Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

i pewnie jeszcze w stresie, a w pokoju masz -10C

 

jakos mi sie w 30C w stresie w temp. pokojowej 20C nie chce wierzyc - taki ze mnie niewierny tomasz

Nie ;] mówiłem o IDLE oczywiście. W stressie mam 53c-56c zalezy jaka temperatura w pokoju i czy na bocznej sciance obudowy właczone wentylatory...zeby miec 30c w stress to chyba only WC z lodem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalin20

Ja tak podkręcam wiatrak:

Włączam Asus Smart Doctor'a=>wchodze w ustawienia wiatraka=>wybieram opcje "manual mode"=>ustawiam tam 100%=>zamykam Smart Doctor'a. A ustawienia wiatraka na 100% prędkości zostaje zapamiętane i już później cały czas tak się kręci(aż do ponownego uruchomienia kompa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kompa przy kaloryferze i przy zamknietej budzie na xc-al mam 47C w idle a wstresie 60C max, a jak otowrze bude to mam 42C w idle i 54C w stresie - ten super niski idle mnie interesuje - a moj idle to 540MHz bo mam NF3 i jak mi sie zmieniala czestotliwosc GPU to sie cielo i musialem wpisac na stalke 540MHz idle - wiec twoj wynik jesli jest idle 300 jest mozliwy....... zapomnialem ze ja mam moda na stale

 

obnizlem taktowania w RT i zobacze jak sie temp zmieni

 

skonczylem The Chronicles of Riddick - Escape From Butcher Bay i dla tej gry warto kupic 6600, ale wypas, strasznie mi sie podobala.... ale zeby w nia pograc to trzeba miec ladnie wykreconego 6600. ale ja to chyba slepy jestem bo roznice miedzy schaderami 1.1, a 2.0 sa male - podczas grania wrecz niezauwazalne.... ciekawe jak by ta gierka chodzila na starszych kartach np na radku 8500 no ale to nie ten topic....

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarifari

Ten programik to...Riva Tuner.

Krótki config RT:

 

Wyświetlanie FPS w czasie gry.

 

RT->Customize->Hardware Monitoring->Setup->zaznaczamy "ptaszkiem" Framrate->Setup->Show framrate in on-screen display.

Żeby FPS był widoczny musi być uruchomiony Riva Tuner Statiscics Server.

jest w folderze Riva Tuner\Tools\RivaTunerStatisciscServer.exe

Warto umiescić skrót na pulpicie.(i uruchamiać razem z RT)

W przeciwieństwie do Frapsa RT nie wpływa na FPS w grach.

 

Wyświetlanie temperatury na ekranie w czasie gry.

 

RT->Customize->Hardware Monitoring->Setup->zaznaczamy Core Temperature->Setup->show temp in on-screen display.

Można dodatkowo zaznaczyć Show in tray icon-temperatura w trayu,nie trzeba uruchamiać wykresów na zakładce hardware monitoring by spojrzeć na temp w "windzie".

 

Wyświetlanie zajętości pamięci Video

 

j.w. tylko zazaczmy Video Memory Usage->show...

 

Żeby nie zaśmiecać sobie Traya systemowego,warto połączyc ikony RTStatiscics Server z ikoną Rivy.

RT->Power User->Riva Tuner 2.0 15.8(+)->User Interface->Disable Multiple Tray Icon Mode.Zaznaczyć żaróweczką(żółtą) i wpisać wartość 1.

 

Przyda się pewnie innym -więc umieściłem instrukcję.Pozdrawiam

Oki zrobiłem tak w najnowszej rivie ale pokzazuje mi tylko frame rate, a czemu core temp nie?? mam kartę jak w podpisie czy to jej wina i Stery NGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello. Mam mały problemik z moją kartą graficzną (winfast 6600gt agp). W każdej grze gdy włącze w opcjach "shadows" to pojawiają mi się jakieś czarne paski Dołączona grafika

.Nic nie podkręcałem i temperatura jest ok. Czy powinienem oddać tę kartę do naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

MAm maly problem. Otoz o czym mi wiadomo to 6600gt potrafi sie dokrecic do gpu 590 i ram 1300. Z gpu wyciskam 592 bez artow a z pamieci max 1240:( jak biore 1245 i wciskam test to czasem laduje a czasem nie i wyskakuje ze sterownik nie mogl zastosowac tych czestotliwosci jakos tak. I tu jest pytanie co mam zrobic zeby podkrecic pamieci wyzej niz 1245 chcialbym dojsc chociaz do 1270.Uzywam Program riva tuner:) A stery mam najnowsze. Moze nowe stery wladowac z guru3d??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Hello. Mam mały problemik z moją kartą graficzną (winfast 6600gt agp). W każdej grze gdy włącze w opcjach "shadows" to pojawiają mi się jakieś czarne paski Dołączona grafika

 

 

.Nic nie podkręcałem i temperatura jest ok. Czy powinienem oddać tę kartę do naprawy?

Powinienes cos musi byc kopniete z pamiatkami albo z jakims ukladem na karcie. Ale sproboj wyjac karte i przeczyscic wejscie do (agp czy pcie jakie tam masz) sprezonym powietrzem i przeczysc styki karty delikatnie wilgotna szmatka.

 

Naprawde chcesz zebym sie zdenerwowal?

//Orgiusz

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam sa dwie cewki w tym jedna CoreCell i druga jakas inna na krancu karty

ktora z reszta sie cholernie grzeje i nie wiem czy zalanie nie spowodowaloby przegrzania lub spalenia :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma ktos jakies doswiadczenia z tym zwiazane to bardzo prosze odpowiedzcie bo niewiem jak to zrobic wszystkie 6600 gt diamond podobno piszcza.....wiec nie sadze zeby to sie kfalifikowalo do reklamacji ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm maly problem. Otoz o czym mi wiadomo to 6600gt potrafi sie dokrecic do gpu 590 i ram 1300. Z gpu wyciskam 592 bez artow a z pamieci max 1240:( jak biore 1245 i wciskam test to czasem laduje a czasem nie i wyskakuje ze sterownik nie mogl zastosowac tych czestotliwosci jakos tak. I tu jest pytanie co mam zrobic zeby podkrecic pamieci wyzej niz 1245 chcialbym dojsc chociaz do 1270.Uzywam Program riva tuner:) A stery mam najnowsze. Moze nowe stery wladowac z guru3d??

człowieku ciesz sie z takich super wyników a nie płacz, sa tacy co podkręca o kilka mhz i maja lipe a ty płaczesz ze ci tak ładnie sie karciocha podkręciła :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki zrobiłem tak w najnowszej rivie ale pokzazuje mi tylko frame rate, a czemu core temp nie?? mam kartę jak w podpisie czy to jej wina i Stery NGO

A zaznaczyłeś "enable background monitoring" na zakładce "hardware monitoring"?

U mnie to dziala w każdej aplikacji i nawet nie trzeba mieć najnowszej wersji RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

1) Puściłem kartę na 1350 na pamięciach i wszytsko chodiz ok - faktem jest że w Q3 ale chodzi :D Tylko mam problem - pasek w RT sie skonczył :D można to jakoś zrobić?

 

2) Może mi ktoś powiedzieć jakie jest bezpieczne napięcie rdzenia dla mojej karty???

 

3) Jak zrobic ten BIOS? Zrobiłem dyskietkę MS-DOS w Win. XP i zgrałem na nią nvflasha ale nie chce działać, jakis error DPMI. Jak to należy zrobic bo w kartach jestem "trochę" zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Puściłem kartę na 1350 na pamięciach i wszytsko chodiz ok - faktem jest że w Q3 ale chodzi :D Tylko mam problem - pasek w RT sie skonczył :D można to jakoś zrobić?

 

2) Może mi ktoś powiedzieć jakie jest bezpieczne napięcie rdzenia dla mojej karty???

 

3) Jak zrobic ten BIOS? Zrobiłem dyskietkę MS-DOS w Win. XP i zgrałem na nią nvflasha ale nie chce działać, jakis error DPMI. Jak to należy zrobic bo w kartach jestem "trochę" zielony.

1. Zakładka poweruser -> overclocking -> global -> maxclocklimit na 200 :)

2. Wątpię, czy ktoś to wie :P

3. Na dyskietce powinieneś mieć również "CWSDPMI.exe".

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

1. Zakładka poweruser -> overclocking -> global -> maxclocklimit na 200 :)

2. Wątpię, czy ktoś to wie :P

3. Na dyskietce powinieneś mieć również "CWSDPMI.exe".

1. Dzięki :D teraz mam do 2700 :D :D :D (ale chyba na tyle nie pójdzie ;) )

 

3. A gdzie ten plik znaleść? Z nvflashem go nie było...

 

4. Aha a znaszmoże jakąś stronę gdzie byłby spis modyfikacji jakie najlepiej wprowadzić do RT pod kątem wydajności karty?

 

Z góry THX za wszystko ;)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dzięki :D teraz mam do 2700 :D :D :D (ale chyba na tyle nie pójdzie ;) )

 

3. A gdzie ten plik znaleść? Z nvflashem go nie było...

 

4. Aha a znaszmoże jakąś stronę gdzie byłby spis modyfikacji jakie najlepiej wprowadzić do RT pod kątem wydajności karty?

 

Z góry THX za wszystko ;)

2. http://rapidshare.de/files/13731729/CWSDPMI.rar.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Puściłem kartę na 1350 na pamięciach i wszytsko chodiz ok - faktem jest że w Q3 ale chodzi :D Tylko mam problem - pasek w RT sie skonczył :D można to jakoś zrobić?

 

2) Może mi ktoś powiedzieć jakie jest bezpieczne napięcie rdzenia dla mojej karty???

 

3) Jak zrobic ten BIOS? Zrobiłem dyskietkę MS-DOS w Win. XP i zgrałem na nią nvflasha ale nie chce działać, jakis error DPMI. Jak to należy zrobic bo w kartach jestem "trochę" zielony.

zapodaj marka na 1350 :D bedzie pewnie ciekawy wynik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam karte Gigabyte GF6600GT 128MB na PCI-E. Probowałem zmienic jej napiecie dla gpu biosem z 1,4V na 1,5 V ale nie zauwazyłem roznicy: W 3dmark05 przy 585 MHz zaczynają sie artefakty. Czy ktos wie czy zmiana za pomoca biosu działa na tej karcie? (na niektorych podobno to niedziała) A moze ma ktos biosa do tej grafiki z 1,5 V albo 1,55 V? Kurde. Chciałbym wykrecic 600 MHz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi coś poradzicie, żeby dojść do tych 1300??

vmoda, którego sam tak apropo szukam bo mamy identyncze karty prawie..

 

A ja mam karte Gigabyte GF6600GT 128MB na PCI-E. Probowałem zmienic jej napiecie dla gpu biosem z 1,4V na 1,5 V ale nie zauwazyłem roznicy: W 3dmark05 przy 585 MHz zaczynają sie artefakty. Czy ktos wie czy zmiana za pomoca biosu działa na tej karcie? (na niektorych podobno to niedziała) A moze ma ktos biosa do tej grafiki z 1,5 V albo 1,55 V? Kurde. Chciałbym wykrecic 600 MHz :rolleyes:

Powyzej 1.4v to jedynie vmod na rdzen, nie da sie biosem ustawić 1.5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

vmoda, którego sam tak apropo szukam bo mamy identyncze karty prawie..

Powyzej 1.4v to jedynie vmod na rdzen, nie da sie biosem ustawić 1.5v

To miałyb romansik do Ciebie:P. Jak byś zachaczył o vmoda do galaxy 6600gt ultimate to dasz cynk?? Ja tez szukam jak bym zachaczyl to dam znac.

 

może to Ci sie przyda do twojego klik klik

Edytowane przez h2opolomatti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...