Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ediee

poprostu sie nei oplaca i tyle, karta nie wykorzysta dodatkowego ramu, nei bedzie jej potrzbeny, bo jest za słaba zeby go wpelni wykorzystac i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :|

1259117[/snapback]

Co mam więcej pisać?

Nie wykorzystasz tych 256mb w 1024x768

Użyjesz ich w 1280 (w górę) z aa/anizo 8x/16x, detale na maxa a 6600 tego nie obsłuży.

256MB przydaje się w kartach takich jak 6800/X800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taka odpowiedź to mi się bardziej podoba :)

 

Jakim programem w końcu lepiej kręcić 6600 - RT czy PowerStripem ??

1259151[/snapback]

Obojętnie. tyle, że RT ma mały zakres. Ustaw w RT Enabaled coclikng. Później w ustawieniach ekranu, w ustawieniach karty graficznej będziesz już mógł zmieniać częstotliwości i tam masz pełny zakres.

 

Możesz też nie instalować RT a np. zainstalować zmodyfikowane sterowniki np. DNA, ja na nich aktualnie jadę. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z wami, przedmówcy. 256 MB to 2x za mało nawet dla 6600. Taki Far Cry na przykład używa 540MB na tekstury (max detale), bez względu czy mamy 256 czy 128MB na pokładzie (AGP Texturing). Dołożenie ramu tylko może przyspieszyć grę oraz zmniejszyć ilość szarpnięć spowodowanych doczytywaniem z HDD podczas zabawy. Równie dobrze możnaby powiedzieć, po co 1GB ramu skoro procesor to tylko Athlon2000+ i wystarczy mu 512. Wiadomo, że korzyść z większej ilości pamięci będzie tym większa im szybsze są komponenty składające się na kompa, ale ZAWSZE będzie duuuuuży, warty zachodu zysk (w grach) nawet na słabszym kompie/karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

nie zgodze sie z toba, co z tego ze karta ma 256 jesli tego nei wylorzysta!!! podab ci przykład, był test asusa 6800gt 128ddr, wzieli normalnego 6800gt i obnizyli taktowania do taktowan asusa 6800gt i wiesz jaka byla róznica? 2-4% w 1024/768 high, anti 4, anizo 8, gra to doom3 na ultra high, ale... w rozdzileczosci 1600/1200 ózniaca to juz 30%, wiec wnisek taki ze jesli karta na 16potokach, z wydajnym, mocnym silniiem w rozdzileczosci 1024 nie potrafi 256ram wykorzystac, to po co to w 6600?

wg mnie optymalnym do 6600 jest 128ddr, ale do taiego 16potokowca jzu by sie przydało te 256ddr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mam pytanko

Istnieje pewien sklep, w ktorym na razie nie ma zadnego GFa 6600, ale jest w nim 6600GT za 675zl firmy Point of View. Prosze wiec o sugestie: mam kupowac tego PoV (mam pewne obawy co do firmy) czy czekac na jakis 6600.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz ediee chyba rację...zresztą, mało która gra wymaga tych 256 MB na karcie (niby Doom tak, ale jakoś gra pomyka na ultra na kartach 128 MB)...

 

Zresztą jeśli człowiek ma te 1024 MB Ram to te 128 na karcie mu chyba wystarczą do płynnej rozgrywki ...

 

I jeszcze takie pytanie - co Sparkle dodaje do swojej karty ??

 

Edit - MoRoN - jaki konkretnie sklep...cena coś mi śmierdzi...

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

MoRoN--> widac, ze jestes kolezenski :lol: sklep to rainbow costam, jest to fałsz, coraz czesciej sprzedawcy leca w <span style="color:red;">[ciach!]</span>a, dowiedziałem sie, ze to nei jest za ta cena, i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rainbow sobie po prostu w kulki leci...

 

Powiem tyle, że na zapupiu gdzie mieszkam są 2 sklepy komputerowe i oba prowadzą taką samą działalność :|. Nieświadomych klientów cały czas kantują...

 

I ja tam 6600 kupuję ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Radzia 9500@9500pro 64mb i nie wiem czy mi sie opłaca zmienić na tego Sparkle 6600 AGP, bo mam sąsiada co może z pronoxu załatwić za małe pieniądze za chyba 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie pytanie - co Sparkle dodaje do swojej karty ??

 

1259952[/snapback]

Sparkle do karty dodaje przejsciówke DVI, kabel do TV out i stery, czyli nic ciekawego

Edytowane przez kisiel02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

z tego co pamietam to w pronoksie jest chyba po 460 wersja 128 i sie oplaca wymieniac, on znajmoego z innego forum słyszałem, ze super jest ten 6600 i ze farcry wyglada super i super chodzi na maksa i z hdr, ma frimy pov, czyli wyprodukowana przez asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taki sam przypadek jak kiedyś za daaaawnych czasów z Riva TNT M64 32MB karta miała dużo pamięci i gdy miałem 64mb ramu systemowego mogłem dać większe detale na textury w grach bo karta miała więcej pamięci, jak na razie jeszcze nie ma takiej gry wykorzystującej 256mb ramu rozsądnie , (jedynie doom 3 dostaje kopa małego :>) jak masz np. 512mb ramu to się w sumie opłaca , osobiście dostanę niedługo gf6600 256mb ram sparkla i zobacze dokładnie ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak prezentuje się jakość obrazu 2D w porównaniu z radkami 9500?? Ja mam Sapphire'a.

1260277[/snapback]

Niczym się nie różni od gf4ti, przynajmniej niczym na - :] A jak wiesz gf4ti miały wyśmienity obraz zarówno 2D jak i 3D. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko!

Czy ktoś z Was bawił się już w podkręcanie GeForce6600 na PCI Express.

Znalazłam narazie tylko wypowiedzi o podkręcaniu na AGP.

Czy jest jakaś różnica w podkręcaniu pomiędzy różnymi złączami?

Pytam, bo nie wiem czy mogę sugerować się wypowiedziami o 6600 na AGP.

Jeśli gdzieś na forum jest coś więcej o GeForce6600 na PCI Express, to bardzo ładnie proszę o linka, albo dokładną lokalizację. :rolleyes:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

na egielda jest temat o tym, wiesz jest gdzie w tym topicu, my tez bysmy musieli szukac, a topic nei jest az taki duzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

raczej z wentylem z 6600gt :lol: gf 6600 i 6600gt wszystkie sa na tych samych chipach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zastanawia mnie to, dlaczego w najwiekszym kompleksie miast w polsce (G. Slask) nie ma ZADNEJ karty opartej na GF6600. Przynajmniej z moich poszukiwan nic nie wyniknelo :( . A juz tak jestem napalony na te karte... Czy nikt na pewno nie slyszal, zeby gdzies tu te karty sprzedawali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zastanawia mnie to, dlaczego w najwiekszym kompleksie miast w polsce (G. Slask) nie ma ZADNEJ karty opartej na GF6600. Przynajmniej z moich poszukiwan nic nie wyniknelo :( . A juz tak jestem napalony na te karte... Czy nikt na pewno nie slyszal, zeby gdzies tu te karty sprzedawali?

1261150[/snapback]

 

Sobotnia giełda na dworcu PKP w Katowicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...