Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

mial juz moze ktos problemy z zasilaczem w przypadku gf6600....nadal nie mozge sie uporac z moim sprzetem...azchowuje sie naprawde dziwnie. po wymanie sterownikow karta chwile chodzi elegancko po czym zwalnia o polowe i pomaga tylko wymaina sterow na inne, bo po takim zwolnieniu karte juz caly czas chodzi wolno. bylem z ta karta u kumpla o podobnym konfigu i u niego smiagala elegancko(plyta k8ne). reinstal wingrozy nic niedaje...pozostaje albo plyta albo zasilacz(gdzies czytalem ze na slabych zasilaczach karta ma jakies freezy ale nie wiem czy ta prawda stad ten post)

 

Witam

CHce kupic karte na PCI-E dla kompa w podpisie

Moje pytanie czy warto brać do tego kompa 256 mbwa karte - GF6600 TF Gigabyta, czy nie da to niczego i starczy 128.

Dodam jeszcze ze tej karty nie bede przez jakis czas zmieniał!

Pozdrawiam

 

bierz cos takiego jak ja mam...jak dobrze poszukasz to bedziesz mial za 450 zeta

po zmianie biosu od gigabyte(tez z ddr2) karta chodzi spokojnie na 500/900 czyli prawie jak gt :)

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebi0104

moj gpu tez szedl maks 440 bno tak to jest na orginalnym bioosie

zmien sobie biosa na 1.4V i bedzie smialo smigac na 500

mi idzie bez artow (w grach i 3dmarkach bo ati tool wykrywa arty non stop) na 530 ale zmienie chlodzenie powinno byc wiecej ....

jkabys nie wiedzial jak wgrac biosa to pisz na gg chetnie pomoge

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam nowy komputer

 

PROCESOR AMD ATHLON 64 3200 VENICE 1,6(939) BOX

PŁYTA ASUS A8N-E,NFORECE4 ULTRA, DUALDDR400,SATA,RAID,GBLAN,ATX

PAMIĘĆ KINGSTON 3x512 GB DDR PC400

DYSK SAMSUNG HDD 160 GB SATA II 8MB 7200 /HD160JJ

NAGRYWARKA LG SUPER-MULTI DVD GSA-4167 OEM

KARTA GR. GALAXY GEFORCE 6600GT 128MB DDR3/128BIT TV/DVI PCI-E

 

Wgrałem siostrze gre SIMS 2 i komputer dziwnie się zacina. Na ekranie obraz wygłąda tak jak kwadratowe puzle, poprzestawiane kawałki (część) na inne miejsca.

Po wgraniu DIABLO II wkran jest całkowicie czarny.

 

Czy jest to spowodowane dosyć starymi grami, a nowym komputerem Z GRAFIKĄ 6600GT

Dodam ze wszystkie wgrywane sterowniki były orginalne, dodane do nowych podzespołów.

Czy zmiana sterownika do karty graficznej coś da i czy będą chodziły na nim starsze i nowe gry ?

 

Nowy ster 83.40 WHQL

 

http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...ed&ascdesc=DESC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gadi probuj tak nigdy sie nie dowiesz :wink:

 

A ja chyba na 99,9% rozwiazalem swoj problem z zawieszeniami w grach. na poczatku myslalem ze to karta sie przegrzewa, zmienilem "gluty" pod radiatorami dalem dobra paste, zalozylem blok wodny na pamieciach zalozylem domowej roboty radiatory. Odczyty temperatury staly sie bardziej mile dla oka :wink: no ale komputer ciagle sie wieszal. nastepmnie myslalem ze moze chipset sie przegrzewa poniewaz przy fsb > 166 wieszalo sie.

na oryginalnych ustawieniach procka wszytko smigalo. rozwiazaniem bylo dovoltowanie procesora :lol: puscilem szukanie artow 1:30 bez zwiechy :lol: problem rozwiazany :lol:

wieczorem bede wgrywal bios 1.5V @pkali wgrywales gotowy bios z egieldy? czy sam przerabiales?

Edytowane przez nerc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz cos takiego jak ja mam...jak dobrze poszukasz to bedziesz mial za 450 zeta

po zmianie biosu od gigabyte(tez z ddr2) karta chodzi spokojnie na 500/900 czyli prawie jak gt :)

polecam

Ja w zasazzie juz wybralem,

Nie chce dać wiecej jak 400 zł i problem jest taki ze GF 6600 TF GIGIABYTE wersja 256 mb kosztuje nieco ponad ta sume i stad pytanie czy warto dolozyc dla pamieci?

Dokladajac po 50 zł mozna isc w nieskonczonosc. Szkoda ze nikt nie patrzy ze te 50 zł trzeba najpierw zarobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec kupilem dzisiaj Pentagrama freezone xc-80-cu

(co ja sie nameczylem zeby go zalozyc na karte jak z podpisu ..... ten pentagram poprostu nie pasuje !!!!!! )

temperaturka ladnie spadla z 56/80 na 44/55 ale ...

wg ati tool max core to 530 , wczesniej bylo tez 530, ale temperaturka znacznie nizsza .... ustawilem sobie na 550 jak wiekszosc z was i odpalilem gierke ... zadnych artow nie bylo widac temperatura nie przekroczyla 55 stopni ale po dluzszym graniu (10 minut :P) zwiecha ... :(

dlaczego tak ?? czy wgranie biosa 1.5V zalatwi ten problem ??

dlaczego max core wg atitool to tylko 530 ??

poratujcie bo wydalem 100 na chlodzenie a efektu zadnego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Macias666 ze 2 posty wczesniej pisalem o tym mialem chyba ten problem co ty. sproboj podniesc napiecie na procku, niewiem czy to ma sens ale mi pomoglo :lol: w grach jeszcze nie testowalem ale ati tool skanowanie artow 1:30 godziny bez zwiechy chodzil, a normlanie kolo 10-15 minut zwis.

 

u mnie wg. ati toola max to 480, ale spokojnie na 500 chodzi, przy 520 juz arty dlatego bede zaraz wgrywal bios 1.5V i sprawdze co i jak

Edytowane przez nerc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Macias666 ze 2 posty wczesniej pisalem o tym mialem chyba ten problem co ty. sproboj podniesc napiecie na procku, niewiem czy to ma sens ale mi pomoglo :lol: w grach jeszcze nie testowalem ale ati tool skanowanie artow 1:30 godziny bez zwiechy chodzil, a normlanie kolo 10-15 minut zwis.

 

u mnie wg. ati toola max to 480, ale spokojnie na 500 chodzi, przy 520 juz arty dlatego bede zaraz wgrywal bios 1.5V i sprawdze co i jak

a czy w grach tez masz arty przy 520 na rdzeniu? bo ja na biosie 1,4v dawalem na 540 bez artow, wicej to minimalne arty na tescie mature w 03 wychodzily (na nim najszybciej zobaczyc czy cos nie tak) no ale przyznam sie ze ati toolem nei testowalem, ciekaw ekeidy mi wreszcei oddadza mobo bo nie moge sie doczekac zeby wycisnac 600mhz na rdzeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Macias666 ze 2 posty wczesniej pisalem o tym mialem chyba ten problem co ty. sproboj podniesc napiecie na procku, niewiem czy to ma sens ale mi pomoglo :lol: w grach jeszcze nie testowalem ale ati tool skanowanie artow 1:30 godziny bez zwiechy chodzil, a normlanie kolo 10-15 minut zwis.

 

u mnie wg. ati toola max to 480, ale spokojnie na 500 chodzi, przy 520 juz arty dlatego bede zaraz wgrywal bios 1.5V i sprawdze co i jak

tyle ze ja nie podkrecam procka ... no ale zobacze moze pomoze ....

dziwi mnie tylko dlaczego atitool max core wykrywa tak samo jak na orginalnym chlodzeniu gdzie bylo 80 stopni a teraz 55

wgrales juz tego biosa z 1.5V ?? jest jakas roznica w stosunku do 1.4V ??

mozesz mi podeslac tego biosa 1.5 maciasex@wp.pl

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hmm czy jest sens wbijac na karte ze standardowym chlodzeniem bios 1.5? moze sie cos zjarac lub uszkodzic? Czy naprawde trza miec dobre chlodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie trzeba, pod warunkiem ze standardowe chłodzenie spełnia swoja role tj. temperatura na wyzszym napieciu rosnie tylko o kilka stopni.

 

ps. u mnie temperatura na 1.3 wynosi 39 stopni, 1.4=42, 1.5 =44 ale wszystko na zalmanie na 5 V, na standardowym roznice byly takie same tylko dolny polap zaczynal sie od 54 a konczyl na 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

W windowsie mam 47-48 na 1.4 biosie i zmodyfikowanych timingach... to jak wrzucac 1.5V? Duzo wzrost podkrecalnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W windowsie mam 47-48 na 1.4 biosie i zmodyfikowanych timingach... to jak wrzucac 1.5V? Duzo wzrost podkrecalnosci?

u mnie prawie wogole nie zauwazylem przyrostu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W windowsie mam 47-48 na 1.4 biosie i zmodyfikowanych timingach... to jak wrzucac 1.5V? Duzo wzrost podkrecalnosci?

 

Jak zmodyfikowales te timingi? Brales jakis bios? Dalo to cos do OC/wydajnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i moze Panie jesli zagladaja tu takowe), mam problem.

Mam karte gf 5500 noname, wszystko mi strasznie przycina i w ogole bieda, chce ja wyjmienic na cos innego.

Mysle o czyms w stylu gf6600 GT (AGP), z tym, iz gubie sie juz wsrod tych wszystkich modeli.

 

Ktora z tych kart byscie polecili ?

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2971

 

A moze jeszcze inna ? Tak w granicach max. 650 zl za karte.

 

A moze zamiast nvidii wybrac ATI ?

Co sugerujecie dla slabo orientujacego sie w temacie kart graficznych gracza ?

 

Moj komp to:

 

Athlon XP 2400+, 1 GB RAM, plyta Gigabyte na KT600

 

z gory dzieki za pomoc.

Edytowane przez Piotr_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: Czy na karcie winfast a6600td jest czujnik temperatury?

W każdym 6660 jest dioda termiczna.Zresztą ,to tylko dodatkowe zmartwienie,gdyby nie było monitoringu , to przynajmniej mniej byłoby postów w stylu "ja mam xxx czy to nie za dużo?"...

Zamiast ponawiać pytanie ,przynajmniej przejrzyj topic 6600 lub 6600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Friko nibitorem zmienilem z edysku adama ;)

Znalazlem te timingi tutaj, ktos podawal, zaraz ci napisze jakie to byly.

Co do o/c - tak wplynely na oc i to bardzo.

 

07101A16

05010407

20250407

 

Takie ustaw pierwsze 3 timingi, ktos je juz podawal tutaj.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

"Takie ustaw pierwsze 3 timingi, ktos je juz podawal tutaj." ;)

 

0. 07101A16

1. 05010407

2. 20250407

 

470/720 mi poszlo po zmianie biosu na 1.4 i timingach. Nie moge powiedziec czy to full stable ,gralem jakies 30 min w BF2 i bylo ok, ale po dluzszej grze moze byc roznie, przetestuje jeszcze i powiem yo.

 

Aaa jak zmienisz timingi to powiedz czy wyzej ci poszlo, ok ? : ]

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Bezbronny, jako ze uwazam cie za najwieksze speca od kart tutaj (;]) to mozesz mi powiedziec, czy oplaca sie ladowac 1.5v przy temp. ok. 50 stopni w windzie (1.4v)?

Aha i czy mozna zmienic w nibitorze poprostu na 1.5 czy trzeba bios wgrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba odwagi.Karty nie trzeba nawet flashować by sprawdzić timingi.

Nibitor-->file->open BIOS->timings->autoselect timings->test timings->get timings->wpisujesz inne(lużniejsze)->set timings.

I to wszystko.Sprawdzasz czy pamieci lepiej się kręcą,jeżeli testy zakończą się pomyślnie to można flashowac bios ze zmienionymi timingami(tzn.wgrywamy ponownie orginalny ale zmodowany bios).

Należy zmieniać timingi podane w zakładce "Detailed Timings",ponieważ pozostałe jeszcze nie są "rozgryzione" i niewiadomo których parametrów(timingow) dotyczą.

rozumiem, ze chodzi o to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nibitorze zmiana na 1,5V nic nie da.Jestem w 95% przekonany, że zmiana na BIOS 1,5V praktycznie nie zwiększy podkręcalności.

Ja mam w tej chwili 1,46V-temperatury Idle(windows) 51 ,stress 79,i jakoś tym sie nie przejmuje,wszystko śmiga.Nic nie zwalnia,nie ma klatkowania nic sie nie dzieje.Dołączam obrazek-będzie widac temperaturke w czasie gry.

post-123865-1139352085_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...