dobrze zrobilem, jezeli uda sie rozwiazac problem z zawieszkami to wydaje mi sie ze byl to dobry wybor a jezeli nie.... :mur:

 

zalozylem wiatrak 40x40 halasuje straznie :angry: no ale do rana sie przemecze wlacze ati toola zeby szukal do rana artow, jak nie bedzie zwiechy to mamy winnego B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem sobie Asusa N6600 128 mb 128 bit 3,6 ns hynix, wymienilem chlodzenie na Pentagrama XC-80 AlCu, wrzucielm bios 1,4 V i udalo mi sie podkrecic na: 520/660, IMHO wyniki mierne jak na ta karte i zastosowane chlodzenie, liczylem na 550 rdzen i pamieci z 700 :( Macie jakis pomysl co oprocz Vmod'ów mozna jeszcze zrobic z ta karta aby poprawic OC? Probowalem biosów niby 1,5 V ale to wszystko nie smiga i nadal jest 1,4 V. Moze ktos wie jakie timmingi ustawic dla pamieci aby dobic do tych 700 Mhz i wydajnosc jeszcze troche wzrosla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam zadnych problemow z karta poza cienkim oc. jak mialem winfasta 6600GT tez byl git, nawet jak mialem 2 winfasty 6600GT spiete w SLI to tez nie mialem problemow. albo macie cholernego pecha albo ja mam szczescie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostek HIS chyba nie jest winny :? zwiecha po 16minutach... :mur:

kurcze wydaje mi sie tez, ze cos sie grzeje za bardzo ta karta... :sad:

chyba pojedzie do serwisu w poniedzialek jak przez weekend nic nie wymysle :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam sie irytowac :mad:

 

Essentially it says that if you have a VIA 8235 or 8237 chipset, and the BIOS fix above does not work for you, you are out of luck. fear.gif Get rid of it before it drives you crazy! These chipsets, on most motherboards, are incompatable with the 6600 and 6800 cards, and manufacturers should list this on the card box.

[ciach!]a mać!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6600td 500/600 p4 3gh /3,2 gh mod 7% 1g dual nic mi sie niegrzeje komp lata 20h / dobe więcej nie kręce bo wzrost mnimalny w 3d 7020 pkt zero problemow gry piknie chodzą wprawdzie mam chłodzenie własnej roboty takie jak rusek temp nie przekracza w stresie 50c normalnie ok42c jestem zadowolony jak diabli z tej karty miałem radka i też miałem problemy radek kłucil misie z resztą kompa i były resty włozyłem go do innego kompa i było ok musiałem go sprzedać wychodzi na to że nieraz są konflikty sprzetu o ile wszystko ok z biosami windą czy ustawieniami a zapomniałem wszyscy muwią że zasiłka 350w wystarcz ja kupiłem nowke i leży w piwnicy bo miałem ciachy kupiłem 500W i tra spoko

Edytowane przez Malinabend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz ja mam NF7-SL v.2.0 na Nforsie2, wiec wydaje mi sie ze to nie widna plyty glownej?! kurcze moze mamy jakas wadliwa serie tych asusow... :cry:

Edytowane przez nerc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare postow wczesniej juz podawalem ale jeszcze raz:

na czas testow nic nie podkrecane!!

abit nf7-sl v.2.0

barton M 2500+ magistrala 200Mhz

2x256 DDR Twinmos 400Mhz

samsung 80GB

CD, CDRW

Tagan 420W

no i ten nieszczesny asus 6600 :cry:

obudowa raczej dobrze wentylowana z przodu wiatraczek dwa z tylu i jeszcze dwa w taganie sa.

procek, grafa chlodzone woda.

Edytowane przez nerc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare postow wczesniej juz podawalem ale jeszcze raz:

na czas testow nic nie podkrecane!!

abit nf7-sl v.2.0

barton M 2500+ magistrala 200Mhz

2x256 DDR Twinmos 400Mhz

samsung 80GB

CD, CDRW

Tagan 420W

no i ten nieszczesny asus 6600 :cry:

obudowa raczej dobrze wentylowana z przodu wiatraczek dwa z tylu i jeszcze dwa w taganie sa.

procek, grafa chlodzone woda.

podaj z biosu napięcia i temperatury Edytowane przez Malinabend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malinabend nie wprowadzaj ludzi w blad w zwiazku z napieciami :evil:

Pomiary z miernikow softwareowych mozna wsadzic miedzy Andersena a braci Grimm. :evil:

Zreszta co ja sie bede produkowac. Wystaczy siegnac po dobry miernik i zobaczyc jak wygladaja realne napiecia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malinabend nie wprowadzaj ludzi w blad w zwiazku z napieciami :evil:

Pomiary z miernikow softwareowych mozna wsadzic miedzy Andersena a braci Grimm. :evil:

Zreszta co ja sie bede produkowac. Wystaczy siegnac po dobry miernik i zobaczyc jak wygladaja realne napiecia :lol:

jak ma miernik to niech zmierzy a jak jesteś taki mądry to pomoz a nie krytykuj ciulu jeśli chodzi 15 min a potem ciach to moze byc objaw grzania sie czegos a i spadku napięcie co moze isc w parze sprawdz napiecia i temp. przed ciach i po jakie i czy sa roznice Edytowane przez Malinabend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie co moze sie grzac to chipset <_< , poniewaz mam zmienione chlodzenie mam zdjety ten oryginalny wiatraczek zostal sam radiator i puszcilem na to wiatrak 60x60 na 5V ale dotykalem go palcem no i byl tylko cieply, ale natomiast grafika parzy!!!

 

zasilacz raczej trzyma napiecie ja wlaczylem prima to speedfun np. jak mam +5V to bylo rowno 5V +12V bylo 11.97V

 

sprobuje jeszcze zalozyc oryginalny wiatraczek na chipset, ale watpie czy to pomoze raczej moim zdaniem jest to wina karty!!

 

---------------------

wyslalem wczoraj do sprzedajacego u ktorego kupilem karte, maila z moim problem.

a odpowiedz otrzymalem taka:

 

1. Wgrac najnowsze detonatory (wyzucić orginalne sterowniki ASUSA)

2. Wgrać najnowsze sterowniki płyty głównej (sterowniki ekranu)

3. Jezeli powyższe zawidą trzeba aktualizować bios płyty głównej

niektóre płyty główne gorzej sobie radzą z kartami o mocniejszej wydajności i aktualizacja biosu eliminuje te błędy, wiem z tąd iz juz paru innych kupujacych miało podobne problemy i pomogło

pozdrawiam

hmm, jak wroce do domu sproboje punkt 3 zrobic i tak sie do tego powoli przymierzalem :lol:

Edytowane przez nerc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch dni jestem posiadaczem GF6600 od Asusa, rev. 1.01, Samsung 3,6ns. Byłem zmuszony na przesiadkę po awarii R9700Pro. Powiedziałem sobie: nigdy więcej ATI i po roku wróciłem do GF. Narazie testuję kartę na standardowych ustawieniach i jestem mile zaskoczony wydajnością. Na pierwszy rzut oka 6600 jest wydajniejsza od 9700Pro, a biorąc pod uwagę możliwości o/c to naprawdę dobra karta w tym przedziale cenowym. Chłodzenie jest praktycznie bezgłośne. Na początku co chwila sprawdzałem, czy na pewno wentylator pracuje... W porównaniu do suszarki ATI po prostu niebo. Niestety gorzej jest z jakością obrazu. W wysokich rozdzielczościach jest niewystarczająco ostry. W 1280x1024 czarne litery na białym tle niemal świecą na zielono. Przyznam, że nieciekawie to wygląda. Tu 9700Pro i GF 2MX spisywały się dużo lepiej. Ale pewnie taki już urok tej karty. Szkoda, że nie znam nikogo, kto ma podobną, żeby porównać. Może się przyzwyczaję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w kwestii "trzaskow", czyli malowania cewek itp.

wiem, ze mozna cewki zalac klejem "z pistoletu", o ile mine pamiec nie myli ten klej sie potem dosc latwo usuwa? wciaz nie wiem co z grafika zrobic, czy samemu usilowac zlikwidowac trzaski, czy oddac w ramach gwarancji... w sumie chwilowo sprawa wisi, bo od kilku mcy nie dotykam swojego kompa, stoi ciut za daleko.. o jakies 530 km :>

 

i jeszcze jedno... w przypadku malowania lakierem itp trace gwarancje? bo niby ingeruje w jej budowe...

Edytowane przez steelrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

steelrat no taki pistolet z klejem to mam (mam nadzieję że to chodzi o taki pistolet co się wkłada taki pręt i potem to się topi i na tym się byleco przylepia). Próbował ktoś tej metody ?? Jeto to lepsze od lakieru ? Czy ten klej się później niestopi ? Bo ta grafa ma pasywne chłodzenie i w czasie grania to można na niej spokojnie jajecznice zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie-myślcie jak coś piszecie.Jak sobie wyobrażacie malowanie każdego drucika na cewce?Chciabym to zobaczyć.

Jaki pistolet?Z jakim znowu klejem?Przecież takie coś mało kto ma w domu-zresztą to przerost formy nad treścią.

Wystarczy zwykły lakier do paznokci-bezbarwny(chyba że ktoś jest estetą ,to niech kupi jakijś Margaret Astor).Chodzi o wyeliminowanie rezonasu jaki powstaje.Nic więcej.

Jak nie urwiecie tej cewki ,to niby dlaczego mieliby nie uznać gwarancji?Przecież tego nawet nie będzie widać,a nawet jeśli to co im do tego,niczego nie przerabiacie.

Zresztą możecie reklamować-pewnie dostaniecie karte z powrotem z adnotacją "sprawna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi caly czas sie wiesz komputer, pogram chwilke i zwiecha :mur:

mam asusa bios 1.4, FW wylaczony zegary 500/660 na pamieciach domowej roboty radiatory aluminowe. na rdzeniu WC 55 stopni w stresie, wiec to chyba nie wina temperatury. nie mam zielonego pojecia co to moze byc :sad:

a mam pytanie jeszcze bo ten czujnik ktory zostal aktywowany w nowym biosie pokazuje inna temeprature niz ten program od asusa orginalny?! ktoremu wierzyc?! ten we wlasciwosciach pokazuje caly czas w stresie okolo 70stopni i nawet po zmianie chlodzenia na WC nic sie nie zmienilo?! :?

 

Zmień bios na jakiś inny z edysku np. ten - asus-td6600-agp-14V.rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień bios na jakiś inny z edysku np. ten - asus-td6600-agp-14V.rom

kurcze jak bys czytal dokladniej to w ktorym poscie pisalem ze walsnie tego biosu uzywam B)

ale mniejsza o to wgralem nowy bios oryginalny od plyty glownej i puscilem ati tool na skanowanie artow no i chodzil kolo 1.5 godziny bez zwiechy :rolleyes:

moze to jakis fart niewiem potestuje wieczorem w grach i dam znac, ale wczesniej musze jakis zmodowany bios wrzucic na abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

HeatheN

 

a ty wiesz co znaczy wg. mnie? Bo widze ze nie...

 

Co do chlodzenia, rzeczywiscie jest bez glosne. W ogole nie czuje roznicy w "glosnosci" miedzy radkiem 9550 (nie mial wiatraka) a tym.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...