Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Pasta to jakis Titan silver taka srebrna duzo malo ciezko powiedziec tak nalozylem zeby cala powieszchnia stykala z radiatorembo jak malo dalem to tylko w paru miejscach stykalo. Uwiez mi ten radiator jest beznadziejny ma zeberka wogole nie wypadajace na rdzeniu tylko gdzies z boku ta miedziana blaszka jest cieniutka myslalem zeby wymienic na cos takiego :

 

Pentagram XC-80 Al

post-128584-1139884484_thumb.jpg

 

Wiem ze jest aluminiowy ale nie usmiecha mi sie dodawac drugie tyle kasy do miedzianego dla 4C roznicy, ogolnie wydaje mi sie ze bedzie lepszy od standardowego zreszta poprawcie mnie jak sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titan to jest srebrna z nazwy. Radze zainwestowac w Ceramique.

Co do wentylatora to jest caly temat na Chlodzeniu konwencjonalnym. Sam mam wersje AlCu i kolo 53*C po o/c ( mowie oczywiscie o stresie i czujniku z zakladki forceware)

Montaz jest dosyc uciazliwy. Tyle w ramach ostrzezenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentagram al jest spox.mam go i max w stresie na 1,4v przy 550 zamknietej budzie kolokaloryfra z ceramique mialem 60C. jest gorszy od cu o jakie 8C a kosztuje 2x mniej. imho lepszym wyborem jest alcu - teraz bym sie zastanawial, ale placic za chlodzenie 1/4 ceny karty hmmmm, wolalbym dolozyc do gt . zakladanie prntagrama koszmar, trzeba miec malpi spryt - ten kto go opracowal, powieni byc skazany na 10 lat lagrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze cos jest nie tak. Wszystko niby chodzi na niej dobrze, ale FarCry chodzi tragicznie!!! Z patchem 1.33 i driverami 81.98 bez HDR'a czasami spada do 24fps!!! Cos jest chyba tutaj nie tak? Dodam jeszcze, ze z Half-Life 2 jest podobnie - bez zadnych kombinacji framerate jest okropny. W innych grach jest ok.

To jak sprobujecie pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Nie zauważyłem wcześniej tego ustawienia w smart doctor.Wywaliłem ten soft i odblokowałem diode w RT(chyba odblokowałem-

Riva tuner-hardware monitoring-core temperature-data provider-NVThermalDiode.Dll:0 ).Jeśli dobrze odblokowałem prosze o potwierdzenie.Niestety temperatura w idle trzyma sie na poziomie 56-57 stopni.To chyba za duzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za pytanie nie zwiozane z tematem ale warto wymienic Asusa TOP 6600GT snatdardowe taktowania 520/ 1100 na Asusa 6800XT 300/700 128 / 256bit 8/4 @ 12/5 za doplata jakies 80zł ???

To zależy jak podkręca się ten 6800XT bo same 12 potoków pikseli i 5 potoków geomerii +256bitowa szyna danych wcale nie muszą byc szybsze od 6600GT i to nawet w wyższych rozdzielczościach +FSAA.

Ale-jeżeli te odbolkowane pixel shadery(potoki)są na 100% sprawne to myśle, że i tak warto brać.6600GT już zaczyna niedomagac w co nowszych grach(podobnie jak 6800)ale podkręcone(ok.400Mhz dla GPU) 12 potoków i szyna 256bit lepiej się sprawdzi niż 8 (minus 4 ROP)zestawione z 3 vertexami.Bierz XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Nie zauważyłem wcześniej tego ustawienia w smart doctor.Wywaliłem ten soft i odblokowałem diode w RT(chyba odblokowałem-

Riva tuner-hardware monitoring-core temperature-data provider-NVThermalDiode.Dll:0 ).Jeśli dobrze odblokowałem prosze o potwierdzenie.Niestety temperatura w idle trzyma sie na poziomie 56-57 stopni.To chyba za duzo ?

to nie jest za duzo - gt gibayta maja po 90C poczytaj troche zanim zadasz pytanie - bo to sie juz robi troche nudne

 

 

odnosze wrazenie ze im nowsze stery od nv tym sa gorsze. ladowalem najnowesze i kiszka ridrick nie chodzil *wywalal ze opengl 1.3 potrzebny, a nfs mw sie pieknie przycinalo) potem zaladowalem 77.25 i nadal to samo, az wkocnu zaladowalem 71.24 i karta chodzi lux. ridrick sie odpalil, a nfs zniknely przycinki. kurcze mialem ati i nie bylo takich rebusow. u ati byla prosta zaleznosc im nowszy driver tym lepiej, a tu maaasakra

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ridrick nie chodzil *wywalal ze opengl 1.3 potrzebny, a nfs mw sie pieknie przycinalo) potem zaladowalem 77.25 i nadal to samo, az wkocnu zaladowalem 71.24 i karta chodzi lux. ridrick sie odpalil, a nfs zniknely przycinki. kurcze mialem ati i nie bylo takich rebusow. u ati byla prosta zaleznosc im nowszy driver tym lepiej, a tu maaasakra

Problem jest z gra nie ze sterownikami.

Riva Tuner->Customize->OpenGL Settings->Compatibility->OpenGL version string override-> 1.3

I po problemie-Ridick będzie działał(tzn.mam tylko demo ale z pełną wer. jest identycznie).

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladowalem najnowesze i kiszka ridrick nie chodzil *wywalal ze opengl 1.3 potrzebny, a nfs mw sie pieknie przycinalo) potem zaladowalem 77.25 i nadal to samo, az wkocnu zaladowalem 71.24 i karta chodzi lux. ridrick sie odpalil, a nfs zniknely przycinki. kurcze mialem ati i nie bylo takich rebusow. u ati byla prosta zaleznosc im nowszy driver tym lepiej, a tu maaasakra

Zainstaluj pacza do riddicka i wszystko bedzie ok, zreszta na radeonach od jakiegos czasu jest to samo.

Zwiazane jest to chyba z wprowadzeniem do sterownikow OpenGL 2.0 ale nie jestem pewnien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przeczytalem chyba wszystkie posty w tym temacie i probowalem roznych biosow z napieciem 1,4 ale na zadnym nie dziala mi dvi owszem mozliwosci @ sa wieksze ale zalezy mi na tym cyfrowym wyjsciu tak wiec jezeli ktos posiada bios do karty LEADTEK winfast 6600TD 128/128 na ktorym dziala dvi to z gory dziekuje z podeslanie go na emila slawek.s11@interia.pl Pozdrawiam

Edytowane przez slawek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem juz sobie z tym 6600gt , problem byl w tym ze radiator praktycznie wogole niestykal sie z rdzeniem (patrzac do swiatla był przeswit:)) ,gumki na radiatoze spiłowałem:) i teraz styka sie cala powierzchnia,i czuje ze teraz radiator sie grzeje.Asus to konkretnie sp ie r.......Pytałem wczesniej czy oplaca siewymienic moja karte (ta z opisu) za Asusa 6800 XT w której mozna odblokowac 4 potoki . Bede mial obydwie karty i jedna z nich musze oddac, nic nie musze doplacac .CO WYBRAĆ ?????ALBO CO WY BYSCIE WYBRALI ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem , to 6800 xt jest na standardowych ustawieniach sporo slabsza od mojego 6600gt , a odblokowanie potoków nie daje az tak zachwycajacego efektu , zrobie male zestawienie:

 

=============== Call od dut====FEAR===== NFSMS========Ranking wydajnosci

==================Klatki/s====Klatki/s===Klatki/s===========[%]

6800 Xt ============= 27 =======26 ===== =27 ============44,6

6600 GT==============33 ======31 =======32============ 48,9

6800(12 potoków) =======34 =======33 ======39============ 52,5

Edytowane przez lukizab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem , to 6800 xt jest na standardowych ustawieniach sporo slabsza od mojego 6600gt , a odblokowanie potoków nie daje az tak zachwycajacego efektu , zrobie male zestawienie:

===33 ======39============ 52,5

A co ja napisałem wyżej?

6800 dopiero po OC jest szybszy od 6600GT.Sprawdź jeszcze czy te potoki są 100% sprawne ,bo bywa i tak,że niby są ok,ale może pojawić się jakaś zabójcza aplikacja,która obaży uszkodzenie(w tej chwili 3dmark06 najbardziej obciąża jednostki pixel shader).

6800 +OC jest generalnie szybsze od 6600GT.Natomiast 6800 XT 8 x1,4vp (nieodblokowany) to żadna rewelacja,aczkolwiek 256bitowa szyna i 8 rasteryzerów(mniejsze straty FPS przy FSAA)to też plus.

Zrobisz jak uważasz.Jak masz możliwość potestowania,to sprawdź jak się kręci,same 12x1 to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mam pytanie - nie bijcie jeżeli było to juz wałkowane ale to 170 stron ciekaw jestem kiedy niby mam to przeczytać. W drodze jest do mnie 6600 GT Leadteka, nie sądzę że zostawię go na normalnym taktowaniu tutaj mam pytanie - czy przesmarowanie rdzenia AS V oraz założenie radiatorów na pamięci sporo pomoże w o/c ? Chodzi mi o zbicie temperatury jak najmniejszym kosztem - zakup nowego coolerka odpada narazie a czy przesmarownie rdzenia cos da w tej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Da, jeżeli ma teraz gluta/silikon to mozliwe ze nawet okolo 10c :) więc warto.

Czytałem w PcFormacie (bo narazie karty nie mam i nie ma jak sprawdzić) że ma temperaturkę bez o/c tak do 52-53 stopni. Czy uważacie że to dużo? Jeżeli temp. spadnie po przejechaniu układu AS V to na pewno to zrobię :D

 

A tak nawiasem [ ] pytam o to wszystko bo w temp. GPU to jestem zeilony - na moim 5200 to się po prostu podkreca aż do arfetaktów w grach lub testach :D :D :D ale z tego co się dowiedziałem to przy 66GT już musze zwrócic na to uwagę.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, do ilu (tak orientacyjnie) podkrecają się zegary na Leadtek 66GT AGP oczywiście. Normalnie są 500/900 w komputroniku widziałem 560/1000 a nawet na 1050. Wiem że karta ma pamiątki 2 ns to ile mogą wycisnąć? Nie wydaje mi się że 1000 (czyli optymalnie dla 2ns) to górna granica -> przecież mój 5200 ma 4 ns czyli powinny chodzic na MAX 250Mhz(500 DDR) (1000:4) a chodzą bez problemu na 610/614.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

LukasAMD szukaj albo patrz 5-15 posow wstecz - nikt ci nie kaze czytac 170 stron

Aha,dzięki rzeczywiście są porówniania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem karty N6600 silencer Asusa na PCI-E poszukuje biosu 1.4V do tej karty ewentualnie sposobu modyfikacji aktualnego. Do tej pory natrafilem na biosy ale dla kart AGP. Prosze o wyrozumialosc jesli to bylo juz walkowane Nie kazdy ma czas czytac 173 strony, a zabawa z wyszukiwaniem slow kluczowych tez nie przyniosla efektow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Doszła do mnie karta i mój wniosek to: CUDO! :D

 

1) cicha tak jak 5200 Ultimate

2) FEAR chodzi na max bez zarzutów

3) jeszcze nie kręciłem ale u qmpla 600/1100 zero problemów

4) niska cena

5) wspaniałe wyposarzenie

6) no ogólnie cudo :D

 

Zaraz zmieniam stery na DHzeropoint i biorę się do kręcenia ;), mimo to i tak:

Ludzie POLECAM 6600 GT Winfast !!! LEADTEK RULEZ/S !!!

 

:D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

witam. Zamierzam kupic karte GF6600Gt tylko zastanawiam sie jakiego producenta wygrac ??? Zastanawiam sie Gigabyte GeForce 6600GT AGP Silent Pipe... a moze wy mi cos innego doradzicie ??

Człowieku bierz Leadteka! Ja mam jak narazie 585/1145 i stabilnie (dalej riva nie chce iść - WIE KTOŚ JAK TO OMINĄC?). Cichy i wydajny wentylek u mnie temp. powyżej 45 nie idzie nawet po o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku bierz Leadteka! Ja mam jak narazie 585/1145 i stabilnie (dalej riva nie chce iść - WIE KTOŚ JAK TO OMINĄC?). Cichy i wydajny wentylek u mnie temp. powyżej 45 nie idzie nawet po o/c

ee...? mówisz o IDLE :] ? bo jakos nie chce mi sie wierzyć ze po 4h grania w F.E.A.R na 585Mhz masz 45c na tym czyms co ma sie nazywać chłodzeniem co daje leadtek...(zresztą kazdy producent daje takie male coolerki, wyjatkiem jest Galaxy zalman, i GB Silentpipe i cos tam jeszcze), no sory, ale pentagram CU na max obrotach ma takie temperatury...a jak ominąć test w RT? w zakładce power user/nvidia/overclocking/disable internal clock test dajesz na 1

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...