Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam karte MSI NX6600-TD128E na PCI-E. Mam pytanko jesli ktos ma tą karte to proszę niech napisze na ile ją wykręcił na max na oryginalnym biosie, i czy są w ogole konkretnie do tego modelu jakieś zmodyfikowane biosy?

Edytowane przez andrzej_men

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial juz moze ktos problemy z zasilaczem w przypadku gf6600....nadal nie mozge sie uporac z moim sprzetem...azchowuje sie naprawde dziwnie. po wymanie sterownikow karta chwile chodzi elegancko po czym zwalnia o polowe i pomaga tylko wymaina sterow na inne, bo po takim zwolnieniu karte juz caly czas chodzi wolno. bylem z ta karta u kumpla o podobnym konfigu i u niego smiagala elegancko(plyta k8ne). reinstal wingrozy nic niedaje...pozostaje albo plyta albo zasilacz(gdzies czytalem ze na slabych zasilaczach karta ma jakies freezy ale nie wiem czy ta prawda stad ten post)

 

juz wiem co bylo przyczyna freezow.....jakies dziwne zabezpieczenie nvidii sie zalacza temp karty spada ponizej 30 stopni(na chlodzeniu wodnym mialam max 25 :])...gdy karta osiagnie 31 gwaltownie przyspiesza...wiem ze to troche dziwne ale tak jest

 

macie jakies porady na ominiecie tych zabezpieczen

mysle nad jednym...dovoltowanie proca graficznego i przekladka mikowa miedzy rdzeniem a blokiem, ae to troche glopewe rozwiazania, bo kto by pomyslal aby zmniejszac wydajnosc chlodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

jestem nowy nie zabardzo wiem co i jak ale mam pytanie

mój sprzęt to :

 

abit nf7-s

256MB/400Mhz

AMD thoughbred 1700+

IBM 82GB 7200

Fell 300W

LEADTEK winfast 6600TD 128/128 stery 8.1.9.8

 

Wszystko jest ok gdyby nie to że w 3dMark 2001SE mam około 10000 marków

W Farcry wszystko ok tylko nagle w pewnym momencie zawieszka i okropne tekstury a czasem cały ekran robi się np niebieski.

 

W nfs mw ma dość dużo klatek ale jak się jedzie to np potrafi zamrozić całą grę i zgubić z np 30-40 do 2 klatek na sekunde ;(

 

W pandora tomorrow ( gra która była z kartą więc chyba powinna śmigać) przy diagnostyce jest napisane " non power-of-two render target support detected"

 

Jak ktoś może to niech pomoże ;)

Z góry dzięki

post-129956-1139483222_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

jestem nowy nie zabardzo wiem co i jak ale mam pytanie

mój sprzęt to :

 

abit nf7-s

256MB/400Mhz

AMD thoughbred 1700+

IBM 82GB 7200

Fell 300W

LEADTEK winfast 6600TD 128/128 stery 8.1.9.8

....

za slaba masz zasilke i dlatego masz takie problemy.

Tez mialem feela 300w i to samo umnie sie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska pmocy!!! Przekopałem się przez kilkadziesiąt stron topica i wszędzie tylko o biosach do 128mb. Ja mam 256 i chcę jedynie spróbować zmiany biosu, bez vmodów.

To jest mój pierwszy post (dopiero zaczynam karierę icon_redface.gif ) i proszę znawców o pomoc bo inaczej wywalą mnie z pracy za przeszukiwanie forów zamiast wydajnej harówki.

Jeśli ktoś może mi wskazać odpowiedni będę wdzięczny. thnx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@justyn

Sciagnij sobie nibitora albo nVidia BIOS Modifier do edycji biosu, zgraj swoj oryginalny bios z karty i zmien sam napiecia w nim.

jako wzor mozesz sobie sciagnac bios asus-td6600-agp-14V.rom z edysku.

 

A sluchajcie pytanie do was:

Mam na stanie zajebiste miedziane radiatorki CoolerMastera i wlasnie sobie mysle, ze je zapodam. ALE one sa na klej termoprzewodzacy i potem trudno odklejic je od pamiatek...

jezeli np. klej by zostal na na pamieciach to bez problemu zejdzie jezeli uzyjesz np. jakis perfum badz zwyklego zmywacza do paznokci. Edytowane przez nerc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@justyn

Sciagnij sobie nibitora albo nVidia BIOS Modifier do edycji biosu, zgraj swoj oryginalny bios z karty i zmien sam napiecia w nim.

jako wzor mozesz sobie sciagnac bios asus-td6600-agp-14V.rom z edysku.

WIELKIE dzięki! ale chyba z tą edycją będzie problem (umiejętności).

mam nibitora, nv bios modifiera też, bios zgrany na dysk i tyle...

obawiam się, że bez instrukcji ten przykładowy bios niewiele mi powie co mam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@justyn

sprobuj zobaczysz ze to nie takie trudne :wink: po prostu otwierasz dwa biosy oryginalny z karty i 1.4 i ustawiasz obok siebie okienak i porownujesz. wydaje mi sie ze ten gotowy bios z edysku powinien chodzic u ciebie ale na 100% pewien nie jestem.

a jakiej firmy masz karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@justyn

sprobuj zobaczysz ze to nie takie trudne :wink: po prostu otwierasz dwa biosy oryginalny z karty i 1.4 i ustawiasz obok siebie okienak i porownujesz. wydaje mi sie ze ten gotowy bios z edysku powinien chodzic u ciebie ale na 100% pewien nie jestem.

a jakiej firmy masz karte?

No mam winfasta a6600td ale sęk w tym że ma 256 ramu i nie wiem czy się coś nie sypnie po flashu. btw - mam dokładnie wszystko tak samo edytować jak w tym przykłądowym biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@justin

tylko te zakladki zwiazane z napieciami

uzyj nVidia_BIOS_Modifier

w zakladce voltage tabel ustaw sobie numer of voltage level 1 zmien 1.10 na 1.40 i performance tabel on juz powinien samemu zmienic na 1.40. klikasz apply changes > file > save bios... i zrobione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu się nie wk***ić. Dałem mojej karcie, tzn. asus en6600 128/128, samsung tc33; napięcie na pamięć 2.5V -> 2.64V = arty jak przedtem, czyli po 620 MHz, wkurzyłem się i podłączyłem moda bez rezystorów, co dało mi 3.18V B) Zgadnijcie co się działo dalej? To samo, czyli arty przy 621 MHz (ati tool) :cry: Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?? Dodam jeszcze, że pamiątki były przy tym chłodne :(

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@justin

tylko te zakladki zwiazane z napieciami

uzyj nVidia_BIOS_Modifier

w zakladce voltage tabel ustaw sobie numer of voltage level 1 zmien 1.10 na 1.40 i performance tabel on juz powinien samemu zmienic na 1.40. klikasz apply changes > file > save bios... i zrobione :D

Ok. wielgachne ponowne dzięki.

tak na koniec mam tylko pytanko czy w Riva Tunerze same zmienią się podziałki do oc z tych ograniczających oc do 450 rdzeń, czy powinienem jeszcze raz zainstalować RT i czy mógłbym bios podmienić winfoxem. (wiem że pytania są żenujące ale cóż...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu się nie wk***ić. Dałem mojej karcie, tzn. asus en6600 128/128, samsung tc33; napięcie na pamięć 2.5V -> 2.64V = arty jak przedtem, czyli po 620 MHz, wkurzyłem się i podłączyłem moda bez rezystorów, co dało mi 3.18V B) Zgadnijcie co się działo dalej? To samo, czyli arty przy 621 MHz (ati tool) :cry: Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?? Dodam jeszcze, że pamiątki były przy tym chłodne :(

rozumiem ze napiecie mierzyles miernikiem (ale miernikiem, a nie zoltym czyms z bazaru co przypomina miernik ;) ) i czy probowales zmieniac timingi? cos bardzo kiepsko kreca Ci sie te pamiatki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za slaba masz zasilke i dlatego masz takie problemy.

Tez mialem feela 300w i to samo umnie sie dzialo.

 

A w 3dmarku 2003 mam około 4700 to ok czy raczej nie ?

 

rozumiem ze napiecie mierzyles miernikiem (ale miernikiem, a nie zoltym czyms z bazaru co przypomina miernik ;) ) i czy probowales zmieniac timingi? cos bardzo kiepsko kreca Ci sie te pamiatki....

 

Przypraszam jarifari czy możesz mi napisać jakie miałeś wyniki w 2001 i 2003 na standardowych zegarach. Wczoraj dostałem tą kartę i mam w 2001 około 10500 a w 2003 około 4700 czy coś jest nie tak ?

 

Abit nf7-s

Thoughbred 1700+

256MB/400mhz

IBM 80 7200

Feel 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze napiecie mierzyles miernikiem (ale miernikiem, a nie zoltym czyms z bazaru co przypomina miernik ;) ) i czy probowales zmieniac timingi? cos bardzo kiepsko kreca Ci sie te pamiatki....

Mam bios od gb, timingami się nie bawiłem, a napięcie na pewno idzie w górę - bez moda 2.5,a po modzie 3.18 ;) Miernik kupiłem w normalnym elektroniku za 35 zeta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypraszam jarifari czy możesz mi napisać jakie miałeś wyniki w 2001 i 2003 na standardowych zegarach. Wczoraj dostałem tą kartę i mam w 2001 około 10500 a w 2003 około 4700 czy coś jest nie tak ?

 

Abit nf7-s

Thoughbred 1700+

256MB/400mhz

IBM 80 7200

Feel 300W

w 2001 nie sprawdzalem, w 03 nie pamietam jaki mialem wynik, ale Twoj wyglada na dobry, ze tog co sie orientuje to gf6600 bez OC ma w 03 cos kolo niecalych 5000 - zalezy od konfigu

 

 

 

Mam bios od gb, timingami się nie bawiłem, a napięcie na pewno idzie w górę - bez moda 2.5,a po modzie 3.18 ;) Miernik kupiłem w normalnym elektroniku za 35 zeta :D

a jakiego robiles moda w koncu? olowkowego? bo jesli lutowales to zrob jeszcze hard moda na gpu i uzywaj oryginalnego biosa z odblokowanym tylko czujnikiem temp i ewentualnie z nowymi timingami.

z miernik to nie poszalales :) no ale moze pokazuje prawde, kto go wie... ;) ja sobi eniebawem kupie jakiegos uni-t no ale to wieksza kasa, z tym ze mi sie przyda na studiach :)

ram Ci leci cale kilkanascie MHz wiecej niz powinien :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem wygląda tak: sprzęt taki jak w sygnaturce i wynik w 3dmarku 05 oscyluje 3380-3410 pkt. bez żadnego (Ram, proc, karta) podkręcania <_< . Moim skromnym zdaniem to trochę przymało. Ogólnie to sprawa wyglądała tak, że ktoś mnie prosił o mój wynik więc zrobiłem test na najnowszych sterach 81.98 i wyszło nieco ponad 3000 !! zapłakałem i przeinstalowałem na sterowniki 77.xx i wyszło 3400, potem wróciłem do tych najnowszych sterów i "na szczęście" punktacja dalej pokazywała około 3400 pkt. :cry: Temperatura na karcie 55*C max. Mam XP z SP2 zintegrowanym w instalce. Może (takie moje przypuszczenia głupie) zasilacz coś nie wyrabia, nawiasem mówiąc Everest pokazuje mi na +5V że jest 5.61 (tak wiem, miernik nie program - nie mam dostepu do miernika jakiegoś porządniejszego). Ogólnie mówiąc - czy ta karta przymula czy też to normalne wyniki bez OC ?? I skąd można pobrać jakieś pożądne stery pod 3dmark05 :rolleyes: (te ruskie stronki :lol: )

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi

PS i sorry za rozpisanie się - chciałem dokłądnie opisać problem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tego - http://www.vr-zone.com.sg/?i=1915 moda zrobiłem, lutownicą oczywiście ;) 3.18V uzyskałem połączając pin 13 bezpośrednio do ground-a. Teraz zrobiłem, jak napisałeś - bios od asusa + mod temp i timingi znalezione tu w temacie o 6200. Później jeszcze raz zrobię V (na razie odpiąłem) i podzielę się wrażeniami :)

 

Pozdro :-P

 

 

/przy okazji:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8837323 - oczywiście z małymi artami

do 2k3 gdzieś mi się link zapodział, ale było ok 6800 ;)

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zasuper :P jako ze jestem skromy to powiem ze moj 6200 duzo lepiej lata choc i tak nie jest to extrem oc :P serio uzyskales tylko 450 na gpu przy 1,4v ? 450mhz to ja na loozie przy standardowym napieciu wyciagam :P cos nie tak :P jaka masz rev karty ?

 

do pana z 66gt :) 3400 raczej normalny wynik powinienes pokrecic swojego geforca !

 

cyrkiel ja uzywam tych timingow

TIMING0 : 060E1A14

TIMING1 : 05010407

TIMING2 : 20240407

chyba tych :P juz nie pamietam ale oc na pamieciach z 570 wroslo do 750 ! (co prawda od 710 juz sa arty ale nie wazne ^^^^^^^^^^^)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cysiekk

Twój niski wynik w 3dmarku2001 to najprawdopodobniej wina procesora (ten 3dmark kładzie duży nacisk na procesor). Przynajmniej takie jest moje zdanie.

 

I jeszcze wypowiem się na temat timingów. Na moim asusie N6600 pamięci na standartowych timingach lecą na 715MHz(730 już jest spadek wydajności, i pojawiają się arty). Na timingach:

Timing 0 06101A16

Timing 1 05010406

Timing 2 20240406

maximum to 770MHz(ze spadkiem wydajności i lekkimi artami). A full stabilnie (i bez spadku wydajności) 750MHz, ale wynik w 3dmarku2003 o kilkanaście punktów gorszy niż na standartowych timingach i 715MHz.

Na pamięciach nie mam chłodzenia. Ale nie długo skołuje radiatorki i jeszcze potestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 256 MB może być aż taką przeszkodą?!

Mam winfasta A6600TD, którego kolega NERC kilka postów wcześniej pouczył jak przerobic.

Zapodałem mu bios 1.4V i co? - qpa! tylko 450/550 i 6100 3d03. Ludziska się chwalą 520/680 (prawda to czy fałsz dla 256mb?)

Potrafi to ktoś jakoś wyjaśnić. Karta to rev 4.

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

nie ze sie chwale ale mi idzie 540/710 i ani mhz wiecej

 

No tak to jest jak sie 256 mb kupuje. ;s

 

Na allegro tansze sa wersje 256 mb, 128 drozsze - to juz cos znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ze sie chwale ale mi idzie 540/710 i ani mhz wiecej

 

No tak to jest jak sie 256 mb kupuje. ;s

 

Na allegro tansze sa wersje 256 mb, 128 drozsze - to juz cos znaczy.

No tak... Dzięki za wytknięcie błędu. Prawie pomogło. jeszcze ktoś chce mnie dobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz... hmm no to jakieś chłodzenie pierw zaaplikuje swojemu 66Gt bo 55*C to nieco dużo :D Pentagrama miedzianego planuje najwiecej. bez takich bajerow podkreciłem pamięci 1,1 ghz i 540 mhz reszte układu, cokolwiek wyżej to troche szaleje grafa (zielone tekstury np. :P ). cóż, będę coś próbował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz... hmm no to jakieś chłodzenie pierw zaaplikuje swojemu 66Gt bo 55*C to nieco dużo :D Pentagrama miedzianego planuje najwiecej. bez takich bajerow podkreciłem pamięci 1,1 ghz i 540 mhz reszte układu, cokolwiek wyżej to troche szaleje grafa (zielone tekstury np. :P ). cóż, będę coś próbował :D

jezeli 55c w stress, to jest dobra temperaturka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

LUDZIE!!! Dlaczego jak instaluje winfoxa, biore Settings, i nie mam mozliwosci modyfikacji biosow, tylko mam "About Winfox" :/

Co jest? nie moge biosu wgrac;/ pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snachmsm - nie rozumiem o co Ci chodzi, ja na świerzym systemie miałem ok. 3200 pkt w 3Dmarku 05 na zwykłych ustawieniach, a ty się martwisz o 3400... Co do temperatury to masz bardzo dobrą, ja miałem 87 w stresie przy zamkniętej obudowie, a przy otwartej jakieś 77... No ale widać w mojej sygnaturce jak to się po pół roku skończyło (chociaż nie wiadomo, czy padła przez temperaturą, bo się nie spaliła chyba)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 256 MB może być aż taką przeszkodą?!

Mam winfasta A6600TD, którego kolega NERC kilka postów wcześniej pouczył jak przerobic.

Zapodałem mu bios 1.4V i co? - qpa! tylko 450/550 i 6100 3d03. Ludziska się chwalą 520/680 (prawda to czy fałsz dla 256mb?)

Potrafi to ktoś jakoś wyjaśnić. Karta to rev 4.

Proszę o pomoc

nie zapodales bo z tego co widzialem to modyfikowales swoj orginalny bios a to nic nie daje ..

mozna sobie ustawiac napiecia jakie sie chce ale i tak to nie bedzie dzialalo ... musisz sobie zalatwic bios ktory ma juz 1.4V wtedy spokojnie bedziesz mial ponad 500 gpu ...

niestety chyba nie ma mozliwosci modyfikowania wlasnego orginalnego biosa na 1.4V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam ciagle ten problem z moim asusem :mur: 15minut grania i zwis :mur: reset wlaczam gre i chodzi 3-4 minuty. na karte puscilem wiatrak 80x80 na 12V jeszcze zeby sprawdzic czy to nie ona sie przegrzewa ale chyba nie :sad: co ja mam zrobic? co jeszcze moze sie za bardzo grzac? procek na czas testow nie podkrecony magistraala 133 :angry: pomocyyyy :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

A testoales karte u kogos innego? Moze poprostu walnieta jest ;)

 

Ma ktos jakis pomysl z tym winfoxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...